Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

Plinius Klub
IGNORED

Klub Pliniusa


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Są.

Poproszę o przyjęcie do klubu z końcówką SA100mk3.

Gram na niej od kilku dni. Napędza YB Iluminatus. Żródłem jest Teac T1 i J.Feng podłączone do dac YSDZ z dual mono ESS Sabre 9018. Okablowanie MBaudio Hybrid, dasilajace DIY z różnych firm. Zasilający Pliniusa to kabel firmowy.

Narazie nie będę pisał zbyt dużo o dzwięku bo cały czas uczę się tego potworka.

Jest to napewno wysoki poziom i kultura dzwięku. Jak wysoka bedę wiedział za jakiś tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie bardzo jest co skrobać. Końcowka jest całkowicie przezroczysta. Jest wzmocnieniem sygnału bez większej ingerencji. Wydolność prądową ma ogromną i jeśli jest okazja to roznosi chyba wszystkie ogólnodostępne kolumny. Jest duża różnica między klasą A, a AB. Slyszalna szczególnie w wysokich tonach, przestrzeni, powietrzu. Przelącznik między klasami jest bardzo wygodny bo odchodząc na chwilę od sprzętu i chcąc ratować świat ;) można ją wygodnie przełączyć.

W klasie A grzeje się strasznie i w zimie grzejnik w pokoju odsłuchowym jest zbędny;).

Gra tak jak pre. Jest baaardzo podatna na przedwzmacniacz i tu uwaga! Jeśli ktoś się decyduje na końcówkę P to za pre będzie musiał wydać 2 razy więcej niż za sa100mk3. Przeleciałem już 3 pre i oczywiście zagrala najlepiej na hiendowym, lampowym pre za worek pieniędzy. Można sobie darować wszelkie wynalazki do 10kzł. Plinius to nie żarty i tu nie ma kompromisów. Mowa tu caly czas o konkretnym modelu najbardziej dopracowanym z calej serii. 102 i 103 już niestety są lekko ocieplone.

Bardzo udany zakup i Plinius ląduje u mnie w głównym systemie. Jest to sprzęt dla dojrzałych i umiejących składać systemy audiofili.

Tak na marginesie to jeśli ktoś ma do sprzedania najwyższej klasy pre, najchętniej lampowe to zapraszam na priv. Poszukiwania trwają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam słabość do Pliniusa,pare lat temu słuchałem integry w systemie z podłogowymi Dynaudio coutor.Wredne to głośniki ale z pliniusem grały świetnie . Od razu wiedziałem że to jest moje granie. Co prawda do dziś nie miałem u siebie jw domu Pliniusa ale z chęcią przygarnę taki klocuszek i skonfrontuję z innymi ciekawymi konstrukcjami w znośnym budżecie:)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapisuje się ze świeżo nabytą końcówką SA-201.

Gra przez pasywkę z calyxem 24/192.

Niestety nie mam wielkiego porównania w tej klasie sprzętów.

Ale moje obecne monobloki nva pogonił do kartonów.

Jest u mnie dopiero kilka dni i pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

Większa przestrzeń zarówno na boki, jak i wgłąb.

Bas potężny i bardziej kontrolowany, co było dla mnie nie lada zaskoczeniem, bo nie spodziewałem się, że moje kolumny na to stać.

Słodyczy średnich i delikatnej góry mogę słuchać godzinami bez zmęczenia, wręcz po ok. godzinnym odsłuchu brzmienie bardzo wciąga.

Póki co mam wrażenie, że to najlepszy zakup jaki kiedykolwiek zrobiłem i chyba długo u mnie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gothan, nie wiem co wczesniej kupowałeś ale to napewno najlepszy zakup.

Moze to i dobrze, ze jest to niszowa firma na naszym rynku...

Poszukaj dobrego pre. Z pasywką obawiam się, że nie poznasz możliwosci Pliniusa. Nie próbuj nawet średniej jakosci sprzętu. Celuj wysoko. To nie będą stracone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam wogóle pre lampowe. Ale takiej dobrej klasy. Poprzez wymianę lamp mozesz modyfikowac brzmienie. Wysokie pre da Ci rozdzielczosć i rozbudowaną scenę. Dobre lampy nasycenie i barwę. Dlugo dla siebie nie moglem nic znaleźć więc zamowiłem sobie w zaprzyjaźnionej manufakturze pre zbalansowane. Domowilem czterosekcyjną drabinkę khozmo i naprawdę byłem zadowolony. Pre jest na lampach 6922/e88cc czyli popularnych. Oczywiscie gram na lampach nos. Jest wiele mozliwosci w kształtowaniu brzmienia bo lamp tych bez liku i nie są jakos bardzo drogie. Niech Cię nie zwiedzie, ze to pre lampowe to będzie ciepło i muliscie. Tylko od Ciebie(doboru lamp) będzie ono zależało. Pre było śmiesznie tanie jak na swoją klasę. Teraz do pre do drugiego systemu dorabiam sobie monosy na lampie 2x211, a do Pliniusa przywędrował Absolutor Markowa.

Poddaje Ci taki pomysł bo dlugo się bujalem zeby znaleźć odpowiedniej klasy pre. Wrzucę Ci zdjecia jak to wygląda.

