Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

Plinius Klub
IGNORED

Klub Pliniusa


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Czy ja dobrze widzę, że na forum nie ma jeszcze klubu Pliniusa? Chyba trzeba nadrobić to niedopatrzenie, bo sprzęt jest zacny, a chyba nie tak popularny jak na to zasługuje. Na pewno jednak kilku posiadaczy urządzeń tej nowozelandzkiej marki na forum się znajdzie. Wpisujcie wszystko na temat posiadanych (lub nieposiadanych) Pliniusów, z czym grają (a z czym nie), jak, gdzie i za ile ;)

 

U mnie gra od ładnych paru lat dzielony wzmacniacz - pre M8 i końcówka SB300. Właśnie dokupiłem odtwarzacz CD101 do kompletu. Gra to bardzo naturalnie. Ale o dźwięku na razie nie będę więcej pisał, kto zna firmowy dźwięk Pliniusa ten wie: w skrócie chodzi o jak najbardziej naturalne przekazanie muzyki przy maksimum detali i minimum cyfrowej czy tranzystorowej szorstkości, co ma nas jak najbardziej zbliżyć do wrażenia słuchania muzyki na żywo. Taki cel wprawdzie zakłada wielu producentów, ale niewielu się udaje go zrealizować. IMHO Plinius należy do tej wąskiej grupy.

 

Pozdrawiam fanów Pliniusa i zapraszam do wpisów. Może uda się też namówić dystrybutora do wpisów w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Napisz koniecznie :) ja dodam jeszcze za co tak cenię Pliniusa. Patrząc na ich sprzęt, przede wszystkim właśnie wzmacniacze i końcówki mocy, z których słyną, rożne są ceny, moce, klasy pracy i zastosowania poszczególnych modeli ale dwie rzeczy są niezmienne niezależnie od ceny i "półki": jakość wykonania i klasa dźwięku. Nie ma oszczędności pod tym względem, nawet w urządzeniach "entry level". Do tego ceny nowych urządzeń są oczywiście wysokie ale patrząc na konkurencję - nie szaleńczo wysokie. Można powiedzieć, ze po prostu uzasadnione i... w miarę rozsądne jak na klasę dźwięku i wykonania. Natomiast jak ktoś szuka "prestiżu" to kupi urządzenia którejś z flagowych amerykańskich marek, które jeśli chodzi o dźwięk i wykonanie w większości przypadków nie bedą lepsze ale przez lata wydawały znacznie wiecej na marketing i przez to są znacznie bardziej rozpoznawalne.

 

Mnie wsród nowych urządzeń Pliniusa najbardziej teraz interesują odtwarzacze nowej generacji: Mauri, Tiki i Toko. Ceny, możliwości, wszystko :) może dystrybutor coś napisze o nich bo jestem ich bardzo ciekaw. Nazwy śmieszne, maoryskie :)

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie sztuki modeli 3100 - jeden pracował w klasie A, drugi w AB - z drugiej ręki, więc b. tanio.

Pięknie wykonane, solidne po 100 W, ale te z klasy A dla mnie dużo lepsze - robiły duże wrażenie w porównaniu z droższą konkurencją.

Generalnie warte polecenia, sensowne cenowo w porównaniu z konkurencją, u nas nie wiem dlaczego niedoceniane.

A klub pewnie będzie niszowy..... niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Czyżby best kept secret in audio? ;) 3100 to już wintydż, klasyczny produkt z głębokich lat 80-tych czyli właściwie początków Pliniusa. Wtedy te urządzenia wyglądały zupełnie inaczej i grały tez inaczej. To chyba było jeszcze przed połączeniem z Craft Audio co skutkowało przyjściem nowych ludzi jak Gary Morrison i dużymi zmianami w firmie. Nie wiedziałem, ze 3100 miał wersję pracującą w klasie A, strona historyczna na ten temat milczy ale nie zdziwiloby mnie to, bo ta marka od początku uwielbiała klasę A a urządzenia w klasie AB pracują z bardzo wysokim biasem i też bardzo sie grzeją (głęboka klasa AB) więc różnica wbrew pozorom najczęściej nie jest taka duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Nie wiem jak z 3100 ale w obecnych topowych końcówkach różnica między klasami jest duża przy przełączaniu w końcówkach mocy mających możliwość pracy w klasie A np. SA103. One powinny być odsłuchiwane w klasie A bo wtedy grają dużo dużo lepiej niż w AB, tak są po prostu skonstruowane. W AB pracują z bardzo niskim biasem, mało sie grzeją i mogą sobie tak pogrywać co najwyżej do kotleta. Tryb AB w koncowkach w klasie A sluzy tak naprawde tylko do ich rozgrzewania i jako stand by. Natomiast poważne odsluchy powinny sie odbywac tylko po przelaczeniu w klasę A.

