Skocz do zawartości
IGNORED

Połączenie karty Creative z zewnętrznym DAC-iem i słuchawkami Sennheiser HD600 pod kątem gier


Bachnaify

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę iść do przodu z jakością dźwięku, ale chcę też zachować opcję wirtualizacji w grach Wiele osób wskazuje, że CMSS-3D Headphone jest lepsze od Dolby Headphone, a sam chciałbym zobaczyć jak to jest.

 

 

Generalnie zazwyczaj gram na stereo bo wtedy jakość dźwięku jest najlepsza, lecz niekiedy 8-kanałowy dźwięk się przydaje. (np. w bad Company 2, gry sieciowe)

 

Postanowiłem kupić i połączyć Audiotrak DR DAC2 DX z Essence STX poprzez przekierowanie sygnału na wyjście cyfrowe STXa i aktywować Dolby Digital Live na STXie, ale okazuje się, że CMSS-3D Headphone jest lepsze od Dolby Headphone. Planuję więc sprzedać STXa i kupić jakąś kartę od Creative, by ją wykorzystać jako cyfrowe wyjście do zewnętrznego przetwornika.

 

Pewien pomocny użytkownik zaproponował mi Creative X-F Extreme Music, ale ta karta jest już niedostępna. Po za tym mam kilka wątpliwości. Oto i one:

 

1. Czy inna karta od Creative np. X-Fi Titanium HD (660 zł.) lub najnowsza Sound Blaster ZXR (887 zł.) da coś więcej niż np. X-Fi Extreme Music / Recon 3D w połączeniu z zewnętrznym DAC-iem ?

 

Czy np. Titanium HD/Sound Blaster ZXR ma jakieś dodatkowe funkcje/opcje, których np. Extreme Music / Recon 3D nie ma ? No bo jak rozumiem za jakość dźwięku będzie przy takim połączeniu decydował wyłącznie DAC, tak ? Ale czy Extreme Music/ Recon 3D nie brakuje jakiś opcji na wyjściu cyfrowym względem najnowszych (najwyższych modeli) Creative ? Bo jeśli np. taki Titanium HD czy Sound Blaster ZXR ma jakieś dodatkowe polepszacze oprócz CMSS-3D Headphone to jestem gotów dopłacić.

 

Czy po prostu np. nie jest tak, że na najdroższej karcie Creative tryb CMSS-3D, czy też Dolby Digital jest jakiś lepszy ?

 

Np. Taka Sound Blaster ZXR ? Ma jakieś dodatkowe funkcje w oprogramowaniu czy coś czego niema Extreme Music ? Bo jak czytam instrukcję to wygląda tak:

 

Oprogramowanie:

 

Efekty SBX Pro Studio

Efekty CrystalVoice

Dolby Digital Live encoder

DTS Connect encoder

 

Czy Recon 3D i inne tańsze karty od Titanium HD/ Sound Blaster ZXR, też ma te funkcje na wyjściu cyfrowym ?

 

 

 

2. To jak to w końcu będzie działać ? Bo z jednej strony jest cyfrowe wyjście na Dolby Digital, a z drugiej strony mówimy o CMSS-3D-Headphone ? To, którego mam używać ? To działa jakoś razem ? W sensie, że poprzez Dolby Digital przekierowuję sygnał na wyjście cyfrowe, w którym będę mógł aktywować CMSS-3D-Headphone ?

 

 

3. Extreme Music jest już niedostępna, co teraz ? Wystarczy kupić dowolną kartę Creative z wyjściem cyfrowym, by cieszyć się tym wszystkim co miałby Titanium HD/Sound Blaster ZXR w połączeniu z DAC-iem ?

 

 

Dostępne są takie:

 

 

Creative Sound Blaster Recon 3D (PCI-​E) - 296 zł.

Creative Sound Blaster Z (PCI-​E) OEM - 332 zł.

Creative Sound Blaster Z (PCI-​E) - 372 zł.

Creative X-​Fi Titanium (PCI-​E) OEM - 396 zł.

Creative Sound Blaster Recon 3D Fatal1ty Pro (PCI-​E) - 401 zł.

Creative Sound Blaster ZX (PCI-​E) - 557 zł.

Creative X-​Fi Titanium Fatal1ty Pro (PCI-​E) - 597 zł.

Creative Sound Blaster X-​Fi Titanium HD (PCI-​E) - 684 zł. (ale podobno obsługuje tylko 2 kanaly ?)

Creative Sound Blaster ZXR - (887 zł.)

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wyjść z komputera na zewnętrznego DAC'a stereo, to olej te wszystkie karty z ich funkcjami i kup za 10-15 zł Terratec Aueron lub Trust 5.1 na układzie CMedia. Obie mają wyjścia S/PDIF (Aueron optyczne, Trust na oddzielnym śledziu elektryczne i optyczne). Droższa sensowna alternatywa to asynchroniczny konwerter USB/SPDIF np M2Tech lub NuForce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chciałbym spytać czy lepsze efekty da zostawienie Essence STX jako źródła i dokupienie wzmacniacza lovely cube czy sprzedanie STX i kupienie combo amp/dac Audiotrak DR DAC2 DX?

2. Jakie są alternatywy dla lovely cube, słyszałem tez o forum608 - podobno robiony dokładnie pod HD600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.