Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki ekogroszek


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Płaciłeś, płacisz i będziesz płacić, z taką różnicą że po zamknięciu będziesz płacił jeszcze więcej (np za węgiel).

 

Piejsz do bogu winnych górników zarabiających grosze czy do ciągle zwiększającej się administracji pracujących w przepięknych marmurach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kopalnie zabija wyprowadzanie z nich kasy. Zwykła ordynarna korupcja. Po stronie związkowców również.

Tam mało kto dba o kondycje firmy w której pracuje. Liczy się tylko to ile da się z tego wyciągnąć. I mamy co mamy.

Nie wiem jednak czy w tym temacie warto brnąć w to zagadnienie bo zrobimy tu tylko bagno. A szkoda bo temat dla paru osób ciekawy i pomocny. Dopóki jest bez polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocą mam zadaną 21stopni a w ciągu dnia 22.

Jak można spać przy 21 stopniach C ? Rozumiem, że to bezmiar poświęcenia dla pracującego wina!

Mam max 180 w nocy, 21,5 max w dzień . I koszt ogrzewania domu 125m2 do 1 tys. zl rocznie. Kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza.

Aha! regulacja typu jeszcze jeden kołek dodać , czy dwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie temperatury w całym domu do 18C nie ma nic wspólnego z ekonomią, zwłaszcza że przy tak niskich temperaturach zmienia się już wilgotność powietrze i poczucie komfortu. Plus taki że mała powierzchnia a drewno hajcuje. Teściowie mają jako dodatek kominek ale palą prawie codziennie... nie dziękuje.

 

W sypialni nie trzeba mieć tak ciepło jak w reszcie mieszkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jak można spać przy 21 stopniach C ? Rozumiem, że to bezmiar poświęcenia dla pracującego wina!

Starsz się być koniecznie niemiły?

Wyobraź sobie, że sypialnie mam dwie kondygnacje wyżej niż podłogówkę na parterze.

W sypialniach oczywiście temperatura jest około 18-19 stopni nocą.

A wino pracuje jeszcze piętro niżej, w piwnicy. Jakoś mi balon nie pasuje do wystroju wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsz się być koniecznie niemiły?

NIe! nie, nie. Zabrakło emotikonu " ;)"

Miło jest korespondować z osobami o podobnym konglomeracie kilku hobby.

 

Obniżenie temperatury w całym domu do 18C nie ma nic wspólnego z ekonomią, zwłaszcza że przy tak niskich temperaturach zmienia się już wilgotność powietrze i poczucie komfortu.

Teściowa(którą gościmy) wczorajszego wieczoru dokładała do kominka- 21,4o C o 22.00. O 4.15 poszedłem się ochłodzić do przerębla przy domu nie mogąc spać z gorąca. Aha! w trzech króli otworzyłem sezon kąpielowy w Bałtyku.

 

Mam dwie pompy ciepła, 300 litrowy zasobnik, regulator pogodowy Honeywella - powyłączane. Jako trochę przymusowy rentier pokochałem rozpalanie, promieniowanie podczerwone z paleniska w salonie i rąbanie drewna- atawistyczną, męską rozrywkę. Pelety, groszki to dla mnie science fiction, gaz też. I ciągłe gonienie króliczka idealnej nastawy regulatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W basenie 3m od domu, dziś wiatr i deszcz większość lodu stopił.

To nie kominek bez kontroli, lecz teściowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was zamiast węglem pali PELLET DRZEWNYM?

W mojej rodzinie sa dwa domy opalane peletem. Wygodne (automat kieruje obrotami podajnika ślimakowego), niekorozyjne.Stwierdzono pogorszenie kaloryczności peletu, gdyż wióry drzewne zastępowane są słomą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

 

Jak się to odbiło na zużyciu opału? czy kocioł załącza się częściej, ale za to pracuje krótszy czas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi teraz wciąga więcej niż przy stałych -5, robi bardzo długie przerwy i się wszystko wychładza.

 

I nie masz problemów z bezwładnością ? rozumiem że zawory na full otwarte ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jaki problem z bezwładnością, po raz kolejny pytam?

Przecież teraz podłogówka na parterze, nie ma żadnego wpływu, na ogrzewanie piętra. Działa to dokładnie tak, jakby to były dwa niezależne mieszkania, każde z własnym regulatorem pogodowym i własnym piecem.

Nie wiem też o jakich zaworach wciąż piszesz. Obieg robią niezależne na każdym obwodzie pompy. Jak się wyłączą to i obiegu w danym obwodzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wygląda na to, ze w nowych kotłach na ekogroszek Klimosz stosuje sterownik, który ma możliwość współpracy z dwoma termostatami pomieszczeniowymi:

http://www.klimosz.p...alnik-retortowy

 

To sterownik Klimosz Komfort RT-16

A to to samo co Tatarek RT-16.

