Skocz do zawartości
IGNORED

„Małe czarne” górą! Wtx 1000 (+Matrix Mini) vs Arcam Rblink.


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym czasie błąkania się po rozmaitych portalach, blogach i serwisach internetowych (również tych płatnych) z których wiele powodowało u mnie mocniejsze kołatanie serca. Po godzinach przemyśleń dokonanych w samotni i w zaciszu zaciemnionej sypialni (korzystając z kolorowych pism) - dokonałem osobistego rozliczenia: MAŁE CZARNE GÓRĄ! Również te z tworzywa sztucznego.

 

Nie chciałbym bardziej „rozdmuchiwać” tej sprawy, lecz z wypiekami na twarzy dokonałem zamówienia upragnionych modeli w sklepie internetowym. Trochę obawiałem się tych gumowych, delikatnych elementów (chyba nie da się tego obejść), jednak żaden z internetowych userów nie skarżył się na szybką ścieralność. Zaskoczę może czytelnika. Nie wybrałem modeli firmowanych przez Japończyków (a wiadomo przecież, iż Japończycy znają się najlepiej na tych sprawach). Wybrałem produkty „prawie” europejskie.

 

W związku z faktem, iż mieszkam pod jednym dachem z kobietą, poprosiłem sprzedającego o staranne zapakowanie przesyłanej paczki, tak aby moja druga połowa nie domyśliła się co jest w środku. Wiecie, przychodzi taki czas w życiu mężczyzny…Musimy mieć swoje tajemnice. Miły sprzedający odpowiedział, iż tego typu sklepy wysyłkowe dbają o anonimowość i reputację swoich klientów, tak więc przyszedł do mnie starannie zabezpieczony pakunek niczym szczególnym nie sugerujący swojej zawartości. Kolejny raz mi się upiecze! Pomyślałem. Po czym wziąłem kilka głębokich haustów powietrza i rozanielony udałem się na górę. Do sypialni. Zabawę czas zacząć!

 

Posiadając już jeden przekaźnik bluetooth Advanced Acoustic WTX 500, który jest cały plastikowy (nie licząc oczywiście wtyków) jakże zaskoczył mnie fakt, iż jego młodszy brat WTX 1000 zbudowany jest z milej czarnej blaszki opartej na gumowych stopach. Od czoła jest zrobiony z szklano podobnego, gładkiego tworzywa. Nieźle to wygląda. Dodam jeszcze, iż jego szerokość to 13 cm. Tak więc jest to typowe „małe czarne puzderko”, które zaopatrzono w niewielką antenę. Z pewnością nie jest to popis designu, jednak wygląd WTX 1000 jest całkiem do rzeczy. Do tego pudełko jest cięższe, niż wskazywałaby jego rozmiary. Przypomnę, w tym miejscu, iż przekaźnik wtx 500 (starszy model) jest dedykowany do bezpośredniego wpięcia z tyłu wzmacniacza (wychodzą z niego bezpośrednio wejścia chinch). Jest on niewidoczny dla słuchacza. Wtx 1000, zaś to raczej sprzęt „naszafkowy”, do postawienia nad lub obok innego klocka. Nowa odsłona przekaźnika bluetooth wyprodukowanego przez Advanced Acoustic zabiera na pewno więcej miejsca niż starszy model.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Advance Acoustic WTX-1000 został zaopatrzony w wyjście analogowe i wyjścia cyfrowe - optyczne i koncentryczne. Przyjmie więc z chęcią na swój pokład inne niewielkie pudełka (u mnie zaprzyjaźnił się z Matrixem Mini). To co charakterystyczne dla tego przekaźnika to obsługa kodeka APT X odpowiedzialnego za przekaz audio wysokiej jakości. Jak pisze producent sprzęt ten obsługuje między innymi formaty FLAC oraz ALAC, Pliki MP3 czy AAC (o gęstości mniejszej niż 350Kbit/sec), które transmitowane są bez dekodowania. Dynamika 92db, 16 bitów rozdzielczości oraz zakres częstotliwości od 10 do 22000 hz. A jak tego się słucha?

