Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer SC-2022K - Brak niskich tonów (Problem)


sainter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Jest to mój pierwszy post na forum,w którym sprawdza się idealnie przysłowie "jak trwoga to do Boga".

Zakupiłem amplituner Pioneer-a SC-2022K i mam z nim nie lada problem,owy ampli nie ma kompletnie żadnych niskich tonów.

Przeczytałem instrukcję od a do z.Wyłączyłem wszystkie 'ulepszacze-surrandy dolby,podbicia itp' chciałem na spokojnie w stereo posłuchać tego co to ponoć potrafi.

Po odsłuchu się przeraziłem ampli gra tak fatalnie,że nie umiem tego opisać ani porównać-(mam na myśli niskie tony).

 

Dla porównania posiadam,stary poczciwy wzmak Kenwood-a Ka8100, który po prostu miażdży pionka pod każdym względem,dynamika,soczysty bass który schodzi bardzo nisko itp.Owszem na pionku bez porównania są średnie wysokie oraz scena,w kawałkach które znam usłyszałem dźwięki których wcześniej nie było.

Ale dla mnie gra to zbyt audiofilsko czysto i płytko bez basu.

 

Nie wiem Panowie,może się nie znam na ustawieniach.W (menu ekranowym OSD) wyłączyłem wszystkie kanały,łącznie z subwooferem aby całą moc-pasmo szło na fronty.

Wyłączyłem equalizer,ulepszacze oraz ustawiłem niskie na maxa (+6) ,różnica jest ale nie wielka.

Na prawdę Kenwood w porównaniu z tym gra potężnie,może dlatego,że go odrestaurowałem i powsadzałem kondensatory nichicon-y i mundorfy...nie wiem.

 

Podpięte mam pod niego tv LG60PN6500, BDP-LX71,Xbox360 i denny dekoder mini hd2000 od CP.

Ogólnie na starcie nie jestem z niego zadowolony,Video Out tylko pogarsza obraz widać mrowienie a menu ekranowe wyświetlane jest jak na Commodore64-pixeloza.

Może to kwestia kabli hdmi ustawień itd...z tym będę walczył później(budżet chwilowo nie pozwala).

 

Na chwilę obecną wstyd jest zaprosić znajomych na odsłuch.

 

Bardzo was proszę o pomoc,czytałem,że pioneer słynie z dobrego basu a tu lipa...zastosuje się do każdej z waszych porad aby tylko to zagrało.

Będę wam bardzo wdzięczny za pomoc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was jest w stanie mi pomóc?...próbowałem chyba wszystkich możliwych ustawień.

Czy jest jakis sposób na poprawe niskich tonów w tym pionieerze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Oddanie go tam gdzie go kupiłeś. A gdzie wyczytałeś, że Pioneer ma dobry bas? Od zawsze Pioneer miał słaby bas. Jedyny model jaki miał dobry bas to stary poczciwy SA-9800. A amplitunery to katastrofa pod względem basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze Pioneer miał słaby bas. Jedyny model jaki miał dobry bas to stary poczciwy SA-9800. A amplitunery to katastrofa pod względem basu.

Jak ja lubię takie teorie wyssane z palce ... ;-)

A kolega słyszał o serii SC-LX8x czy SC-LX7x ? W tychże z racji cyfrowych końcówek mocy bas jest wysokiej jakości ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś odpowiedzi,

Przed kupnem czytałem recenzje i opinie użytkowników z DE i UK,każdy zachwycony np.po przejściu z denona czy marantz-a pod względem jakości dźwięku bądź owych niskich tonów.

Nie wiem.... wątpliwie też podchodzę do teorii wygrzewania ampli...choć przyznam,że po wstawieniu nowych kondensatorów do klocka Kenwood dźwięk się po czasie ocieplił.

Kurcze problem w tym,że oddać go nie mam jak bo zakupiłem w DE (w ciemno z zagranicznych opinii).

 

Przyznam,że dosłownie nie wierze w to co słyszę stereo to jakaś porażka,nawet najtańsza mini wieża z tesco zagra lepiej.

