Skocz do zawartości
IGNORED

Harbeth monitor 30.1 a yamaha a s2000


dariob135

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam możliwość zakupu w okazyjnej cenie monitorów Harbeth monitor 30.1 i zastanowiam sie czy moja yamaha a s2000 sobie z nimi poradzi czy czeka mnie również zmian ampli,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Twój wzmacniacz spokojnie zasili Domestic 30.1, jednak miałbym pewne wątpliwości, czy jest to optymalne połączenie.

Podaj proszę jak duże masz pomieszczenie, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, jaką masz aktualnie konfigurację systemu i co podoba Ci się, a co chciałbyś zmienić.

Harbeth to doskonała konstrukcja, jedna z najwyżej ocenianych przeze mnie, jednak nie jest to kolumna uniwersalna i nie w każdy system potrafi się wpasować.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie to okolo 18m2 obecnie gra ona z b&w cm5 plus cd maranza 63 KI, oraz komputer podłączony z cambridge audio dac magic plus, słucham jazzu, rocka, muzyka gitarowa, trochę popu, dotego mija dziewczyna zapuszcza czasem swój repertuar hip hop, r&b , obecnie denerwuje mnie średnica czasami jest zbyt plasko, czasami zbyt twardy bas, cm5 ożywają jak je podkrece tak na godzinę 10,

Zalezy mi na lepszej średnicy i miekszym basie, a takze żeby przy cichym graniu było detalicznie,

Z czym te monitory by lepiej zagrały chodzi mi o wzmak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z tą detalicznością to niestety przy zmianie na Harbeth nie polepszych, mam także wątpliwości czy przy cichym słuchania będzie bardziej detalicznie. Ogólnie przy zmianie B&W na Harbeth będziesz miał znacznie więcej średnicy, brzmienie cieplejsze, bardziej muzykalne, łagodniejsze w górze pasma.

Powiem tak - w ciemno odradzam zakup tych kolumn do Twojej konfiguracji i preferencji brzmieniowych, umów się na odsłuch a najlepiej posłuchaj je w domu. A w jakim budżecie ewentualnie chciałbyś kupić kolumny ?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak poslucham ich napewno przed zakupem, ogólnie to wolałbym nie mieniac wzmaka, jestem nastawiony na zmianę kolumn, budżet to okolo 10 000zl, co w tej cenie zagrało by dobrze i lepiej od cm5 z moja yamaha????

Myślałem tez o pmc tweny 22,

Z gory dziękuję za dobra rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz B&W to nie zamieniaj na Herbetha bez słuchania, bo Ci się kompletnie może nie spodobać sama sygnatura. Jak Ci pasowało B&W, to spróbuj serii 8..., używanej bo w Diamond nie zmieścisz się cenowo. Harbeth jest do plumków i smutów jazzowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W a Harbeth to wogole inna szkoła grania .Mialem b&w cm8 i były bardzo detaliczne ,z fajnych basem ale nie schodzacym nisko ale jedno wadę miały góra była ostra i metaliczna .Po godzinie głowa bolała od ostrosci ale makro i micro cos pięknego.Za to harbeth to piękna kolorowana srednica ,muzykalna bardzo i miłe do słuchania ,maja czar w sobie ale nie powiedział bym ze sa naturalne .

Mysle ze b&w seria matrix i nautilius to chyba najlepsze kolumny b&w jakie do tej pory im sie udało zrobić .dzisiejsze produkty b&w nawet w połowie nie sa tak dobre .Zreszta mysle ze matrix i nautilius to kultowe kolumny ,ale ciezko znaleść w dobrym stanie za dobra cenę .Ludzie sie nie pozbywają ich zabardzo .

Poszukać używanych atc 40 mysle ze z twoja yamaha sie zagrają dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.