Miodnie! Serio. To z pewnością w głównej mierze zasługa całego systemu muzycznego, gdyż tak jak na bluetooth przystało jest on jedynie nośnikiem źródła, jego transportem. Pisząc ten test leżę na łóżku i słucham streamu ze spotify (ok 350kbps). Małe czarne pudełko podłączone jest do rega brio r, który napędza kolumny divine acoustic electra 2. Dźwięk przechodzi również przez daca matrix mini. Większość czytelników powie „zestaw budżetowy”. Dla mnie to pełnia muzycznego szczęścia. Naprawdę świetnie się słucha tego na powierzchni około 20 m2. Basik jak „ta lala” (nie dmuchana). Przestrzeń i tony wysokie jak należy. Może lekka mgiełka przy górze, jednak kto by zwracał uwagę na taki szczegół mając w dłoni źródło dźwięku z prawie każdym utworem elektronicznym i rockowym wyprodukowanym po 2000 roku (spotify+Samsung galaxy s3). Prawdziwa przyjemność dla melomana nie znoszącego plączących się kabli. Pewnie mniejsza dla audiofila.

 

Posłuchajmy więc Jazzu - „ludowej muzyki murzyńskiej ameryki północnej”. Przy pliku flac (Skalpel- Break in, 44,1khz, 900kbps) wchodzimy na wyższy poziom. Wszystko się otwiera. Bas zaczyna świdrować, jest naturalnie tępy, miotełka perkusisty przyczesuje mi przedziałek na głowie. Klawisze dopełniają tła, niby daleko, a jednak blisko. Lata sześćdziesiąte, w naszym kraju. Prawie widzę dym papierosowy i przybrudzone musztardówki z niedopitą wódką przy obskurnym, lepkim barze. Ten obraz muzyczny jest czarno biały. Tak samo jak okładka płyty. Pewnie tak chcieli autorzy. I udało im się. Hallo Mr Andrew Cybulski, how are you! W tej chwili zapominam o bitach, rejtach i hercach. Jest po prostu muzyka. Przybrudzone „gramofonowe pstrykanie” zaskakuje. Przecież nie mam gramofonu. Okazuje się, że jednak mam…Nieopisana przyjemność. Czy może być lepiej?

 

Okazuje się, że jednak może...ale tylko o pół włosa...

 

Jak czytamy w opisie polskiego dystrybutora Arcam Rblink posiada wbudowany DAC PCM 5102 24-bitów, obsługuje kodeki: SBC, AAC, APT X, pasmo przenoszenia: 10 Hz-20 kHz. Gniazda chinch oraz spdif.

Arcam rblink bardziej mi się podoba wizualnie. Jest nieco mniejszy. Również ciężki jak na swoje rozmiary, ale wygląda solidniej niż WTX 1000. Wyprodukowano go z wysoko jakościowego aluminium pomalowanego na czarno. Pod spodem gumowa platforma na całej długości pudełka. Jest niestety także i wada Rblinka. Gniazda na wtyki chinch umieszczono zbyt blisko siebie. Mam wrażenie, że przy grubszych pierścieniach nie dałoby się kabli umieścić na swoim miejscu.

A co z dźwiękiem? Sądzę, iż Arcam jest bardziej kulturalny od WTX'a. Ale tylko o pół włosa. Przy słuchaniu Skalpela praktycznie brak różnicy. Przy utworze grupy Air (plik flac) tak opisałbym Arcama: jaśniutki, sprężysty, szczegółowy, dorodny. Zaś WTX, przy tym samym utworze: mniej sprężysty, szczegółowy, trochę jak przepuszczony przez kalkę kreślarską. Przy muzyce ze Spotify to różnice na skraju percepcji, albo ich brak. Plan B utwór She said (plik flac 44,1khz, 893 kbs)- także nie słyszę różnicy. Dwa pudełka generują dźwięk lekko…”puszkowaty”, ale to pewnie sprawa realizacji materiału. Przy Rage Against the machine „Bombtrack” (flac) – Arcam jest czujny, trochę metaliczny, Advanced Acoustic, za to bardziej żylasty, również szczegółowy, przy ciężkiej muzyce radzi sobie nieco lepiej. Przetwornik Dac umieszczony w Arcamie oraz Matrix grający z Wtx'em z pewnością nie ocieplają muzyki. Dźwięk idzie w stronę szczegółów.

