Skocz do zawartości
IGNORED

Kutz, oddaj mandat polskiego parlamentarzysty!


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

I to najprawdopodobniej jest sedno sprawy.

Doskonałym przykładem jest Polonia w USA.

 

Ale to jest zupełnie inna emigracja niż ta, obecna, z ostatnich 10-15 lat. Ludzie wyjeżdżają do Europy i wielu praktycznie nie traci kontaktu z ojczyzną, bo sa dziś inne możliwości (kultura, prasa, internet, wszystko). Nie do końca rozumiem, dlaczego pisać o amerykańskiej polonii z czasów socjalistycznych w kontekście obecnych wyjazdów. To różne światy.

 

A tak serio - zdumiewające jest jak wraz z wyjazdem za granicę szybko radykalizują się poglądy na narodowo - wścieklicowe. Ciekawe zjawisko ...

 

Dla mnie zdumiewający jest atak i inwektywy pod adresem Il Dottore. Nie wiem ile z tego wynika z osobistych antypatii, ale te wydają się mniej ważne, niż generalny, stereotypowy atak na emigrantów. Nie było mnie tydzień na forum, tydzień temu był jeszcze jakiś inny wątek o emigracji i tam było to samo. Konkluzja z wypowiedzi w obu wątkach: emigranci to zdrajcy narodowi, którzy są gorsi od prawdziwych Polaków, chodzi im tylko o kasę, są oportunistami bez żadnych wartości ("opuścili ojcowiznę, to i matkę by dla TV sprzedali..."), są także gorsi od "tubylców" w kraju gdzie przyjechali; powinno im się zabrać paszporty, prawa do głosowania (prawa do oglądania materiałów TV w internecie często już nie mają), nakazać zmienić nazwiska z polsko-brzmiących na obce. Polskie placówki za granicą powinny im odmawiać pomocy jakiejkolwiek (oficjalnie, bo praktyczni jakąkolwiek i tak trudno uzyskać). O czymś zapomniałem?

 

Skąd tyle wrogości wobec emigracji? Skąd ten jad i zacietrzewienie? Spuścizna wielkiego wodza, który nazwał emigrantów nieudacznikami życiowymi?

 

A to przykłady wojowniczych wypowiedzi, by nie pozostać gołosłownym. I wszystko to na jednej tylko stronie wątku. Dla mnie niepojęte...

 

 

Całej reszcie co sp***doliła morda w kubeł i słuchać radia niemieckiego, brytyjskiego hamerykańskiego ...

ill Dottre

 

no cóż , Polakiem już nie jesteś. Jako polaczek sraczek pisz co chcesz

Taka odpowiedź oznacza, że to wyjazd na stałe. Wrócę, kiedy będzie tak dobrze, jak tu, gdzie jestem.

Czyli mam gdzieś patriotyzm, bo liczy się kasa. ;)

Nie masz moralnego prawa wypowiadania się czy ktoś jest Polakiem czy nie jest i czy reprezentuje kraj.Ty na pewno nie reprezentujesz Polski.

Całej reszcie co sp***doliła morda w kubeł i słuchać radia niemieckiego, brytyjskiego hamerykańskiego ...

Oczywiście, gdy się jest zagranicznym patriotą, to ma się swoje gównoprawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nie do końca rozumiem, dlaczego pisać o amerykańskiej polonii z czasów socjalistycznych w kontekście obecnych wyjazdów.

Dlatego, że tej Polonii jest sporo, do kraju zaglądają rzadko lub wcale, ale głosują ochoczo (sam domyślasz się na kogo ;) ) Obecnej emigracji do USA jest stosunkowo mało w proporcji do tej europejskiej, więc nie stanowi ona istotnego tematu do rozmów. Aczkolwiek znam i takich, którzy nawiązując rozmowę po kilku latach nieobecności zaczynają od how about your english bo wiesz ja już nie bardzo remember polski. Ale żeby być w zgodzie z sumieniem, znam też bardzo mądrych ludzi tam mieszkających.

