Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w uzyskaniu DTS HD MA


Tomasz Janas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post na forum :-)

 

Chciałbym aby ktoś kto się zna na pc-tach pomógł mi :-)

Otóż mam podłączony komputer do amplitunera poprzez kabel HDMI i po włączeniu filmu blue ray na amplitunerze wyswietla sie dioda niebieska oznaczająca dźwięk wielokanalowy :-( nie ma tego napisu w ampli dts hd ma

 

Dane pc

 

Grafika KARTA PCI-E GF GT630 4GB DDR3 128 HDMI DX11 MSI

 

 

Ampli to Sony STR 6400ES

 

czy mam cos zle podlaczone??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczone zapewne dobrze bo prosciej juz tego podłaczyc sie nie da , HDMI - HDMI i tyle. Szukaj w opcjach sterownika audio (tego od HDMI) czegos o nazwie bitstream.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na wyjsciu hdmi masz sygnal DTS albo DTS HDMA rozkodowany do LPCM. jesli chcesz aby rozkodowanie nastapilo w amplitunerze to musisz w kompie ustawic tak jak wyzej mcemsi napisal - bitstrem ( RAW ).Jesli sie uda to prawdopodobnie roznicy w dzwieku i tak nie uslyszysz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci wgryzam sie w temat i widze , że konfiguracja tego jakas taka zakrecona jest. No a wedle producentów kart "HD Audio bitstream supported" zalatwia sprawe i sa dumni. Tylko dumni. Nic po za tym. Zostaje uzyc ffdshow:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) PS. Dlaczego w oknie tworzenia wiadomosci nie dziala enter żeby przejsc do nastepnej linii ? Znowu cos jest wyłączone dla mojego dobra i bezpieczenstwa i moze jakas dyrektywa UE to reguluje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to to nie jest chyba najlepsze miejsce do rozwiazywania tego typu problemu. :) Znaczy sie malo tu ludzi, ktorzy sa z takim tematem obeznani. Zajrzyj moze na forum videoaudio.

Ale daj znac jak sie sprawa zakonczyla bo sam niedlugo bede sie musial uporac z podobna konfiguracja komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy moja wiedza jest na 100% słuszna ale z tego co wiem (i co mam u siebie) puszczając dźwięk przez kartę graficzną (GTX 470) mogę uzyskać max dźwięk DTS (nawet jeśli film puszczany z kompa ma DTS HDMA. Podobnie zresztą dźwięk z płyty głównej. Jedyną kartę, którą spotkałem, mogącą dekodować dźwięk HD jest Asus Xonar HDAV1.3 Slim:

 

World's First HDMI1.3 Audio Card with True Blu-ray Audio Designed to Fit All Home Theater PCs

- World exclusive true blu-ray audio playback

- Dolby TrueHD, DTS HD-Master bitstreaming

- Full-HD Audio/Video digital output

- Supports cinematic 24p frame rate

- Low-Profile design to fit HTPC chassis of all kind

 

Sam się swego czasu zastanawiałem nad jej zakupem ale ponieważ mam napęd BL dlatego nie mam ciśnienia.

 

PS. Dźwięk HD tylko uzyskasz przez HDMI, optyki czy inne połączenia nie dadzą DTS HDMA czy Dolby True HD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Niektore karty graficzne maja mozliwosc wypuszczenia dzwieku hd po hdmi, na przyklad gtx650, hd7750 itd. GT630 takze. Dawno temu to byl rarytas a teraz to jest standard.

Musisz tylko pogrzebac w ustawieniach sterownikow, moze zainstalowac nowe, moze doinstalowac jakies, moze podlubac w kodekach. Za malo informacji, a ja nie mam karty graficznej gf z taka opcja zeby podpowiedziec cos konkretnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS HD MA i Dolby True HD bez problemu można uzyskać z każdej w miarę nowej karty graficznej, w tym również z tych wbudowanych w procesory, tak jak np.w moim AMD E350 (Radeon 6310). W Windows wystarczą kodeki LAV Filters skonfigurowane w trybie bitstreaming. W ustawieniach audio karty HDMI musi być też zaznaczona opcja umożliwiająca programom używania trybu "exclusive mode". Należy zwrócić przy tym uwagę, że wiele plików zawiera w sobie kilka różnych ścieżek dźwiękowych (podobnie jak płyty BluRay i DVD) więc potrzebny jest program, który umożliwia wybór ścieżki dźwiękowej, np. JRiver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy XBMC też sobie radzi z wypuszczeniem DTS HD MA i Dolby True HD po HDMI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyglada, ze tak. Nawet daja link do plikow do przetestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o programie do odtwarzania typu Power DVD, Total Media Theatre i inne.

Jeśli nie ma wersji wywalającej bitstream, to albo poleci sam DTS, albo HD zdekodowane do LPCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.