Skocz do zawartości
IGNORED

Porównanie tanich ampli


Piteero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w tytule. Poniżej zamieszczam parę przykłądów do porównania i proszę o Wasze opinie. Ampli grałby z kolumnami Taga Tav 606 (na razie bez suba). Zależy mi na czystej, naturalnej barwie dźwięku oraz na dobrych basach i aby był w miarę mocny, a oto przykłady:

SONY STR-DH730

Yamaha RX-V371

Yamaha RX-V473

Onkyo TX-NR414

Onkyo TX-NR509

Onkyo TX-NR579B

Pioneer VSX-421K

Pioneer VSX-422

Denon AVR-1312B

Harman/Kardon AVR 70

Harman/Kardon AVR 158

 

Zapraszam do dyskusji i z góry dzięki za opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pośród tych wszystkich amplitunerów,to najmocniejsze jest onkyo,przynajmniej tak mi się wydaje.A nie lepiej by Ci było kupić jakiś stary amplituner który naprawde zagra,bo te nowe sprzęty w stereo to porażka.Miałem nowe amplitunery,zmieniałem je jak rękawiczki i żaden nie podpasował do moich B&W 802nt,grało to strasznie,średnio po 2 latach zaczęły sie psuć,co strasznie mnie denerwowało.Miałem zestaw dzielony od accuphase,a teraz mam amplituner onkyo który ma 10 lat i nie chce go zmieniać,bo moim zdaniem gra to świetnie.Napisz jaki masz budżet na to przeznaczony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tego denona w sklepie,podpiętego do kolumn dali a potem do jakichś JBL,tylko nie pamiętam modelu.Zagrał on niezbyt ciekawie i bardzo ostro,i to bez żadnych korekcji !.Ostatnio na allegro jest wysyp tych niskich modeli denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w takim razie zdecydowanie proponuję amplituner Yamaha HTR-4065 (to samo co RX-V473) lub Onkyo TX-NR414. Urządzenia te oferują wysoką moc, bogate wyposażenie (także radia internetowe) oraz optymalnie współpracują z kolumnami Taga.

 

W przypadku pytań lub oferty finansowej jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY STR-DH730 - nie. Zaden sony. Dzwiek jest bardzo płytki a i od funkcji mozna wiele wiecej wymagać. W obecnych czasach

Yamaha RX-V371 - rozumiem że chodziło o 373? podstawowy, przyjemny dzwiek. Nie czyta flaców z USB

Yamaha RX-V473 - dzwiekowo podobny do 373. czyta flaci ma radio internetowe

Onkyo TX-NR414 - dzwiek przyzwoity. brak kalibracji glosników do kina nie bardzo

Onkyo TX-NR509 - dobry 5 kanalowy ampli. ciekawa propozycja. Polecałem go jak byl jego czas

Onkyo TX-NR579B - od wyżej wymienionego nie rozni sie dzwiekowo jest 7 kanalowy i ma procesor wizyjny skalujacy obraz

Pioneer VSX-421K - nie umywa się do Onkyo i Yamahy

Pioneer VSX-422 - jak wyzej. nieco płytki dzwiek w stereo. w kinie brak dynamiki jak u tamtych. Mozna go dorwac za naprawde dobre pieniadze. wtedy do kina czemu nie....

Denon AVR-1312B - nie. prosty bez dodatków. Dźwiękowo poluj na 1612 jak już coś

Harman/Kardon AVR 70 - podnieś go. Wyglada jak nieudana wersja ampli Harmana z dobrych lat. Dzwiekowo no nie najgorszy

Harman/Kardon AVR 158 - zwrocil bym uwage na niego gdyby nie awaryjność Harmana. jesli koniecznie go chcesz koniecznie kupic w dobrym sklepie ktory zapewni serwis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to niedawno stałem przed podobnym wyborem: Yamaha, Onkyo, Pioneer, Denon. H/K odpuściłem bo te modele z dolnej półki posztują sporo a oferują mało. Sony nawet nie rozważałem.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na Onkyo 515, chociaż początkowo miał być 414, ale drugie wyjście HDMI i audyssey mnie przekonało zeby dołożyć 515. Wybrałem Onkyo bo dawał najlepszy stosunek ceny do funkcjonalności i do tego ma opinię dobrze grającego co potwierdziłem moim mało wprawionym uchem na odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poleciłbym coś o czym nikt tu nie wspomniał a praktycznie jak poszukasz zmieścisz się w budżecie a brzmienie nie zawiedzie ani w kinie ani w stereo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