Po drugie opinie Polonii na ten temat co my musimy i co powinniśmy często nie są zależne tylko od roku opuszczenia kraju.

 

Skąd tyle wrogości wobec emigracji? Skąd ten jad i zacietrzewienie? Spuścizna wielkiego wodza, który nazwał emigrantów nieudacznikami życiowymi?

Bez przesady.

Zauważ, że tu zbuntowano się przeciw wypowiedzi pana, który jest zwolennikiem największego z najmniejszych prezesów na świecie i który wierzy w smoleńskie ludobójstwo polskiej elity.

Po prostu mamy już dość doradzania nam przez ludzi, którzy obserwują nas z daleka. Ba to nie jest tylko doradzanie, ale wręcz imperatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zjechaliście z tematu Ślązaków którzy pragną autonomii na polaków na emigracji. o tym inny watek na tym forum.

 

wszędzie w europie znane są zjawiska "autonomii w państwie", żeby daleko nie szukać Bawaria w Niemczech.

Ale w tym kraju system parlamentarny jest inny. każdy land ma swój parlament który ma coś do powiedzenia na poziomie państwa. w Polsce nie wiem tak na prawdę po co są sejmiki wojewódzkie. Autonomia Bawarii jest również głownie na papierze i w głowach ludzi i tam pozostaje. nasi Ślązacy chcą państwa w państwie, a na co chyba nikt o zdrowych zmysłach nie mógłby sobie pozwolić.

 

Jeszcze innym aspektem są słowa wypowiadane przez osobę publiczna, nawet wyrwane z kontekstu. nie przystoi panowie..

 

Poza tym bzdurnym jest stwierdzenie, ze "Śląsk się bezsensownie przyłączył do Polski"... teraz Ślązacy najwyraźniej nie maja się czego bać, jak za czasów pebiscytow śląskich. wtedy bali się podziału śląska i nie chcieli być Niemcami..

 

(...)którzy nawiązując rozmowę po kilku latach nieobecności zaczynają od how about your english bo wiesz ja już nie bardzo remember polski. (...)

 

to swiadczy tylko o tym jak "zubozali umyslowo" sa ci ludzie i jak bardzo musza pokazac ze naleza juz do "nowego swiata"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bzdurnym jest stwierdzenie, ze "Śląsk się bezsensownie przyłączył do Polski".

a co w tym "durnego", co takiego Śląsk zyskał na przyłączeniu się do Polski? Bo że Polska zyskała to oczywiste, ale w drugą stronę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tym "durnego", co takiego Śląsk zyskał na przyłączeniu się do Polski? Bo że Polska zyskała to oczywiste, ale w drugą stronę??

zyskali to ze slask nie został podzielony, zyskali to ze stali się częścią wolnego państwa, zyskali to ze nie są częścią Niemiec. Jeszce coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

rochę zjechaliście z tematu Ślązaków którzy pragną autonomii na polaków na emigracji. o tym inny watek na tym forum.

 

To prawda.

 

Poza tym bzdurnym jest stwierdzenie, ze "Śląsk się bezsensownie przyłączył do Polski"

Niekoniecznie. Mniejszości mogą być siłą kraju, ale mogą być także jego słabością. W jaki sposób stają się siłą? Wystarczy popatrzeć na Fryzję w Holandii - gdzie mają od dawna ogromna autonomię, własny język, własne szkolnictwo, radio i telewizję. A w jaki sposób stają się słabością - a popatrz na Kraj Basków.

Patrząc zdroworozsądkowo to ta miłość do Polskiej ojczyzny, która dla większości była bliższa od niemieckiej nie przyniosła wiele dobrego ani Ślązakom, ani Kaszubom. Jedynie cierpienia, obozy koncentracyjne, a dziś takich drani, którzy wyciągają nam "dziadka w Wermachcie". Bo dla Polaków (tych "prawdziwych") Ślązacy nie są dostatecznie patriotyczni i polscy. Myślę, że wiem, co Kutz miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda

 

zamiast bronić doktorka poczytaj sobie jego wpisy na tematy krajowe.Dominuje w nich agresja,totalna krytyka wszystkiego i wszystkich ( orócz PiSu oczywiście) i deprecjonowanie wszelkich zmian w Polsce.Nie brak w nich również pomówień i zwykłych kłamstw.Jeśli wlączasz sie do dyskusji to powinieneś przynajmniej znać stanowiska dyskutantów.

