Skocz do zawartości
IGNORED

Przyzwoity CD raz jeszcze


elcancar

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy swoje chwali, to Założycielowi wątku proponuję McIntosha. Wpisze się w definicję dźwięku jakiej oczekuje.

 

Jeśli chodzi o budżet, wynika z niego że jeśli Mc to MCD 201, tylko sugeruję zakup tylko i wyłącznie z pewnego źródła. Myślę że może trochę przekroczyć budżet, zależnie gdzie go znajdzie. Wyjście słuchawkowe jest też przyzwoite.

 

Ten akurat Mac to jeden z nielicznych bubli wypuszczonych przez firmę. Paskudny tani transport i problemy z softwar'em. Rozważałem jego zakup, ale poległ na całej linii w pojedynku ze starszym MCD7010.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być kiepska rekomendacja ale może być też zwyczajna chęć posiadania nowszego modelu, np. obsługującego również pliki.

Od lat śledzę aukcje i z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej dawnych " rodzynków " na aukcjach.

Część którą byłem zainteresowany była po większych lub mniejszych przejściach .

Nic nie dzieje się bez przyczyny o czym już wspominałem. Sam znam kilka osób które sprzedały taki odtwarzacz przechodząc albo na pliki albo napęd PC , CD i DACa bo w podobnej cenie uzyskali o wiele lepsze brzmienie.

Powinno to coś dać Wam do myślenia.

Sam nie tak dawno szukałem jakiegoś dobrego , używanego odtwarzacza za około 7kzł i kupiłem to o czym pisałem.

To nie jest dobry czas na kupienie w dobrej cenie używanego CDka.

To jest dobry czas na pozbycie się CDka w dobrej cenie.

 

a czemu nie 280 krella?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wystarczy popatrzeć na szufladę która jest wyraźnie za nisko i przestawiona w prawo . Ten lub podobny przez kilka miesięcy był na giełdzie Hi Fi w wyraźnie mniejszej kwocie a teraz all.

Był niefachowo grzebany i to jest pewne a naiwny i tak się znajdzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ayon CD-1

2. Accuphase DP-60

3. Tascam CD601 MK II

4. Sonic Frontiers SFCD-1 HDCD

5. BAT VK-D5

6. Meridian 508

7. C.E.C TL 51 Z

8. Krell SACD mk2

 

 

CEC'a 51 postawiłbym bardziej obok Meridiana 506 niż 508.

W bezpośrednim porównaniu dzielony CEC 51 wypadł tylko nieznacznie ciekawiej od 506.24.O dziwo,podpięcie Meridiana jak transport pod przetwornik DX51 dało lepszy rezultat od połączenia fimowego CEC'a.

 

Odnośnie laserów do Meridianów 20 i 24-ro bitowych,tak jak pisali koledzy,CDM12.5 (VAM1205)-nie jest dostępny ale ponoć można sklecić takowego z dwóch innych.Ten napęd posidają wszystkie 24-ro bitowce Meridiana.

Najbezpieczniejszym zakupem byłby 508.20,dostępny laser i przy odrobinie szczęścia można trafić egzemplarz z firmowym upgrade'm do 24-bit.(większe prawdopodobieństwo gdy kupujesz z ebay.uk.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten akurat Mac to jeden z nielicznych bubli wypuszczonych przez firmę. Paskudny tani transport i problemy z softwar'em. Rozważałem jego zakup, ale poległ na całej linii w pojedynku ze starszym MCD7010.

 

Tak mówią, ja użytkowałem ponad 2 lata, nie potwierdzam istotnych problemów, choć wiele źródeł potwierdza Twoje zastrzeżenia, może nawet fakt, że jak na McIntosha, był stosunkowo krótko produkowany i wkrótce zastąpiony przez MCD 301.

 

Owszem, kiedyś nie zczytał mi SACD Petera Gabriela, potraktowałem to jako incydent, potem mu się nie powtarzały takie wpadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC'a 51 postawiłbym bardziej obok Meridiana 506 niż 508.

