Skocz do zawartości
IGNORED

Ayon CD1s - czy warto?


morse

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Jeśli te B&W 805 potrzebują aż tyle prądu to spróbuj Ayon triton

 

Gdyby to była tylko kwestia prądu to można byłoby podpiąć do nich Diorę.Diamondy są niezwykle przeźroczyste, i w mig wychwytują każdą kaszanę,to nie znaczy że są chłodne i sterylne nie! są bardzo wyrafinowane.Zapniesz dobrą lampę i zaraz pojmiesz w czym rzecz a ten Marantz jest wybacz mocno średnim piecem dla tych paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayona 1 sc ma Jack (Jacek) i na dodatek B&W805D. Napędza to wszystko Ayonem Spirit III.

Więc jak chcesz konkretnych informacji użytkownika a nie zasłyszanych farmazonów to zajrzyj do klubu Ayona i tam zadaj pytanie.

Z tego co wiem Ayon i B&W 805D to b.dobry mezalians ;)

 

 

Z tego co wiem to nawet jak "posiada" to i tak jest to atrapa.

Producent zaleca łączenia poprzez RCA.

 

Jak widać, znaczenie słowa mazalians nie jest wszystkim znane. Proponuje zajrzeć do słownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Marantz jest wybacz mocno średnim piecem dla tych paczek.

tyle to ja też wiem

Myślę że najlepiej będzie wypożyczyć jakiś wzmacniacz i samemu spróbować

Można by tu pewnie wymienić z 20 wzmacniaczy które były by dobrym partnerem dla B&W a i tak nic z tego nie wyniknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jak widać, znaczenie słowa mazalians nie jest wszystkim znane. Proponuje zajrzeć do słownika.

 

Odniosłem się do wypowiedzi kol. Renia239.

Zanim zaczniesz kogoś pouczać na temat rozumienia słów przeczytaj wątek.

To powinno ułatwić tobie zrozumienie konkretnych wypowiedzi.

 

Ponadto proponuję tobie swoją wiedzą na temat słownika popisywać się gdzie indziej a tutaj pisać na temat sprzetu audio a konkretnie Ayona.

No chyba ,że nie masz na ten temat nic do powiedzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do wypowiedzi kol. Renia239.

Zanim zaczniesz kogoś pouczać na temat rozumienia słów przeczytaj wątek.

To powinno ułatwić tobie zrozumienie konkretnych wypowiedzi.

 

Ponadto proponuję tobie swoją wiedzą na temat słownika popisywać się gdzie indziej a tutaj pisać na temat sprzetu audio a konkretnie Ayona.

No chyba ,że nie masz na ten temat nic do powiedzenia.

 

Pozdrawiam

Żaluzje zrozumiołem, bende pamintać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> morse, z mojego doświadczenia moge Ci poradzić zacznij budowę nowego systemu od głośników i podejdź do tego naprawde solidnie tzn wybierz głosniki takie które Twoim zdaniem najbardziej Ci odpowiadają i zrób założenie że to są te głosniki docelowe (do konca życia :) ) dlatego zaiwestuj w nie maksymalnie tyle ile możesz przeznaczyć kasy (na razie będziesz ich słuchał na tym co masz poźniej będziesz do nich dobierał pozostałą elektronike jak kasa pozwoli a i tak głośniki wniosą największą zmiane do obecnego sytemu . Moi zdaniem głosniki są najważniejszą cześcią sytemu elektonika jest tylko dopełnieniem. Kiedyś budowłem sytem o tzw budżet zrównoważony czyli wszytko na jednym poziomie i po jakimś czasie wszytko było sprzedawane i wymienione. Sytuacja ustabilizowała się gdy kupiłem głosniki które kupujac uznałem, że gdybyn miał ich słuchać do konca życia to wcale bym sie nie pogniewał i tak kupilem pierwsze Dali Helicony 300 mk2, do nich z czasem dobieralem elektronike i tak i Dali Helikony 300 są u mnie już pare lat a między czasie tak się rozwijał mój entuzjazm do tych głosników, że przy dopływie kasy dokonalem zakupu tylko większyk Heliconów 400 a 300 poszły do drugiego sytemu i tak już zostanie bo uwielbiam te głosniczki, elektronike może jeszcze wymienie ale głosniki napewno zostaną. Zakup docelowych głośników zdeterminuje czy będziesz budował sytem w oparciu o wzmaka lampowego czy tranzystor (chyba njaprościej jest wypożyczyć za kałcją wzmaka i cd na osłuch a docelowe głośniki mieć w domu).

i to jest rozsadne podejscie!

a jak juz takie znajdziesz w sklepie i Ci z czyms zagraja, to od razu bedziesz mial odpowiedz na pytanie jaki wzmak a i czesto jakie zrodlo.

 

Jak widać, znaczenie słowa mazalians nie jest wszystkim znane. Proponuje zajrzeć do słownika.

to byla zamierzona ironia, tylko kolega nie zalapal ;)

ale czytelniej byloby "mezaliansem", wtedy wiadomo by bylo, ze w rzeczywistosci chodzi o udane zestawienie.

tylko po co od razu sie napierniczac??

