Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw za 5000 zł


krzysztofio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zamiast zestawu kina domowego 5.1 planuję zainwestować w zestaw stereo do pokoju ok. 22 m2. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze amplitunera/wzmacniacza i kolumn.

Pod amplituner chcę podpiąć PS3 jako odtwarzacz multimediów i telewizor po HDMI. Czy PS3 nada się do takich celów, czy też lepiej zainwestować w typowy odtwarzacz?

Zestaw służyłby przede wszystkim do słuchania muzyki (rock), dopiero później filmy/gry. Na całość, tj. amplituner/wzmacniacz+tuner, kolumny i ewentualnie odtwarzacz mogę przeznaczyć ok 5000 zł. Jakim kablem warto byłoby to wszystko połączyć?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Twoim miejscu kupiłbym:

 

Infinity Kappa 8.2i i zupełnie z zamiłowania do Sony TA-F870ES lub 808ES.

 

Na eBay'u ten sprzęt stoi w przyzwoitych cenach więc nawet Ci zostanie trochę budżetu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze amplitunera/wzmacniacza i kolumn.

 

 

Pozdrawiam

 

To w końcu ampli czy wzmacniacz? kino czy stereo? trochę niejasno piszesz żeby mieć jedno i drugie pomnóż kwotę 5tyś razy 3. Mając te 5tyś z używanych klocków złożysz dobre stereo, ale tylko STEREO bez kina :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ok. 5 tys. na system audio do salonu i tak właśnie się zastanawiam, czy da radę złożyć jakieś sensowny zestaw, który poza słuchaniem muzyki posłuży również do oglądania filmów (podpięte PS3 i w przypadku ampli mógłbym puścić obraz po HDMI do TV). Planuję wstawić tylko 2 kolumny, więc nie wiem czy nomenklatura każe nazwać ten zestaw jeszcze kinem czy już stereo :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolumny wydaj większość budżetu ok 2,5-3tyś wejdź na alledrogo i szukaj 1,5tyś wydaj na wzmacniacz oczywiście też używany resztę na jakiś tani przetwornik DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji...

 

Zestaw bardziej ciepły kolorowy i rozwojowy, trochę powyżej budżetu:

 

Wzmacniacz:

Dayens Ampino lub Rega Brio-R

 

Dac:

Icon HDP lub taniej też dobry Cambridge Audio DacMagic 100

 

Głośniki:

Pylon Pear lub Topaz

 

Kable:

Koniecznie supra :)

 

Drugi zestaw też fajny:

 

Power Dac/Amplituner

Marantz NR 1403 lub NuForce DDA-100

 

Głośniki:

Rega RS3, EPOS EPIC 2 (POLECAM), Monitor Audio BX5, Xavian Delizia, AA Phoebe

 

Kable:

Chord lub Monkey Cable

 

Dowolna konfiguracja z tego co powyżej będzie bardzo fajnym zestawikiem :)

 

Ps. PS3 sprawdzi się rewelacyjnie po kablu optycznym lub po hdmi jeśli wybierzesz marantza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

krzysztofio,

 

jeżeli nie jesteś miłośnikiem podkolorowanego dźwięku (podbity bas, wycofana średnica, ...) to zwróć uwagę na aktywne (mające wzmacniacze w obudowie) monitory bardzo znanej na rynku pro audio polskiej firmy APS - model IO http://aps-company.com/pl/produkty/io (ok. 4.000 PLN za nowe, śmiem twierdzić, że w tej cenie nie kupisz lepszego zestawu kolumny+wzmacniacz) oraz na bardzo przyzwoity DAC z wyjściem symetrycznym XLR (do podłączenia IO) i przedwzmacniaczem (regulacją głośności) Asus One http://pl.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_Essence_One (ok. 1.800 PLN nowy), do którego będziesz mógł podłączyć i PS3 (Toslink), i TV (Toslink/Coax), i komp (USB).

 

Przyzwoity kabelek XLR (np. niemieckiej firmy Sommer Cable) kupisz za 100-150 PLN.

 

Dodatkowo IO mają aktywną zwrotnicę z regulacją poziomu wysokich i niskich częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte uwagi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te B&W 684 dźwięk robił "wrażenie" grały przebojowo, żywy przestrzenny dźwięk podparty rytmicznym basem. Usher V-602 słuchany w salonie całkiem inny dźwięk jak B&W ogólnie stawiają na neutralność i dobre oddanie atmosfery nagrania bas zaskakujący nisko schodzący jak na pojedynczą "osiemnastkę" Dali Ikon 6 nie słuchałem z tej firmy tylko Zensor 5/7

ciepłe brzmienie nieco przygaszone na górze pasma i tu obfity bas jakby nieco dominuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zdecydowanie zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw oparty na wzmacniaczu NAD C326 BEE oraz zestawie kolumn Paradigm Monitor 9 v.7. Będzie to dźwięk dynamiczny, przestrzenny, idealny do rocka i do Twojego pomieszczenia.

Na początku spokojnie możesz wykorzystać PS3 do odsłuchu muzyki, jednak będzie to wąskie gardło jakościowe systemu. W przyszłości pomyśl nad dedykowanym odtwarzaczem CD lub przetwornikiem cyfrowo/analogowym.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań, oferty finansowej jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zacząłem się zastanawiać, czy kolumny nie będą zbyt duże... Zestaw siłą rzeczy będzie stosunkowo blisko rogu pokoju. A jakieś alternatywy dla tego wzmacniacza NAD? Może jakiś amplituner Marantz/Denon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Marantz NR1603 albo Denon AVR-2113? Głębokość szafki pod amplituner będzie wynosiła ok. 40 cm, jeszcze chciałbym mieć troszkę miejsca na swobodne ułożenie kabli.

