Skocz do zawartości
IGNORED

Kutz, oddaj mandat polskiego parlamentarzysty!


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Polacy do was Ślązaków tez strzelali?

Strzelali, a że 30parę lat temu a nie sto, to wiele nie zmienia.

Historia tak się dzieje, że zwykle mniejszości wybierają tych trochę lepszych. Więc przesadzasz. ;)

Napisałem wyraźnie - nie byli specjalnie lepsi - czyli może troszkę, ale niespecjalnie.

I uważasz, że takie zachowanie jest rezultatem emigracji? Czy może cechą charakteru danej osoby? Bo obracam się w kręgach emigracji i u nikogo nie zauwazyłem tego typu postawy 'lepiejwiedzenia'.

I uważasz, że takie zachowanie jest rezultatem emigracji? Czy może cechą charakteru danej osoby? Bo obracam się w kręgach emigracji i u nikogo nie zauwazyłem tego typu postawy 'lepiejwiedzenia'.

Bynajmniej nie twierdzę, że dotyczy to wszystkich - dotyczy to głównie krzykaczy wypowiadających się na forach i niestety w sporym stopniu tych, którzy zagranicą chodzą do naszych wyborów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie ostatnio, ale jakiś czas temu rozmawiałem towarzysko z emigrantami z tzw. "nowej emigracji" czyli tez ze stanu wojennego, ludźmi wykształconymi. Wszyscy próbowali złapać kontakt ze starym środowiskiem polonijnym i wszyscy, dosłownie wszyscy dali sobie spokój po jednym - dwóch spotkaniach.

 

Streszczając i upraszczając - klerykalno-nacjonalistyczne, oderwane od krajowej rzeczywistości, roszczeniowo nastawione kłębowisko żmij. Słuchając tego było mi naprawdę przykro bo spodziewałem sie czegoś zupełnie innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadekwłodek

 

Kutz jest z innej opcji politycznej to musisz go zdeprecjonować.Nie wymagaj od osiemdziesięciokilkuletniego człowieka aby kręcił jeszcze filmy.

Jak na swój wiek jest w znakomitej formie intelektualnej czego dowodem ostatnia jego książka "Piąta strona świata"( o Śląsku).Jest wielkim znawcą problematyki śląskiej i daje tego wyraz w filmach i publicystyce.Oprócz tego,że był autorem wielu bardzo dobrych filmów to był również wybitnym reżyserem teatralnym a jego inscenizacje Teatru TV przeszły do historii.Zarzut wysługiwania się komunistom jest po pierwsze nieprawdziwy a po drugie dziwny ze strony człowieka wychwalającego PRL.Atak doktorka na Kutza jest obrzydliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Strzelali, a że 30parę lat temu a nie sto, to wiele nie zmienia.

(...)

 

Przykład głupoty. Trzydzieści parę lat temu nikt tak by nie napisał, że Polacy strzelali do Ślązaków. Głębokie podziały wypracowały skutecznie elyty wywodzące się z "Solidarności" przez lata demokracji, wolności i szczęścia. Kiedyś Gorzelik i Biedroń byliby po prostu Polakami. Dzisiaj jeden to Ślązak, a drugi gej.

 

Ta grafika pochodzi ze strony http://autonomia.pl/

 

e980a6848406a9aa18656592fe9bf372.jpg

 

I jest bardzo wymowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziadku, dziadku - czytaj cały kontekst i spróbuj zrozumieć - dyskutowaliśmy, czy to, że Śląsk znalazł się w Polsce było aż taki szczęściem dla Ślązaków - w tym własnie kontekście jakby się nie znalazł to te 30parę lat temu przypuszczalnie nikt by do górników nie strzelał.