odsłuchiwałem go w czasie kiedy grała u mnie yamaha i był naprawdę dobry - jeśli nie musisz mieć sieci w amplitunerze to polecam - mi udało się kupić w dobrej cenie wyższy model marantza bo tak bym kupił właśnie ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem bezapelacyjnie TX-NR414, a jeżeli jest możliwość dołożenia do 515-stki to się nawet nie zastanawiać. Te amplitunery w swojej cenie są po prostu kapitalne. Dla mnie to produkty kultowe.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteero no nie wiem czy ciekawa , znajdź test tego Marantza i zobacz do jakiej wartości spada moc po podłączeniu wszystkich kolumn wtedy przekonasz się jaką ma moc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu wszystkich może spaśc nawet o połowę a w niektórych przypadkach nawet wiecej , np.

 

--w Marantz SR 4002 z deklarowanych stu kilkunastu spada aż do 71 Watów ( bo nie znalazłem tego akurat modelu Marantza ale to coś mówi) ,

--Yamaha 473 z deklarowanych 5x115 spada na 5x41 szok co nie ,

--Harman AVR 70 z 5x75 spada na 5x40 , natomiast w HK 165 nie za bardzo różni się od deklarowanej przez producenta (w stereo 2x95 spada tylko na 2x93 ale w wielokanałówce jak u innych , spada ale na 5x53 )

--w Soniaku ale w 720-tce niestety nie udąło się fachofcom określic mocy wielokanałowej tylko w stereo która już spadła ze 120-tu na 74 , w stereo spadła już na 74 a co będzie gdy podłączy się kolumny do następnych 3-ch kanałów ,

--Denon 1513 spada na 5x43 , fakt nie ma go tu w propozycjach ale też jest z podobnej półki cenowej ,

--Pioneerów i Onkyo nie znalazłem ale na pewno nie będzie lepiej ,

 

czy to coś znaczy odpowiedz sobie sam Piteero

 

sorki z Marantzem 4002 jest troszkę inaczej , producent zdeklarował 80 Wat na kanał ale w stereo jest wiecej , właśnie te sto kilkanaście a w wielokanałówce już tylko nieznacznie spadło do 71 Wat

 

a te 71 wat jest tylko przy 5 podłączonych kanałach a są jeszcze dwa więc jeszcze spadnie ale to nie jest 1403 , który ma zużycie prądu poniżej 200 Wat ( Marantz 4002 --500Wat ) więc ma słabiutki zasilacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc i dobrą kontrolę nad kolumnami,to onkyo,hk,rotel to chyba liderzy na rynku.Przynajmniej ja odnosze takie wrażenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się "mądrzyć" w tym temacie , ale z całym szacunkiem rozmawiamy o urządzeniu za max 1300 zł - nie da się mieć wszystkiego za tą kasę . Ja stawiałbym jednak na nieco mniej bajerów a jednak brzmienie pozostawił jako priorytet - piszesz o tym Piteero na początku choć nie piszesz czy będzie on służył tylko do kina czy też do słuchania muzyki . Jeśli w 100% kino to ja również postawiłbym na Onkyo ( ewentualnie Yamahę ale wyższy model - przerobiłem 2 i były niezłe ) , jeśli natomiast np kino 50% i stereo 50% to już rozważałbym poważnie tego Marantza jednak odsłuch byłby wręcz konieczny - pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale czy to nie 414 nie ma autokalibracji?

 

Zawsze możesz go skalibrować ręcznie w ustawieniach :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zbliżoną kwotę masz na alledrogo używany Onkyo 609 który miażdży dzwiękowo i wyposażeniem te wszystkie wymienione wyżej zabawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl też nad amplitunerami Sherwood - R-807 (1499 oficjalny detal), lub R-607 (999 detal).

