Skocz do zawartości
IGNORED

"Szlachetne zdrowie...", czyli o tym jak sobie pomagamy, a jak szkodzimy.


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

heh, wymieniłeś tylko 3 czynniki 23031970.

W pierwszych słowach tego video jest uzupełnienie tych słów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medycyna akademicka jest wielka , ale naturalna ziołowa też pomaga , z resztą ziołowa też ma skutki uboczne , zioła to też chemia .

Zioła to taka wczesna medycyna też skuteczna w wielu przypadkach .

 

, a co z lekami homeopatycznymi ?

, to lipa , czy siła sugestii , ( te leki chyba nie mają substancji aktywnych ? ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wymieniłeś tylko 3 czynniki 23031970.

W pierwszych słowach tego video jest uzupełnienie tych słów :)

 

Nie oglądałem w/w filmu , niemniej czynników decydujących o naszym zdrowiu i chorobie jest mnóstwo i nie w sposób je wszystkie wymienić w dwóch zdaniach .

Uważam , że powinniśmy czerpać zarówno z medycyny konwencjonalnej oraz alternatywnej i przede wszystkim zachować rozsądek i umiar .

Najlepszą profilaktyką w zapobieganiu większości chorób jest zdrowa żywność , odpowiednia dieta , higieniczny tryb życia , przestrzeganie zasad higieny , coroczna diagnostyka (podstawowe badania) , spokój i cisza .

Oczywiście odwołuję się do rozsądku , tzn. jeżeli mam podejrzenie zapalenia otrzewnej , to nie będę pić ziółek w naiwnym przeświadczeniu , że mi pomogą ,itd.,itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek.

Powiadasz, że tabletki nie zastąpią...

 

A słyszałeś o dysfunkcjach organizmu nie produkującego określonych substancji? Nie wnikajmy w przyczyny.

Takiemu organizmowi nie dostarczysz z pożywieniem wystarczających substancji z zewnątrz...

I co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medycyna akademicka jest wielka , ale naturalna ziołowa też pomaga , z resztą ziołowa też ma skutki uboczne , zioła to też chemia .

 

Dlatego jestem za tym , aby czerpać z osiągnięć medycyny naturalnej i akademickiej , znaleźć kompromis i zachować zdrowy rozsądek .

Zwykła mięta pita w nadmiarze też nie jest zdrowa , podobnie jak antybiotyki zażywane z powodu zwykłej infekcji - umiar i jeszcze raz umiar !

 

Piotrek.

Powiadasz, że tabletki nie zastąpią...

 

A słyszałeś o dysfunkcjach organizmu nie produkującego określonych substancji? Nie wnikajmy w przyczyny.

Takiemu organizmowi nie dostarczysz z pożywieniem wystarczających substancji z zewnątrz...

I co?

 

Grzegorz słyszałem , ale czy ludzie żyjący 100-150 lat temu zdawali sobie z tego sprawę ?

Czy byli przez to bardziej chorzy lub podatni na choroby ?

Uważam , że urozmaicona dieta jest receptą na dostarczenie naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych substancji dla zachowania zdrowia .

 

Luteina , magnez , kwasy omega nie są wynalazkiem współczesnej farmacji , natura nam to serwuje od milionów lat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy tym co się wchłonie z tego co zjemy. W dzisiejszych czasach problemem są źle funkcjonujące układy pokarmowe. Przez ograniczoną powierzchnię wchłaniania wiele cennych składników z pokarmów nie jest przyswajalne a przez nadżerki w układzie pokarmowym do organizmu przenikają składniki które nie powinny przeniknąć (konserwanty, antygeny), powiększając toksemię. Jeśli w wyniku przyjmowania suplementów czujemy poprawę samopoczucia to najprawdopodobniej sygnał że są problemy z układem pokarmowym. W ten sposób zastępujemy nasze narządy z funkcji jakich już sobie nie radzą. Można się tak oszukiwać że jest dobrze. Tylko jak długo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy mam zagadkowe problemy z uszami i równowagą. Dociekliwy laryngolog stwierdził, że jestem czysty jak łza. Przedmuchał mnie i zbadał prawie przez wszystkie dziurki. Czy źródło problemów może być gdzieś poza naszymi najśmielszymi domysłami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jestem zdania: unikajmy to czego mozemy uniknac. W kazdym zarciu jest chemia, ale zawsze mozna wybrac te z mniejsza iloscia, lub bez. Etykiete w supermarkecie kazdy moze przeczytać. To tylko chwila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy mam zagadkowe problemy z uszami i równowagą.

 

Piotr masz problemy ze słuchem , czy z błędnikiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz słyszałem , ale czy ludzie żyjący 100-150 lat temu zdawali sobie z tego sprawę ?

