Skocz do zawartości
IGNORED

Przyzwoity CD raz jeszcze


elcancar

Rekomendowane odpowiedzi

"Jestem niesamowicie zadowolony i jeszcze raz dziękuję forumowiczowi fafarskid, który polecił Pliniusa CD101 w tym wątku"

 

Przekaż 1% podatku.Za tą nirwanę się należy:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku. Obecnie również szukam "nowego" używanego CD. Zastanawiam się nad wyborem między:

COPLAND CDA-288 (koszt ok. 4000zl)

PRIMARE D30.2 (koszt ok 4000zł)

Do tego zastanawiam się nad nowym wzmacniaczem do 6000zł. Nie ukrywam, że myślałem nad czymś używanym (max. kilkuletnim), ale w obecnej chwili nie znalazłem czegoś ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku. Obecnie również szukam "nowego" używanego CD. Zastanawiam się nad wyborem między:

COPLAND CDA-288 (koszt ok. 4000zl)

PRIMARE D30.2 (koszt ok 4000zł)

Do tego zastanawiam się nad nowym wzmacniaczem do 6000zł. Nie ukrywam, że myślałem nad czymś używanym (max. kilkuletnim), ale w obecnej chwili nie znalazłem czegoś ciekawego.

Ja man ten sam problem z tym, że mam juz wzmacniacz Krell kav 300i, ale nie śmiałem zapytać w zakładce Hifi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja man ten sam problem z tym, że mam juz wzmacniacz Krell kav 300i, ale nie śmiałem zapytać w zakładce Hifi.

Pozdrawiam

 

Zupełnie niepotrzebnie.

Można wejść w wątek "rozmowy na luzie o audio" i zapytać.

Kto pyta nie błądzi, natomiast świadome błądzenie w ciemnościach nie wróży nic dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Pytam w klubach i w zakładce stereo. Nie podejmuję decyzji w ciemno. Chodziło mi o to, że tu tzn. w zakładce hifi rozmawia sie o sprzęcie za dziesięć razy więcej niż ja mam do wydania. Z reguły wstydliwy nie jestem, ale też staram się wyważyć proporcje:-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..,rozmawiamy o różnych rzeczach w tym o klockach z wiele kilo, ale czasem też o tych sporo tańszych.

Ja w/w nie słuchałem, albo nie pamiętam, ale chłopaki nie jedno słyszeli, więc wydaje się, ze mogą doradzić to i owo.

Twoja decyzja.Podsuwam jedynie możliwe rozwiązania:)

 

Na marginesie.To mój watek i każdy może zabrać w nim kulturalny głos, a już na pewno zapytać.

 

Wspólnym mianownikiem powinna być muzyka, pasja, a nie kryterium - kasa i wartość klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o odtwarzaczu ACCUPHASE DP-65? Jakie jest ryzyko zakupienia tego odtwarzacza? Znalazłem ofertę na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o odtwarzaczu ACCUPHASE DP-65? Jakie jest ryzyko zakupienia tego odtwarzacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto popatrzeć tutaj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaki jest laser a google odpowie za ile i czy jest dostępny a sami zdecydujecie o podjęciu ryzyka.

 

Do tego zastanawiam się nad nowym wzmacniaczem do 6000zł. Nie ukrywam, że myślałem nad czymś używanym (max. kilkuletnim), ale w obecnej chwili nie znalazłem czegoś ciekawego.

I będzie trudno.

Pomyśl nad Yaqinem MC-100B + lepsze lampy.

A jak nie to Roksan Caspian , Krell 400XI albo dołożyć do Calyxa CTI czy Xindaka A600P lub A600E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o odtwarzaczu ACCUPHASE DP-65? Jakie jest ryzyko zakupienia tego odtwarzacza? Znalazłem ofertę na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak, tak laser trudny do dostania , olbrzymie ryzyko zakupu ... etc,etc ... Nie demonizujmy problemu . Wielu kolegów na tym forum posiada tej klasy "dziadki-playery" w naprawdę wysokiej klasy systemach i nie boją się nagłej ich śmierci. Ile Technicsów z przełomu lat 80-90tych jeszcze gra i czyta wszystkie płyty ( również cd-r ) bez zająknięcia, a przecież to była budżetówka, a nie hi-end . Prawda jest taka, że to w obecnaj produkcji szybciej można trafić zgon lasera, jak tych dawnych. Oczywiście jest ryzyko, ale wynika ono z nieuczciwości i ćwaniactwa pseudoaudiofili elektroników, którzy podkręcają lasery już padnięte i " do zyda ". Biznes jest biznes ( po polsku ). Jeśli traficie na egzemplarze zadbane od ludzi pasjonatów, to nie ma strachu ...

