Skocz do zawartości
IGNORED

Przyzwoity CD raz jeszcze


elcancar

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w złym miejscu się ulokowałem to przepraszam i proszę o zamianę.

Temat mało oryginalny ale co zrobić kiedy trzeba pomocy. Potrzebuję przyzwoitego CD. Jako, że określenie dobry czy też przyzwoity, zwłaszcza w audio, są mocno nieprecyzyjne, proszę o wyrozumiałość. Słucham głównie archaicznych czarnych płyt ale rośnie też kolekcja CD - te dwa formaty idealnie się uzupełnają i nie widzę możliwości marginalizowania któregoś z nich. Przyzwoitego czy choćby nawet jakiegokolwiek źródła CD dotąd nie posiadam. Słuchałem z kompa przez daca. Chciałbym jednak wykolegować komputer z tego układu. Jak łatwo się domyślić z faktu słuchania winyli jestem staromodny więc serwery plików i przerabianie kompa pod audio nie jest moim priorytetem. Może kiedy nowe technologie przestaną być tak efemeryczne jak teraz a ilość wysokorozdzielczych plików z ulubioną muzyką zacznie dorównywać tej na winylach i CD razem wziętych a ja tego dożyję - wtedy pomyślę o kompie :)) Zatem do rzeczy. Chciałbym prosić o jakieś wskazówki odnośnie wybranych przeze mnie propozycji. Porównania z żadnymi odtwarzaczami nie mam, możliwości odsłuchu też nie. Preferencji, że tak powiem, również nie mam poza tym żeby płyty CD po prostu dobrze brzmiały. Słucham przede wszystkim klasyki a sprzętu nie zamierzam co roku zmieniać. Moje ewentualne późniejsze zmiany sprzętowe będą dotyczyły jedynie winyla a CD zwyczajnie ma być...przyzwoity. Jeszcze jedna ważna informacja jest taka, że słucham wyłącznie na słuchawkach więc kwestie dopasowania kabelków, kolumn, wzmacniaczy itp. możemy od razu wykluczyć.

Miały być konkrety a znowu się rozgadałem więc takie moje propozycje (m.in. z różnych innych wątków, żeby nie było żem leń i nie chciało mi się czytać) - ceny od 3-5k:

 

1. Ayon CD-1

2. Accuphase DP-60

3. Tascam CD601 MK II

4. Sonic Frontiers SFCD-1 HDCD

5. BAT VK-D5

6. Meridian 508

7. C.E.C TL 51 Z

8. Krell SACD mk2

 

Wiem, dużo tego ale może dla was będzie oczywiste, że z pewnych względów coś ewidentnie odpada z listy, ja nie potrafię tego ocenić. Jak widzicie same stare, używane runchle ale to głównie z powodu znacznego przewartościowania sprzętów współczesnych - nowych, choć może się mylę.

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

to co odczytuję z Twojego tekstu to słodycz na moje serce... Ja również źle znoszę odtwarzanie (u innych, bo u mnie nie ma takiej możliwości) z plików, bo póki co daleko im do doskonałości (proszę sobie porównać muzykę fortepianową odtwarzaną choćby z CD i następnie przetworzoną w plik). Producenci płyt CD poczuli oddech konkurenta i prześcigają się w masteringu nowego pomysłu (K2HD, XRCD, AMCD, LPCD45) ze znakomitymi efektami... Może CD będzie niszowe jak LP? Niech i tak będzie, jeśli dzięki temu dźwięk z tych formatów będzie doskonalszy (pomijam tu kwestię ekskluzywności edycji co tylko potwierdza ich wyższość nad martwymi plikami).

A teraz konkretniej na Twoje pytanie- Tascam, Accuphase, Krell to dobre wybory oczywiście, ale nie zapominaj sprawdzić (zanim kupisz) jaka jest dostępność laserów oryginalnych... Polecam najlepsze modele Pioneera z lat 1995-1998 z wyśmienitymi napędami (lasery, choć drogie, są nadal dostępne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic swoj odtwarzacz z firmy Plinius model CD101, bo akurat taki sam jest obecnie dostepny na allegro. Z zalet dzwiekowych nalezy wymienic: granie przejrzyste w calym pasmie, np. glosy w chorze nie zlewaja sie; znakomity timing i atak, nie bedzie bolu po przejsciu z gramofonu; swietne zroznicowanie barw, choc potrzebny dobry interkonekt zeby to pokazac (uzywam Furukawa Ultima Reference). Odtwarzacz wyraznie wyrozniajacy sie dzwiekiem od strefy budzetowej, gdy ma mozliwosc zagrac w dobranym towarzystwie. Uzywam go juz kilka lat i nie zamierzam zmieniac. Oczywiscie wybor jest ogromny i jest sporo innych ciekawych odtwarzaczy, ale to juz inni musza doradzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic swoj odtwarzacz z firmy Plinius model CD101, bo akurat taki sam jest obecnie dostepny na allegro.

