Skocz do zawartości
IGNORED

Papu do k701 max 2000 zł


Brodaczysko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

 

 

 

Nabyłem jakiś czas temu akg k701 i nie mam do nich ani dobrego źródła ani dobrego wzmaka.

 

Wiem, że te słuchawki dobrze napędzone potrafią pokazać cuda, dlatego szukam do nich naprawdę dobrego wzmaka + DACa.

 

 

 

Zależy mi na pięknym, klarownym, przestrzennym dźwięku,jak najszerszej scenie. Słucham głownie Rocka,Hardrocka, muzyki elektroczniej w klasycznym wydaniu, muzyki klasycznej - fortepianowej i orkiestr symfonicznych, oprócz tego sporadycznie zagości trochę popu/hiphopu.

 

 

 

Interesują mnie urządzenia możliwie najwyższej klasy możliwej za te pieniądze.

 

 

 

Propozycje zarówno z segmentu oryginalnego/"firmowego" jak i DIY/klony itd mile widziane.

 

 

 

Pytanie brzmi jaki zestaw byłby najlepszy :

 

DAC + amp w jednym

 

DAC + amp osobno

 

DAC + tube amp ?

 

 

 

Bardzo proszę o propozycje z uzasadnieniem :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wzmaki sluchawkowe:

 

Vincent khv-111

Canor sh-1

Canor tp-10

Heed Audio CanAmp

Heed Audio Canalot

 

Natomiast zrodlo to jakis dobry cd albo strumieniowiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznij od dobrego wzmacniacza słuchawkowego. Niestety ponad podany budżet, jednak moim zdaniem zdecydowanie warto do K701 - Burson Audio Soloist SL.

Ewentualnie zwróć proszę uwagę na przetworniki ze wzmacniaczem słuchawkowym Asus Xonar Essence - http://q21.pl/manufacturer/asus

Mamy fizycznie wszystkie modele w salonie, tak więc serdecznie zapraszam na odsłuchy.

W przypadku pytań lub oferty finansowej jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za propozycje. Zapomniałem dodać w temacie, że dźwięk będzie płynąć do toru słuchawkowego z komputera przez USB.

 

Dlatego interesują mnie konfiguracje : PC (AIMP3) -> USB - > DAC+AMP -> słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz matrix mini albo model wyzszy. To dac z wejsciem sluchawkowym. Sprawdzalem i moje akg k702 napedzal calkem dobrze. Mistrzostwo swiata to nie jest ale w miare ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej wolał jednak mistrzostwo świata :)

DAC musi być na USB + inne wejścia/wyjscia ofc. AMP może być osobno, nie musi to być wszystko w jednym pudle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do matrixa jeden ze wzmacniaczy sluchawkowych, ktore Ci podalem i bedzie dobrze. W tej kwocie i tak nie powalczysz. Bez odsluchu i tak sie nie obejdzie. Komputer do matrixa po usb tez pdlaczysz poprzez konwerter usb/spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym matrixie słyszałem na head-fi, że można lepiej wydać pieniądze i sporo osób poleca lampy. Pytanie tylko brzmi czy da się za 2000 zł kupić przyzwoity wzmak lampowy + dac które będą się dobrze zgrywać z k701 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym matrixie słyszałem na head-fi, że można lepiej wydać pieniądze i sporo osób poleca lampy.

 

A mógłbyś uszczegółowić? Jakiś przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AKG k701Q podłączone z Cayin HA-1A i gra wyśmienicie,jest ta magia dźwięku. Jednak jak wiadomo cena samego wzmaka sporo ponad 2tys. Niestety jakoś mi te AKG nie podpasowały, małe na moją głowę i brak większej bezpośredniości i basu które akurat ma Denon D5000. Z lampą Denon gra dobrze chociaż jak ktoś jest chętny to rozważę możliwość sprzedaży tego Cayina , prawie nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie tylko w Polsce najlepszym wyborem do AKG K701 okazała się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Sprzedałem kilka sztuk stricte pod te słuchawki lub wersję Quincy Jones.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że musi być lampa. Po prostu szukam różnych rozwiązań, a konkretnie najlepszego w tej cenie, która dla jednych jest śmieszna bo "w tej cenie to nic nie gra porządnie" a dla innych jak dla mnie to już spory wysiłek finansowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Ci pisałem, mam akg k702, ogólnie słucham ich na IA30T Mk2 ale to około 9 kola więc Ci nie proponuję. Jako źródło naprzemiennie stream magic 6 i marantz sa8003. Miałem u siebie matrixa mini i porównywałem go ze wszystkim co mam. To małe chińskie pudełko wypadło bardzo dobrze. Uzywany kupisz ponizej tysiąca, do tego któryś z ww. wzmaków słuchawkowych, nawet vincent khv 111 wystarczy, i będzie dobrze. Pomiędzy laptopa a matrixa będziesz musiał dać konwerter i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak już wybrałem - Majkelowa czarna perła. Teraz pozostaje kwestia jakiegoś DACa za ok 700 zł, który się w tym torze najlepiej sprawdzi.

 

Jakieś propozycje oprócz Matrixa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako DAC kup sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do kompletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) konwerter USB. Pozostałą kwotę proponuję przeznaczyć na kabelek cyfrowy i zasilacz liniowy do DACa. Za jakiś czas jak się odkujesz, to za parę stówek daje się nieźle podrasować tego Muse DAC, do poziomu DACów za co najmniej kilka kzł według nabywców. Sam czegoś takiego używam gdy potrzebuję DACa, tylko innego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak już wybrałem - Majkelowa czarna perła.

 

A słuchałeś chociaż przed zakupem? Czy masz gwarancję zwrotu jeśli nie będzie odpowiadać?

 

Z marszu nie, ale to dobry punkt startowy, żeby niewielkim kosztem dojść znacznie dalej. :)

 

Tak z ciekawosci moglbys podac "przepis" na podrasowanie daca za 200 zl tak aby byl na poziomie tych za kilka tysiecy? Pytam powaznie bo po co placic tysiace jak mozna pare stowek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klony Lehmanna dają radę z AKG. Jest tego dość sporo, od produkowanych w chinach seryjnie wynalazków (Matrix m-stage, któryś Yulong), przez diyowane (w zakładce DIY był taki temat). Wejdź na forum.mp3store.pl jest kilku gości sprzedających klony w okolicach 1 tys. plnów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi klon Lehmana jak będę miał black pearl ? Wzmacniacz już załatwiony, kwestia DACa pozostaje :)

Szukam DACa z asynchronicznym USB, najlepiej obsługującego 24/192 khz, bez wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego i jeszcze żeby był w miarę tani ? Utopia ? Na to wygląda :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś chociaż przed zakupem? Czy masz gwarancję zwrotu jeśli nie będzie odpowiadać?

Szczegóły w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Tak z ciekawosci moglbys podac "przepis" na podrasowanie daca za 200 zl tak aby byl na poziomie tych za kilka tysiecy? Pytam powaznie bo po co placic tysiace jak mozna pare stowek.

Nie, bo to mój chleb i zainwestowany czas w dojście do pewnych rozwiązań. Wystarczy, że już na przykładzie klonów BCL "nauka nie poszła w las" i powyrastało specjalistów od modowania jak grzybów po deszczu, a pierwsza publikacja na ten temat była 3 lata temu przy okazji recenzji mojej przeróbki wzmaka Langshi. Natomiast nabywcy DACa rzeczywiście kierowali się zasadą, że po co płacić tysiące?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A meridian explorer warty jest uwagi?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.