Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM 7004 i kolumny


morse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem miłośnikiem muzyki klasycznej i rocka. Mój obecny zestaw to MARANTZ PM 7004, MARANTZ SA 7003 oraz kolumny Bowers & Wilkins CM1. Jestem na etapie wymiany całości, jednak poczynając od wymiany stopniowej ze względu na zasobność portfela. Poczytałem na forach, że najlepiej zacząć od wymiany kolumn, następnie wymienić wzmacniacz, a na końcu odtwarzacz cd, ewentualnie dokupić nowy DAC. Dlatego chciałbym pójść tą drogę i mam do wyboru kolumny:

Monitor Audio GX300, Focal Electra 1007 S. Chciałem zapytać, czy na chwilę obecną mój wzmacniacz MARANTZ PM 7004 napędzi w/w kolumny? Oczywiście zaznaczam, że wzmacniacz będę wymieniał, ale jest to kwestia czasu, ok 1roku. A chciałbym skorzystać z tego, że będę miał możliwość zakupu jednej pary z w/w kolumn w okazyjnej cenie. Następnie będę skłaniał się właśnie na wymianę wzmacniacza.

A jeśli Marantz PM 7004 np. nie będzie w stanie napędzić Monitor Audio lub Focal, to jaki będzie tego minus, jeśli jednak zdecyduję się na takie połączenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus będzie taki, że kolumny zagrają poniżej swoich możliwości. Ale muzyka popłynie ... np. ze słabo kontrolowanym basem albo z ostrą górą ... wielką ilością sybilantów ... Proponuję wnikliwie przesłuchać Focale ... są dość specyficzne i nie każdemu odpowiadają ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MA gx200 ale napędzał je Marantz PM15s2, grało to nieźle i tylko nieźle. To raczej kolumny do kina domowego, trochę koloryzują dźwięk ale do prawdziwego stereo to im daleko. Powiem szczerze że ten zestaw Morse co masz jest całkiem dobry i na twoim miejscu zbierał bym kasę a dopiero właśnie po roku wymienił razem wzmacniacz i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Tak jak napisał przedmówca, przy tym wzmacniaczu nie wykorzystasz w pełni możliwości kolumn. Focale Electra 1007s będą łatwiejsze do napędzenia ze względu na fakt, że to kolumna podstawkowa. Monitor Audio GX300 to sporych rozmiarów podłogówka, więc tu tej mocy będzie potrzeba więcej. W obu przypadkach kolumny są 4Ohm więc dość prądożerne.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam front i stawiam na kolumny używane. Kwota do wydania to max. 6000zł. Oczywiście muzyka klasyczna jest nadal na pierwszym miejscu :)

Co sądzicie o tych kolumnach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo co sądzicie o 10-letnich kolumnach z podstawkami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakie jest ryzyko zakupu tak "wiekowych" kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te B&W to już wysoka klasa, można sobie mały Hi-End zrobić na nich. Jednak jakiś fajny wzmacniacz by się do nich przydał , raczej nic poniżej 5tys za używane. Tak to jest z tymi klockami że najlepiej zagrają ze sobą na podobnym poziomie klasowym/cenowym, chociaż są wyjątki.Jak kolumny do klasyki to polecają kolumny Vienna Acoustic, są do tego stworzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity Renaissance,

Albo co sądzicie o 10-letnich kolumnach z podstawkami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No to poszukaj jeszcze starszych Infinity Renaissance 80 lub 90, lepsze od B&W 8xx nie tylko do klasyki (opinia byłego właściciela) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał przedmówca, przy tym wzmacniaczu nie wykorzystasz w pełni możliwości kolumn.

 

który parametr Marantza PM 7004 Twoim zdaniem, nie spełnia wymagań tych chińskich kolumienek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity Renaissance,

No to poszukaj jeszcze starszych Infinity Renaissance 80 lub 90, lepsze od B&W 8xx nie tylko do klasyki (opinia byłego właściciela) :)

 

Bardzo dobry pomysł z R80/R90 ale niestety ten marantz najpewniej na nich się zwyczajnie będzie wyłączał przy lekkim odkręceniu o dynamice nie wspominając (przynajmniej tak sobie "radził" PM8000). Tutaj trzeba stabilnej amplifikacji, w innym wypadku można uszkodzić drogie magnetostaty a przyjemności ze słuchania będzie żadna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

jestem miłośnikiem muzyki klasycznej i rocka. Mój obecny zestaw to MARANTZ PM 7004, MARANTZ SA 7003 oraz kolumny Bowers & Wilkins CM1. Jestem na etapie wymiany całości, jednak poczynając od wymiany stopniowej ze względu na zasobność portfela. Poczytałem na forach, że najlepiej zacząć od wymiany kolumn, następnie wymienić wzmacniacz, a na końcu odtwarzacz cd, ewentualnie dokupić nowy DAC. Dlatego chciałbym pójść tą drogę i mam do wyboru kolumny:

Monitor Audio GX300, Focal Electra 1007 S. Chciałem zapytać, czy na chwilę obecną mój wzmacniacz MARANTZ PM 7004 napędzi w/w kolumny? Oczywiście zaznaczam, że wzmacniacz będę wymieniał, ale jest to kwestia czasu, ok 1roku. A chciałbym skorzystać z tego, że będę miał możliwość zakupu jednej pary z w/w kolumn w okazyjnej cenie. Następnie będę skłaniał się właśnie na wymianę wzmacniacza.

A jeśli Marantz PM 7004 np. nie będzie w stanie napędzić Monitor Audio lub Focal, to jaki będzie tego minus, jeśli jednak zdecyduję się na takie połączenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj pierwszy post wiec pozdrawiam wszystkich forumowiczow. Chcialbym zapytac uzytkownika morse co mysli o zestawie ktory posiada lub posiadal chodzi mi o pm70004 z glosniczkami cm1. Mam od niedawna ten sam wzmak i stoje przed wyborem kolumn jednak nie mam mozliwosci odsluchu tych b&w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.