Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam odtwarzacza cyfrowego audio (mp3, FLAC)


Komzar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wątek może troszkę dziwny ale naprawdę nie mogę nic znaleźć samodzielnie. Nawet nie bardzo wiem jak szukać takiego urządzenia taka teraz mnogość wszystkiego.

Chodzi mi o taki odtwarzacz do muzyki jak przenośny MP3 player ale z możliwością podpięcia dysku na USB gdzie mam swoją muzyczkę (lub dużej karty SD), z wyjściem Line Out lub SPDiF i z wyświetlaczem.

To co udało mi się znaleźć to albo urządzenia przenośne tylko z wyjściem słuchawkowych, albo media playery które do obsługi potrzebują jeszcze telewizora.

 

Widział ktoś coś takiego, albo może wskazać jak w ogóle szukać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFiMAN 602, 801

iBasso DX-100

Iriver Astell&Kern AK100

 

do wyboru do koloru ... tylko trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piopio. Powiem, że tego się nie spodziewałem. W tej cenie to można mieć cały komputer który ma nawet większy wyświetlacz ze znacznie lepszym DACkiem :). Troszkę chłopaki pojechali po bandzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawa sprawa, bo przecież, za 300PLN można kupić cały media player a wyświetlacz 1cal to chyba teraz nie kosztuje fortuny.

 

Jeszcze najsensowniej ten Iriver wygląda choć też nie oferuje podłączenia zewnętrznego dysku.

 

Mówi się trudno i żyje się dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez szukałem takiego urządzenia swoją drogą dziwne że nie da się zrobić w rozsądnej kasie mini transportu cyfrowego z wyjsciem spdif i wyswietlaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak tak to też właśnie nie zupełnie to czego szukam, bo to odtwarzacze przenośne ze wszystkimi tego konsekwencjami. (w czym są te ceny podane? )

 

W domu człowiek troszkę innych wyjść używa. Mam wzmacniacz, DACa stacjonarnego i chciałbym coś do tego podłączyć w standardowy sposób czyli Line Out albo SPDiF.

Ogólnie taki przenośny był by OK, jak by właśnie wyprowadzili z niego standardowe wyjścia no ale widać jest jak mówi Markus67. Nie opłaca im się bo za mało ludzi jest tym zainteresowana.

Przypuszczam, że dla większości wymaganie telewizora do obsługi muzyki nie stanowi problemu bo i tak ten telewizor jest wiecznie włączony.

 

Dla mnie to dziwne no ale na pewno jestem w mniejszości. Minęły czasy, że CD czy DVD robi się z wyświetlaczem by można go było samodzielnie obsłużyć.

Uważam, że taki typowy media player mógł by mieć właśnie niewielki wyświetlacz w razie jak klient nie chce oglądać filmu tylko włączyć swoją ulubioną płytę.

 

Cóż, mamy czasy gdzie liczą się klienci liczeni w milionach, bo małych producentów już po prostu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i polska strona, pełen support a ceny na mp3 store sensowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to koreańczycy ale reprodukcja dźwięku na ich maszynkach to poezja. nie wiem czy mają model o specyfice która ci odpowiada ale ja swój mały d2+ regularnie podpinam pod moje lampki i gra przewybornie z flaców. ponad połowa ich modeli ma kilkucalowe ekrany .

 

line out jest analogowym wyjściem na słuchawki, chyba ze chodzi ci o rca ? to też analogowe wyjście - żadna różnica czy podpinasz mały jack- rca czy rca-rca; kwestia formatu wyjścia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjście na słuchawki to nie to samo co line out ...

na wyjściu słuchawkowym masz wzmacniacz i regulację głośności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

ja stosuje

 

iphone + aplikacja ze sklepu z czytaniem FLAC / poza tym działa to po WIFI i odtwarza muzyke z NAS + wzmacniacz słuchawkowy/DAC FIIO + słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam takiego i ma wszystko o czym piszesz włącznie z ekranem + ma tuner TV MPEG 4 , nagrywa programy , jest streamerem UPnP , możesz do niego do środka władować dysk i z niego zrobić serwer mediów - jeden problem są na wyprzedaniu i producent nie rozwija już oprogramowania . Natomiast nie ma czytnika kart ( ale jak kupisz czytnik w formie pendrive-a to powinien zobaczyć )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

polecam - u mnie gra też przez DAC wbudwany we wzmacniacz Onkyo A 5 VL i jest to naprawdę super duecik .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym stylu jest też cocktail audio, user violet zrobił reckę na swoim blogu audio.

