Skocz do zawartości
IGNORED

Sophia Electric™ 12AX7 Tubes


zurek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś te lampy słuchał u siebie, w swoim sprzęcie? Jak tak, to jak te lampy się sprawują i jak oczeniasz je pod względem sonicznym?

 

 

pozdr. zurek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampy nie są tanie...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Psvane, ale to nie są lampy do każdego sprzętu... w moim sprzęcie sprawują się znakomicie (poległ Telefunken a Amperex Bugle Boy gra na równi z nimi). Lampy te muszą współpracować z ciepłymi lampami mocy np. EL34, EL84... z KT88 to koszmar...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I piszą użytkownicy: "They replaced a pair of Sophia Electric 12AX7's I liked a lot (again clear and clean tube) but one tube did not last (noise). Probably will get a replacement as I purchased the optional insurance".

 

Dlatego w Lebenie Psvane 12ax7 są OK. Podobno to jest dobre (czyste i chude):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój postulat: nie róbmy wątku dla każdej lampki, bo później trudno cokolwiek znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je we wzmacniaczu Leben'a i były przeciętne... na tle telefunkenów, bugle boy'ów i wielu, wielu innych starych lamp. Marconi, Gec, Raytheon Baldwin - wszystkie dużo lepsze.

Z nowych lamp zapewne są ciekawą propozycją...

 

pozdr.

joa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Lampy te muszą współpracować z ciepłymi lampami mocy np. EL34, EL84... z KT88 to koszmar...

odważna opinia, EL34 ciepłą lampą jest, a raczej tłustą, ale EL84? to jak trzeba spaprać ta aplikację :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważna opinia, EL34 ciepłą lampą jest, a raczej tłustą, ale EL84? to jak trzeba spaprać ta aplikację :(

 

 

To jest tylko moja opinia co do lamp EL84... nikomu jej nie narzucam... kto inny może odbierać je zupełnie inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I piszą użytkownicy: "They replaced a pair of Sophia Electric 12AX7's I liked a lot (again clear and clean tube) but one tube did not last (noise). Probably will get a replacement as I purchased the optional insurance".

 

Dlatego w Lebenie Psvane 12ax7 są OK. Podobno to jest dobre (czyste i chude):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chłopie, weź sobie na luz, już ci tu kilku userów to proponowało. Jak ja kogoś widzę tak nachalnie promującego produkt X to mi się od razu trzy czerwone lampy zapalają. Napisałeś raz że sa OK i wystarczy. Masakra jakaś. Interes w tym masz jakiś czy co? Jeśli tak to napisz sobie branża i będzie OK.

 

Ja nie pisze co dwie odpowiedzi, że lampy Y czy Z są najlepsze. A Ty i owszem. I dlatego ja, dzięki Tobie, raczej chińskich lamp sie nie dotknę. Zagłaskałeś kota na śmierć ... o ile kumasz co mam na mysli.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, weź sobie na luz, już ci tu kilku userów to proponowało. Jak ja kogoś widzę tak nachalnie promującego produkt X to mi się od razu trzy czerwone lampy zapalają. Napisałeś raz że sa OK i wystarczy. Masakra jakaś. Interes w tym masz jakiś czy co? Jeśli tak to napisz sobie branża i będzie OK.

Ja nie pisze co dwie odpowiedzi, że lampy Y czy Z są najlepsze. A Ty i owszem. I dlatego ja, dzięki Tobie, raczej chińskich lamp sie nie dotknę. Zagłaskałeś kota na śmierć ... o ile kumasz co mam na mysli.

Pozdro

Coś ci się chyba w głowie przepaliło, kolego. Masz obsesję? Chodzisz za mną? Te chińskie i te chińskie, komentarz jest na miejscu. A ty się odstosunkuj ode mnie, łaskawie poproszę. Dla mnie możesz używać nawet lamp z Wysp Owczych, jeśli wiesz, o co biega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się chyba w głowie przepaliło, kolego. Masz obsesję? Chodzisz za mną? Te chińskie i te chińskie, komentarz jest na miejscu. A ty się odstosunkuj ode mnie, łaskawie poproszę. Dla mnie możesz używać nawet lamp z Wysp Owczych, jeśli wiesz, o co biega.

 

Szybki jesteś ... swojego zdania nie zmienię. Zapraszam do Branży.

 

Oprócz tego wątku np. tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam cię do zimnego prysznica. Bye.

 

A o tych lampach piszę, bo mam dwie parki, świetnie brzmią, jestem z nich zadowolony i MAM PRAWO PISAĆ O NICH TAK JAK WSZYSCY NA TYM FORUM PISZĄ O SPRZĘTACH I LAMPACH, JAKIE LUBIĄ. Przestań mnie zaczepiać bez powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie podpiac i zapytac czy te moge zamiast 12ax7b w vincent khv-1 dac zwykle 12ax7,

jezeli tak to jakie pocelacacie. I jeszcze jedno pytanie, gosc pisze w aukcji ze 5814A to 12ax7, a wszedzie indziej ze to 12au7.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzieki i pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy w razie czego moge kupic w/w ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa 5814 to militarna wersja lampy 12au7. Jeśli chodzi o 12ax7b ( nie mam pojęcia co to b ma znaczyć, marketing ?? ) to jest to ta sama lampa co 12ax7 bez "B", chyba że o czymś nie wiem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.