Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon gra bardzo cicho w parze z ampli z wbudowabym preampem


jarett

Rekomendowane odpowiedzi

('Cicho' to mało powiedziane. W ogóle go nie słychać. Lepiej słychać dźwięk 'spod igły'.)

 

Podłączyłem niedawno nabytego Telefunkena HS-870 z wkładką Ortofon OMB-10 (wkładka MM) do Amplitunera Harman Kardon HK3490, który ma rzekomo wbudowany preamp gramofonowy przystosowany do wkładek MM (i oczywiście wejście phono). Uziemienie gramofonu podłączyłem do GND ampli. Niestety dźwięku z gramofonu prawie w ogóle nie słychać w głośnikach. Słychać tylko minimalnie przy rozkręceniu pokrętła głośności na maksa, ale wtedy w gruncie rzeczy zakłóca go buczenie głośników.

 

Co może być przyczyną? Czy mimo wszystko potrzebny mi osobny preamp? i w sumie dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

('Cicho' to mało powiedziane. W ogóle go nie słychać. Lepiej słychać dźwięk 'spod igły'.)

 

Podłączyłem niedawno nabytego Telefunkena HS-870 z wkładką Ortofon OMB-10 (wkładka MM) do Amplitunera Harman Kardon HK3490, który ma rzekomo wbudowany preamp gramofonowy przystosowany do wkładek MM (i oczywiście wejście phono). Uziemienie gramofonu podłączyłem do GND ampli. Niestety dźwięku z gramofonu prawie w ogóle nie słychać w głośnikach. Słychać tylko minimalnie przy rozkręceniu pokrętła głośności na maksa, ale wtedy w gruncie rzeczy zakłóca go buczenie głośników.

 

Co może być przyczyną? Czy mimo wszystko potrzebny mi osobny preamp? i w sumie dlaczego?

Sytuacja wygląda tak jak byś podłączył gramofon do wzmacniacza bez przedwzmacniacza gramofonowego. Czy oprócz tego, że połączyłeś gnd, sygnał z gramofonu wpiąłeś we wtyki opisane "PHONO" czy AUX, CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na pewno jest podłączony do wejścia PHONO. Do innych też próbowałem, ale, jak łatwo się domyslić, nic to nie dało.

 

Czy problem może wynikać z faktu, że gramofon jest dość leciwą konstrukcją (1984) a ampli współczesną?

Nie wiem, strzelam, może gramfon daje za słaby sygnał nawet jak na wbudowany preamp? Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy preamp albo wyjście z gramofonu nie są uszkodzone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze dzisiaj robi takie wejścia? Mi się wydaje, że coś zwyczajnie nie działa, albo przerwa w połączeniu... W manualu jest, że Heniek ma wejście MM. jarett - nie podłączaj tam tunera ani CD bo można mieć pecha i jeszcze popsuć wejście phono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze dzisiaj robi takie wejścia? Mi się wydaje, że coś zwyczajnie nie działa, albo przerwa w połączeniu... W manualu jest, że Heniek ma wejście MM.

 

No jak widać robi. Mniejsza z tym jaka jest tego jakość, ale powinno przynajmniej działać.

Liczę się z tym, że docelowo kupię osobny preamp ale chciałem sprawdzić czy ten gramofon jest w ogóle sprawny.

 

Przerwa w połączeniu? znaczy co? kabel nie teges ? 30letni kabel ma w sumie prawo się 'zużyć', ale coś jednak przekazuje do tego ampli skoro jakiśtam dźwięk w głośnikach słychać.

 

To phono pewnie jest da wkładek piezzo o poziomie wyjścia o.k 200mV. Wstaw w to gniazdko np Tuner, lub CD i posłuchaj jak grają

 

Cytat z instrukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przystosowany do wkładek MM jak byk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać robi. Mniejsza z tym jaka jest tego jakość, ale powinno przynajmniej działać.

Liczę się z tym, że docelowo kupię osobny preamp ale chciałem sprawdzić czy ten gramofon jest w ogóle sprawny.