 

Bardzo dobry CD, nowy kosztuje obecnie chyba ponad 20kzł, więc cena bardzo atrakcyjna. Niestety jest też dość nietypowy - nie ma wyświetlacza :)

 

Krella SACD możesz skreślić - fatalna historia awaryjności - natomiast możesz dopisać nowego S350a (o ile trafisz s/h).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell SACD mk2

Nawet w nowych ze sklepu były problemy z napędem.

 

Do niedawna miałem magnetofon kasetowy ale od pewnego czasu szukając DACa trafiłem na Canbridge Audio Stream Magic 6 .

Dokupiłem dysk 2T i ripuję całą płytotekę .

Coś fantastycznego :)

Kompem też gardzę a tu masz klocek wyglądający jak tuner ( ponad 20 000 stacji radiowych ! Każdy znajdzie coś dla siebie ) a z tyłu na kabelku dysk.

Nie chciałem się do tego przekonać a SM6 brałem na próbę tylko jako DACa .

Teraz nie widzę odwrotu.

Myślę że warto choćby wypożyczyć i samemu się przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

(...)

 

Pragnę zauważyć, iż założyciel wątku pytał o odtwarzacz CD.

 

 

Od siebie dorzucę, iż warto zainteresować się odtwarzaczami firmy Docet-Lector

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim AV napisali że testowany poraz kolejny SM6 nie zrobił na nich już takiego wrażenia i testowany jednocześnie HEGL HD 11 zagrał zdecydowanie lepiej ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic Frontiers też skreśl - nowy Docet Lector 0.6 z gwarancją kosztuje tyle samo i gra co najmniej w tej samej klasie. Z drugiej ręki, gdybyś trafił za pół ceny, to już w ogóle świetny zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim AV napisali że testowany poraz kolejny SM6 nie zrobił na nich już takiego wrażenia i testowany jednocześnie HEGL HD 11 zagrał zdecydowanie lepiej ......

Dzięki ostatniemu AV ta gazeta straciła dla mnie szacunek.

Proponuję przeczytać test Accu 260.

 

Co do SM6 wyraźnie jest napisane w tym porównaniu że porównania dotyczą wejścia USB sterowanego PCtem a nie w roli DACa czy odtwarzacza plików po USB czy sieci.

Zachwalany M2TECH Young z Palmerem gościłem u siebie i jako DAC jest gorszy od SM6 .

Hegel też jest wysoko oceniany jako DAC z USB . Polecam dokładnie czytać czego dotyczy opinia.

 

W ostatnim AV napisali że testowany poraz kolejny SM6 nie zrobił na nich już takiego wrażenia

Profesjonalistą chyba nie powinno się takie coś zdarzać ?

Albo czegoś jestem pewien i o tym piszę albo nie.

Kupując gazetę o tej tematyce płacę za pewność że recenzent najlepiej jak potrafił opisał co słyszał a nie po czasie stwierdza że jednak wrażenia opadły .

Ale to i tak nic do recenzji Accu 260

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(proszę sobie porównać muzykę fortepianową odtwarzaną choćby z CD i następnie przetworzoną w plik).

 

Właśnie porównałem i nie słyszę różnicy. Test zrobinony na SM6 i SA8003, materiał to The Real Chopin. Chyba, że mowa o cd za 20 tys i strumieniowcu za 3,5 jak np.: SM6. Nie widzę powodu aby wprowadzać innych w błąd swoją niechęcią do innego formatu.

 

W ostatnim AV napisali że testowany poraz kolejny SM6 nie zrobił na nich już takiego wrażenia i testowany jednocześnie HEGL HD 11 zagrał zdecydowanie lepiej ......

 

No i super, de facto powinien bo Hegel to tylko dac w tej samej cenie co SM6, który dodatkowo jest strumieniowcem i tunerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, de facto powinien bo Hegel to tylko dac w tej samej cenie co SM6, który dodatkowo jest strumieniowcem i tunerem.