 

a strzelali jedni Polacy do drugich, żeby nie było wątpliwości, na rozkaz jeszcze innych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda

 

Ja nie odmawiam doktorkowi prawa do głoszenia swoich poglądów m.in. na polskość,patriotyzm czy Polskę.Nie zgadzam się na to,że to on decyduje o tym czy ktoś jest czy nie jest patriotą czy Polakiem.To właśnie on w agresywnej formie zarzuca wszystkim inaczej myślącym zdradę,brak patriotyzmu czy polskości.Posunął się wręcz do kuriozalnego stwierdzenia,że każdy kto nie wierzy w zamach smoleński nie jest Polakiem!To są fakty!Nie zgadzam się również z obrazem Polski jaki maluje doktorek w swoich postach.Natomiast rozumiem,że takie spojrzenie na współczesną Polskę z jego punktu widzenia jest korzystne bo uzasadnia jego decyzję o emigracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

I jest bardzo wymowna.

Kompletnie bezsensowne. Zdecydujcie się w końcu, Czy Komorowski według was to demiurg i szatan wcielony, czy popychadło od żyrandoli.

Na tym cały bezsens polega - nie da się być jedym i drugim jednocześnie.

 

Streszczając i upraszczając - klerykalno-nacjonalistyczne, oderwane od krajowej rzeczywistości, roszczeniowo nastawione kłębowisko żmij. Słuchając tego było mi naprawdę przykro bo spodziewałem sie czegoś zupełnie innego.

Miałem do czynienia ze starą emigracją. Niestety tak to właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Kompletnie bezsensowne. Zdecydujcie się w końcu, Czy Komorowski według was to demiurg i szatan wcielony, czy popychadło od żyrandoli.

Na tym cały bezsens polega - nie da się być jedym i drugim jednocześnie.

(...)

 

Komorowski to przede wszystkim Prezydent Najjaśniejszej. RAŚ atakuje w ten sposób Państwo Polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Gorzelik i Biedroń byliby po prostu Polakami. Dzisiaj jeden to Ślązak, a drugi gej.

Oj, widac opinie ludności napływowej :)

 

Widzisz, ja kilkanaście lat mieszkam na śląski, a ze ślązakami pracuję jeszcze dłużej.

wiesz jak to Pan Bóg lepił ludzkie figurki i te nieudane egzemplarze wyrzucał za wisłę?

Ja słyszałem, żeby nie było watpliwości, w żartach. Zawsze jednak to jakiś podział, a były i bardziej stanowcze i bardziej na serio, o których nawet nie chcę pamietać.

A gej, na śląsku..to dopiero gej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadekwłodek

 

Kiedyś to była jedność moralno-polityczna narodu.

Nie widzę nic złego w tym,że ktoś czuje się Polakiem i Ślązakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadekwłodek

Kutz jest z innej opcji politycznej to musisz go zdeprecjonować.Nie wymagaj od osiemdziesięciokilkuletniego człowieka aby kręcił jeszcze filmy.

 

Postawiłbym sprawe odwrotnie - powinniśmy być wdzięczni Kutzowi, że postanowił dać sobie spokój z reżyserowaniem. Wajda przekonany o swoim geniuszu przegapil moment kiedy powinien przestać reżyserować i skutkiem tego ma w swoim dorobku kilka najzwyklejszych gniotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Oj, widac opinie ludności napływowej :)

 

Widzisz, ja kilkanaście lat mieszkam na śląski, a ze ślązakami pracuję jeszcze dłużej.

wiesz jak to Pan Bóg lepił ludzkie figurki i te nieudane egzemplarze wyrzucał za wisłę?

Ja słyszałem, żeby nie było watpliwości, w żartach. Zawsze jednak to jakiś podział, a były i bardziej stanowcze i bardziej na serio, o których nawet nie chcę pamietać.

A gej, na śląsku..to dopiero gej :)

 

Tu nie chodzi o ludność napływowa, tylko o eksponowanie podziałów.