 

post-28615-0-52020800-1367602676_thumb.jpg

 

Zrobiłem próbę Advanced Acoustic WTX – 1000 bez Daca. Pudełko zostało przyłączone bezpośrednio do wzmacniacza Rega Brio R. Oto wrażenia z odsłuchu powyższego repertuaru. Dźwięk jest biedniejszy, bardziej płaski, mniej ciekawy (przy czym i tak niczego sobie), zniknęły naturalne „wyboje” odtwarzanego materiału. W porównaniu do konfiguracji z Dac – muzyka „mniej wytworna”. Bas płytszy, mniej zaokrąglony i treściwy. Do moich uszu dotarła muzyka jednego planu, „telewizyjna”. Dokonuję rewizji swojego poglądu co do tego, iż budżetowy Dac wnosi do systemu 5-10%. W tym przypadku podniósł o 15-30% moją przyjemność słuchania.

 

Dokonałem również podłączenia Arcama do wzmacniacza tranzystorowo - lampowego Vincent SV 238 Mk II, który aktualnie gra z „kulturystycznymi” głośnikami JBL E80. Oj dużo tutaj sterydów! Lampa lekko podgrzewa atmosferę, jednak żadna nuta nie jest zagubiona. Ten prawie dwudziesto kilowy kawał blachy ma pary co niemiara. Pump! Pump! Brio to przy nim chudzina. Te kolumny są zbyt pszaśne dla Vincenta. Jednak ja lubię takie mezalianse. Rewelacyjnie słucha się elektroniki na tym zestawie. Noga sama wybija rytm.

Ale wróćmy do małych czarnych. Wcześniej muzyka na powyższy system (ten z Vincentem) transportowana była przez WTX 500 bez dodatków (czytaj bez Daca). Przejście z „bezdacowego” przekaźnika WTX 500 na Arcama z wbudowanym Dac utwierdziło mnie w jednym: WTX 500 musi posiadać podobne flaki co WTX 1000 (zresztą specyfikacje obu urządzeń to potwierdzają). Dźwiękowo WTX'y bez Daca są bezbarwne (zaleta). Arcam podłączony do hybrydy oczywiście się sprawdza.

 

Parowanie przekaźników bluetooth z urządzeniami zewnętrznymi (laptop, smartphon) nie zasługuje na dodatkowe obszerne opisy. Każde pudełko bez problemu jest widziane i odnajduje źródło dźwięku z aktywnym bluetooth w ciągu kilku sekund. Brak przerwań dźwięku i zawieszeń.

 

Ergonomia i prostota górą. Arcam to sprzęt samowystarczalny. Dla mnie bardziej estetyczny.

WTX 1000 może również być samowystarczalny, jednak pogoń za białym królikiem nie pozwala na odpuszczenie tych kilkunastu, kilkudziesięciu procent różnicy w odbiorze muzyki. Aż się prosi aby podłączyć jakiś Dac. WTX 1000 jest przeźroczysty. Sam nie wnosi nic nowego do systemu, ale również nic nie ujmuje. Poddaje się brzmieniu podłączonego doń przetwornika. Z pewnością świetna opcja dla osób, które lubią modelować dźwięk dodatkowym pudelkiem, z Matrixem Mini - WTX dogaduje się więc świetnie.

Opisywane urządzenie Arcama natomiast nadaje koloru muzyce, lecz nie nachalnie. Różnica w przekazie dźwięku przez te dwa, a właściwie trzy urządzenia (bo jest jeszcze chiński -chińczyk Matrix Mini) jest prawie niezauważalna.

Muzyka przepuszczona przez każdą z opisanych konfiguracji jest bardziej dorodna, naturalna, mniej płaska. Dobrze się tego słucha, a jeszcze lepiej rozkręca imprezę z poziomu mobilnego źródla, bo każde z testowanych tutaj „małych czarnych” można połączyć do urządzeń obsługującego technologię A2DP (np. wyższe modele smartphonów).

 

Advanced Acoustic WTX 1000 (chiński franzuz) oraz Arcam Rblink (chiński angol) to urządzenia prawie równoważne z minimalną przewagą Arcama, co równie dobrze może być moją autosugestią wynikającą z faktu, iż Arcam bardziej odpowiada mi wizualnie. Advanced świetnie sprawdzi się w systemie, w którym jest już Dac. Arcam za to jest niezależny i do szczęścia potrzebuje jedynie głośników, wzmacniacza i źródła dźwięku.