 

Jeśli chodzi o kwestie śląskie to odsyłam zainteresowanych do mojego wątku poświęconego tej tematyce.

 

romekjagoda

 

Dlaczego emigrant z Irladnii ma mnie pouczać co to jest patriotyzm,kto nim jest a kto nie i co jest lepsze dla Polski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie dlatego nienawidzimy Polski "bo źle rządzą a ZUS-u nic nie mamy", tylko że z jakiegoś powodu nienawidzimy Polski, …

 

Problem w tym, że tej ojczyzny płaczących wierzb, chłopów w sukmanach i bocianich gniazd na kurnych chatach już nie ma, ona istnieje tylko w jego imaginacji.

 

Myślę, że jednym z elementów miłości do Tej ziemi są wierzby, bocianie gniazda a nawet drewniane chaty kryte strzechą…

To moja Ojczyzna. Nie ma powodu się tego wstydzić. A zresztą chyba zaczyna to być trendy…

 

Źródłem wszelkich żali są ludzie… nie miejsce, nie czas…

Zmieniajmy się zatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że w rozmowie z Kutzem właśnie nie rozumiem jednej rzeczy, tego sformułowania "Śląsk się bezsensownie przyłączył do Polski". Nie bardzo to wynika z czegokolwiek poruszonego w rozmowie. Może dziennikarz coś skrócił czy po uważaniu wyrzucił, co jest normą i dlatego to hasło pojawia sie znienacka i później też nikt do niego nie wraca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to taki zysk?? To popatrz jak żyja Niemcy, a jak Ślązacy w Polsce :-)

taki ze 90 lat temu nikt nie mógł nawet przypuszczać jak będzie dziś. z punktu widzenia "90 lat temu" zyskali wiele.

 

to co piszesz to takie lekkie pierdolenie za uszami, bo równie dobrze można napisać po co Polsce niepodległość była? patrzcie jak się żyje w Niemczech. DZIŚ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Kutz to polityk na miarę Palikota. Trochę tylko cwańszy. Skończyła się wena twórcza, a może tylko polityczne zamówienia - to porzucił kręcenie filmów i zabrał się za politykę. Wulgaryzmy i półprawdy są dla niego charakterystyczne. Za to go salony cenią.Na zamówienie Gierka nakręcił to i owo. Wcześniej też wysługiwał się PZPR i był przez nią ceniony, w latach 80 XX wieku poszedł za wiatrem historii, a żeby przypieczętować swoje oddanie nowej rzeczywistości, nakręcił parę agitek filmowych - niesłusznie wysoko ocenionych. Był politykiem wspieranym przez UW, PO - będzie przez RAŚ, a może przez innych - kto wie, czy nawet znowu przez PO. Też. Przyczyny upadku Ślaska po 1989 roku ocenia trafnie. Nic więcej, nic poza tym. Reszta to polityczno-intelektualne, bezwartościowe kuglarstwo. Dla mnie szkodnik polityczny. Albo pasożyt przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz to takie lekkie pierdolenie za uszami

zniżając się do tego poziomu wypowiedzi, napiszę, że to takie samo pierdzielenie, jak pisanie, że zyskali to, że nie są częścią Niemiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Zauważ, że tu zbuntowano się przeciw wypowiedzi pana, który jest zwolennikiem największego z najmniejszych prezesów na świecie i który wierzy w smoleńskie ludobójstwo polskiej elity.

Po prostu mamy już dość doradzania nam przez ludzi, którzy obserwują nas z daleka. Ba to nie jest tylko doradzanie, ale wręcz imperatywy.