Na Śląsku byłem kilka razy. Krótko. Z Polakami ze byłem w jednym plutonie. Dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Oj dziadku, dziadku - czytaj cały kontekst i spróbuj zrozumieć - dyskutowaliśmy, czy to, że Śląsk znalazł się w Polsce było aż taki szczęściem dla Ślązaków - w tym własnie kontekście jakby się nie znalazł to te 30parę lat temu przypuszczalnie nikt by do górników nie strzelał.

 

a strzelali jedni Polacy do drugich, żeby nie było wątpliwości, na rozkaz jeszcze innych...

 

Ponoć Śląsk o to sam krwią własną zbiegał. Nieprzymuszony.

 

Nie zapominaj o Niemcach.

 

Czasy "Wujka" ja pamiętam, a ty co najwyżej o nich słyszałeś.

 

dziadekwłodek

 

Czyli co?RAŚ do tiurmy?

 

Oczywiście.

 

 

dziadekwłodek

 

Kiedyś to była jedność moralno-polityczna narodu.

Nie widzę nic złego w tym,że ktoś czuje się Polakiem i Ślązakiem.

 

A ja tak. Stanowczo wolę, jak ktoś czuje się Polakiem ze Śląska. To ułatwia dialog. Na przykład z Polakiem z Mazur.

 

 

To nie jest eksponowanie podziałów to jest różnorodność.

 

To nie jest różnorodność. To jest eksponowanie podziałów. To rozbija więzi społeczne i narodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że Śląsk znalazł się w Polsce było aż taki szczęściem dla Ślązaków - w tym własnie kontekście jakby się nie znalazł to te 30parę lat temu przypuszczalnie nikt by do górników nie strzelał.

 

jakby sie śląsk znalazł w NRD toby nawet na ulicę nie wyszli to by ich STASI zakneblowała zanim by pomysleli przeciw systemowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasy Wujka pamiętam i znam, a właściwie to dziś już niestety muszę powiedzieć znałem uczestnika. I nie bardzo rozumiem co miało znaczyć: pamiętaj o Niemcach? Ja o nich pamiętam - pisałem o nich wcześniej :) Chyba, że okrężną drogą powołujesz się na pewnego prezesa, który publicznie w swoim czasie raczył był wyrazić swoje nader "światłe" zdanie, że Ślązacy to właściwie Niemcy?

 

To Stasi było gorsze niż Sowieci, ubecja, bezpieka, czy zomo, które traktowały Ślązaków jak Niemców? No to już dyskusja na temat tego, czy bardziej boli jak rżną piłą, czy jak rąbią siekierą - ofierze to wisi, efekt końcowy dla niej jest ten sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz to takie lekkie pierdolenie za uszami, bo równie dobrze można napisać po co Polsce niepodległość była? patrzcie jak się żyje w Niemczech. DZIŚ

 

na sląsku jestem często, pracuje z nimi duzo

 

takiego dziadostwa podszytego tym właśnie żalem do wszystkich i o wszystko nie widziałem nigdzie więcej.

 

dlatego jestem za autonomią, jak najpełniejszą. niech pokażą nam, chłopom z kongresówki jak się robi wielki kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że narażę się wielu z Was... Doktorek - zaiste dziwny człek - napisał swój post o 10:50. Nie wiem - może bezrobotny , może na emeryturce. A czy Wy , Panowie - tak samo ???:) Wszyscyście na bezrobociu ??? Czy może tak : buzie pełne frazesów o patriotyzmie a - uczniowie , studenci na wagarach ; pracujący - poniekąd też ? Według mnie patriotyzm nie polega na tym , że się o nim przepraszam - pier**li bez przerwy. Patriotyzm polega na wykonywaniu swej pracy. Nauka to też praca , dodam. Może nawet cięższa... Pozdrawiam uprzejmie - Jacek. PS - mocno przesr..e ma w takim razie według niektorych moja żona ( ta słynna Niusia:) - pracuje we Francji , będąc w delegacji. Ergo - płaci w Polsce podatki. Niemałe zresztą. Takich ludzi jest więcej , niż się Wam wydaje. Toteż ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Stasi było gorsze niż Sowieci, ubecja, bezpieka, czy zomo, które traktowały Ślązaków jak Niemców? No to już dyskusja na temat tego, czy bardziej boli jak rżną piłą, czy jak rąbią siekierą - ofierze to wisi, efekt końcowy dla niej jest ten sam.