Tu masz angielską recenzję R-807:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście najlepiej posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem wlasnie w necie jakichs opinii nt tych Sherwoodow ale widac ze nie za bardzo popularne. A czy przypadkiem Robin Hood nie byl z Sherwood? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem Robin Hood nie byl z Sherwood? :-)

 

 

:) masz rację był , ja bym się nie bawił z Sherwoodami i przyglądnąłbym się Onkyo 515 , ten model co proponuje jacek99 to też bardzo fajna propozycja , kolega ma taki z kolumnami Yamaha 555 i bardzo ładnie to daje

 

kolego Piteero ten Marantz może byc słabiutki w wielokanałówce chociażby z uwagi na wspomniany mały pobór prądu a co za tym idzie słaby zasilacz , wydaje mi się , że gdzieś widziałem test tego ampli i ma spadek mocy do 30-tu kilku Watów na kanał ale tak na drugą strefę wystarczyłby bez szaleństwa i z jakimiś monitorami niekoniecznie malutkimi

 

Jeśli chodzi o moc i dobrą kontrolę nad kolumnami,to onkyo,hk,rotel to chyba liderzy na rynku

 

HK popatrz wyżej , też jest niezły spadek , w teście z 10.2012 r w AUDIO brał udział Denon 2113, PioneerVSX 922 , Sony STR-DN 1030 , Yamaha RX-V 673 , wiem , że to nie ta półka cenowa ale chcę coś uzmysłowic , że nie tylko te z tej niskiej półki są , mają taki słaby zasilacz, odpowiednio deklarowane 125Wat Denona , spadek na 5x71 , Pioneer 150W spadek na 5x60 W , Sony 120 W, spadek na 5x46 (największy) , Yamaha 150W spadek na 5x57

jak widac najlepiej wypadł Denon i jak widac nie zawsze więcej kasy to lepsze jednak lepiej niż budżetowe , zastanawiam się dlaczego nie widac w żadnym teście Onkyo , przynajmniej nie spotkałem może faktycznie jest dobre ,

 

Rotel , hm , niestety nie ta półka cenowa , ale bardzo dobre "klocki" tak jak NAD czy Cambrodge Audio

 

A i jeszcze jedno , kolego ja mogę ewentualnie zasugerowac Ci na co można by zwrócic uwagę i nie chcę , żeby to wyglądało na to , że polecam Ci dany "klocek" , nie , "przyglądnąc" się danemu modelowi a reszta zależy od Ciebie , żeby nie było jak z Panem G , który zresztą mnie trochę zdrzaźnił z tymi Tagami a i sam się zdenerwował nie dając sobie nic przetłumaczycale cóz , każdy ma swoje preferencje co do brzmienia ,

i naprawdę dobra rada , jeśli będziesz wybierał się na odsłuch to nie zrób takiego błędu jaki zrobił wspomniany Pan G ( dwa kawałki na kolumny , czasami pierwsze wrażenie jest mylne ), poza tym weź sobie na tapetę oprócz Taga 606 jakieś inne kolumny bo może wyjśc tak , że i Tobie nie podejdzie dźwięk z nich tak jak Panu G ale mimo wszystko poświęc na odsłuch co najmniej ze dwie godziny na kolumny i najlepiej żeby to był osobny , wydzielony pokój odsłuchowy gdzie w ciszy można posłuchac nawet po cichu jak grają i co najważniejsze na swojej muzie , i kilka rodzajów muzy , nie ma się co cykac tylko w nawiązaniu do powiedzenia "nasz klient , nasz pan" tłuc do upadłego , żeby wyczerpująco posprawdzac , żeby niemiec niepewności , zresztą ja cały czas powtarzam , że odsłuch , odsłuch i jeszcze raz odsłuch ,

myslę , że tu jednak największą role odegra jakośc brzmienia kolumn , która Ci podejdzie bo tak prawdę mówiąc to nawet gdybyś kupił najtańszy z tych ampli , które podałeś do porównania i podłączył je do kolumn każdy po kolei do tych samych to nie wiem czy usłyszałbyś różnicę w graniu , czy poczułbyś jakiś spadek mocy , ten spadek jest rejestrowany na przyrządach w studio odsłuchowym w laboratorium , a poza tym nie spotkałem się , żeby w tych testach podawali jakie kolumny są podłączane do testowanych ampli , przypuszczam , że napewno nie takie za tysiąc zł ,

 

napisałem u góry :

"kolega ma taki z kolumnami Yamaha 555 i bardzo ładnie to daje"

 

ale myślę , że to kolumny tak grają nie ampli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.