 

StaryM, nie wydaje mi się, bym przesdzał. Po prostu od kilku lat obserwuję eskalację i napuszczanie na siebie Polaków na gruncie emigracji. Być może stało się to tak oczywiste, że nie zauważacie tego będąc na miejscu. Być może to kwestia osobistej wrażliwości. Ja odbieram to jako b. wyraźne i negatywne zjawisko. Na tych uczuciach pewien znany kurdupel próbował zrobić karierę polityczną. Niestety, wiedział, że wielu ludzie podejmie tą retorykę.

Jakiejkolwiek rozmowy z ludźmi w kraju nie podejmę, czy to znajomymi, czy przygodnie spotkanymi, prędzej czy później wychodzi temat emigracji i głęboki podział stanowiska w tej sprawie. Być może Irlandczycy emigrujący do US też to przeżywali...? Być może to normalne. Ale ja nie mogę się z tym pogodzić.

 

Co do doradzania, to jesteśmy niestety na forum publicznym. Co ma do rzeczy fakt, że ktoś siedzi w Irlandii, czy UK, czy DE, skoro śledzi politykę w PL, interesuje się tym etc.? Jakie to daje prawo innym do wyrzucania mu, że się w ogóle ośmielił wypowiedzieć, skoro jest emigrantem=zdrajcą narodu? Ja nie bronię Dottore, jego wypowiedź była impulsywna, nie usprawiedliwiam jej. Ale reakcje mnie zaskoczyły. Pomijam również osobę p. Kutza. Interesuje mnie reakcja i głosy ludzi, którzy uchodza za wykształconych i kulturalnych.

 

romekjagoda

 

zamiast bronić doktorka poczytaj sobie jego wpisy na tematy krajowe.Dominuje w nich agresja,totalna krytyka wszystkiego i wszystkich ( orócz PiSu oczywiście) i deprecjonowanie wszelkich zmian w Polsce.Nie brak w nich również pomówień i zwykłych kłamstw.Jeśli wlączasz sie do dyskusji to powinieneś przynajmniej znać stanowiska dyskutantów.

 

Wojciechu, ja nikogo nie bronię. Napisałem to powyżej. Nie dyskutuję nawet nad tonem wypowiedzi. Wypowiedzi Il Dottore znam i wiem, że budzi kontrowersje i antypatie (jak prawiekażdy z nas na forum). Także stanowiska dyskutantów znam. Niemniej antyemigracyjny rys tej dyskusji pozostaje. Lepiej zakończmy dyskusję na ten temat, bo robimy OT (za co przepraszam gospodarza watku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, to Polska, tutaj ludzie się nienawidzą i w internecie dają temu upust.

 

No - chyba że spotkają się face to face. Wtedy bon ton i pełna kultura ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda

 

Dlaczego emigrant z Irladnii ma mnie pouczać co to jest patriotyzm,kto nim jest a kto nie i co jest lepsze dla Polski?

 

A dlaczego emigrant ma niby nie wiedzieć, czym jest patriotyzm? Gdzie jest napisany przepis na bycie patriotą?

Dlaczego emigrant ma nie wiedzieć co jest lepsze dla Polski? Może więcej widział, może więcej słyszał, może ma inną perspektywę? Nie wiem, czy wie lepiej, ale nie kneblujmy go, nie odmawiajmy prawa wypowiedzi tylko dlatego, że wyjechał. Im więcej głosów w dyskusji, z różnych punktów widzenia i opartych na różnych doświadczeniach tym lepiej dla dyskusji. Dla mnie to jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego emigrant ma niby nie wiedzieć, czym jest patriotyzm? Gdzie jest napisany przepis na bycie patriotą?

Dlaczego emigrant ma nie wiedzieć co jest lepsze dla Polski? Może więcej widział, może więcej słyszał, może ma inną perspektywę? Nie wiem, czy wie lepiej, ale nie kneblujmy go, nie odmawiajmy prawa wypowiedzi tylko dlatego, że wyjechał. Im więcej głosów w dyskusji, z różnych punktów widzenia i opartych na różnych doświadczeniach tym lepiej dla dyskusji. Dla mnie to jasne.

