Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre polskie kolumny dwudrożne (dwugłośnikowe)


Zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy możecie polecić jakieś dobre kolumny podłogowe produkcji polskiej? Zależy mi przede wszystkim aby były dwugłośnikowe i miały z przodu otwór bas reflex. Chodzi o klasę kolumn wyższą od Phoebe. Mogą być również poprzednie modele, wycofane już z produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLS ale BR jest z tyłu, bo z tyłu jest lepiej, wg producenta. Ja się z nim kłócić nie będę. Myślę, że w tych cenach lepszych nie kupisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESA Ostinato (najlepiej w wersji 2005) - kolumny pod każdym względem (brzmienie, wykonanie, zastosowane elementy) lepsze od Phoebe.

Ja kiedyś bezpośrednio zmieniłem Phoebe IIs właśnie na Ostinato 2005 - przepaść!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę rzuciłem okiem na tą ESĘ. Stosują te same głośniki, co RLS. Vifa, Scan-speek, Peerlles... no i strasznie dużo o nich piszą... Chyba lepiej posłuchać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakieś dobre kolumny podłogowe produkcji polskiej? Zależy mi przede wszystkim aby były dwugłośnikowe i miały z przodu otwór bas reflex. Chodzi o klasę kolumn wyższą od Phoebe. Mogą być również poprzednie modele, wycofane już z produkcji.

W zasadzie każdy polski producent ma w swojej ofercie dobre i bardzo dobre kolumny dwugłośnikowe,

ESA, Qba, Audiowave, AkustyK, Sonus Oliva, Akkus, Studio 16Hz i jeszcze drugie tyle tych mniej znanych,

tylko jak zwykle wszystko zależy od tego jaką masz konkretnie kwotę do wydania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Deimosy II. Następne jakie kupię, to będą Nereidy II również z RLS. Jeżeli komuś to pomoże. Przeglądałem wiele ofert przez zakupem. RLS wypadł mi najbardziej przystępnie cenowo, a po odsłuchach również jakościowo. Poza tym można sobie bez żadnej dopłaty wybrać okleinę w jakiej mają być wykończone głośniki. Głośniki to jedno, sprzęt po drugiej stronie i akustyka pomieszczenia to drugie. Nie mniej jednak warto kupować z manufatkury, bo jest taniej i dużo lepiej. Nie ma pośredników, co najwyżej salon sprzedaży i na tym koniec. Dlatego płacimy za głośniki 3, 6, 11 tys a nie 9, 18 czy 33. Choć niektóre manufaktury uważają, ze ich produkt gra jak ten konkurenci za 35tys i wyceniają swój na 30tys. Ale to tylko przykład. Bo jak usprawiedliwić różnicę w cenie głośników na tych samych przetwornikach w wysokości 5-10tys zł? Szukajcie, a znajdziecie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_8473.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6851.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6847_6848.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko zaraz założyciel tematu wyskoczy z tekstem, że ma do wydania maksymalnie dwa tysiące złotych

i te wszystkie dywagacje będzie można sobie o kant wiadomo czego potłuc :)

Dlatego pytanie podstawowe brzmi jakie konkretnie siano mamy do dyspozycji,

bo sam wybór dobrych dwugłośnikowych kolumn to jest akurat najmniejszy problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_8473.jpg

 

Jakie on Polskie:

post1608501987270013227.jpg

 

Chyba tylko skrzynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak duze zainteresowanie. Widze, ze temat nie jest Wam obcy.

 

Chcialbym kupic uzywki w cenie 3 do 3,5tys pln. Dwuglosnikowe bardzo mi sie spodobały. Do malych i srednich metraży wystarcza. A za ta sama cene dostaniemy lepsza jakosc. Do tego zwrotnica jest prostsza. Mniej problemow w zgraniu czasowym i akustycznym wiekszej ilosci glosnikow. No i wyglądają lepiej, tak minimalistycznie ;)

 

Aktualnie uzywam własnie dwugłosnikowych T+A i jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Deimosy II. Używki ciężko dostać... chyba, że poczekasz rok jak będę sprzedawał swoje na rzecz Nereida II ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3 tys masz do kupienia sonus olivy na revelatorach ... czyli takie akustyki tylko troche tansze

 

Jakie on Polskie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba tylko skrzynie.