koszt co prawda większy ale i klasa wyżej; novatron to jeden z wielu odtwarzaczy raczej przemyślanych jako streamer filmów. cocktail audio jest dedykowany do audio, ma nawet wyjścia na głośniki (wbudowany wzmak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obsługa jest bardzo fajna - pierwsze uruchomienie warto zrobić z podłączonym TV później już nie ma takiej konieczności . Natomiast Coctail audio o którym pisze powyżej shukenja to następca właśnie proponowanego Novatrona . Ogólnie bardzo udane urządzenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac to podstawa :-) !!!! Jasne że czyta nawet gęste 24/192 - u mnie w 99% jest źródłem dźwięku więc wszelkie formaty z tym związane musi czytać i czyta , ale radzi sobie naprawdę z wszystkim - zdjęciami filmami itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocktail wyglada super ale juz troszke wiecej kosztuje w granicach pioneera n30. wydaje mi się że jest na rynku zapotrzebowanie na tego typu urządzenia a mozna je policzyc na palcach jednej ręki (pomijam odtwarzacze >2000zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany takim kombo to warto też zwrócić uwagę na sprzęt firmy Ferguson ;)

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popularnych i dostępnych w kraju masz Ipod 5g lub 5,5g(mod na Imoda), Ipod Mini 1g lub 2g(mod na Imoda), z dostępnych poza naszym rynkiem masz Ibasso DX100 lub Ihifi 960 bądź Ihifi 812v2, wszystkie nie dostępne można ściągnąć, wszystko jest zależne ile jesteś w stanie wydać na przenośny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cocktailaudio jest fajny ale to naprawdę kombajn do wszystkiego i to niestety widać w cenie. Nie jest może jakaś wygórowana ale płaci się w dużej mierze, za nieistotne funkcje jak wbudowany CD.

Dzięki za razy. Pomyślę sobie jeszcze troszkę, może coś innego pojawi się na rynku. Na razie słucham na SansaClip+ :)

 

A może łatwiej by było po prostu dopasować impedancję wyjścia słuchawkowego do Line-Out ? Nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy jest w ogóle sens, czy to coś zmieni.

Za to znalazłem na zagranicznych forach opinię kogoś kto używa Sansy Fuze, że różnica między Line Out a słuchawkowym wyjściem podłączonym do wzmacniacza jest niezauważalna. Trzeba przełączać oba wyjścia i się wsłuchiwać by poczuć różnicę. Więc może gra nie warta świeczki.

Jedyne za czym w takim wypadku tęsknię to możliwość odtwarzania całej kolekcji na raz jak jest to w cocktailaudio, bo jest na dysku (mam nadzieje, że robi z niej bazę danych i nie przeszukuje dysku co chwila jak to robią odtwarzacze multimedialne). W takim wypadku jest to bardzo wygodne i w tej kwestii na pewno dużo wnosi taki sprzęt stacjonarny. SansaClip można maksymalnie rozszerzyć do 40GB ale ja mam teraz 16 i już baza danych ledwo sobie radzi. Odświeżenie trwa ponad 20min.

 

No i ten IHIFI960jest fajny i też z nienajgorszą możliwością rozszerzenia pamięci bo łącznie do 48GB. Cena tylko też taka lekko z kosmosu ale widać takie rzeczy produkuje się tylko na wąski i tym samym drogi rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo fajny odtwarzacz i dziękuję panie Shukenja za link do urządzenia !

Mam do pana jeszcze 2 pytania :

1. Czy są jeszcze inne odtwarzacze tego typu , co Coctail Audio , tzn . z wbudowanym wyświetlaczem , możliwością zgrywania płyt cd na dysk twardy oraz wyjściem cyfrowym ?

