Skocz do zawartości
IGNORED

Marka , prestiż , snobizm a wasze wybory w audio


jaś

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, każdy patrząc na mego avatara zobaczy co chce. Kablarz- dobrą sieciówkę, antykablarz-nabijanie w butelke, erotoman....sam dopowiedz :D

sam widzisz że dobrze mieć wyobraźnię , możesz dojrzeć rzeczy które zwykłym śmiertelnikom nawet się śniły - skoro twierdzisz że to avatar nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ten mój wątek był ciekawy ale zamilkł . Mineło trochę czasu , przygladam sie niektórym rozmową, dyskusją , ale jakoś nie zmieniłem zdania że spora część kolegów słucha przez pryzmat tego loga umieszczonego w kąciku obudowy , dodatkowo ekscytując się ceną urządzeniaa nie subiektywna ocena jakości dźwięku. Tak jak pisałem wczesniej audio to coraz większa nisza z jednej strony , a drugiej panujący snobizm jest duzo większy niz w innych dziedzinach konsumpcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineło trochę czasu , przygladam sie niektórym rozmową, dyskusją , ale jakoś nie zmieniłem zdania że spora część kolegów słucha przez pryzmat tego loga umieszczonego w kąciku obudowy, dodatkowo ekscytując się ceną urządzeniaa nie subiektywna ocena jakości dźwięku.

 

U co niektórych postawa sie zmienia w momencie zetknięcia z dobrym DIY lub gdy się zbuduje coś samodzielnie i okazuje się, że te super markowe produkty laduja głeboko w szafie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej, zamiast samemu słuchać, wybrać coś, co inni gdzieś pochwalili, zwłaszcza zawodowi, elokwentni opiniotwórcy w magazynach drukowanych i sieciowych, udzielający sobie nawzajem - wraz z dystrybutorami i producentami - święceń złotouchów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w latach 90tych czytałem z wybałuszonymi oczami o Krellu .

Dzisiaj po tym jak miałem KAV280CD i nowego S300i wiem że to najgorszy sprzęt jaki miałem .

Odtwarzacz który żeby grac musi stać non stop pod padem a bierze go jak pamiętam z 50W ( nie chodzi nawet o zużycie prądu ale bezpieczeństwo ) do tego szurająca szuflada i wygląd chińskiej zabawki z bazaru .

Wzmacniacz z burczącym trafem kóre wieczorami zagłuszało muzykę . Wzmacniacz który przy większej mocy wyłącza się bo ma za małe radiatory , potrafi się zawiesić itd.

Od góry pokryty farbą podkładową a poskręcany po pijaki na kolanie ...

 

Cdo do brzmienia - jest OK ale znalazłem w tej cenie sprzęt lepszy ( działanie , wykonanie , jakość elementów , spasowania itd ) i lepiej grający .

 

Z drugiej strony Xindak A600P .

Cena S300i a to ważące 63kg monstrum z ogromnym trafem , wiadrem kondensatorów i 12 ogromnymi tranzystorami na kanał . Za koszt tych części można by złożyć ze 3-4 takie Krelle S300i .

Do tego perfekcyjnie spasowany i wykonany .

 

Dzisiaj wiem że znaczek nie gra a i wśród tych wybitnych producentów są urządzenia lepsze i gorsze .

Jest też kwestia na jaki egzemplarz trafimy . I nie tylko pod względem zużycia ale i grania .

Nie wszystkie egzemplarze grają tak samo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po raz n'ty, w audio też trza mieć rozum. Niestety, większość audiofelików twierdzi, że się zna udając ekspertów. Ale jak przychodzi co do czego, wielkie zdziwienie, że za tyle kasy im nie gra:) No ale jest MBL, więc jak ma nie zagrać, toż to HI-END. A ten hiend to też wymysł nowego pokolenia handlarzy i producentów. Niemiec płakał jak sprzedawał :)

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej właściciela, bo taki zestaw reż trza umić złożyć.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twonk

 

może dlatego, że np.:

- kosztujący 9 000 zł. MBL CDP2 to po prostu przepakowany odtwarzacz Marantza CD6000 OSE kosztujący 1 800 zł. :)

- a kosztujący 11 000 zł. MBL 1431 to w rzeczywistości Shanling CD S100MkII za 2 400 zł. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kosztujący 9 000 zł. MBL CDP2 to po prostu przepakowany odtwarzacz Marantza CD6000 OSE kosztujący 1 800 zł. :)

- a kosztujący 11 000 zł. MBL 1431 to w rzeczywistości Shanling CD S100MkII za 2 400 zł. :)

1:1 ?