W bezpośrednim porównaniu dzielony CEC 51 wypadł tylko nieznacznie ciekawiej od 506.24.O dziwo,podpięcie Meridiana jak transport pod przetwornik DX51 dało lepszy rezultat od połączenia fimowego CEC'a.

Ja dodam jeszcze, że modyfikacja DX51 podnosi jego brzmienie o jakieś dwie umowne klasy w górę, dostaje energii, dynamiki i rozmachu, czego firmowo nie ma i na pewno nie jest to poziom oczekiwany przez autora wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Research CD2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

i jeszcze pewnie mozna utargowac z tych 950funtow skoro jest opcja 'make offer'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-2 to też już dinozaur. Pytanie jakiego brzmienia kolega oczekuje, bo np. 280CD Krella i ARC CD-2 brzmią zupełnie inaczej.

 

Nikt też nie wspomniał o odtwarzaczach Naima, a np,. Model CDX jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie oczekiwania po dźwięku z CD, bo wymienione odtwarzacze grają odmiennie od siebie?

Vinyl w o mnie: wkładka MM + Thorens, to raczej "bezpieczne,zaokrąglone granie" gramofonu, co na talerzu, to nie zaboli, nawet te nieudane realizacje, czy CD ma iść w tym samym kierunku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie oczekiwania po dźwięku z CD, bo wymienione odtwarzacze grają odmiennie od siebie?

Vinyl w o mnie: wkładka MM + Thorens, to raczej "bezpieczne,zaokrąglone granie" gramofonu, co na talerzu, to nie zaboli, nawet te nieudane realizacje, czy CD ma iść w tym samym kierunku?

Winyl, który jest w zakładce o mnie właśnie przechodzi mam nadzieję dość radykalną przemianę ale jako, że części są w drodze, trudno mówić o brzmieniu. W ogóle podając propozycje tych klocków CD celowo pominąłem aspekt brzmienia ponieważ to akurat jest skrajnie subiektywne i każda właściwość co innego będzie znaczyć dla mnie i dla ciebie. Klasyka ma brzmieć dobrze choć zdaję sobie sprawę, że to niezbyt mądrze brzmi. Superanalityczność jest wręcz niewskazana bo w filharmonii, przy "żywym dźwięku" też grają całe grupy instrumentów - można by powiedzieć - plamy dżwięku i wtedy to brzmi naturalnie, choć to też niebezpieczne w audio słowo. Klasyka, niezależnie od składów, powinna brzmieć dobrze, wciągająco, bardziej konkretnie nie potrafię tego określić.

Dziękuję za dotychczasowe wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie superanalityczność, to może bardziej analogowe brzmienie?

 

Zamierzam się przesiąść na wyższy model ze stajni Gryfa i będę nosił się z zamiarem sprzedaży swojego Gryphon Adagio CD Player.

Niestety, cena wykraczałaby po za podane ramy.

Z drugiej strony, player świetnie utrzymany, nie grzebany/naprawiany, a ewentualna wymiana lasera czy kondów, to drobnostka, bo serwisuje AudioKlan pod W-wą.Sprawdziłem, rozmawiałem z servisem AudioKlan.

O Pro 2 nie masz się co martwić.

Gdybyś chciał rozważyć, to oczywiście odsłuch jak najbardziej możliwy - Gdynia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z ułomności podobnych tematów gdzie jedynym racjonalnym kryterium jest odsłuch niestety czasem to trudne i wtedy zaczynają się kombinacje. Z tego m.in. powodu podałem propozycje sprzętów używanych, o pewnej renomie ponieważ ich ceny są już właściwie na stałym poziomie i ewentualna odsprzedaż mniej boli. Dodatko podałem sprzęty teraz właśnie dostępne bo kto wie ile przyjdzie czekać na Lektora czy Audio Aero w dobrej cenie. Wykluczyłem również sprzęt z giełd zagranicznych z powodu transportu. Już kupując gramofon z pobliskich w końcu Niemiec bliski byłem siwych włosów a to przecież sprzęt znacznie tańszy. Wobec tych wszystkich luźnych rozważań nasunął mi się nowy podział:

- do 4k zł: Meridian 508.20, Vincent CD-S1.1, Audio Analogue Maestro,

- do 5k zł: Ayon CD1 (nowy, gwarancja), BAT VK-D5, Wadia 830.