Ma możliwość sterowania dwoma obiegami CO w połączeniu równoległym, czyli możemy z niego zasilać nawet dwa niezależne domy czy piętra tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro od kilku lat ma sterownie kilkoma obiegami (dokładnie czterema) na kilku czujkach, do starszych trzeba niestety wydać jakieś 500 zł na MZ by podłączyć kabelki, nowsze (K) mają już więcej bajerów w samym sterowniku pieca.

 

Z resztą nie tylko defro, inni podobnie.

 

Ciekawą alternatywą jest sterownie tylko mieszaczami i to najlepiej w szafkach, każdy obieg sterowny czujką. Rewelacyjnie to działa, ale tani biznes to nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Podaj przykłady tych sterowników defro i innych które mają tak jak podany tatarek możliwość współpracy z dwoma termostatami pomieszczeniowymi i sterowania pracą dwoma obiegami CO w połączeniu równoległym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z serii K (i wybrane starsze) a ich funkcjonalność możesz też rozszerzyć, zależy ile masz gniazd komunikacji RS ale każdy ma minimum dwa więc można powiedzieć że dwa niezależne obiegi, na każdy obieg możesz mieć dwie czujki (czujnik pokojowy + regulator), jak to jest mało to zależnie od wersji regulatora możesz podłączyć kolejne czujniki. Do tego oczywiście profilowanie danego obiegu czyli CO, CWU, bufor, CO2, podłogówka.

 

Znajomy ma piec gazowy 30kw bez bufora i ogrzewa tym prawie 500mkw (~150mkw temp ~15C, reszta ~20C), każda skocja pomieszczanie, jak duże to podzielone jeszcze na mniejsze, każda sekcja ma swoją czujkę i swój mieszacz. Wszystko pracuje na jednej pompie.

 

Kuzyn odpala teraz swoją kotłownie, piec również za mały do powierzchni ale mówi że się nie boi, po za głównym mieszaczem każdy obieg ma swój i swoją pompę (tylko w celu oszczędności energii el) i po czujniku. Potem w szafce jeden obieg (podłogówka) to kolejny arsenał automatyki.

 

Ale jak to mówią, by oszczędzać trzeba mieć kasę ;] a z tego co mi wiadomo wiele firm oferuje takie rozwiązania. Problem to tylko niżowi producenci i chińczyki. W nowszych piecach przy większym wypasie super opcją jest monitorowanie kotłowni, wtedy można ustawiać piec .. a nie na "oko"

 

BTW: nie myl termostatu z czujnikiem temperatury.

 

@tomaszE - miałem ostatnio problem z pięciem i musiałem pogrzebać, w serwisie faktycznie jest regulacja max rpm wentylatora, w sumie fajnie że PID'a jeszcze można skorygować :) dzięki temu udało mi się spalić gówniany stary groszek i to na pył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o groszku czy ekogroszku?

Ja ten sezon mieszam eko z groszkiem, chociaż teraz w sobotę dokupiłem tylko tonę groszku, groszek ma zalety i minusy, minus to taki, że nie polecam go użytkownikom którzy mają piece stalowe, 30 tysięcy kJ wiele potrafi narobić szkud ;) zwłaszcza w konstrukcji kotła którego podstawa nie jest chłodzona wodą przy palenisku.

Poza tym to uważam że groszek w moim przypadku ma same zalety, zdecydowanie zadziej trzeba czyścić kocioł, nie ma tyle marasu co z eko, no iszybciej dogrzewa mieszkanie co się przekłada na zużycie opału.

 

ATPO.: Należy zmienić ustawienia w sterowniku dala groszku

Tyle zostało po trzech miesiącach z osłony koło paleniska ( blacha trzy mm ) w kotle o konstrukcji stalowej, gdzie był używany opał groszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

BTW: nie myl termostatu z czujnikiem temperatury.

Ciężko się z Tobą rozmawia.

Ja podałem przykład sterownika RT-16, jako tego który potrafi odbierać dane z dwóch niezależnych termostatów, regulatorów pokojowych i sterować, w oparciu o dane z tych sterowników, dwoma całkowicie niezależnymi obiegami CO, z niezależnymi pompami.

Podaj link do sterownika który to potrafi.

Ja podałem.

Defro K2 np. który podałeś jako przykład, nie spełnia tych wymagań.

Może pobierać dane tylko z jednego sterownika pomieszczeniowego.

 

Tyle zostało po trzech miesiącach z osłony koło paleniska ( blacha trzy mm ) w kotle o konstrukcji stalowej, gdzie był używany opał groszek

Już nie raz pisałem. Ja ekogroszkiem kupionym w zeszłym roku latem, będę palił dopiero w przyszłą zimę.

Na razie schnie w ciepłej piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.