 

Ja mam trochę inne doświadczania raz podeszlem od drugiej strony tzn Leben 300xs i Ayon 1s no i masakra dobór głosników apsolutna gehenna. Tak naprawde dobór głośników polegał na tym z czym to w ogóle zagra na jaki takim poziomie i tak elektroniki za 20 tyś i d..pa w koncu dokupilem Harberth 7 es 3 i było jako tako. I tak naprawde nie byłem zadowolony do konca z żdnego elementu sytemu, bo i owszem Harberth ciekawy głośnik ale bardzo specyficzny i dla ludzi lubiących te głośniki dobór elketroniki w postaci Lebena moim zdaniem nie jest optymalny (poprostu do Lebena dobieramy Harberth bo trudno coś innego znaleć co by ten wzmak napędził). Dlatego ja jestem zwolennikiem sprawdzonej na sobie metody budowania sytemu od głośników choś pewnie każdy ma swoje doświadczenia. Ale jak mowimy już o zakupie wzmaka Ayona Orion to nalezy wziąści pod uwage dosyć spore ograniczenia w doborze głośników gdyz wmak lapowy demonem mocy nie jest i dobranie do niego głosników będzie ciekawym zadaniem.

bo od razu na wstepie popelniles blad. Zestawiles gesto grajacego Lebena, ktory ma w dodatku wywalony bas, z gesto grajacym Ayonem, ktory tez ma podpompowany bas.I do tego Harbethy, ktore tez maja podpompowany midbas. To musiala byc awaria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych i słuchanych kolegów mógłby opisać cechy i różnice w brzmieniu 1s i 07s ?. Ten ostatni jest tańszy, ale może warto dołożyć nieco pieniążków do wyższego modelu. Mam też pytanie dotyczące jakości wbudowanych DAC-ów. Wejście w pliki będzie nieuchronne i dobrze byłoby mieć już przetwornik do kt. podłączymy komputer. Te rozwiązanie wg mnie jest optymalne, bo posiadając dużą płytotekę trudno przejść od razu na pliki, kt. nie zawsze są dobrej jakości, a dostęp do plików hires mocno ograniczony. Cd napewno będą jeszcze funkcjonowały kilka, a może nawet kilkanaście lat. Jakie macie zdanie na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na pewno warto dołożyć do najnowszej wersji 1sc (z asynchronicznym USB) , która posiada muzykalność 07s, lecz zdecydowanie lepszą rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a może gra on przejrzyście i detalicznie???

weź chłopie trochę posłuchaj innych lamp to będziesz wiedział o co chodzi.

Przerobiłem lebena od 300 do samej góry i to jest gęste granie.

Leben gęsto grający? Wywalony bas? Matko Boska, ludzie, co wy tu za ponure bujdy piszecie?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a może gra on przejrzyście i detalicznie???

weź chłopie trochę posłuchaj innych lamp to będziesz wiedział o co chodzi.

Przerobiłem lebena od 300 do samej góry i to jest gęste granie.

Tak, gra przejrzystym i czystym tonem, chłopie. Może i "przerobiłeś", ale uszy mamy inne. I to jest piękne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy "słyszy" co innego ;-)))

Dlatego nie sugerowałbym się jakimkolwiek opisem brzmienia, bo jak widać na powyższym przykładzie opinie mogą być zupełnie rozbieżne.

A na ogół są pochlebne dla tego co się posiada ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo od razu na wstepie popelniles blad. Zestawiles gesto grajacego Lebena, ktory ma w dodatku wywalony bas, z gesto grajacym Ayonem, ktory tez ma podpompowany bas.I do tego Harbethy, ktore tez maja podpompowany midbas. To musiala byc awaria.

Tak, a może gra on przejrzyście i detalicznie???

weź chłopie trochę posłuchaj innych lamp to będziesz wiedział o co chodzi.

Przerobiłem lebena od 300 do samej góry i to jest gęste granie.

 

...okropne brednie wypisujesz.

CS300 ostatnią rzeczą jaką ma to jest wywalony bas.

Jest właśnie czysta i lekka, gra jasno i przejrzyście, a bas jest raczej wycofany!!! ...a nie tak jak piszesz wywalony.

Pogrubienie na basie w Lebenie jest możliwe do wyczucia ale w CS600, kombo 660+RS100 też może tak mieć, natomiast sama 660 wcale już tak nie ma...

Więc trochę śmiem wątpić w to że "masz Lebena przerobionego od dołu do góry".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno, czy kupując LINN Majik DS-I więcej wyciagnę z jakości brzmienia, przestrzenności sceny, w porównaniu do zestawu Marantz SA 7003 + Marantz PM 7004, czy też pozostając przy Marantzie, tylko dokupując do tego nowe kolumny do 8000zł. Wiem, że nieco dziwne pytanie, ale kto pyta, podobno nie błądzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.