 

obarczanie Polaków za to ,że śląsk jest w Polsce jest gównażerią historyczną i trudno z takimi argumentami dyskutować.

 

Ślązacy to taki naród (a niech wam będzie) ,który nie chce samostanowienia ale przynaależności do lepszego pana.

 

Jakby czesi byliby bogatsi od niemców to by chcieli do czech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że narażę się wielu z Was... Doktorek - zaiste dziwny człek - napisał swój post o 10:50. Nie wiem - może bezrobotny , może na emeryturce

 

a moze sluzba zdrowia w szpitalach np pracuje 24 na dobe? :) praca zmianowa,slyszales o tym? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho ! Pierwszy już jest ! Słyszałem. Mój Ojciec jest lekarzem :) I wierz mi - do głowy by mu nie przyszło podczas dyżuru - pierd.lić o "polityczce". Może po prostu - pracuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, gdy się jest zagranicznym patriotą, to ma się swoje gównoprawdy.

Działalność polityczną rozpoczął w 1997, startując z powodzeniem w wyborach do Senatu IV kadencji jako kandydat bezpartyjny z listy Unii Wolności w województwie katowickim. W parlamencie pracował w Komisji Emigracji i Polaków za Granicą i Komisji Nauki i Edukacji. Od października 2001 do października 2005 pełnił funkcję wicemarszałka Senatu V kadencji, którą łączył z zasiadaniem w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Był członkiem komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich w 2005.

 

W wyborach parlamentarnych w tym samym roku po raz trzeci został senatorem. Startował z ramienia własnego komitetu wyborczego KWW Kazimierza Kutza, otrzymując 111 907 głosów w okręgu katowickim. W wyborach w 2007 kandydował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej w tym samym okręgu, otrzymując 113 280 głosów. W październiku 2010 opuścił klub parlamentarny PO w geście solidarności z Januszem Palikotem, wspierając tworzone przez niego ugrupowanie[9].

 

W wyborach w 2011 ponownie ubiegał się o mandat senatora jako niezależny w okręgu wyborczym nr 80. Został wybrany na VIII kadencję Senatu, otrzymując 81 662 głosy[10]. 27 października 2011 prezydent Bronisław Komorowski powierzył mu wykonywanie obowiązków Marszałka Seniora Senatu VIII kadencji podczas pierwszego posiedzenia 8 listopada 2011[11]. W Senacie został przewodniczącym Koła Senatorów Niezależnych.

 

 

 

BAAAAAA RDZOOOOO WZNIOOOOOSŁYYYY ŻYYYCIOOORYSSSS.....

 

Ale na starość i tak zidiociał jak widać po tym co pier**li przy okazji każdego wywiadu.

 

Jeśli w polskim języku można się doszukiwać jakichś wspólnych cech regionalnych to będą to najczęściej elementy śląskie.

Dlatego 400tys, ludzi sobie może uważać że są odrębnym narodem tak samo jak babcie radiomaryjne mogą wierzyć, że są jedynymi patriotami.

Świadczy to jednak nie o tym, że nagle z tego poczucia zrodził się jakiś patriotyzm albo zupełnie nowy naród... Ale zwyczajnie że głupich nie brakuje. Także tych z BOOOGAAAATYYYMIII życiorysami i WIEEEELLLCEEE zasłużonych.

 

 

 

 

Przykład głupoty. Trzydzieści parę lat temu nikt tak by nie napisał, że Polacy strzelali do Ślązaków. Głębokie podziały wypracowały skutecznie elyty wywodzące się z "Solidarności"

 

To delikatnie powiedziane, chyba wynik politycznej poprawności.