 

Przerwa w połączeniu? znaczy co? kabel nie teges ? 30letni kabel ma w sumie prawo się 'zużyć', ale coś jednak przekazuje do tego ampli skoro jakiśtam dźwięk w głośnikach słychać.

jarret nie robi w tym sensie, że nie jest to wejście piezo jak sugeruje ricon tylko właśnie Moving Magnet i wszystko powinno grać. W przypadku kabli może być tak, że połączenie jest gdzieś przerwane na masie i podłączony jest tylko kabel "gorący", to moze dawać takie oznaki, że dosłownie ledwie coś tam słychać jak jest wzmacniacz odkręcony na dużą moc, a towarzyszą temu spore zakłócenia. To połączenie równie dobrze może gdzieś być przewarne w gramofonie. Jak masz mozliwość to podepnij na próbę inny gramofon do tego wejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten gramiak na innym wzmaku z sekcją Phono.

 

Jeśli wtedy również nie wyda z siebie głosu to będzie oznaczać (możliwe uszkodzenia):

- uwalona wkładka

- uwalone przewody w headshellu

- uwalone przewody w ramieniu

- uwalone przewody wyjściowe

 

Swoją drogą kupiłeś go na alle (wynika z opisu) za ....zł. Cudów po nim bym się nie spodziewał.

Ale ... w opisie był jako w pełni sprawny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów się nie spodziewam, bo kosztował 120zł z przesyłką, ale fajnie by było, żeby chociaż grał skoro sprzedawany był jako sprawny :)

 

Nie mam możliwości podłączenia go do innego ampli, ale czy jestem w stanie jakoś sprawdzić zwykłym miernikiem, że sygnał z gramofonu wychodzi nie taki jak powinien? (nadmienię, że na elektronice się nie znam :) ).

 

I jeszcze wyprzedzając fakty. W razie konieczności naprawy:

  • Jak sądzicie - biorąc pod uwagę kasę jaką za niego dałem (120 zł z wysyłką, czyli w sumie cena niesprawnego złomu ) opłaca się boksować ze sprzedawcą co do oddania sprzętu czy lepiej próbować go samodzielnie naprawić bo to wciąż dobra cena?
  • od czego zacząć "regenerację" gramofonu? od przewodu wyjściowego?
  • czy headshell uniwersalny jest naprawdę uniwersalny -

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tzn czy mogę go bez obaw założyć u siebie?
  • Przewody w ramieniu jak podejrzewam są raczej najmniej prawdopodobne i najbardziej upierdliwe do wymiany?
  • to, że słyszę muzykę 'tuż przy igle' wcale jeszcze nie oznacza, że wkładka jest sprawna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, czy po podłączeniu gramofonu do wzmacniacza w głośnikach słyszysz dźwięk (nawet jeśli jest to bardzo cicho) i czy po podłączeniu do zwykłego wejścia line in we wzmacniaczu, głośność jest ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeżeli masz lutownice w domu, to koszt naprawy tego gramofonu, będzie groszowy (o ile zepsute okablowanie). Możesz spróbować przeczyścić wszystkie wtyki i sprawdzić czy okablowanie jest sprawne. Jeżeli posiadasz miernik, to na zwykłym teście diodowym/rezystancji możesz sprawdzić czy okablowanie jest OK. Jedną końcówkę miernika przykładasz do pinu przy wkładce, a drugą do gniazda chinch (po kolei do masy prawego kanału gorącego prawego kanału, masy lewego kanału, gorącego lewego kanału) każdy z pinów wkładki powinien przewodzić z jednym z tych miejsc. Jeżeli rezystancja bliska zeru to znaczy, że kable dobre.

 

Raz widziałem taki wzmacniacz, który posiadał przełącznik: w w pozycji ON, wejście phono było z przedwzmacniaczem, a w pozycji OFF, przedwzmacniacz był odłączony i wejście to nie różniło się od innych wejść. Może u siebie też masz coś takiego?

 

Ja bym na Twoim miejscu, nie rozpoczynał reklamacji produktu u sprzedającego, póki nie sprawdził bym na 100% czy to faktycznie gramofon winny. Najprostszy sposób, to porostu podłączyć do innego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz lutownice w domu, to koszt naprawy tego gramofonu, będzie groszowy....