 

Arcam oraz Advanced Acoustic posiadają jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę. Wasza dziewczyna, żona lub konkubina nie spostrzeże, że to nowy stały gość domowego ołtarzyka audio. Zawsze możecie powiedzieć, że zasilacz przyszedł z naprawy. Ja takich muzycznych „zasilaczy” mam co najmniej kilka. Tylko liczba musi się zgadzać. Zazwyczaj jest tak, iż jeden przyjeżdża, a drugi odjeżdża. Więc aktualnie mam problem...Czyżby cudowne rozmnożenie?

 

post-28615-0-83988200-1367602771_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie napisane, jak melodramat.Przeczytałem jednym tchem.Kolejka za tak ciekawy opis, recenzję, i oczywiście porady (tajemnice).

Pozdr.serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tekst, milo się czyta :) leci plusik.

 

Mam pytanko jeszcze. Jest opcja zeby jednoczesnie łączyc sie np tabletem z WTX1000 i domowa siecia wifi? Chodzi mi o stream muzyki np. z dysku sieciowego czy sterowanie foobarem w PC przez wifi, i dalej przesył 'blutaczem' do systemu audio. Może sie sprawdzić jako alternatywa dla droższych odtwarzaczy strumieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tekst, milo się czyta :) leci plusik.

 

Mam pytanko jeszcze. Jest opcja zeby jednoczesnie łączyc sie np tabletem z WTX1000 i domowa siecia wifi? Chodzi mi o stream muzyki np. z dysku sieciowego czy sterowanie foobarem w PC przez wifi, i dalej przesył 'blutaczem' do systemu audio. Może sie sprawdzić jako alternatywa dla droższych odtwarzaczy strumieniowych.

 

Jeśli chodzi o foobara to przyznam, że nie testowałem. W tej chwili połączyłem się ipadem2 z serwisem deezer i przez wifi słucham muzyki wyrzuconej arcamem na moje stereo. Moim zdaniem Twoja konfiguracja nie ma prawa się nie sprawdzić. Każdy sprzęt posiadający łącze bluetooth (pc +foobar/inny

program, tablet, telefon z a2dp) wypuszczający sygnał audio powinien połączyć się z czarnym pudełkiem.

 

 

Ja czekam, aż stream z serwisów będzie bezstratny. Wtedy dopiero będzie jazda! Nie będziesz potrzebował gigabajtów plików flac na swoim dysku twardym.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę skusiłeś się na rBlinka. Mając na uwadze główne zastosowanie steam spotify prosto z telefonu. Jeśli nie chciałbym kupować na razie DAC a tylko goły moduł bluetooth żeby stumieniować sobie spotify z telefonu to zdecydowanie arcam wygrywa z modułami advance acoustic? Czy moze w takim zastosowaniu nie ma wielkiej różnicy pomiędzy tymi modułami? Czy warto dopłacać do arcama względem wtx500 w takim zastosowaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę skusiłeś się na rBlinka. Mając na uwadze główne zastosowanie steam spotify prosto z telefonu. Jeśli nie chciałbym kupować na razie DAC a tylko goły moduł bluetooth żeby stumieniować sobie spotify z telefonu to zdecydowanie arcam wygrywa z modułami advance acoustic? Czy moze w takim zastosowaniu nie ma wielkiej różnicy pomiędzy tymi modułami? Czy warto dopłacać do arcama względem wtx500 w takim zastosowaniu?

 

Z pewnością nie ma super wielkiej różnicy przy spotify, zwłaszcza jak masz wzmaka i głośniki z charakterem. Natomiast przy streamie plików flac różnica jest słyszalna. Zależy oczywiście od punktu odniesiania. Ja osobiście bardzo długo puszczałem muzykę bez daca i całkiem fajnie się tego słuchało. Problem jest jednak taki, że zawsze może być fajniej.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Potrzebuję odbiornika A2DP/aptX, ale chcę używać tylko wyjścia cyfrowego. Dlatego spróbowałem oszczędzić, kupując tańsze, analogiczne urządzenia (np. Renkforce). Zwykle część cyfrowa jest podobna w urządzeniach (w tym przypadku identyczny moduł firmy CSR obsługujący Bluetooth 4.0 i aptX), zatem - po co przepłacać? A jednak - błąd! O ile jakość dźwięku faktycznie (cyfrowo) jest bez zarzutu, to pojawiają się takie kwiatki, jak 1/2-sekundowe dropy co 20-30 sekund, trzaski przy przełączaniu utworów. Masakra. Czytając opinie innych podobnych produktów na amazon lekko się przeraziłem, bo okazuje się, że takie problemy nie są rzadkością, a wręcz przeciwnie. Boję się kupić teraz cokolwiek poza Polską (tutaj mam chociaż możliwość odesłania bez podawania przyczyn).

