Skocz do zawartości
IGNORED

Ayon CD1s - czy warto?


morse

Rekomendowane odpowiedzi

Ayon CD1s, czy warto się zainteresować? Znalazłem w cenie ponad 6000zł za nówkę. Zaczynam budować swój zestaw na nowo i stawiam na lepsze komponenty. Mam pytanie, na ile jest ten odtwarzacz wart uwagi? Słucham muzyki klasycznej... Na razie nie piszę o wyborze nowego wzmacniacza i nowych kolumn, bo nastawiam się na PRAWDZIWE okazje oferowane przez sklepy, a nie "chwyty marketingowe", gdzie mogę zaoszczędzić 100zł! :) Dlatego szukam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny CD tylko jedna wada - top loader zabiera przez to sporo miejsca ale za to napęd pierwsza klasa super stabilny. B.dobra cena jak za nówke szt. Dobrze jest zestawić go też ze wzamakiem Ayona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ayona 07s i grał wspaniale, ciepłe i energiczne brzmienie oferował. To chyba jedne z najlepszych CD do 10tys. Na pewno nie będziesz rozczarowany, tylko na kurz trzeba uważać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam tylko, czy wymieniając na początek mój odtwarzacz Marantz SA 7003 właśnie na Ayon CD1s, a pozostając do czasu wymiany wzmacniacza z tym, co posiadam czyli Marantz PM 7004 oraz kolumnami Bowers & Wilkins CM1, zmieni się brzmienie na lepsze, czy na chwilę obecną będzie to zmiana "kosmetyczna"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam tylko, czy wymieniając na początek mój odtwarzacz Marantz SA 7003 właśnie na Ayon CD1s, a pozostając do czasu wymiany wzmacniacza z tym, co posiadam czyli Marantz PM 7004 oraz kolumnami Bowers & Wilkins CM1, zmieni się brzmienie na lepsze, czy na chwilę obecną będzie to zmiana "kosmetyczna"?

 

Daj sobie na luz szkoda kasy na takie mieszanie.Sytem zagra i tak jak najlabyszy element systemu. Zbieraj kase na kompletną zmianę systemu a ten co masz to przestawisz sobie np. do sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od czegoś trzeba zacząć ... po co czekać aż uzbiera się kasa na wszystko jak można wymieniać sprzęt po kolei ... osobiście zacząłbym od wzmacniacza ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od czegoś trzeba zacząć ... po co czekać aż uzbiera się kasa na wszystko jak można wymieniać sprzęt po kolei ... osobiście zacząłbym od wzmacniacza ..

 

Hmmm... a jaki wzmacniacz Byś zaproponował, w kwocie do 8000/9000zł. Oczywiście podkreślając, że będzie miał być połączony właśnie z Ayon CD1s. Nie zapominając o muzyce klasycznej, która jest tutaj królową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mój klient miał CD1s, przesiadł się na Naima CDX2 i bardzo dobrze zrobił, co stwierdzam posłuchawszy obydwu. Z ayonów to na CD-2 poluj choćby używkę. Mówienie o 07 w kontekście 1s jest nie na temat. To inny dźwięk i wolę ten pierwszy, szczególnie gdy się dobrze dobierze kabel zasilający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka czy używany ?

 

Najlepiej nowy, ale nie ukrywam, że ciekawi mnie, co też można znaleźć z używanego wartego uwagi?

 

Z nowego myślałem nad Naim Nait XS. Podobno Naim posiada dobre wzmacniacze, ale czy nadaje się do muzyki klasycznej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie tworzyć nowego wątku. Co sądzicie o kolumnach AUDIO PHYSIC 3i? Znalazłem ofertę na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy nadają się do muzyki klasycznej, i czy np. wzmacniacz lampowy AYON ORION będzie w stanie napędzić te kolumny? No i czy są warte swojej ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon CD-1s to świetny odtwarzacz, lepszy od CD-07 choć kolega Michelangelo forsuje na forum inną tezę, a ja też obu słuchałem. Naim CDX2? Bardzo dobry odtwarzacz, ale czy lepszy? Spotkałem mocno negatywne opinie. Wszystko jak zwykle zależy od reszty systemu i twoich preferencji. To już jest poziom bardzo dobrze brzmiących urządzeń. Z pewnością podłączając CD-1s do PM 7004 popełnisz mezalians i nie docenisz możliwości odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon CD-1s to świetny odtwarzacz, lepszy od CD-07 choć kolega Michelangelo forsuje na forum inną tezę, a ja też obu słuchałem

ale cd-07s może już i faktycznie zagra lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł,

a mógłbyś z własnego doświadczenia wymienić różnice miedzy 1s, 07 i 07s?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez cir, 7 Maja 2013 - atak personalny
Ukryte przez cir, 7 Maja 2013 - atak personalny

kolega michelangelo forsuje różne tezy - kiedyś zmieszał z błotem moim zdaniem wybitny odtwarzacz Amplifikatora - Bitofon - no bo tak się gówniarzowi podobało - tak czy owak jego tezy są nie warte funta kłaków.