Chyba jednak nie .

A czy grają tak samo ?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchałem odtwarzacza MBL u Twonka i to fajnie gra. Ale Twonk ma pojęcie i wie co robi, w porównaniu z innymi na tym forum :)

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, gra zjawiskowo :)

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej, zamiast samemu słuchać, wybrać coś, co inni gdzieś pochwalili, zwłaszcza zawodowi, elokwentni opiniotwórcy w magazynach drukowanych i sieciowych, udzielający sobie nawzajem - wraz z dystrybutorami i producentami - święceń złotouchów

Ja często weryfikuje recenzje branżowe z produktem który zagości pod moją strzechą . Dużo forowiczów zarzuca recenzentom powiązania , układy, stronniczość a ja choć zdaję sobie sprawę że jakieś kolesiostwo istnieje to nie podwarzam ich rzetelności . Przynajmniej ja na żadnym kłamstwie nikogo nie przyłapałem.

I choć staram się być na tym forum głosem rozsądku , nie przeczę że czasami i ja słucham przez pryzmat ceny urządzenia . Mówię kurczę przeciaż to kosztuje xxxxxx , wiec to musi super grać , choć czasami klocek połowę tańszy wywołuje u mnie więcej emocji.

Stereotypy panują w każdej dziedzinie ale w audio to już nowotwór. Oczywiście ja nie twierdzę że 100% fanatyków dobrego dźwięku na to choruje , ale trudno mi się zgodzić z przekonaniem że np. takowy Marantz ( to przykład losowy ), nawet w topowym modelu do pięt nie dorasta np Cary Audio , Gamutom, Pliniusom ( to również przykłady losowo wybrane ).Moje kilkuletnie doświadczenia z wizyt na Audio Show też ukształowało przekonanie że dźwięk każdy musi wybrać pod swoje ucho ( może i portfel ) . To na tej wystawie przekonałem sie że nie zawsze grają pieniądze i zacne audiofilskie logotypy. Wracam do domu , czytam co piszecie wy , co fachowcy i konfrontuje to ze swoimi zauroczeniami . I bywa z tym różnie .

I powiem coś na zakończenie tego wpisu , muzyka , dobry dźwięk to bardzo ważna część mnie , ale jak czasami czytam banały na tym forum , jak obserwuje bufonade niektórych piszących to osób to woła to wszystko o pomste do nieba .

 

Akurat słuchałem odtwarzacza MBL u Twonka i to fajnie gra. Ale Twonk ma pojęcie i wie co robi, w porównaniu z innymi na tym forum :)

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Też byłem kiedyś u Twonka ( serdecznie pozdrawiam ) i faktycznie jego zestaw jest bardzo dobry. Ale powiem tak - nie można narzucać ludziom że jedne marki są doskonałe , drugie a drugie to złom . Jednego roku MBL na AS bardzo mi sie pododał a rok później walił ostrościami po uszach że nie dało mi się tam długo wysiedzieć . Dlatego powtarzam po raz kolejny , każdy powinien dobierac sprzęt pod siebie . Te ciągłe pytania na forum ze kupiłem sprzęt X i dopasujcie mi reszte toru ja odbieram głównie jako chwalenie się przed szanownie tu zgromadzona aulą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I powiem coś na zakończenie tego wpisu , muzyka , dobry dźwięk to bardzo ważna część mnie , ale jak czasami czytam banały na tym forum , jak obserwuje bufonade niektórych piszących to osób to woła to wszystko o pomste do nieba .

 

Lepiej się nie da tego ująć...

 

Te ciągłe pytania na forum ze kupiłem sprzęt X i dopasujcie mi reszte toru ja odbieram głównie jako chwalenie się przed szanownie tu zgromadzona aulą .

 

jak wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.