Przeczytaj tytuł wątku i będziesz wiedział dlaczego takie odpowiedzi w tym wątku.

Tak miało być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniżając się do tego poziomu wypowiedzi, napiszę, że to takie samo pierdzielenie, jak pisanie, że zyskali to, że nie są częścią Niemiec.

ponieważ niżej już nie można, poczytaj o powstaniach śląskich, zwłaszcza dlaczego w ogóle wybuchły...

 

brawo Romek za spostrzeżenie: "może ma inną perspektywę". niestety "inna perspektywa" zazwyczaj miażdżona jest przez "prawdziwych Polaków".

zgodnie z opinia tu się wypowiadających, nikt kto nie mieszka na stale w Polsce nie możne mieć pojęcia co dla niej dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę o powstańcach czytać, ja jestem ze Śląska :) Dzięki temu całkiem nieźle zdaję sobie sprawę, że Śląsk cyckali wszyscy po kolei, Polacy nie byli wcale specjalnie lepsi od Niemców, czy Ruskich.

 

zgodnie z opinia tu się wypowiadających, nikt kto nie mieszka na stale w Polsce nie możne mieć pojęcia co dla niej dobre

nie chodzi o to, czy może czy nie może mieć pojęcia - problem w tym, że większość z nich uważa, że wie lepiej, całkiem jak pewien malutki prezesik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę o powstańcach czytać, ja jestem ze Śląska :) Dzięki temu całkiem nieźle zdaję sobie sprawę, że Śląsk cyckali wszyscy po kolei, Polacy nie byli wcale specjalnie lepsi od Niemców, czy Ruskich.

 

nie chodzi o to, czy może czy nie może mieć pojęcia - problem w tym, że większość z nich uważa, że wie lepiej, całkiem jak pewien malutki prezesik.

po pierwsze: Polacy do was Ślązaków tez strzelali? trzymali za mordę króciutko i wykorzystywali jako tanią sile roboczą wcześniej Niemcy?

nic tylko was Ślązaków pożałować. tak wam źle.

 

po drugie: nie generalizuj, bo ze jeden czy drugi prezia promuje nie znaczy ze każdy jest tego samego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, czy może czy nie może mieć pojęcia - problem w tym, że większość z nich uważa, że wie lepiej, całkiem jak pewien malutki prezesik.

 

I uważasz, że takie zachowanie jest rezultatem emigracji? Czy może cechą charakteru danej osoby? Bo obracam się w kręgach emigracji i u nikogo nie zauwazyłem tego typu postawy 'lepiejwiedzenia'.

 

zgodnie z opinia tu się wypowiadających, nikt kto nie mieszka na stale w Polsce nie możne mieć pojęcia co dla niej dobre.

 

Tego typu postawa to imho fanatyzm. Bardzo smutne. Smutny też jest fakt, jak łatwo i ochoczo daliśmy się jako naród podzielić i napuścić na siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odmawiam emigrantom patriotyzmu, to sprawa indywidualna. Natomiast dawanie rad w stylu zróbcie to, zróbcie tamto, wypowiadane jeszcze w tonie wyższości a często wręcz pogardy przekracza pewne granice przyzwoitości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, podobnie jak personalnie skierowane wypowiedzi ubliżające Dottorowi ze względu na fakt jego emigracji i ogólne komentarze odnośnie emigrantów. I o to mi chodzi, bo jak dla mnie to przy okazji tych wypowiedzi wychodza na wierzch głębiej chowane i zakotwiczone postawy. Dyskusja wyszła poza Dottore i takie też były komentarze w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, podobnie jak personalnie skierowane wypowiedzi ubliżające Dottorowi ze względu na fakt jego emigracji i ogólne komentarze odnośnie emigrantów. I o to mi chodzi, bo jak dla mnie to przy okazji tych wypowiedzi wychodza na wierzch głębiej chowane i zakotwiczone postawy. Dyskusja wyszła poza Dottore i takie też były komentarze w tym wątku.