Jak pisałem powyżej, ze względów obiektywnych budżet nieprzekraczalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayon:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wadia 301:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Ayonów to raczej cd2-niewiele drożej a trochę więcej kultury i nieco lepiej zrobiony.tylko czy top-loader jest dla ciebie?nie każdy to lubi.Krell 280cd gra lepiej i od Meridianów,AA i starej Wadii,i od chińczyków-tylko potrzebny jest egzemplarz w dobrym stanie.

 

jest jeszcze jeden b.fajny cd-ek za zbliżone pieniądze-mianowicie Amplifon TACD-1.Tutaj kontakt z p.Piwowarczykiem wyjaśniłby wiele na temat ceny i wyposażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co na odsłuch zgodził się jedynie właściciel Meridiana 508 zatem posłuchamy-zobaczymy. Zawsze to już jakiś konkret.

Meridian 508.to bardzo dobry player wersje 20 i 24 bitowe najlepsze.Po kablu xlr będziesz miał doskonałe granie co prawda

bez fanfar i wodotrysków [ i tak być powinno] ale na bardzo wysokim muzykalnym poziomie.Sprzęt referencyjny niejednego

redaktora pism audiofilskich za oceanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt też nie wspomniał o odtwarzaczach Naima, a np,. Model CDX jest super.

Miałem CDXa w stanie idealnym . Porównanie z 280CD Krella opisałem tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CDX to referencyjny bas , dynamika , szybkość i wykop w całym paśmie bez grama ostrości , nachalności czy suchości.

Ale najwyższa góra i rozdzielczość to krok do tyłu w stosunku do Stream Magic 6.

 

Warto zwrócić jeszcze uwagę że na rynku pojawia się coraz więcej płyt wydanych jako vinyl rip 24/96khz .

Porównywałem CD Dire Straits Brother In Arms wydane w SBM a taki Vinyl rip 24/96 i w pliku jakość jest na znacznie wyższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superanalityczność jest wręcz niewskazana bo w filharmonii, przy "żywym dźwięku" też grają całe grupy instrumentów - można by powiedzieć - plamy dżwięku i wtedy to brzmi naturalnie, choć to też niebezpieczne w audio słowo.

Odtwarzacz powinien przekazac to tak jak wychwycily to mikrofony i realizator. Analitycznosc jest wskazana, ale bez utraty dzwiecznosci, gladkosci i timingu. Jakkolwiek CD wypadnie, granie powinno byc angazujace, szczegolnie wlasciwa dynamika jest wazna. Warto zadbac, poeksperymentowac z IC, torem zasilania oraz izolacja od drgan wg potrzeb twojego systemu. Wtedy odtwarzacz bedzie mogl pokazac sie z najlepszej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja łyknąłem CD Pliniusa wspomniane w tym wątku. Już jest w drodze do mnie, mam nadzieję, że mnie zachwyci w firmowym zestawieniu. Skrobnę coś jak trochę poslucham.

 

1/4 ceny wyjściowej to na pewno okazja ale nawet takiej kasy nie wydam w ciemno, nie wiedząc jak mi to zagra. Gratuluję zakupu.

 

 

Odtwarzacz powinien przekazac to tak jak wychwycily to mikrofony i realizator. Analitycznosc jest wskazana, ale bez utraty dzwiecznosci, gladkosci i timingu. Jakkolwiek CD wypadnie, granie powinno byc angazujace, szczegolnie wlasciwa dynamika jest wazna. Warto zadbac, poeksperymentowac z IC, torem zasilania oraz izolacja od drgan wg potrzeb twojego systemu. Wtedy odtwarzacz bedzie mogl pokazac sie z najlepszej strony.