Odnośnik do komentarza

Cytrus, zaglądnąłem do mego archiwum zdjęciowego i muszę skorygować swoją wypowiedź: słuchałem jednak wersji CD-07, nie miałem kontaktu z CD-07s, zatem nie będę się nim zajmować. Przepraszam za zamieszanie, moja pomyłka. CD-1s w stosunku do CD-07 jest odtwarzaczem bardziej kompletnym. 07 pozornie sprawia na początku wrażenie bardzo spójnego, ale dzieje się to nieco kosztem precyzji i bezpośredniości brzmienia. 07 sprawić może wrażenie analogowo grającego, jednak dobry analog to jednak też walnięcie, rozdzielczość i dokładność, a to jest lepsze w wyższych modelach. Oczywiście to też kwestia indywidualnych preferencji, bo 07 to bardzo dobry odtwarzacz za świetną kasę. Generalnie Ayony grają analogowo, jednak każdy model wyżej robi to w mojej opinii nieco lepiej. Piszę "nieco", bo uważam że im wyżej tym różnice są mniejsze, a cena rośnie za to niemal geometrycznie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie CD-07 - gra zupełnie inaczej z sieciówką komputerową niż np. Acrolinkiem 9100. Wprawdzie to wychodzi jakieś 25kzł, tylko że nagle zagrało lepiej niż inny odtwarzacz za 68k. Mnie się CD-1s nie podoba, bo przesładza dźwięk, sztucznie dociąża, a poza tym CD-2 jest wyraźnie lepszy. Bardziej naturalnie gra, z większą klasą. Natomiast znajomy z CDX2 słucha prawie wyłącznie klasyki i ja w sumie nie wiem, skąd takie poglądy, że Naim to nie do klasyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się CD-1s nie podoba, bo przesładza dźwięk, sztucznie dociąża, a poza tym CD-2 jest wyraźnie lepszy.

 

To spróbuj Thielom zapodać w tor jakiegoś suchara :)). Nie będzie litości, będziesz mieć suchary zamiast muzyki. Dotyczy to zarówno wzmacniacza jak i źródła. Gdy przyjrzysz się charakterystycznym cechom Theli CS1.6 i Ayona CD-1s, to może zrozumiesz mój wybór. Po prostu uzupełniają się i o to chodzi w komponowaniu elementów audio.

CD-2 istotnie gra lepiej niż CD-1s, kosztuje też odpowiednio więcej, a właściwie niewspółmiernie więcej jak na różnicę w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon CD-1s to świetny odtwarzacz, lepszy od CD-07

Tu się całkowicie zgadzam, tez słuchałem tych dwóch odtwarzaczy i CD1s jest wyraznie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wzmacniacza ...

 

Jeśli lubisz tranzystory to polecam (ebay.co.uk):

ATC SIA2-150 MK2 - można kupić używany w cenie Ł2000. To bardzo dobry wzmacniacz.

Można zapolować na Musical Fidelity kW500/550 również w cenie ok. Ł2000. Zdecydowanie warto.

Leema Acoustic Tucana 2 - pojawiają się używki na ebay.co.uk Ewentualnie końcówka mocy Leema Hydra 2 za Ł2195. Do tego Ayon 1s i muzyka gra bez przedwzmacniacza.

 

Jeśli lubisz lampy to zapoluj na jakiś wzmacniacz Ayona.

Są teraz dostępne używane Ayon Spirit MK3 za 12-13K. To sporo więcej niż budżet ale może warto ? Zamiast Cd za 6K może tańszy DAC (wcale nie gorszy) i zostanie kasy na wzmak ?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, jednak podłączanie samej końcówki pod Ayona jest obarczone kompromisem. Ayon ma regulację poziomu sygnału realizowaną cyfrowo, a to niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek czasem koniecznym, bo dodatkowy pre dobrej klasy to spory wydatek. Pozostaje jednak kwestia spasowania elektrycznego między wyjściem CD, a wejściem końcówki. Czasami może nie być za dobrze.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem byłaby integra, zdecydowanie proponuję sprawdzić z naszego podwórka nową wersję LAR IA-30T mkII. Można wypożyczyć bez zobowiązań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zdążyłem na odtwarzacz Ayon. Sprzedawca wycofał ofertę!

W takim razie szukam dalej... a co sądzicie o używanym NAIM cd5X? (cena używanego oscyluje między 3500zł) Domyślam się, że zagra lepiej niż mój obecny Marantz SA 7003, a o ile lepiej? Może ktoś miał porównanie? :)

A jeśli warto się zainteresować tym odtwarzaczem, to także mam pytanie, jaki wzmacniacz do niego dobrać? Oczywiście nadal pozostając w obrębie doboru zestawu do muzyki klasycznej :)

 

PS. A może połączenie AYON ORION z NAIM cd5X będzie dobrym wyborem? Czy lepiej szukać innej konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wzmacniacza ...teraz łatwiej kupić dobre CD niż wzmacniacz.

Jeśli masz cierpliwość możesz zapolować na Meridian G08.2 za około 4K.

 

Mamy teraz wysyp dobrych CD w dobrych cenach. Trzeba tylko cierpliwie czekać na okazję. Śledzić ebay.de i ebay.co.uk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wzmacniacza ...teraz łatwiej kupić dobre CD niż wzmacniacz.

Jeśli masz cierpliwość możesz zapolować na Meridian G08.2 za około 4K.

 

Mamy teraz wysyp dobrych CD w dobrych cenach. Trzeba tylko cierpliwie czekać na okazję. Śledzić ebay.de i ebay.co.uk.

 

A wg Ciebie, jak dobrym wzmacniaczem jest AYON ORION? Można go kupić za ok 4500zł. No i np. połączyć z Ayon CD1s (pod warunkiem, że nadal się znajdzie w ofercie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zawracać sobie głowy Orionem, jeśli ma być wzmacniacz Ayona to od Spirita w górę

 

Dlaczego nie warto interesować się Orionem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto interesować się Orionem?

Bo moim zdaniem Jest wyraznie gorszy od Spirita, cała klasa brzmienia Ayonów moim zdaniem zaczyna się od Spirita

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.