Skocz do zawartości
IGNORED

„Małe czarne” górą! Wtx 1000 (+Matrix Mini) vs Arcam Rblink.


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o o tych dwóch ww przetwornikach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,mam od kilku dni rBlinka i w sumie jestem w fazie testow..

Ku memu zaskoczeniu od czasu do czasu pojawia sie trzask np. przy dluzszej pauzie lub wzbudzeniu ze stanu pauzy.

Sadzilem w pierwszej chwili ze to wina ipada ( nowy Air) i uruchomilem iPhona. O dziwo to samo ,wina lezy chyba w rBlinku. Muzyka idzie ze Spotifaja Premium ale to w sumie bez roznicy bo mam tez troche w Ipadzie muzy i to samo.

Sa tez lekkie przyciecia przy uzywaniu przegladarki internetowej ale to bedzie raczej spowodowane obciarzeniem lacza internetowego .

Czy miewiacie tez takie zdarzenia ? W wczesniejszych postow wynikalo ze nic podobnego sie nie dzieje.

Moze moj arcam cos nie tak , kupilem go na allegro z dugiej reki z kompletem dokumentow i gwarancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sadzilem w pierwszej chwili ze to wina ipada ( nowy Air) i uruchomilem iPhona. O dziwo to samo ,wina lezy chyba w rBlinku.

Sprawdź jeszcze jakiegoś smartphone'a lub tableta wspierającego aptX.

 

Niestety urządzenia z iOS nie są predysponowane do streamowania muzyki przez Bluetooth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No wiec potestowalem go troche wiecej i doszedlem do wniosku ze nie lubi jak sie kombinuje z glosnoscia w urzadzeniu nadajacym...

Jak jest wlaczony i nic sie nie zmienia co chwile to gra dobrze,glosnosc zmieniam we wzmaku a w ipadzie jest na max i nic sie nie dziej.czasem trzasnie jak dlugo na pauzie byl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Kurcze, zapomniałem o tym temacie, a tu tyle wpisów po moim ;)

od roku używam rBlinka, kupilem go jako nowego zaraz po audio show '14. Różnica w jakości (granie bezposrednio z kabla, a granie przez bluetooth DAC) jest na prawdę słyszalna, jestem z niego zadowolony, niskie tony sie pojawily, reszta pasma jest szczegolowa, ogolnie jest bardziej muzykalnie, po prostu granie na poziomie, a zasluga tego zapewne jest obecnosc daca, choc uwazam, ze za dosc wysoka cene. Poczatkowo miałem iphona5, ktory jak wiemy nie ma aptx, doczytalem, że iP6 również nie wspiera aptx, więc przesiadlem się na sony z3.

Jeszcze gdy miałem iP5 zakupilem do laptopa nadajnik aptx bluetooth od Logilink:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten zesta miewa problemy z laczeniem, kontaktowalem sie mailowo z logilinkiem, dostalem kilka wskazowek i jakis inny sterownik jest lepiej chociaz tez nie tak bezproblemowo jak z telefonami lubprzykladowo z Macbookami (air i pro13) ktore obsluguja aptX.

 

Jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia, zaczelo mi brakowac w rBlinku jeszcze jakiegos wejscia, procz blutoothowego oraz obslugi plikow Hi-Res. obecnie marzy mi sie bardziej funkcjonalny DAC, pod ktorego podepne przykladowo ps4, dekoder tv, i nadal pozostanie mozliwosc bezprzewodowego sluchania muzy z obsluga ze smartphona (moze byc wifi, nie bt) i np obsluga dysku sieciowego. Wiem, ze to juz streamer, ale niestety nie moge nic znalezc takiego zeby to byl dac i streamer w rozsadnych pieniadzach, nie oczekuje hi-endu ;) Ewentualnie CA SM6, ktory juz przestali produkowac i cene ma tak dwukrotnie za wysoka dla mnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja mojego rBlinka jescze nie reklamowalem ,ale mam jeszcze chwile na to,gwarancja do wrzesnia.

Zreszta teraz uzywam go jako przekaznika tylko wykorzystujac bluetotha tylko jako ze mam dobrego daca w preampie i problem zniknal.

Teraz juz wiem na bank ze to wina rBlinka jako ze moj kolega tez kupil i nie ma tej przypadlosci a tak samo jak i ja strumieniuje z ipada lub iphona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mojego rBlinka jescze nie reklamowalem ,ale mam jeszcze chwile na to,gwarancja do wrzesnia.

Mojego rBlinka oddałem od razu po stwierdzeniu problemów ze sceną. I póki co nie żałuję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych kolegów, mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu. Otóż posiadam głośniki aktywne Swans M200MKII, które kablem 2xRCA-minijack podpięte są do laptopa z kartą muzyczną średniej jakości. Chciałbym ten sprzęt zamienić w bezprzewodowy i - jeśli to możliwe - poprawić jakość źródła.