Natomiast inaczej jest w przypadku końcówek mających możliwość pracy tylko w klasie AB np. SB300, SB301. One mają wysoki bias, mocno sie grzeją i grają fantastycznie w klasie AB, np. SB300-301 gra lepiej od końcówek w klasie A odsłuchiwanych w klasie A takich jak seria SA10x czy starsza SA250, w szczególności ma dużo lepszą górę, swobodę i rozciagniecie pasma. Dopiero znajdująca sie na szczycie oferty pracująca w klasie A końcówka SA Reference gra lepiej. Tak wynika z moich skromnych doświadczeń, jak i ze wszystkich testów, które czytałem i opinii ludzi przede wszystkim z Audiogona. Natomiast nie znam dobrze końcówek ze środka obecnej oferty jak P8, P10 czy Kiokio, tam sytuacja może być inna. Także to różnie bywa w Pliniusie, na pewno nie jest tak, ze klasa A zawsze równa jest lepszemu dźwiękowi co w obecnej ofercie udowadnia SB301.

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów !

Dystrybutor nie śpi i obiecuje się udzielać...marka Plinius to naprawdę bardzo rozległy temat (z pewnymi kolumnami gra lepiej z innymi trochę gorzej, okablowanie też ma oczywisty wpływ na całość brzmienia)...tymczasem odrabiamy zaległości spowodowane m.in wizytą na High End Show gdzie widzieliśmy się także z przedstawicielami nowozelandzkiej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Korzystając z okazji, że dystrybutor odsypia Monachium, wspomnę tylko, że zdjęcia i film z ostatniego High-End Show zostały już umieszczone na profilu fejsbukowym Pliniusa:

https://www.facebook.com/pages/PLINIUS/550057988344802

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.645555418795058.1073741831.550057988344802&type=1

Przeglądając na szybko w poszukiwaniu znajomych twarzy nie udało mi się nic znaleźć, no chyba, że to przedstawiciele dystrybutora pod przykryciem ;)

 

Widzę, że w Monachium Plinius prezentował się z Sonus Faberem, na zdjęciach widzę jednak głównie statyczne prezentacje. Czy coś też grało, a jeśli tak to co i jak? Szczególnie interesują mnie końcówki mocy i nowa linia odtwarzaczy.

 

http://www.pliniusaudio.nzld.com/latestdesigns/index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w Monachium Plinius prezentował się z Sonus Faberem, na zdjęciach widzę jednak głównie statyczne prezentacje. Czy coś też grało, a jeśli tak to co i jak? Szczególnie interesują mnie końcówki mocy i nowa linia odtwarzaczy.

Stoisko Pliniusa w Monachium w założeniu miało oddziaływać przede wszystkim na zmysł wzroku i przyciągać swoją charakterystyczną linią wzornictwa elektroniki oraz kolorystyką i układem ekspozycji....nawet kolumny które tam ustawiono nie były podłączone...za to ładnie się ze wszystkim komponowały...tak dobrze, że nawet nie zwróciliśmy na nie uwagi...przeglądając zdjęcia to chyba raczcej nie były SF...Sonusy na pewno byłyby pod tym względem gorsze...:)