Ale to wstępem, bo ja chciałem zwrócić uwage kolegów na inny problem - upływ czasu , a klasa brzmienia . Kupiłem kiedyś takiego hiendowego staruszka , porównałem z wcześniejszym moim CD Thule i w systemie nie hi-endowym , ale w miarę dobrym ( Accu E303X i Audio Physic Yara ) nie było opadu szczeny ( spodziewałem się większej różnicy ) . Po namowach kolegów i konsultacji z firmą Neel w Warszawie zdecydowałem się na niewielką modernizację. W moim przypadku to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę , ale nie w każdym przypadku tak będzie .

Ten Accu z ogłoszenia ( DP65 ) to w 1994 był absolutny top i warto zadzwonić choćby do Neel-a , czy można drobnymi zmianami przywrócić mu dawny poziom i blask , abyśmy nie mieli wyrzutów sumienia , że kupiliśmy tylko ładny mebel .Tamte wysokiej klasy playery na pewno mają lepiej rozbudowany blok zasilacza niż obecne daci , a to ma olbrzymie znaczenie . Dla wyjaśnienia , nie znam klasy dżwięku tego odtwarzacza, ale wiem jakie było w jego poprzedniku ( DP60 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4000 pln polecam CEC 51 XR lub Naim CDX. Primare i Copland grają dobrze ale w swoich zestawach. Do 6000 pln Naim CDX 2 lub Meridian G08.2. Fajny jest jeszcze Acient Audio Lektor IV. Niedawno za 1500 Euro na audiomarkt trafiła się perełka AVM CD 06. Accu 65 nie jest fajny. Bardzo "smutno" gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak laser trudny do dostania , olbrzymie ryzyko zakupu ... etc,etc ... Nie demonizujmy problemu .

To może być problem bo większość z nas chce kupić klocek za wszystkie swoje fundusze a tu trzeba mieć świadomość ryzyka i finansów z tym związanych . Znam to z życia i wypowiedzi tych co na minę trafili .

 

Ten Accu z ogłoszenia ( DP65 ) to w 1994 był absolutny top i warto zadzwonić choćby do Neel-a , czy można drobnymi zmianami przywrócić mu dawny poziom i blask

Piszesz o modyfikacjach.

Mało używany odtwarzacz takiej klasy i z tamtych lat raczej nie wymaga wymiany elementów - chodzi tu głównie o wysychające kondensatory .

Dobre Elny , Nichicony czy Rubycony potrafią trzymać pojemność do dzisiaj.

Sam przez około 2 lata szukałem PD-9700 Pioneera i w końcu trafiłem na taki z 1991r w stanie fabrycznym gdzie nie trzeba nic ruszać poza przesmarowaniem kilku elementów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być problem bo większość z nas chce kupić klocek za wszystkie swoje fundusze a tu trzeba mieć świadomość ryzyka i finansów z tym związanych . Znam to z życia i wypowiedzi tych co na minę trafili .

 

.

 

Piszesz o modyfikacjach.

Mało używany odtwarzacz takiej klasy i z tamtych lat raczej nie wymaga wymiany elementów - chodzi tu głównie o wysychające kondensatory .

Dobre Elny , Nichicony czy Rubycony potrafią trzymać pojemność do dzisiaj.

Sam przez około 2 lata szukałem PD-9700 Pioneera i w końcu trafiłem na taki z 1991r w stanie fabrycznym gdzie nie trzeba nic ruszać poza przesmarowaniem kilku elementów .

 

Oczywiście , że zawsze jest ryzyko i trzeba ostrożniej wybierać, ale miejmy też świadomość, że za relatywnie niskie pieniądze możemy zbudować bardzo wysokiej klasy system na który normalnie nie byłoby Nas stać.

A chyba zgodzisz się z tym, że wykonanie klocków z tamtych lat w niczym nie przypomina obecnych ( nawet wysokiej klasy ). Oszczędności zrobiły swoje .