Być może źle szukam bo ustawień w tym ampli jest multum...i sobie z tym nie radzę ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał słyszał. To nie jest wyssane z palca tylko fakt z podłączeń tych tańszych amplitunerów. Nawet LX nie ma porównania do basu ze wzmacniacza stereo o dobrym prądzie. A wersje tańsze nie grają totalnie niskim basem. No chyba, że ktoś ma inny pogląd na bas bo nigdy nie słyszał naprawdę niskiego i głębokiego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się!!!!

 

tutaj podaję rozwiązanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tony przywrócone,pasmo było odcięte, ustawienie w Acoustic EQ i przodów na Large pomogło i to diametralnie...nie te kolumny.

Teraz bass jest za duży! Gra ładniej od kenwood-a.

 

Dziękuje za chęci,Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Od zawsze Pioneer miał słaby bas.

 

Prosiłbym o powstrzymanie się od twierdzeń natury ogólnej bez podstawy merytorycznej czyli odsłuchu niektórych modeli w poprawnych konfiguracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br /> Od zawsze Pioneer miał słaby bas. <br />

 

<br />Prosiłbym o powstrzymanie się od twierdzeń natury ogólnej bez podstawy merytorycznej czyli odsłuchu niektórych modeli w poprawnych konfiguracjach. <br />

 

<br />OK. Niech będzie po Twojemu. Pioneer ma bass. Nie mam czasu na bezsensowne klepanie w klawiaturę. <br />

 

No bez jaj Kolego Markus,nie tylko po myśli disco,ja też uważam że dobry bas w Pioneer to nie tylko SA-9800 jak napisałeś.

Może faktycznie nim coś klepniesz w klawiaturę zawieś na dłużej nad nią palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

OK. Niech będzie po Twojemu. Pioneer ma bass. Nie mam czasu na bezsensowne klepanie w klawiaturę.

 

Kilka konkretów:

 

A-90 - uznany za najlepsze urządzenie w historii firmy, na forach internetowych i wśród pasjonatów (szkoda że trochę stary), w dobrej konfiguracji dźwięk referencyjny

A-88x - jego następca, nie wykonany już tak dobrze, dźwięk soczysty z nisko schodzącym kulturalnym basem

A-07 - konstrukcja stosunkowo późna ale znakomicie wykonana, znów nieco rozjaśniona ale bas wzorowy

A-09 - 50 watt w klasie A mimo tego dźwięk nie jest rozlazły

 

O końcówkach mocy z serii Exclusive (zwłaszcza zestawie C7/M7) nie wspomnę. Tam dźwięk jest jak cena ;-) Exclusive M7 kosztował równy 1.000.000 jenów a pre do niego jedyne 1.200.000 jenów. To cena topowych modeli Accuphase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco masz rację ale np budżetowe modele do A 507 mają mniej basu niż zwykła Tosca :)

na te modele mało było kogo stać w Polsce gdy były jako nowe. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Disco masz rację ale np budżetowe modele do A 507 mają mniej basu niż zwykła Tosca :)<br />

 

Kolega potrafi prawidłowo odczytać wpisy w temacie?

Do tego odniósł się disco i ja.

 

<br /> Od zawsze Pioneer miał słaby bas.<br />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-90 - uznany za najlepsze urządzenie w historii firmy, na forach internetowych i wśród pasjonatów (szkoda że trochę stary), w dobrej konfiguracji dźwięk referencyjny

Model chwalony w tamtych latach, testowany przez wielu melomanów i jakoś nie znam i nie słyszałem o żadnym, który by pozostał przy tym wzmacniaczu i zbudował na nim dobre stereo mimo, że można go mieć w super cenie w porównaniu do nowych klocków. Może jak dobierzesz do niego idealnie zgrywające się kolumny będzie super ale to jak szukanie igły w stogu siana.

No bez jaj Kolego Markus,nie tylko po myśli disco,ja też uważam że dobry bas w Pioneer to nie tylko SA-9800 jak napisałeś.

Jak możesz napisz który to Pioneer z serii SA Blue oprócz 9800 ma przyzwoity bas. Bo chyba mamy inny pogląd na bas i na jego dolne granie i rozdzielczość. Słowo słaby interpretuj, że rozchodzi się o słaby bas pod względem jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.