 

Zależy mi na tym, żeby głośniki odtwarzały wszystkie dźwięki z komputera, a nie tylko muzykę przy pomocy programów z obsługą DLNA (WMP czy Foobar).

 

W pierwszej kolejności zakupiłem Argon Stream 2. Fantastyczne pudełeczko, które może również służyć jako budzik ;) ale szybko okazało się, że muzykę w zasadzie puszcza się właśnie z tego pudełeczka - które po podłączeniu do sieci widzi zasoby z komputera. Krótko mówić mało wygodne w przeglądaniu setek różnych wykonawców. No i strumieniowanie tylko przez DLNA.

 

Teraz testuję Philips AEA2700 z technologią apt-X. Pod względem rezultatu technicznego o to własnie mi chodziło - po sparowaniu urządzenie jest widoczne jakby zewnętrzna karta dźwiękowa. Można odtwarzać muzykę dowolnym programem (np. Aimp) czy oglądać YouTube w przeglądarce - wszystko idzie na głośniki.

 

Mam jednak wrażenie, że nie są to wyżyny jakości dźwięku. Oprócz tego jedyny digital out to minijack. Wolałbym dwukanałowy RCA.

 

Moje pytanie brzmi - co alternatywnie? Przy założeniu, że:

 

1) nie chcę wydać fortuny (za 1.700,00 zł można już przecież kupić bezprzewodowe Edifier S1000 DB)

2) preferowane wyjście LP RCA

3) oczywiście apt-X itd.

4) dobra jakość audio

5) bez wodotrysków na zasadzie "może się kiedyś przyda"

 

Lista ewentualnych produktów jest następująca:

  • ARCAM miniBlink
  • ARCAM rBlink
  • Musical Fidelity V90-BLU
  • Philips AEA2700
  • Harman Kardon BTA 10
  • Logitech Bluetooth Audio Adapter

I pytanie techniczne - czy Philips AEA2700 i inne urządzenia tego typu z listy są swoistymi zewnętrznymi kartami dźwiękowymi, czy też przy przesyłaniu przez BT i tak dźwięk zawsze przechodzi przez kartę dźwiękowa w laptopie?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Teraz testuję Philips AEA2700

(...)

Oprócz tego jedyny digital out to minijack. Wolałbym dwukanałowy RCA.

Philips AEA2700/12 posiada dwa wyjścia cyfrowe, jedno elektryczne (coaxial) i jedno optyczne (toslink).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tobie zapewne chodzi o wyjście analogowe.

IMHO jest całkowicie obojętne, czy w urządzeniu jest wykorzystany mini-jack, czyli dwa gniazda cinch.

 

ARCAM miniBlink

ARCAM rBlink

Ja się do Arcama zraziłem.

 

Mój pierwszy egzemplarz miniBlink zamieniał kanały, drugi ma rozjechaną fazę, co skutkuje sceną dźwiękową od której można dostać zeza ;)

Mój rBlink także rozjeżdżał fazę (nawet na wyjściu cyfrowym). Sprawdzony w sklepie inny egzemplarz cierpiał na tą samą przypadłość.

 

Musical Fidelity V90-BLU

Moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku odbiorników Bluetooth. Od jakiegoś czasu używam i jestem na tyle zadowolony, że dalej nie szukam.

Ale:

- przekaźnik reaguje z minimalnym opóźnieniem, co skutkuje odcięciem kawałka pierwszego nagrania; na szczęście przy zmianie utworu czy płyty przekaźnik się nie przełącza, czyli w praktyce można z tym problemem żyć

- badziewny dołączony zasilacz, który potrafi głośno piszczeć i skwierczeć

- ma wodotryski na zasadzie "może się kiedyś przydać"

 

Philips AEA2700

Ze swojego egzemplarza byłem zadowolony, ale można na forum znaleźć osoby, które kupiły egzemplarze zamieniające kanały na wyjściach cyfrowych, co akurat w Twoim przypadku nie jest aż tak ważne.

Ale obawiam się, że faktycznie "nie są to wyżyny jakości dźwięku".

 

I pytanie techniczne - czy Philips AEA2700 i inne urządzenia tego typu z listy są swoistymi zewnętrznymi kartami dźwiękowymi, czy też przy przesyłaniu przez BT i tak dźwięk zawsze przechodzi przez kartę dźwiękowa w laptopie?

W przypadku korzystania z odbiorników Bluetooth karty dźwiękowe laptopów i układy DAC smartphone'ów i tabletów są oczywiście pomijane - sygnał przez nie w żaden sposób nie przechodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.