 

Wielka prośba do autora i forumowiczów o odpowiedzi/wskazówki:

* Czy te moduły WTX-1000 i rBlink nie mają w ogóle takich problemów (dropy, trzaski, itp.)?

* Czy (po sparowaniu z telefonem) moduły łączą się automatycznie do telefonu po ich ponownym włączeniu, czy trzeba ponownie ręcznie zainicjować połączenie w telefonie?

* Czy znacie jakieś tańsze moduły tego typu, które nie mają wskazanych wad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odpowiedź do "ytpl".

Nie nie ma skoków żadnych.

Raczej trzeba zainicjować połączenie (odnaleźć odpowiednie urządzenie już wcześniej widziane w zakładce bt w fonie). Zwłaszcza jeśli posiadamy kilka odbiorników bt.

Wnioskując po Twojej wypowiedzi droższe nie mają tych wad, zaś tańsze mają. Przy czym korzystałem kiedyś z Belkin (150 zł) i on również był ok.Jednak wydaje mi się, iż tamte droższe dają lepsze odczucia dźwiękowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odpowiedź do "ytpl".

Nie nie ma skoków żadnych.

Raczej trzeba zainicjować połączenie (odnaleźć odpowiednie urządzenie już wcześniej widziane w zakładce bt w fonie). Zwłaszcza jeśli posiadamy kilka odbiorników bt.

Wnioskując po Twojej wypowiedzi droższe nie mają tych wad, zaś tańsze mają. Przy czym korzystałem kiedyś z Belkin (150 zł) i on również był ok.Jednak wydaje mi się, iż tamte droższe dają lepsze odczucia dźwiękowe.

 

Jeżeli piszesz o odczuciach przy wyjściu analogowym - opinie o tym Belkinie w necie są straszne. A wyjście cyfrowe, tu teoretycznie raczej nie powinno być różnicy, bo w każdym jest wykorzystywany kodek aptX, ale kto wie.

Natchnąłeś mnie tym Belkinem i znalazłem go i jeszcze 2 modele z aptx i spdif na ceneo.pl. Wcześniej szukałem w necie po haśle "aptX" i ich nie wyłapywało. Oprócz Belkin jest jeszcze model Yamaha YBA-11 i Philips AEA2700. Ten ostatni mi odpowiada. Nie dość, że łączy się automatycznie, to jeszcze robi to jednocześnie do wszystkich sparowanych wcześniej urządzeń (max 3), które zobaczy. Po rozpoczęciu odtwarzania z jednego telefonu, stopuje streaming z poprzedniego. Ciekawostka. Drobna wada, to brak wsparcia dla mp3 - tylko AAC. zatem przy odtwarzaniu plików mp3, będzie recode'ing z mp3 na aptX. Co do jakości wyjścia audio i istnienia lub braku dropów/trzasków - sprawdzę i dam znać, może się komuś przyda.

Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Czy te moduły WTX-1000 i rBlink nie mają w ogóle takich problemów (dropy, trzaski, itp.)?

* Czy (po sparowaniu z telefonem) moduły łączą się automatycznie do telefonu po ich ponownym włączeniu, czy trzeba ponownie ręcznie zainicjować połączenie w telefonie

Od 2 dni posiadam rBlink'a.

1. Nie spotkałem się dotychczas z żadnymi przerwami, trzaskami, problemami z łączeniem, itd.

2. I tak.. i nie. Po sparowaniu, urządzenie pamięta sparowany telefon / tablet.

Ja strumieniuję z Samsung Galaxy Tab 4 (muzyka FLAC z Synology, Spotify) i ponieważ rBlinka w zasadzie nie wyłączam, działa to tak:

Gdy urządzenie jest sparowane i podłączone i odtwarza muzykę, pali się dioda na niebiesko.

Gdy urządzenie jest sparowane i podłączone, ale nie odtwarzamy nic, to "oczekuje" i dioda jest fioletowa.

Po pewnym czasie rBlink przechodzi w standby i wówczas włączenie czegoś na tablecie nie wybudza rBlinka.