Natomiast jeśli komuś nie przeszkadza połączenie dwóch zupełnie różnych stylistyk designu i ma to dla niego znacznie drugorzędne wobec walorów dźwiękowych...to Plinius wraz z SF to udane połączenie...zresztą najczęściej wybierane przez nas przy odsłuchach...najlepiej przekonać się o tym "na własne uszy" :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedził nas w sklepie pewien słowacki entuzjasta high-endu od dłuższego już czasu mieszkający w Warszawie (przypuszczam, że jest znany w środowisku muzyczno-highendowym)...olbrzymia wiedza w zakresie highendu, nie tylko techniczna, ale także handlowa :)...ale do rzeczy...okazało się, że Pan Ondrej jest posiadaczem "prehistorycznych" (1986) monobloków Plinius MA100 ver. 2 które grają z Infinity Renaissance 90 z okablowaniem KBL...potężne "klocki" grające w klasie A, chłodzone wiatraczkiem...główny wniosek, jaki wyciągnęliśmy po tej rozmowie porównując swoje doświadczenia (niezależnie od roku produkcji wzmacniacza/końcówki mocy) jest taki, że Plinius "lubi" rozdzielcze kolumny....umówiliśmy się, że posłuchamy u niego MA100 a już u nas w salonie SA-103 z Magnepanami...nadarza się okazja, żeby na własne oczy i uszy poznać historię marki Plinius...oczywiście wszyscy zainteresowani udziałem w odsłuchach są mile widziani...swoją drogą MA100 to prawdziwy "vintage" - trudno mi nawet znaleźć jego zdjęcie w sieci...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Jako zasłużony klubowicz bardzo chętnie bym się wprosił na taki odsłuch :) Chętnie też zaproponuję rozwinięcie tematu o odsłuch moich klamotów zacnej marki Plinius, czyli końcówki SB300 z preampem M8 i CD101. Jestem całkowicie spliniusowany jeśli można tak rzecz, prawda ;) Proszę zatem o jakieś info co do sugerowanej daty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zasłużony klubowicz bardzo chętnie bym się wprosił na taki odsłuch :) Chętnie też zaproponuję rozwinięcie tematu o odsłuch moich klamotów zacnej marki Plinius, czyli końcówki SB300 z preampem M8 i CD101. Jestem całkowicie spliniusowany jeśli można tak rzecz, prawda ;) Proszę zatem o jakieś info co do sugerowanej daty itp.

Zbliżają się wakacje, naturalny okres spowolnienia na rynku audio...także z pewnością uda znaleźć się trochę więcej czasu na "odsłuchy porównawcze"...chętni jak widać są, warunki też...do informacji klubowiczów oto lista "klocków" jakie aktualnie posiadamy...ODTWARZACZE/ODTWARZACZE SIECIOWE: CD-101, Tiki, Toko PRZEDWZMACNIACZE Tautoro i Koru (phono) INTEGRA Hautonga KOŃCOWKA MOCY SA-103...Dla "zaostrzenia apetytu" odsyłam do bardzo ciekawego wywiadu z założycielem Pliniusa Peterem Thompsonem z którego można dowiedzieć się między innymi o tym skąd pochodzi nazwa firmy ? (wcale nie bezpośrednio od słynnego rzymskiego polityka i prawnika) Który z założycieli i właścicieli audiofilskiej wytwórni płytowej zachwycił się brzmieniem końcówki mocy Pliniusa ? (co w konsekwencji wypromowało markę na rynku międzynarodowym)...dla mnie jednak największym atutem wywiadu jest prosto, ciekawie i zachęcająco opowiedziana historia firmy i rozwoju urządzeń przez nią projektowanych i produkowanych...historia high-endu w pigułce (a przynajmniej pewien jej segment)...aż by się chciało posłuchać wszystkich starszych "klocków"...

 

Wywiad w języku angielskim dostępny jest tutaj >>>> http://audioenz.co.nz/2009/peterthomson_interview.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Interesująca informacja dla miłośników high-endu z Gdańska i okolic...wzmacniacz Hiato i odtwarzacz strumieniowy/odtwarzacz CD Toko został właśnie wysłany do salonu Premium Sound...także myślę, że od przyszłego tygodnia będzie już można posłuchać na miejscu tych urządzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w sieci nie ma zdjęć pierwszych urządzeń Pliniusa (lub bardzo trudno je "namierzyć) - przełom lat 70/80 to jednak era pre-historyczna...na szczęście jest jeszcze profil firmowy na FB gdzie można znaleźć takie "cudeńko"...Plinus II i Plinius III...przedwzmacniacz + wzmacniacz mocy...to tak w ramach przypomnienia, że jeśli chodzi o high-end to wszyscy pochodzimy "z jednego garażu" :)

 

971121_661629887187611_344236729_n.jpg

Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczow!