2. Czy podłączając jako źródło wyjście cyfrowe- optyczne Coctail Audio do zewnętrznego DAC-a , jakość dźwięku będzie porównywalna do kompaktu płyt CD ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie , Piotrek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam na w/w urządzenie czekam bo oprócz drogich Olive niema

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tak sobie jeszcze pomyślałem i moim zdaniem jest prostsze, tańsze i lepsze rozwiązanie.

Na allegro kupujesz komputer 12" za 200PLN, do tego za 150 jakiegoś DACa na USB. Instalujesz na tym linuxa i ulubiony program co robi ładnie bazę danych jak Clementine na przykład.

Więc znacznie taniej masz zajebiście funkcjonalne, nieduże urządzenie do odtwarzania plików muzycznych i nie wymaga telewizora. Przy odtwarzaniu samej muzyki nie powinno się nawet gdzać więc wiatraczek w laptopie powinien być cichy, bo to jedno z ważniejszych rzeczy by urządzenie było ciche.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi by było to jak najbardziej niezależne urządzenie jak stary CD ale ze wszytkimi płytami w środku :).

Ciche, szybkie i z rozsądnym dźwiękiem czyli coś do kilkuset złotych. Bez szaleństwa :)

Z tego co doczytałem na forum w temacie o X10 to można coś wybrać choć troszkę drożej niż potrzeba ze względu na dużą uniwersalność tych urządzeń.

Nadal myślę, że pomysł z niedużym laptopikiem jako takie stacjonarne urządzenie jest nienajgorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Minęło troszkę czasu a mi udało się zrealizować o sobie wymyśliłem i chcę się pochwalić, bo pomysł okazał się w praktyce naprawdę fajny.

Teraz moje rozwiązanie wygląda następująco:

Źródłem sygnału cyfrowego jest malutki laptopik z Ubuntu na pokładzie i programikiem Clementine. Pozwala on na zgromadzenie sporej kolekcji na twardym dysku lub zewnętrznym i zbudowanie bazy danych. Potem wyszukiwanie czy wybór tego co chcemy słuchać jest banalnie prosty i szybki. Ponieważ to malutkie urządzenie a do odtwarzania MP3 mocy obliczeniowej nie potrzeba wielkiej więc urządzenie jest ciche, wiatraczek ledwo się kręci.

Potem mamy malutką zewnętrzną kartę dźwiękową na USB o nazwie uNostromo. Tu podziękowania dla firmy ProjektNostromo, bo naprawdę okazało się, że to urządzenie zmieniło jakość brzmienia. Teraz muzyka jest żywsza a jej dynamika nieporównywalnie lepsza z tym co było wcześniej. W tej samej firmie kupiłem interkonekty ale bardziej dla szpanu :). Za nic nie słyszę różnicy między tymi kablami ze złotymi końcówkami a badziewiem za 5zł. No może tylko w chwilach jak te chińskie przestają w ogóle łączyć. :)

Potem sygnał analogowy idzie do małego i taniego wzmacniacza Pionieer A-20 ale w brew pozorom sprawdza się u mnie bardzo dobrze. Ostatecznie dźwięk produkują dwie Mission m73 z poprawkami. Przede wszystkim dociążyłem je w środku wałeczkami z piaskiem co poprawiło basy. Ze względu na akustykę pomieszczenia dźwięk kierunkuje małymi osłonkami z materiału co widać na zdjęciach. Różnica jest bardzo duża i dzięki temu pasmo jest bardziej zrównoważone ale i tak moim zdaniem góra jest lekko przerysowana. To jednak jest cecha samych kolumn.

Tu kilka fotek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam te rozwiazanie bo mim zdaniem trudno znaleźć kompletne urządzenie audio co dorówna laptopowi z zewnętrzną kartą dźwiękową w tej cenie oczywiście. Co więcej, możemy sobie cenę dostosować do siebie kupując tańszy lub droższy laptop, do MP3 każdy będzie dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.