Rozwiązałem to w bardzo prosty sposób: aplikacja (nie pamiętam nazwy) i widżet do niej, jedno kliknięcie w ikonę i rBlink jest podłączony, szybko, zgrabnie.

 

Jak na razie jestem zachwycony zestawem:

- Synology (bank danych + udostępnianie ich w domowej sieci),

- router (wiadomo:) ),

- Galaxy Tab 4 wifi jako pilot (na stałe w podstawce i pod zasilaczem),

- rBlink jako odbiornik / DAC (jeszcze nie testowałem przesyłu przez SPDIF i skorzystanie z DAC'a w amplitunerze)

- Cambridge Audio 650R jako wzmacniacz

- B&W 603 jako front

 

Przeszedłem metamorfozę, od posiadacza niezliczonej ilości klocków, do minimum sprzętu, pozwalającego bezproblemowo korzystać z domowych zasobów muzyki, filmów, zdjęć, audiobooków i ebooków, wszystkim domownikom - mam wrażenie, że udało się ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni posiadam rBlink'a.

1. Nie spotkałem się dotychczas z żadnymi przerwami, trzaskami, problemami z łączeniem, itd.

2. I tak.. i nie. Po sparowaniu, urządzenie pamięta sparowany telefon / tablet.

Ja strumieniuję z Samsung Galaxy Tab 4 (muzyka FLAC z Synology, Spotify) i ponieważ rBlinka w zasadzie nie wyłączam, działa to tak:

Gdy urządzenie jest sparowane i podłączone i odtwarza muzykę, pali się dioda na niebiesko.

Gdy urządzenie jest sparowane i podłączone, ale nie odtwarzamy nic, to "oczekuje" i dioda jest fioletowa.

Po pewnym czasie rBlink przechodzi w standby i wówczas włączenie czegoś na tablecie nie wybudza rBlinka.

Rozwiązałem to w bardzo prosty sposób: aplikacja (nie pamiętam nazwy) i widżet do niej, jedno kliknięcie w ikonę i rBlink jest podłączony, szybko, zgrabnie.

 

Jak na razie jestem zachwycony zestawem:

- Synology (bank danych + udostępnianie ich w domowej sieci),

- router (wiadomo:) ),

- Galaxy Tab 4 wifi jako pilot (na stałe w podstawce i pod zasilaczem),

- rBlink jako odbiornik / DAC (jeszcze nie testowałem przesyłu przez SPDIF i skorzystanie z DAC'a w amplitunerze)

- Cambridge Audio 650R jako wzmacniacz

- B&W 603 jako front

 

Przeszedłem metamorfozę, od posiadacza niezliczonej ilości klocków, do minimum sprzętu, pozwalającego bezproblemowo korzystać z domowych zasobów muzyki, filmów, zdjęć, audiobooków i ebooków, wszystkim domownikom - mam wrażenie, że udało się ;-)

 

Dzięki - wszystko jasne.

Ciekawa konfiguracja - gratuluję. Jak najbardziej rozumiem podejście - też już jakiś czas temu podobne podejście wybrałem: muzyka flac na telefonie z kartą 64GB z bezstratnym strumieniowaniem do DAC (rozwiązanie autorskie), a dla mniej wymagającej muzyki - streaming z Spotify, a ostatnio z Wimp (dostałem na Audioshow kupon na darmowy miesiąc usługi Wimp-HiFi - bezstratny streaming z netu - audiofilska przyszłość). Własną muzykę potrafię bezstratnie przesłać z telefonu do DAC, z net'u już nie, stąd poszukiwania dobrego urządzenia bluetooth z aptX.

 