 

Faktem jest, że ludziska rzucili się na doktorka dość wściekle. Ale w moim rozumieniu wynikało to nie tyle z tego, co napisał tylko z całokształtu jego wpisów na forum. Komuś kto nie zna kontekstu sytuacji i nie zaznajomił się z jego "tfurczością" ciężko to zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że ludziska rzucili się na doktorka dość wściekle. Ale w moim rozumieniu wynikało to nie tyle z tego, co napisał tylko z całokształtu jego wpisów na forum. Komuś kto nie zna kontekstu sytuacji i nie zaznajomił się z jego "tfurczością" ciężko to zrozumieć.

 

Jaro, znam Doktorka i jego twórczość, zapewniałem już o tym powyżej. Zapewne jednak znasz pojęcie generalizacji i tego jak dla ogółu jest krzywdząca i nieuprawniona?

Mniejsza o to, nie chodzi o przekonanie Ciebie, tylko o podzielenie się obserwacją/wnioskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Myślę, że jednym z elementów miłości do Tej ziemi są wierzby, bocianie gniazda a nawet drewniane chaty kryte strzechą…

To moja Ojczyzna. Nie ma powodu się tego wstydzić. A zresztą chyba zaczyna to być trendy…

Mądrze mówisz Grzegorzu.

Ale żyjąc tutaj równie dobrze wiesz, jak ważna jest autostrada do Berlina, jak istotna droga szybkiego ruchu do Świnoujścia. Obwodnice wokół miast na drodze prowadzącej ze Szczecina do Gdańska.

Nowoczesny port gazowy, Porządne linie wysokiego napięcia, które zapobiegną super-awarii takiej jak w Szczecinie przed paru laty. Rozumiesz też to, że miejsce skansenu jest w skansenie, a kłótnie o in vitro to pic na wodę dla debili, którzy jedynie w symbolach z religii widzą patriotyzm. Zapewne też wież, że to nie bociany są obywatelami tego kraju, choć dla własnego komfortu życia powinniśmy dbać o przyrodę.

Żyjąc tam ludzie mają wrażenie, że jedynym obowiązkiem Polski jest utrzymywać swój dziewiętnastowieczny wizerunek dla podtrzymania patriotyzmu wujka z Ameryki, który przyjedzie i będzie rozdawał banknoty dwudolarowe z miną Wilhelma Zdobywcy i z poczuciem misji Matki Teresy. A my będziemy go obejmować pod kolana i cicho wielbić.

A nieco offtopicowo dodam, że ta ikona miłosierdzia - Matka Teresa z Kalkuty - uważała, że nędza przybliża ludzi do do boga i bardzo dbała, by udzielana przez siostry pomoc była na poziomie "za dużo by umrzeć, za mało by żyć". Nikt do dziś nie jest pewien, gdzie podziała się ogromna kasa z darowizn.

 

Polacy nie byli wcale specjalnie lepsi od Niemców, czy Ruskich.

Historia tak się dzieje, że zwykle mniejszości wybierają tych trochę lepszych. Więc przesadzasz. ;)

 

Faktem jest, że ludziska rzucili się na doktorka dość wściekle. Ale w moim rozumieniu wynikało to nie tyle z tego, co napisał tylko z całokształtu jego wpisów na forum.

I to jest sedno sprawy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, podobnie jak personalnie skierowane wypowiedzi ubliżające Dottorowi ze względu na fakt jego emigracji i ogólne komentarze odnośnie emigrantów.

 

 

Ludzie po prostu pamiętają, co dottore wypisuje. Jak się to złoży do kupy, to i tak lekkie baty dostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, znam Doktorka i jego twórczość, zapewniałem już o tym powyżej. Zapewne jednak znasz pojęcie generalizacji i tego jak dla ogółu jest krzywdząca i nieuprawniona?

Mniejsza o to, nie chodzi o przekonanie Ciebie, tylko o podzielenie się obserwacją/wnioskiem.

 

Ja tam nikomu patriotuzmu nie odmawiam, nawet ksenofobicznym oszołomom. Przeciez ten Pan też jest "Prawdziwym Patriotą"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.