 

 

 

 

a co dzis jest polskie ? tonsil ? za 3 tys ? a co niby innego ? audio academy na przetwornikach vify ? to tez nie polskie :) nie ma polskich kolumn za 3 tys uzywki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Deimosy II. Używki ciężko dostać... chyba, że poczekasz rok jak będę sprzedawał swoje na rzecz Nereida II ;)

 

Widze, ze Deimos II maja BR z tylu. Jak daleko masz je ustawione od ściany? Czy nie wyczuwasz dudnienia?

 

A miał moze ktos do czynienia z Harpia Acoustic 300B mini? Tam jest ciekawe rozwiazanie glosnika szerokopasmowego.

 

a co dzis jest polskie ? tonsil ? za 3 tys ? a co niby innego ? audio academy na przetwornikach vify ? to tez nie polskie :) nie ma polskich kolumn za 3 tys uzywki

 

Edyton sam robi głosniki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ro

 

No tak, tylko zaraz założyciel tematu wyskoczy z tekstem, że ma do wydania maksymalnie dwa tysiące złotych

i te wszystkie dywagacje będzie można sobie o kant wiadomo czego potłuc :)

Dlatego pytanie podstawowe brzmi jakie konkretnie siano mamy do dyspozycji,

bo sam wybór dobrych dwugłośnikowych kolumn to jest akurat najmniejszy problem.

Czy mam rozumieć że w kwocie do 3 tyś. nie ma co marzyć o dobrych kolumnach głośnikowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dwugłośnikowe (sam taki lubię), podłogowe i Second Hand za 3-3,5 tyś, to może Audio Physic Spark, a jeszcze lepiej Tempo (wersje II, moim zdaniem najlepsze)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dwugłośnikowe (sam taki lubię), podłogowe i Second Hand za 3-3,5 tyś, to może Audio Physic Spark, a jeszcze lepiej Tempo (wersje II, moim zdaniem najlepsze)

 

Tylko Audio Physic to marka niemiecka. A po co kupowac niemieckie jak mozna kupic niegorsze z Polski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z polskich kolumn, jak dotychczas, najbardziej podobały mi się kolumny Qba

2-drożne podłogówki (nazwy nie pamiętam)

precyzja, rozciągnięcie pasma, scena .... scena - nieprawdopodobnie dobra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze Deimos II maja BR z tylu. Jak daleko masz je ustawione od ściany? Czy nie wyczuwasz dudnienia?

Od ściany mam jakieś 30cm. Nie ma dudnienia, dlatego je kupiłem. Pisałem już, że nie mają efektu tzw. kompresji, czyli nie zlewają się dźwięki przy głośnym słuchaniu w pulpę. Nie buczą. Grają czysto całym pasmem.

 

Uważam, że cena/jakość jest OK. Są rozsądnie wycenione. Kupując, miałem budżet do 4500zł. Poza tym człowiek naprawdę wie jak robić głośniki. Wyskubał bym trochę kasy na bilet do Wawy i posłuchał ich w Audiopunkt. Dojazd z dworca tramwajem. Wysiadasz na Polach Mokotowskich.

 

2-drożne podłogówki (nazwy nie pamiętam)

właśnie takie konstrukcje mają to do siebie, że rysują szerszą cenę od podłogowych ;-) Jedni kupują do takiego zestawu suba, inni nie. Choć uważam, że dobra konstrukcja suba nie wymaga.

 

a co dzis jest polskie ? tonsil ? za 3 tys ? a co niby innego ? audio academy na przetwornikach vify ? to tez nie polskie :)

Polska jest myśl techniczna i wiedza inżynieryjna ;-) To w zupełności wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.