 

 

 

Sam polowałem na ARC Reference chociaż 1 ale sam wiesz jakie są ceny i ich dostępność. Specjalnie nie dbam o logo tylko interesuje mnie dobry dźwięk. Mam duzo rzeczy robionych przez polskie manufaktury i uważam, ze nie ustępują jakoscią, a są wiele tansze i możesz dowolnie konfigurować pod siebie zamówienie. W niższe modele ARC raczej bym nie celował. Nie znam wszystkich oczywiscie pre ale Plinius to moze malo znana firma ale sam wiesz i slyszysz, ze to nie jest naciągany marketingiem hiend.

 

 

W Ls25 tez siedzą lampki 6922 i jest bogato wyposazony w wejscia/wyjścia domyslam sie, ze najtańszy nie jest i ciężko go dostac.

 

WBA

post-60415-0-37060800-1511881594_thumb.jpg

post-60415-0-56975600-1511881629_thumb.jpg

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tak przyjąć, ze to bufor jednak jest to przedwzmacniacz(kondycjoner dźwięku). W takim razie ARC też jest buforem :)

Wiadomo nie sprzedalbys za tyle ile kupiłeś ale to pre zrobione na bardzo wysokiej klasy elementach i czy gorsze od ARC? Trzebaby porownać. Ja nie znalazlem slabych stron.

Monosy robione na 211 (podobnie jak pre) to kondy rubicon, parowane rezystory. Trafo nawijane z parametrami porownywalnymi z Tamurą lub Tango. To nie jest lipa. Zawsze mozesz do mnie wpaść i posluchac. Co prawda teraz(zresztą u mnie często ;)) system jest w trakcie przebudowy ale cos tam uslyszysz.

 

 

 

Foty juz wstawiłem. Nie wyswietlaja się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rzeczywiście jak wysokiej klasy sprzęt.

Brzmienie dla mnie też jest najważniejsze ale z racji braku czasu oraz zdolności i lepszej znajomości elektroniki, raczej skazany jestem na markowy pre.

A ten ls25 jednak można dostać dużo taniej niż ref. Tylko trzeba poczekać i poszukać ale oczywiście tani nie będzie, jedyne pocieszenie to że wiele się na nim nie straci w razie odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam ale jako ciekawostke powiem Ci jeszcze, ze mam kumpla ktory caly czas ma problem z dobraniem wzmaka do kolumn. Pojechal ze mna na wstępne odsluchy tych monosów i zamowił je razem ze mną :). A szukal wzmaka chyba ze 2 lata...

Nie wyglada jak wysokiej klasy sprzęt tylko nim jest ;).

Ja też nie znam sie na elektronice. Wiem tyle ile muszę. Ale doskonale Cie rozumiem. Zrob tak, zebys był zadowolony. ARC to wysoka półka. Myslalem też o nizszych ARC ale zawsze cos bylo nie tak. Albo wyjscia albo wejscia nie byly xlrami albo za drogo albo wybor taki, ze pojawi sie raz na pół roku i jeszcze nie mozna wczesniej odsluchać...

 

Classe nie lubie z racji wyglad. Ten wyswietlacz jest straszny. Kojazy mi sie z najtanszymi wytworami z Chrl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakich ARC próbowałeś?

I co dokładnie było z nimi nie tak?

Miałem kiedyś classe SSP 25 wiadomo, to nie jest przedwzmacniacz tylko procesor i to podstawowy model, ale pamiętam że byłem nim przez pewien czas miło zaskoczony.

W kinie sprawował się całkiem nieźle a i w muzyce nie było tragedii, ale wyglądem rzeczywiście nie grzeszył.

Edytowane przez Gothan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim systemie żadnego. Bo w cenie na ktory bylo by mnie stać żaden nie mial wyjsć i wejsć xlr. A slyszalem reference 1 i uważam, ze mnie by wystarczył. Ja lubie wogole ARC. To firma z tradycjami, konsekwentnie prowadzi design.

 

Mozesz poszukać starszych modeli pliniusa bo w europie są ale po taki sprzęt to już musisz się pofatygować. Byl tautoro w polsce ale...troszkę drogo.

Jest wogole nowy model koncowki i pre. Odpowiednio 120000 i 60000zł ;) ale 300W w klase A. Slyszałem ;). Czymze jest przy nich moje 100W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tautoro bardzo rzadko się pojawia za jakieś normalne pieniądze

Nawet w Anglii, gdzie mieszkam jest ich jak na lekarstwo.

Zresztą tak jak ty chciałbym spróbować czegoś na lampie.

Ja również nie słyszałem ARC u siebie ale byłem w autoryzowanym salonie i też ta firma wywiera na mnie pozytywne wrażenie

Edytowane przez Gothan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam nadmiar pre 3szt :) wiec juz zainteresowany nie jestem. Ale pomyśl o tej m16 model chyba z 2000r z tego co pamietam z dobrym pre gramofonowym. No i srebrne.

 

Ale jesli znalazlbyś finanse to polecam tautoro. To jedne z najlepszych pre ever.

 

Wysyłam Ci link do tego pre na prv.

 

Ten sam gość ma w komplecie taki sam piecyk(dosłownie) jak mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.