Nie wchodze za czesto na forum (moze powinienem), ale ucieszylem sie gdy znalazlem wpis Darka o naszej milej rozmowie w AudioForte :)

Tak, to ja jestem ten Ondrej ze slowackich stron o ktorym opowiada, na stalo przebywajacy w niegrzecznej ale ukochanej mej Warzawie :)

Tak, od niecalcych 2 lat posiadam baaaarzdo rzadkie dwa egzemplarze monobloku PLINIUS MA-100 ver.2, o ile dobrze pamietam na plytach jest zaznaczony rok 1990 lub 91.

Nie wiem ile bylo wyprodukowanych sztuk, ale mysle ze w Europejskiej werzji zaledwie kilkanascie.

Kazda posiada po dwa duuze toroidy, wizualnie o okolo 500-700W mocy, chronicznie mi wywalaja korki w mieszkaniu przy wlaczaniu.

Waga "tylko" po okolo 35kg/szt, i ze tak malo to tylko ze wzgledu na chlodzenie wentylatorem. Z pasywnymi radiatormi by pewnie mieli ponad 50kg/szt.

Moc w czystej klasie A wynosi 100W/8ohm, przy 4ohm daje z sporym zapasem 200W.

Jak bylo w tamtych czasach u Pliniusa norma, moc w klasie AB nie podawali. Klasa AB w zalozeniu oraz filozofii firmy pelnila tylko role trybu "StandBy" :)

U tego modelu jest jeszcze przelacznik miedzy klasami oznakowany jak Class A / Standby.

Oczywiscie po przelaczeniu na Standby, koncowka dalej gra (i to swietnie!) tylko ze sie wylacza wentylator i klasa przechodzi na AB i mniej sie grzeje.

Co moge powiedziec o dzwieku? Byly to moje pierwsze koncowki ktore mnie doskonale zadowolily pod wzgledem muzykalnosci, zapasu mocy oraz kontrola nad dzwiekowa scena. No i tez pierwsze ktore bez jakiegokolwiek problemu wysterowali trudne Infinity Renaissance 90 (oraz 80).

Dzwiek jest raczej mocno w kierunku ciepla oraz lampy natomiat nie mam mowy o zamulaniu lub problemami z dynamika czy witalnościa, ekspresja przekazu. Przed MA100 mialem lub testowalem rozne koncowky oraz wzmacniacze jak SONY TA-N88B, TA-N86B, Luxman M-300, Luxman M-12, Accuphase E-405 i wiele innych. Plinius MA-100 sa jednak zupelnie inna klasa.

Jeszcze pazre slow k predwzmacniaczu ktory uzywalem z MA-100.

Jestem szczesliwym posiadaczem PIONEER Exclusive C-3 (klik) no i ten perfekcyjnie z Pliniusami wspolpracuje.

W ostatnich dniach jednak zmnienilem setup.

Po pol roku szukania odpowiednich oryg. komponentow NOS udalo sie naprawic i wdrazyc do mojego lancucha niesamowita koncowke PIONEER Exclusive M-3 (klik), tworzac doskonala pare z Exclusive C-3 preampem.

Dzwiek Exclusive M-3 jest rowniez niesamowity, charakterem dzwieku w kierunku ciepla oraz przyjemnosci, jaki maja Plinius MA-100.

Ostatnio natomiast jeszcze dolaczylem kolejna fantastyczna koncowke PIONEER SPEC-4 ktora napedza sam bas Renaissance 90, gdy Exclusive M-3 cala reszte pasma.

PIONEER SPEC4 jest niesamowicie analytyczny oraz szybki wzmacniacz i najlepiej sobie radzi z kontrola nad najnizszym basem INFINITY.