 

 

O modyfikacji piszę na podstawie własnych doświadczeń. Mój Dp60 jest podobnej klasy ( tylko wdrożony 4 lata wcześniej ) co ten Dp65 z ogłoszenia i pamiętam jak duża była różnica w klasie dżwięku przed i po dodaniu kilku scalaków . Przede wszystkim w otwartości brzmienia. Podobnie może być z tym odtwarzaczem z ogłoszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba zgodzisz się z tym, że wykonanie klocków z tamtych lat w niczym nie przypomina obecnych ( nawet wysokiej klasy ). Oszczędności zrobiły swoje .

Tu nie ma nawet o czym dyskutować.

że za relatywnie niskie pieniądze możemy zbudować bardzo wysokiej klasy system na który normalnie nie byłoby Nas stać.

Problem w tym że im droższe i bardziej popularne klocki tym przez większą ilość rąk przeszła , sprzęt bardziej zużyty i większe wałki .

O modyfikacji piszę na podstawie własnych doświadczeń.

Modyfikacjami zajmuję się od lat wiec w temacie jestem ;)

i pamiętam jak duża była różnica w klasie dżwięku przed i po dodaniu kilku scalaków

Raczej podmianie na inne bo im więcej klamotów w torze tym gorzej .

 

ale miejmy też świadomość, że za relatywnie niskie pieniądze możemy zbudować bardzo wysokiej klasy system na który normalnie nie byłoby Nas stać.

Przykład Stream Magica 6 pokazuje że coś nowego dzisiaj kosztującego 3700zł z dyskiem potrafi zagrać lepiej od NAIMa CDX czy Krella 280CD . Odtwarzaczy kiedyś drogich i uważanych za bardzo dobre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie ten DP-65. Raz że dźwiękowo (na obecne czasy) to naprawdę nic ciekawego, a dwa że jak padnie laser, to będziesz miał drogi przycisk do papieru. To absolutnie nie jest warte tych pieniędzy.

 

Tak jak pisał Arek67 - do 6000 pln Naim CDX 2 lub Meridian G08.2. Fajny jest jeszcze Acient Audio Lektor IV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridiana i G08, 2 i naima cdx2 mialem w zestawie z accu e-250. Sa to bardzo rozne od siebie odtwarzacze jesli chodzi o charakter brzmienia. Ja osobiscie bral bym naima z uwagi na mozliwosc dokupienia psu , a ono robi naprawde kawal dobrej roboty.Zmienia ten cdik o 100% na lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie ten DP-65. Raz że dźwiękowo (na obecne czasy) to naprawdę nic ciekawego, a dwa że jak padnie laser, to będziesz miał drogi przycisk do papieru. To absolutnie nie jest warte tych pieniędzy.

 

Tak jak pisał Arek67 - do 6000 pln Naim CDX 2 lub Meridian G08.2. Fajny jest jeszcze Acient Audio Lektor IV.

Ja już na pierwszej stronie wątku wspominałem o NaiM CDX2. Poza tym zastanawia mnie z czym to ma grać, bo autor wątku nie wyjawił reszty przewidzianego toru - kabli, słuchawek? Jeśli to ma dotyczyć DT880 wymienionych w "O mnie" to tym słuchawkom nie trzeba więcej niż dobrze grzebnięty Technics SL-PS840, czy może SL-P2000. One wszystko przeczytają, mechanizm magnetyczny itp., a z drugiej strony o ile DT880 Pro to sympatyczne słuchawki, to źródła od poziomu kilku kzł mogą one porządkować w sposób przypadkowy lub wręcz odwrotny do przyrostu jakości, bo same stają się wąskim gardłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie o to chodzi. Pytam w klubach i w zakładce stereo. Nie podejmuję decyzji w ciemno. Chodziło mi o to, że tu tzn. w zakładce hifi rozmawia sie o sprzęcie za dziesięć razy więcej niż ja mam do wydania. Z reguły wstydliwy nie jestem, ale też staram się wyważyć proporcje:-)

Pozdrawiam

Uzgodniliśmy, że HiFi to zakładka poświęcona audio powyżej ~2000zł. Do tej kwoty (oczywista sprawa, że podział cenowy jest mało precyzyjny jednak lepszego nie znamy), powinno się pisać w "Stereo". Tak więc zapraszam, można śmiało pisać jak mówił wcześniej piano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Padło pytanie o resztę toru w przypadku ewentualnego zakupu Naim CDX2. Mam Lebena 300xs i Harbeth minotor 30 , co myśleć o dołączeniu do tego Naima CDX2 ? Przewody Auditorium23. Byłbym wdzięczny za radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.