 

Lutownicę mam, miernik mam. Posprawdzam. Ten test rezystancji mam zrobić na wkładce podłączonej czy odłącznej od kabli czy wszystko jedno? Gramofon ma być włączony, wyłączony czy wszystko jedno?

 

Żadnego przełącznika nie mam ani w gramofonie ani we wzmacniaczu. W instrukcji wzmaczniacza wyraźnie jest napisane, że jeśli gramofon ma własny preamp to należy go podłączyć do wejścia innego niż Phono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Lutownicę mam, miernik mam. Posprawdzam. Ten test rezystancji mam zrobić na wkładce podłączonej czy odłącznej od kabli czy wszystko jedno? Gramofon ma być włączony, wyłączony czy wszystko jedno?

 

Żadnego przełącznika nie mam ani w gramofonie ani we wzmacniaczu. W instrukcji wzmaczniacza wyraźnie jest napisane, że jeśli gramofon ma własny preamp to należy go podłączyć do wejścia innego niż Phono.

 

Nie musisz odłączać wkładki do wykonania tych pomiarów. Gramofon może być włączony, chociaż nie powinno to mieć znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Pomysły się skończyły.

- podłączyłem CDka do PHONO, wystarczyło przesunąć głośność o 1db żeby dźwięk był głośny i przesterowany - preamp działa.

- wszystkie styki są przeczyszczone a na teście diodowym miernik pięknie zapiszczał na każdym przewodzie - znaczy są 'drożne'

- kabelki wkładki podłączone prawidłowo, wkładka rozmontowana i zmontowana, styki przeczyszczone

- przy podłączeniu gramofonu do innego wejścia (CD) coś tam w głośnika słychać ale jeszcze słabiej niż przez Phono. na Phono zaczyna być słychac przy -20db na CD przy +8-10db.

 

co teraz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No i lipa. Pomysły się skończyły.

- podłączyłem CDka do PHONO, wystarczyło przesunąć głośność o 1db żeby dźwięk był głośny i przesterowany - preamp działa.

- wszystkie styki są przeczyszczone a na teście diodowym miernik pięknie zapiszczał na każdym przewodzie - znaczy są 'drożne'

- kabelki wkładki podłączone prawidłowo, wkładka rozmontowana i zmontowana, styki przeczyszczone

- przy podłączeniu gramofonu do innego wejścia (CD) coś tam w głośnika słychać ale jeszcze słabiej niż przez Phono. na Phono zaczyna być słychac przy -20db na CD przy +8-10db.

 

co teraz? :)

 

No to wychodzi na to, że przedwzmacniacz w ampli działa poprawnie, przewody od samej wkładki, aż po ampli są sprawne, więc jeśli wszystko dobrze podłączyłeś i pomierzyłeś to nie ma innej możliwości jak uszkodzona wkładka.

 

Możesz jeszcze sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia. Przy podłączonej wkładce zmierz miernikiem na czinczach, czy nie ma zwarcia między gorącym przewodem lewego kanału, z prawym i pomiędzy gorącym, a masą w obu kanałach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarć nie ma.

Doszedłem w sumie do tego samego wniosku co do wkładki.

Chociaż wolałbym mieć pewność bo nie uśmiecha mi się wydawać 100zł (tyle kosztuje zbliżony Ortofon), żeby się okazało, że to jednak nie to :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje "przedzwonić " przejscia od pinów kabli główki do końca przewodów co wchodzą w pre. Jak o.k to wkładka do kosza.. Można jeszcze na "cross" czy nie ma zwarć pomiędzy torami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarett

"- przy podłączeniu gramofonu do innego wejścia (CD) coś tam w głośnika słychać ale jeszcze słabiej niż przez Phono. na Phono zaczyna być słychac przy -20db na CD przy +8-10db."

 

 

Coś tam słychać bo jest bez korekcji czyli bez podbicia o jakieś 20dB niskich i średnich tonów - dlatego jest potrzebny korektor riaa czyli pre phono.

