Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

Plinius Klub
IGNORED

Klub Pliniusa


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze być lepiej. Bedziesz mial lepiej porozkladaną scenę.

Jeszcze raz powtarzam Plinius to wymagajacy sprzęt(chodzi o towarzystwo) ale jeśli dobrze je dobierzesz to trudno o coś lepszego.

Plinius produkuje głównie na rynki azjatyckie i w europie ludziska nie zdaja sobie sprawy co to za dziwadło. Mamy Arc, levinsona, krella, Japonię a Pliniusa, kto zna to już raczej z nim zostanie. Wymagajacy jesli chodzi o źródło, sieciówki. Latwo nim przebasowic system. A bas jest jego mocna stroną tylko w umiejetny sposob wykożystany. Jest bardzo zrożnicowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie trochę poczytałem i może bym wrzucił jeszcze Jakiegoś pre BAT do tego towarzystwa

 

Sygnatura wzmaka mi odpowiada, chociaż trochę musiałem po żonglować kabelkami bo jak na moje ucho było za dużo basu, za bardzo się ciągnął.

Bardziej poukładana scena? Faktycznie wydaje się, że jest tam jeszcze miejsce do poprawy

Edytowane przez Gothan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
Teraz, audiowit napisał:

Z jakimi kolumnami grają. Pewnie masz zrobiony recaping. Na jakie kondensatory?

Grają z thiel cs 1.5 , kondensatory po wymianie zarówno elektrolity na :

https://www.ebay.com/itm/1-Piece-50V-10000uF-105-Nippon-Capacitors-KMQ-Series-35x30mm-USA-Seller-/321655647176

jak i inne tez wymienione ale w tej chwili nie pamiętam z głowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiowit napisał:

Tfk Ribbed czy smooth plates?

Nie za małe te Thiele? Są dość uniwersalne ale tak kiedyś myslalem, ze 20m2 to max.

Nie są za małe absolutnie  ? stoją w "krótszym boku" a ecc83 jakie to w tej chwili nie wiem jeszcze nie zaglądałem do środka DSS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plinius SA-50 to w klasie A po prostu prąd "duży i czysty" prąd...

Bierzesz płytę A i jej słuchasz , później B i gra tak jak powstała ...no powiedzmy, w miarę rozsądku.  Jeśli jest to słabsze nagranie od razu niestety to słychać tak już jest , szukasz innego wydania LP , no i godzisz się z tym co trafia do uszu odbiorcy. Czy to LP czy *.flac czy CD...

Tak jak napisałeś słuchasz muzyki , dlatego Plinius ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
1 minutę temu, audiowit napisał:

PiotruuS, M16 też jest w klA i sie grzeje. Nie wiem czy powinny stać na sobie te klocki.

Fajnie, ze masz w kolorze obydwa elementy. Kupowaleś w Polsce? Byl taki ale nie moglem sie z facetem dogadać. 

Tak też jest w klasie A , grzeje się ale już nie tak jak końcówka , chciałem aby ciepło z koncówki nie "przegrzewało pre" Kupiłem w PL cały z kartonem i pilotem i gadgetami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Oj już jakiś czas mnie tu nie było ...

Odpisując @Audiowit (zdrowie jak najbardziej ok!! Covid to taki w moim przypadku 3 dniowy katar...) , lecz do sedna .

Jakiś czas temu doszedł do mnie kabelek Phono Kimber Tak-Cu 0.5m od drapaka do pre Plinius Jarrah , wcześniej to miejsce miał u mnie w systemie kabelek melodiki (najsłabsze ogniwo systemu) a i tak grało zacnie ...

Pre Pliniusa dostało (recap ..tak to się pisze ?!) jak i nowego Kimbera ! Pracuje w czystej klasie A , i teraz to gra 🙂

Mam kilkadziesiąt  MFSL gold płyt CD i ich edycje MFSL na czarnych plackach , w większości to one BARDZIEJ cieszą ucho podczas słuchania mimo niejednokrotnie słyszanych trzasków ( opinia nie tylko moja ale też brata i kolegi muzyka).

Także jestem zadowolony ,

w międzyczasie wymieniłem zacne Thiel C.S1.5 , które wspominam bardzo dobrze... na KEF 203/2 Reference i jest SUPER .

Pozdrawiam Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 21:26, audiowit napisał:

 

No i jak przesiadka? To wyższa klasa kolumn, no i większy gabaryt. Oczywiście też je znam ;).

 

 

Cześć, jak przesiadka , bardzo dobrze wydane 6kPln (różnica zakupu i sprzedanych Thiel-i dla kolegi z forum 🙂 którego pozdr.) Dźwięk z KEF-ów to naprawdę SUPER przestrzeń i tak jakby było go 2xtyle. Chociaż bardzo miło wspominam Thiel C.S 1.5  to zostają sporo w tyle za Kef-ami , które mają też taką zaletę iż można ich słuchać w 2-3 osoby , a nie w jednym pkt. jak przy Thiel-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witajcie klubowicze , w związku z małą popularnością Klubu Plinius-a postanowiłem odświeżyć wątek.

Będąc ostatnie 14 dni na urlopie postanowiłem wreszcie dokonać konkretnego przeglądu pre Pliniusa M16.

Rozebrałem "dosłownie" na kawałki ww. pre co nie było i nie jest łatwą sprawą (piny łączące zasilanie z jednej strony przedwzmacniacza i zasilacza z drugiej ) wymuszają rozlutowanie całej konstrukcji....No ale udało się pracy na ok4h.

Piszę to dla większości użytkowników sprzętów "wiekowych" kilkunastoletnich ....W szczególności pracujących w klasie A.

Jak przypuszczałem kondensatory w sekcji zasilacza były głównym powodem rozbiórki.

I miałem rację!!! są tam 4ry sztuki kondensatorów 4700uf/63V/105C , okazało się że TYLKO dwa posiadają parametry!!!

Stąd wymiana na NÓWKI sztuki . Jeden był skrajnie padnięty zaledwie 40kilka uF .

Wymiana jak i przegląd okazał się sukcesem , co polecam zrobić każdemu ! Czy samodzielnie czy w odpowiednim zakładnie elektronicznym.

Pozdrawiam,

Piotr.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.