Ciekawe, czy wyłapiesz jakąś zauważalną utratę jakości muzyki przesłanej po bluetooth do rBlink'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez dlugo sie zastanawialem nad bluetoothowym polaczeniem zrodla dzwieku z moim zestawem audio. U znajomego jakis czas temu poznalem plusy takiego polaczenia, on akurat mial logitech bluetooth adapter. Od wtedy chodzilo mi po glowie, stworzyc takie bezprzewodowe polaczenie ale w lepszej wersji, bo ten logitech jakoscia nie swiecil, chociaz do zwyklego uzytku dla przecietnego sluchacza byl ok ;) znalazlem poczatkowo yamaha yba-11, ktora obsluguje aptx, a pozniej doszukalem sie kilku urzadzen z wyzszej polki, w tym miniblinka i rblinka od Arcama. Na tegorocznym audioshow przekonalem sie do rblinka po rozmowie z wystawcow i ostatecznie jest juz zamowiony i niedlugo powinien sie u mnie zjawic. Bede mial mozliwosc jedynie porownania jakosci dzwieku iphone/laptop-bluetooth-arcam-chinche-wzmacniacz lub kablem bezposrednio z iphone'a/laptopa do wzmacniacza (bez daca). Wiec licze na duzy przeskok w jakosci i na efekt wow! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, tez dlugo sie zastanawialem nad bluetoothowym polaczeniem zrodla dzwieku z moim zestawem audio. U znajomego jakis czas temu poznalem plusy takiego polaczenia, on akurat mial logitech bluetooth adapter. Od wtedy chodzilo mi po glowie, stworzyc takie bezprzewodowe polaczenie ale w lepszej wersji, bo ten logitech jakoscia nie swiecil, chociaz do zwyklego uzytku dla przecietnego sluchacza byl ok ;) znalazlem poczatkowo yamaha yba-11, ktora obsluguje aptx, a pozniej doszukalem sie kilku urzadzen z wyzszej polki, w tym miniblinka i rblinka od Arcama. Na tegorocznym audioshow przekonalem sie do rblinka po rozmowie z wystawcow i ostatecznie jest juz zamowiony i niedlugo powinien sie u mnie zjawic. Bede mial mozliwosc jedynie porownania jakosci dzwieku iphone/laptop-bluetooth-arcam-chinche-wzmacniacz lub kablem bezposrednio z iphone'a/laptopa do wzmacniacza (bez daca). Wiec licze na duzy przeskok w jakosci i na efekt wow! ;)

 

 

 

 

jak wrażenia z użytkowania streamera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak czytamy w opisie polskiego dystrybutora Arcam Rblink posiada wbudowany DAC PCM 5102 24-bitów, obsługuje kodeki: SBC, AAC, APT X, pasmo przenoszenia: 10 Hz-20 kHz. Gniazda chinch oraz spdif.

 

Witam,

dzięki za ciekawe porównanie ;) Szukam też takiego urządzenia, bardziej skłaniam się ku rBlink-owi...

Sprawdzałeś może zasięg działania Arcama?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem zasięg - 10 m, przy czym aktualnie system z arcamem znajduje się w piwnicy, a więc jest do 10 m, nie w linii prostej oraz z różnymi przeszkodami, w tym 2 grube ściany, tak więc sądzę, że w pustej przestrzeni bez przeszkód byłoby więcej.

 

Zdecydowałem się jednak na MF V90-BLU.

Ten sprzęt nabyty przez Ciebie wygląda również bardzo godnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt nabyty przez Ciebie wygląda również bardzo godnie.

Dzięki ;)

 

Po kilku godzinach użytkowania, stwierdzam, że spełnia swoją rolę ;)

 

Jest tylko 1 skaza, paruje się z tel. Sony Xperia Z1 Compact, ale... z głośników wydobywa się jakaś sieczka dźwięków...

 

Tablet Alcatel OneTouch - działa oki.

Smartfon HTC One - też na plus...

Z Sony jest problem...

 

Podejrzewam, że problem jest w Sony... Czytałem, że któreś "jabłuszka" też nie działają z którymś z podobnych urządzeń (nie pamiętam tylko z którym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na MF V90-BLU.

 

Stoje przed podobnym wyborem:

1. nuforce btr-100 (przyszlosciowo ma wyjscie toslink)

2. rblink (przyszlosciowo ma wyjscie coax)

3. v90 blu

4. miniblink

 

Nuforce mial swietna cene, ale nie jest juz chyba dostepny.

 

Co zadecydowalo na korzysc MF V90 BLU ? Czy porownywales go z rblink/miniblink ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zadecydowalo na korzysc MF V90 BLU ? Czy porownywales go z rblink/miniblink ?

 

Moje argumenty masz w poście powyżej. Nie odsłuchiwałem żadnego z tych sprzętów - zakup w ciemno ;)

Decydowały cena, stabilność działania (na podstawie opinii innych) i funkcjonalność - ja jestem zadowolony. Jeden minus - nie działa z Sony Xperia Z1 Compact...