 

Czy Tobie czasem nie chodzi o to, że słuchając gramofonu musisz ustawić znacznie większą głośność niż przy słuchaniu cd?

Jeśli tak to całkiem normalne w szczególności jeśli gramofon podpięty jest do pre w integrze. A dzieje się tak bo preampy w integrach mają znacznie mniejsze wzmocnienie (34...40dB) niż te zewnętrzne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarć nie ma.

Doszedłem w sumie do tego samego wniosku co do wkładki.

Chociaż wolałbym mieć pewność bo nie uśmiecha mi się wydawać 100zł (tyle kosztuje zbliżony Ortofon), żeby się okazało, że to jednak nie to :)

Wyjmij igłę i porządnie spryskaj wkładkę izopropanolem w sprayu. Ja się tak męczyłem z zwykłą wkładką DN 246 w Dualu CS 505. Sprawdzałem wszelkie połączenia itd. Pomogło dopiero przepłukanie wkładki od wewnątrz izopropanolem. Gramofon działa do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje "przedzwonić " przejscia od pinów kabli główki do końca przewodów co wchodzą w pre. Jak o.k to wkładka do kosza.. Można jeszcze na "cross" czy nie ma zwarć pomiędzy torami.

 

Jak pisałem - przedzwonione - od pinów wkładki co cinacha dzwoni we wszystkich 4 miejscach.

 

Wyjmij igłę i porządnie spryskaj wkładkę izopropanolem w sprayu. Ja się tak męczyłem z zwykłą wkładką DN 246 w Dualu CS 505. Sprawdzałem wszelkie połączenia itd. Pomogło dopiero przepłukanie wkładki od wewnątrz izopropanolem. Gramofon działa do dziś.

 

Hmm... ciekawa teoria. Ale co? mam samą igłę zdjąć i na chama całą resztę wkłądki spryskać? W sumie bardziej już jej raczej nie zaszkodzi więc spróbuję. O takie coś chodzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

Czy Tobie czasem nie chodzi o to, że słuchając gramofonu musisz ustawić znacznie większą głośność niż przy słuchaniu cd?

Jeśli tak to całkiem normalne w szczególności jeśli gramofon podpięty jest do pre w integrze. A dzieje się tak bo preampy w integrach mają znacznie mniejsze wzmocnienie (34...40dB) niż te zewnętrzne.

 

Nie, zdecydowanie nie. Nawet przy głośności podkręconej na maksa dźwięk z głośników jest niewiele głośniejszy od dźwięku, który wydobywa się spod igły (porónwałbym go do dźwięku, który słychać ze słuchawek dokanałowych jak się je wyjmie z uszu :) ) i zagłuszony przez brumienie tak mocno podkręconych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Hmm... ciekawa teoria. Ale co? mam samą igłę zdjąć i na chama całą resztę wkłądki spryskać? W sumie bardziej już jej raczej nie zaszkodzi więc spróbuję.

 

Nie pryskaj całej wkładki, tylko zamocz w izopropanolou samą końcówkę igły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu :) jarett kup nową wkładkę.

 

Ojtam, jak koledze zadziałało, a izopropanol kosztuje 7zł to spróbować nie zaszkodzi.

Chociaż widzę, ze zdania do tego co mam pryskać są podzielone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Chociaż widzę, ze zdania do tego co mam pryskać są podzielone :) <br />

Pryskać to sobie można z przyczajki pod drzewkiem np, ale po wkładce/igle? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarett, skąd jesteś? Może w okolicy znajdzie się jakiś kolega z forum. Każdy pewnie ma u siebie jakąś nieużywaną wkładkę... Podłączysz, sprawdzisz i zadecydujesz co dalej. Czy kupować nową wkładkę, pre, gramofon...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

@Jarett, skąd jesteś? Może w okolicy znajdzie się jakiś kolega z forum. Każdy pewnie ma u siebie jakąś nieużywaną wkładkę... Podłączysz, sprawdzisz i zadecydujesz co dalej. Czy kupować nową wkładkę, pre, gramofon...

 

Jak coś to ja jestem z Krakowa i kilka wkładek luźnych mam, nawet miałem Ci to zaproponować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.