EXCLUSIVE M-3, jak pisalem, daje cieplo lampy i piekna barwe, podobna do PLINIUSA no i z preampem PIONEER EXCLUSIVE C-3 tworzy absolutne piekno. Nawet mojej zonie sie, w odroznieniu do Pliniusa, Pioneer Exclusive podobaja, czego nie do konca rozumiem :)

Oprocz tego jednak 2x koncowki Pioneer jeszcze nie wywala korki i rachunki za prad sa zdecydowanie nizsze :) No i moza delikatnie +-1-2dB doprawic balans miedzy donym basem Infinity i reszta pasma, wiadomo ze nagrania oraz zrodla za rozne i maja rozne przelozenie na akustike przy odsuchu. Czasami 1dB zdecydowanie poprawi frajde sluchania :)

To ale chyba oznacza ze przedzej czy pozniej pojda MA100-ki pod mlotek ale bedzie mi za nimi bardzo smutno :(

 

To na razie wszystko, po prostu tak sie w domku bawie i na koniec dodaje pare foto moich koncowek Plinius MA-100 v.2

 

Jul2012_011_1_zpscf25ed9d.jpg

 

Jul2012_005_1_zps522cfe6c.jpg

 

Jul2012_006_1_zps5181f327.jpg

Jul2012_007_1_zpsec7fe0fb.jpg

 

Jul2012_012_1_zpsefac2ccb.jpg

 

W razie potrzeby albo checi kontaktu prosze pisac, postaram sie wchodzic czesciej i odpisac lub oddzwownic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Ondreju !

Miło nam, że się Pan zameldował na forum...łatwiej teraz będzie nam wszystkim "dograć" termin ewentualnego odsłuchu...chętni już są...

 

Plinius to faktycznie "biały kruk" jako marka na rynku high-end...urządzeń tych w naszym kraju nie ma za wiele...Ci, którzy się decydują na coś z oferty z reguły nie są osobami przypadkowymi ani nowicjuszami...posiadają już pewne osłuchanie i doświadczenie...ma to swoje dobre strony...tematy poświęcone tej marce wolne są od pyskówek...

 

W ramach remanentów polecam test zestawu przedwzmacniacz+końcówka mocy Plinus Tautoro/SA-103 który ukazał się w dodatku MHF 03/2012

 

http://www.hi-fi.com.pl/images/numeryhfim/2012-09/pdf/Mag_04-07_09_2012.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Może ktoś miał okazję do porównania końcówek z serii SA-10x? Dawno temu miałem okazję słuchać SA-100 i pamiętam, że był to dosyć ciepły ale dynamiczny i otwarty dźwięk z niesamowitym basem. Zastanawiam się w jakim kierunku ewoluowały następne modele(a może nie ewoluowały i dalej utrzymują ten sam styl grania?) np. SA-102?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

ja się nie naciąłem ale wałków pełno - quoka i kalaydo.de

od jakiegoś czasu szukałem EA MKI, znalazłem

http://www.kalaydo.d...lk9ODE1MA%3D%3D

okazało się, że wystawione obok kolegi w DE, stwierdziłem, że odbierze mi osobiście. Napisałem do sprzedającego z pytaniem o odbiór osobisty, odpisał, że już się wyprowadził do UK i może i wysłać kolumny z UK :) spytałem więc gdzie jest w UK bo tam tez nie ma problemu z odbiorem, kilku znajomych wyjechało - nastała cisza.

i tak co tydzień dwa pojawia się ogłoszenie z tymi samymi zdjęciami, każde w innym mieście w DE

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja się nie naciąłem ale wałków pełno - quoka i kalaydo.de

od jakiegoś czasu szukałem EA MKI, znalazłem

http://www.kalaydo.d...lk9ODE1MA%3D%3D

okazało się, że wystawione obok kolegi w DE, stwierdziłem, że odbierze mi osobiście. Napisałem do sprzedającego z pytaniem o odbiór osobisty, odpisał, że już się wyprowadził do UK i może i wysłać kolumny z UK :) spytałem więc gdzie jest w UK bo tam tez nie ma problemu z odbiorem, kilku znajomych wyjechało - nastała cisza.

i tak co tydzień dwa pojawia się ogłoszenie z tymi samymi zdjęciami, każde w innym mieście w DE

 

Miałem dokładnie dwie takie same sytuacje jak opisuje kolega powyżej, właśnie na tych portalach.

Najpierw wyszukiwarka znajduje "klocek" z rewelacyjną ceną a potem wymiana maili i okazuje się, że koleś właśnie wyprowadził się do UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.