2 x droższy Young z Palmerem nie zagrał lepiej od SM6 jako DAC po coaxie ale i tak nawet bez Palmera lepiej od Krella 280CD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom wyzej proponuje zalozyc watek SM6 kontra reszta swiata a watki gdzie jest bardzo dokladnie sprecyzowane pytanie odnosnie odtwarzacza cd po prostu zostawic w spokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x droższy Young z Palmerem nie zagrał lepiej od SM6 jako DAC po coaxie ale i tak nawet bez Palmera lepiej od Krella 280CD :)

zapomniałeś dodać,że u ciebie! i M2T i Hegel hd11 to przeciętne,rozsądnie wycenione granie.3-4tys(z Tomankiem).do takiego npAyona to jeszcze daleka droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem argumenty, w tym wygodę ale ripowanie płyt mnie nie interesuje a pliki obsłuży mój dac z pc-tem. W tej chwili chodzi wyłącznie o CD.

 

Czyli po szybkiej korekcie lista wyglądałaby tak:

1. Ayon CD-1

2. Accuphase DP-60

3. Tascam CD601 MK II

4. BAT VK-D5

5. Meridian 508

6. C.E.C TL 51 Z

7. Docet Lector

 

Sytuację uratowałaby jedynie szybka kumulacja w totka - kupienie wszystkich, porównanie i zostawienie najlepszego :)) Ewentualnie znacznie tańsza kolęda po wszystkich właścicielach i odsłuch. Niestety to byłoby czasochłonne a i sprzedający nie będą czekać w nieskończoność. Może więc jeszcze da się zawęzić listę np. o kandydatów ewidentnie odstających od reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SM6 wyraźnie jest napisane w tym porównaniu że porównania dotyczą wejścia USB sterowanego PCtem

czyli najlepszego wejścia w tym urządzeniu,co wyraźnie zaznaczyli w dwóch artykułach .

''Do testów wejścia USB użyłem laptopa ...Brzmienie okazało się bardziej pełne niż wejść S/PDIF...." to jak z tym czytaniem ze zrozumieniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem argumenty, w tym wygodę ale ripowanie płyt mnie nie interesuje a pliki obsłuży mój dac z pc-tem

Tak samo uważałem zanim sam się przekonałem że nie jest to złe a nawet świetne rozwiązanie. Dlatego wspomniałem o takiej też możliwości zwłaszcza że cenne winyle można sobie fajnie zripować i " zatrzymać " starzenie się płyt.

Ale OK.

Szukając odtwarzacza zwracaj uwagę czy napędy są dostępne i w jakich cenach oraz jak z ewentualnym serwisem.

Choćby z tego co się dowiedziałem to NAIM w kraju nic poważniejszego nie naprawi i odsyła do UK .

Zwróć też uwagę że jest teraz bum na sprzedaż leciwych kiedyś uznawanych za świetne odtwarzaczy CD.

Była nawet aukcja że ktoś sprzedający topowy SONY w wersji Svoboda napisał że przechodzi na lepsze pliki.

Tu można by rozważyć jeszcze odtwarzacz CD jako napęd ( z dostępnymi częściami ) + DAC który zostanie Ci przyszłościowo a pod który podepniesz i inne urządzenia jeżeli najdzie Ciebie kiedyś na to ochota .

Rozwiązanie uniwersalne :)

 

zapomniałeś dodać,że u ciebie! i

A czy napisałem że u Tośki dwie wiochy dalej ?

 

czyli najlepszego wejścia w tym urządzeniu,co wyraźnie zaznaczyli w dwóch artykułach .

Zostawmy już SM6 w spokoju.

Wszytko na jego temat już napisałem a wystarczy poszukać .

Proponuję sobie wypożyczyć i samemu posłuchać a w większości testy i opinie z przymrużeniem oka oceniać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w ogłoszeniach kilka ciekawych cd-eków-Ayona,Accustic Arts-można mieć i dobrej klasy cd i pliki.brać i wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem szybko pierwsze 10 stron ogłoszeń i nie widziałem tam żadnego ayona. Jest tylko ten C.E.C, którego podałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 4 Ayony CD-1 na sprzedaż w ogłoszeniach ? To chyba nie jest dobra rekomendacja ;)

 

Rozumiem argumenty, w tym wygodę ale ripowanie płyt mnie nie interesuje a pliki obsłuży mój dac z pc-tem. W tej chwili chodzi wyłącznie o CD.