 

Autor takiego fikołka filozoficznego że 30 lat temu Polacy strzelali do ślązaków musi cierpieć na tak skończony idiotyzm aż pozostaje się tylko dziwić, że potrafi jeszcze samodzielnie oddychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jeśli w polskim języku można się doszukiwać jakichś wspólnych cech regionalnych to będą to najczęściej elementy śląskie.

Co ty za dyrdymały wypisujesz? W języku polskim cechy regionalne (czyli odróżniające się od innych) ale wspólne (czyli takie same jak inne)? Komu tu usiłujesz wodę z mózgu robić specjalisto?

To jest kompletny bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziadku, dziadku - czytaj cały kontekst i spróbuj zrozumieć - dyskutowaliśmy, czy to, że Śląsk znalazł się w Polsce było aż taki szczęściem dla Ślązaków - w tym własnie kontekście jakby się nie znalazł to te 30parę lat temu przypuszczalnie nikt by do górników nie strzelał.

 

No tak filozofie bo w takim razie najwyżej by volksdeutsch do volksdeutscha strzelał podczas likwidacji kopalń...

 

A w Anglii to kto strzelał do górników??? Szkoci, Irlandczycy i potomkowie Vikingów pewnie...

 

Co ty za dyrdymały wypisujesz? W języku polskim cechy regionalne (czyli odróżniające się od innych) ale wspólne (czyli takie same jak inne)? Komu tu usiłujesz wodę z mózgu robić specjalisto?

To jest kompletny bełkot.

 

Dla idioty który nie wie co czyta to wszystko jest kompletny bełkot. Poczytaj coś na temat wspólnych cech regionalizmów językowych. Nie musisz sięgać do swojej zakurzonej wiedzy belferskiej. Wystarczy trochę .... Miodka.

 

Kaszubów nie uznano za odrębny naród z powodu braku tej cechy, a co dopiero ślązaków, których elementy gwarowe są obecne w innych polskich regionalizmach.

 

babcie klozetowe też mogą deklarować ze są odrębnym narodem i wykazywać się odrębną kulurą szaletową oraz gwarą - może maja nawet jakieś wspólne określenie na srajtaśmę, ścierę, i szczotkę do klopa. Ale niestety dopóki nikt inny poza nimi za naród nie będzie ich uważał, to będą nadal tylko babciami klozetowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Dla idioty który nie wie co czyta to wszystko jest kompletny bełkot. Poczytaj coś na temat wspólnych cech regionalizmów językowych. Nie musisz sięgać do swojej zakurzonej wiedzy belferskiej. Wystarczy trochę .... Miodka.

Zasłanianie się Miodkiem nie pomoże obronić kompletnego bełkotu logicznego.

To co napisałeś jest kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio - zdumiewające jest jak wraz z wyjazdem za granicę szybko radykalizują się poglądy na narodowo - wścieklicowe. Ciekawe zjawisko ...

 

Te poglądy są w głowach, w polskiej mentalności, a na występach gościnnych po prostu bardzo szybko się uzewnętrzniają... Niestety, plucie jadem z górnolotnej pozycji obsranego sfinksa mamy chyba w genach i czy to na emigracji czy też we własnym ojczystym kraju takie zachowania są niejednokrotnie normą... No! Ale Patriotyzm, Bóg, Humor, Ojczyzna! - Te cnoty przecież są najważniejsze! Aha, teraz jeszcze brzoza jest ważna!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor takiego fikołka filozoficznego że 30 lat temu Polacy strzelali do ślązaków musi cierpieć na tak skończony idiotyzm aż pozostaje się tylko dziwić, że potrafi jeszcze samodzielnie oddychać.

kolejny artysta co to nie przeczyta całości, nie postara się zrozumieć tylko wali co mu ślina na język przyniesie zanim rozum nadąży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.