 

Święte słowa. Kabelkologia, izolatory, tłumiki i zasilanie to dla mnie dziewiczy teren, na którym też może się sporo wydarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Panowie: Nirvana. Mówię poważnie, gra to wprost nieprzyzwoicie dobrze. Jestem niesamowicie zadowolony i jeszcze raz dziękuję forumowiczowi fafarskid, który polecił Pliniusa CD101 w tym wątku, bo bez tego nie wpadłbym na to ogłoszenie. Dla mnie koniec poszukiwań, pierwszy raz w życiu mam system skończony. Aż chce się żyć, ehhhh :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz w życiu mam system skończony.

 

Będą następne "razy":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: Nirvana. Mówię poważnie, gra to wprost nieprzyzwoicie dobrze. Jestem niesamowicie zadowolony i jeszcze raz dziękuję forumowiczowi fafarskid, który polecił Pliniusa CD101 w tym wątku, bo bez tego nie wpadłbym na to ogłoszenie. Dla mnie koniec poszukiwań, pierwszy raz w życiu mam system skończony. Aż chce się żyć, ehhhh :)))

 

Obstawiam tak z dwa miesiące i zaczniesz szukać co by tu jeszcze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Panowie, niekoniecznie. Ja mam dzielony system Pliniusa już nie wiem ile lat, chyba z 5-6. Po prostu ten cedek był brakującym ogniwem. Teraz jest pełna synergia, a kolejne płyty odkrywam na nowo. Powinienem już dawno temu kupić ten odtwarzacz! Sam nie wiem czemu tego nie zrobiłem, chyba trochę zlekcewazylem wagę sprawy, bo przecież i wcześniej grało przyzwoicie. Ale teraz przecieram uszy ze zdumienia: L'Apreggiata Landiego, Extended Play Hollanda, On Every Street czy Violator: czego bym nie wrzucił odkrywam nowe dźwięki. Ja naprawdę nie jestem z tych co zmieniają system co pól roku. Jeżeli miałbym coś kombinować to jedynie z kablem miedzy pre a końcówką, może drugi Cardas zamiast MIT i tyle. Czyli szczegół :)

 

Co mnie uderzyło w tym odtwarzaczu: gra bardzo szczegółowo a przy tym łagodnie. Można słuchać długo i głośno a uszy proszą o jeszcze :) nic nie kłuje, nic nie męczy, nie przeszkadza, wokale jak z bajki, a jednocześnie słyszę tyle szczegółów, o których nie miałem pojęcia na płytach, które znam na pamięć, ze szok! Jak napisał Elb to jest bardzo dobry player, ale nie wiedziałem, ze aż tak dobry :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niekoniecznie. Ja mam dzielony system Pliniusa już nie wiem ile lat, chyba z 5-6. Po prostu ten cedek był brakującym ogniwem. Teraz jest pełna synergia, a kolejne płyty odkrywam na nowo. Powinienem już dawno temu kupić ten odtwarzacz! Sam nie wiem czemu tego nie zrobiłem, chyba trochę zlekcewazylem wagę sprawy, bo przecież i wcześniej grało przyzwoicie. Ale teraz przecieram uszy ze zdumienia: L'Apreggiata Landiego, Extended Play Hollanda, On Every Street czy Violator: czego bym nie wrzucił odkrywam nowe dźwięki. Ja naprawdę nie jestem z tych co zmieniają system co pól roku. Jeżeli miałbym coś kombinować to jedynie z kablem miedzy pre a końcówką, może drugi Cardas zamiast MIT i tyle. Czyli szczegół :)

 

Co mnie uderzyło w tym odtwarzaczu: gra bardzo szczegółowo a przy tym łagodnie. Można słuchać długo i głośno a uszy proszą o jeszcze :) nic nie kłuje, nic nie męczy, nie przeszkadza, wokale jak z bajki, a jednocześnie słyszę tyle szczegółów, o których nie miałem pojęcia na płytach, które znam na pamięć, ze szok! Jak napisał Elb to jest bardzo dobry player, ale nie wiedziałem, ze aż tak dobry :)))

 

Gratuluje dobrego zakupu. Konstruktorzy tego odtwarzacza mieli wysokie aspiracje i produkt im sie udal. Ja mam go juz kilka lat i nie zamierzam zmieniac. Zreszta zamienic go na cos porownywalnego, w tych pieniadzach, to nie prosta sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.