 

Czyli po szybkiej korekcie lista wyglądałaby tak:

1. Ayon CD-1

2. Accuphase DP-60

3. Tascam CD601 MK II

4. BAT VK-D5

5. Meridian 508

6. C.E.C TL 51 Z

7. Docet Lector

 

To Accu też sobie odpuść. Toż to starsze od węgla jest (ile to ma lat ? 25 ?). Jak ci padnie laser, to będziesz miał drogi przycisk do papieru. Szukaj czegoś do czego można bez problemów kupić nowy laser. To chyba także skreśla Meridiana 508.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawie 30-letni CD sony X779ES; laser jest współdzielony z cd-kami accuphase właśnie i z tego co się dowiedziałem - te lasery są dostępne i bez problemu można je kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba także skreśla Meridiana 508.

Meridian 508 ma napęd CDM4/19.łatwo można przeszczepić ;),ja bym dopisał do listy ww. Meridian 508.20 (laser dostępny non stop),ciut gorzej z modelem 508.24 ,tu trzeba kupić dwa różne napędy ,żeby skleić CDM 12.5 (patrz meridian club).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 4 Ayony CD-1 na sprzedaż w ogłoszeniach ? To chyba nie jest dobra rekomendacja ;)

Może to być kiepska rekomendacja ale może być też zwyczajna chęć posiadania nowszego modelu, np. obsługującego również pliki.

 

To Accu też sobie odpuść. Toż to starsze od węgla jest (ile to ma lat ? 25 ?). Jak ci padnie laser, to będziesz miał drogi przycisk do papieru. Szukaj czegoś do czego można bez problemów kupić nowy laser. To chyba także skreśla Meridiana 508.

To prawda, że wymieniłem kilka dinozaurów. Przyznaję, że nie znając się na sprzęcie kierowałem się też renomą firmy i jakością wykonania choć to może zbyt mało w obecnych czasach.

 

Póki co, wysłalem kilka zapytań, może da się choć jednego z zawodników posłuchać u siebie za kaucją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie 280 krella?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy swoje chwali, to Założycielowi wątku proponuję McIntosha. Wpisze się w definicję dźwięku jakiej oczekuje.

 

Jeśli chodzi o budżet, wynika z niego że jeśli Mc to MCD 201, tylko sugeruję zakup tylko i wyłącznie z pewnego źródła. Myślę że może trochę przekroczyć budżet, zależnie gdzie go znajdzie. Wyjście słuchawkowe jest też przyzwoite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze wyczytałem, to kolega słucha na słuchawkach. Zdarzyło mi się w ciągu swojej działalności branżowej częściowo lub nawet całkowicie (poza słuchawkami) skompletować cały tor dla klienta, z pamięci to tak co najmniej w kilku przypadkach. Również mam głęboką antypatię do korzystania z plików, nie trafiają do mnie argumenty, że to wygoda, bo dla mnie żadna. Irytuje mnie klikanie i po wielokroć wolę sięgać po krążki i umieszczać je na tacce odtwarzacza optycznego. Do tego nie słyszałem jeszcze systemu opartego o PC, w którym dźwięk byłby naturalnie fizjologiczny. Zawsze był niedobór lub brak swoistej tkanki. Wyjątkiem jest odpowiednio spreparowany Squeezebox Touch z liniowym zasilaniem, ale to osobny temat.

 

Bardziej konkretnie: nie chcę wskazywać jako branża które, ale pewne pozycje na wymienionej liście są po prostu mocno średnie i da się lepiej w zupełnie inny sposób, mając frajdę ze słuchania muzyki jak na przykład z Audio Aero Capitole MkII SE lub Naima CDX2. Sam słucham częściej na słuchawkach niż głośnikach i wiem, jaki poziom źródła może dopiero przynieść pełną satysfakcję. Takie źródło można mieć w budżecie do 3000zł kupując odpowiedni odtwarzacz DVD i poddając go kompletnej przeróbce. Przy zakupie modelu używanego oszczędzi się jeszcze kilkaset zł. Sprzedałem co najmniej 4 takie zestawy, gdzie interkonekty i wzmacniacz słuchawkowy były mojej marki, a do tego przerobione DVD. Wiarogodność moich słów można sprawdzić np. u mnie przynosząc swoje płyty, słuchawki, sprzęt, albo przez wypożyczenie odpowiednich urządzeń i przetestowanie u siebie. Ja dysponuję dwoma różnymi odtwarzaczami, wzmacniacze słuchawkowe Black Pearl i Sonic Pearl, słuchawki Denon AH-D7100, Grado PS1000, Sennheiser HD565 po modach. Kable cyfrowe i analogowe Ear Stream, różne modele. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.