 

Niestety nie mogłem edytować poprzedniego posta - chyba dlatego, że był on zatwierdzony przez moderację przed publikacją (pierwsze posty na forum ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Na całość, tj. amplituner/wzmacniacz+tuner, kolumny i ewentualnie odtwarzacz mogę przeznaczyć ok 5000 zł. Jakim kablem warto byłoby to wszystko połączyć?

 

nie gniewaj się, ale to pytanie jest chore - pokazuje jak lobby kablarskie zawróciło w głowach normalnym ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztofio,

 

jeżeli nie jesteś miłośnikiem podkolorowanego dźwięku (podbity bas, wycofana średnica, ...) to zwróć uwagę na aktywne (mające wzmacniacze w obudowie) monitory bardzo znanej na rynku pro audio polskiej firmy APS - model IO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ok. 4.000 PLN za nowe, śmiem twierdzić, że w tej cenie nie kupisz lepszego zestawu kolumny+wzmacniacz) oraz na bardzo przyzwoity DAC z wyjściem symetrycznym XLR (do podłączenia IO) i przedwzmacniaczem (regulacją głośności) Asus One

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ok. 1.800 PLN nowy), do którego będziesz mógł podłączyć i PS3 (Toslink), i TV (Toslink/Coax), i komp (USB).

 

Przyzwoity kabelek XLR (np. niemieckiej firmy Sommer Cable) kupisz za 100-150 PLN.

 

Dodatkowo IO mają aktywną zwrotnicę z regulacją poziomu wysokich i niskich częstotliwości.

 

Sluszny kierunek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Marantz NR1603 albo Denon AVR-2113? Głębokość szafki pod amplituner będzie wynosiła ok. 40 cm, jeszcze chciałbym mieć troszkę miejsca na swobodne ułożenie kabli.

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale to są amplitunery do kina domowego, nie amplitunery stereo. Te pierwsze nie nadają się do muzyki - albo inaczej, ich zakup do samej muzyki jest pozbawiony sensu, grają gorzej niż ich odpowiedniki stereo, nawet te za ułamek ich ceny. Niestety ale 5/7 końcówek mocy, dodatkowe bajery, hdmi, to wszystko upchane w jeden klocek kosztuje, kosztem jakości dźwięku niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja osobiście słucham w trakcie oglądania filmów na zestawie stereo i jestem zadowolony. Jest dobra jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki z odtwarzacza , przy filmach również. Aby kino domowe zadowoliło mnie swoim dźwiękiem to musiałbym wydać minimum 10 tys. Na obecną chwilę nie stać mnie na taki wydatek, a nawet gdybym miał tyle, to wolałbym przeznaczyć na jeszcze lepsze stereo. To moje skromne zdanie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ProAki Studio bym uważał. Miałem takie przez prawie 3 lata i bardzo mi pasowały. Ale jest pare ale:

- potrzebują wydajnego prądowo wzmacniacza, żeby wydobyć ich potencjał - świetnie je napędzała Yba Integre

- potrzebują sporo miejsca dookoła

- szczupły bas - dosyć nisko schodzący jak na tak małe membrany, ale nie ma go przesadnie dużo. Do rocka może być zbyt delikatne brzmienie - trzeba takie lubić. Ja lubię.

Co do kolumn - miło wspominam Paradigmy studio 9 i B&W serii 6 - chyba 603 lub 604. Brzmienie było lekko na pokaz, ale dynamiki i kopa im nie można odmówić.

Co do wzmacniacza - Creek 5230, Evo, lub Rotel 1070, miło wspominam Coplandy CSA-8 i 28

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście słucham w trakcie oglądania filmów na zestawie stereo i jestem zadowolony.

Na dobrym zestawie stereo nie będzie żadnych kompleksów w trakcie oglądania filmów. Aby natomiast mieć zadowolenie z KD należy wydać już dużo, dużo więcej kasy na ampli i cały zestaw kolumn; o zwykłym stereo nie wspomnę. Dlatego jeśli kogoś nie jest stać na dobre KD niech lepiej skupi się na mocnym wzmacniaczu i efektywnych kolumnach. Gwarantowana będzie radocha w stereo i w KD też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym zestawie stereo nie będzie żadnych kompleksów w trakcie oglądania filmów. Aby natomiast mieć zadowolenie z KD należy wydać już dużo, dużo więcej kasy na ampli i cały zestaw kolumn; o zwykłym stereo nie wspomnę. Dlatego jeśli kogoś nie jest stać na dobre KD niech lepiej skupi się na mocnym wzmacniaczu i efektywnych kolumnach. Gwarantowana będzie radocha w stereo i w KD też.

 

 

Zgadzam się z kolegą w 100 % , miałem możliwość słuchania takich " kin domowych" , że miałem ochotę przerwać oglądanie filmu. Lecz są różne podejścia do tego tematu i ja to szanuję. W moim przypadku muzyka to ponad 90% czasu spędzonego na kanapie a film to parę procent to szkoda wydawać grube pieniądze na kino domowe. Przy założeniu , że byłyby te pieniądze :) A , że nie mam, to nie mam problemu :)

 

Pozdrawiam Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.