 

Poczytaj, na stronie Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) są testy tych urządzeń, no i kolega Propheta doskonale wszystko opisał....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzisiaj aptx stał się synonimem wysokiej jakości dźwięku w ramach Bluetooth, ale trzeba wyjaśnić, że aptx ma kilka różnych wersji. W podstawowej maksymalną przepływność określono jako 384 kbps (to ok. czterokrotnie mniej względem standardu CD), a sygnał może mieć postać 16 bit / 44,1 kHz.

 

Polecam rowniez:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam zapytanie do właścicieli wyżej omawianych sprzętów rblink itp...., czy w przypadku odtwarzania muzyki z Youtube występują trzaski i zrywania dzwieku?

 

Posiadam akurat Yamaha YBA-11 i w połączeniu aptx - z laptopem zrywa dzwieki na youtubie; natomiast jesli pliki sa na dysku lub strumien radiowy z winamp- idzie jak masełko...?

 

Dodatkowo posiadam równiez adapter logitecha i tutaj streamuje sie wszystkow bez problemu..;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bez problemu, chociaż zauważyłem, że gdy mam obciążoną przeglądarkę, a jednocześnie puszczam coś z laptopa programem "Virtual DJ8", to czasem trzaski się pojawiały. Po wyłączeniu gry online, ew. zmianie programu na foobar-a, wszystko gra bez zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w/w sprzęty obslugują aptX to wszyscy wiemy... ALE czy właściciele laptopów ( o tablety i komórki nie pytam) z których odbywa się strumień audio, również obsługują aptX?? Jak wiadomo do tej technologii zarówno źródło dźwięku jak i odbiornik muszą wspierac aptX..

 

Ja u siebie mam powiadomienie za kazdym razem gdy otwiera sie bramka dzwiekowa- ze korzystam własnie z aptX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obsługuje, jedynie czasem jakaś przerwa, drobne pyknięcie, przy obciążeniu procesora, więc to wina po stronie laptopa, nie wspomnianych urządzeń.

Teraz działa przeglądarka, foobar, od 4 godz., żadnych zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam akurat Yamaha YBA-11 i w połączeniu aptx - z laptopem zrywa dzwieki na youtubie;

 

Problem sie jednak rozwiązał; miałem jakis bałagan ze sterownikami.

 

Przeinstalowałem sterowniki Bluetooth, a potem sterowniki od aptX- w takiej kolejności i to pomogło. Dźwięk teraz hula aż miło :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Stoję przed wyborem zakupu Daca z bluetooth. Biorę pod uwagę Arcana miniBlinka, który ponoć ma tą samą elektronikę co w rBlink cieszący się pozytywnymi opiniami o gładkości wyższych tonów, oraz Dac Focal Wireless Receiver, o ktorym jest tylko jedna recenzja według której Focal szczyci się agresywnym brzmieniem i wysoką szczegółowością. Jako że cena Focala jest przystępna (399 z przesyłką) skłaniam się w jego stronę podbudowując się faktem, że firma Focal robi kolumny za 600 000 PLN, więc napewno chłamu nie wcisną w swoje urządzonko. To tylko moja opinia. Nie słyszałem ani jednego ani drugiego. Moje obecne żrodło to Samsung Galaxy S II Duos z wyjściem jack 3,5mm

Czy różnica w dzwięku bedzię zauważalna w odniesieniu do wyjścia liniowego Samsunga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed wyborem zakupu Daca z bluetooth. Biorę pod uwagę Arcana miniBlinka, który ponoć ma tą samą elektronikę co w rBlink cieszący się pozytywnymi opiniami o gładkości wyższych tonów, oraz Dac Focal Wireless Receiver, o ktorym jest tylko jedna recenzja według której Focal szczyci się agresywnym brzmieniem i wysoką szczegółowością. Jako że cena Focala jest przystępna (399 z przesyłką) skłaniam się w jego stronę podbudowując się faktem, że firma Focal robi kolumny za 600 000 PLN, więc napewno chłamu nie wcisną w swoje urządzonko. To tylko moja opinia. Nie słyszałem ani jednego ani drugiego. Moje obecne żrodło to Samsung Galaxy S II Duos z wyjściem jack 3,5mm

Czy różnica w dzwięku bedzię zauważalna w odniesieniu do wyjścia liniowego Samsunga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.