Czy byli przez to bardziej chorzy lub podatni na choroby ?

Uważam , że urozmaicona dieta jest receptą na dostarczenie naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych substancji dla zachowania zdrowia .

 

Luteina , magnez , kwasy omega nie są wynalazkiem współczesnej farmacji , natura nam to serwuje od milionów lat .

No właśnie.

Kiedyś człowiek zjadł sobie tu listka, tam listka. Kawałek jakiejś padliny. Wszystko to nie myte, wchłaniał więc mikroelementy wapń, magnez...

 

Wiem, wiem. Zaraz ktoś powie, że ówczesny człowiek żył 30 lat... Ale to na skutek wojen i głodu... Jacyś pustelnicy dożywali sędziwych lat...

 

O czasach biblijnych nie wspomnę... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wchłaniamy bisfenol A i aspartam.

 

Ide na szproty w oleju.. od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie spożywanie ryb sporo, są bardzo zdrowe. Wszelkie dietki są złe, urozmaicenie jest dobre i jak już to zmniejszenie ilości jedzenia

a nie wykluczanie produktów.

 

Ja zawsze jestem zdania: unikajmy to czego mozemy uniknac. W kazdym zarciu jest chemia, ale zawsze mozna wybrac te z mniejsza iloscia, lub bez. Etykiete w supermarkecie kazdy moze przeczytać. To tylko chwila.

 

Pełna zgoda,tylko mnie denerwuje jak ktoś czyta numerki E5xx i mówi że sama chemia jest, a nie ma pojęcia o czym mówi bo część tych podejrzanych substancji to zupełnie naturalne np barwniki pochodzenia roślinnego,albo obojętne substancje.

 

Ja sam nie wiem które są które bo nie wnikałem w te szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr masz problemy ze słuchem , czy z błędnikiem ?

Objawy mam trochę takie od błędnika, w sierpniu przywiozłem z nurkowań takie zapalenie ucha i miałem mocne objawy od błędnika, ale ładnie szybko wyzdrowiałem.

Ogólnie od dwóch miesięcy jest już nie halo, trochę się badam i na razie wychodzi że jestem najzdrowszym człowiekiem na świecie.

Będę się teraz badał na robale - albo to, albo moje ostatnie dachowanie na nartach z marca, bo tak przywaliłem w grunt, że przez kilkanaście sekund byłem gdzieś na safari, a jak jakiś narciarz mnie dobudzał, to jeszcze słyszałem swoje majaczenie :) W innym języku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się badam

 

Będę się teraz badał na robale

 

Czy te badania spowodują że będziesz jeszcze bardziej zdrowy ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się badać, jeść warzywa, nie palić, nie pić, uprawiać sporty - wtedy człowiek umrze zdrowszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Trzeba się badać

 

Ideałem byłoby powszechne pełne skanowanie rezonansem magnetycznym co kilka lat, niestety większosć badań potrafi wykazać idealny stan zdrowia kiedy nowoczesne metody potrafia wykryć wtedy absolutny stan krytyczny do natychmiastowej operacji czy innego działania ratującego życie i zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się badać, jeść warzywa, nie palić, nie pić, uprawiać sporty - wtedy człowiek umrze zdrowszy.

 

Tak się mówi, ale jak coś nagle się dzieje i człowiek nie może robić tego co wcześniej, ma mniej siły, to chce wyeliminować problem. Albo dowiedzieć się co robi źle.

Mam rówieśników, o których wiem że długo nie pociągną.

Z resztą to takie gadanie babcine o hipochondrii nie sprawdza się już dzisiaj, kiedy mamy do czynienia z truciem człowieka ze wszystkich stron.

Dziadzia palił, pił, jadł szmalec i żył sto lat, pradziadek też. No i co z tego, kiedy osoby, które mają dzisiaj po 20lat, za 5-10 lat będą wrakami ludzi? Bezpłodnymi, otyłymi, chorymi, niezdolnymi do niczego wrakami? A Freud nie żył w dzisiejszych czasach -ponownie, związku z tematem brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym paleniem to masz rację. Sam nie palę ale słyszałem o przypadkach kiedy rodzina tak mocno nastawała na wieloletniego palacza aby rzucił nałóg, dla zdrowia. Aż w końcu się poddał i przestał palić. Pożył jeszcze rok, może dwa.

Sportu też nie polecam, raczej trochę ruchu.No chyba że ktoś lubi i mu to sprawia przyjmność ale trzeba zwracać uwagę na sygnały od organizmu że ma już dosyć. Gdyby sport był zdrowiem to sportowcy by nie chorowali.

A, jakis czas temu wróciłem do smalcu. Niczego już nie smażę na oleju. Jem raczej tłusto. Nie zapominam o surówkach. Wykluczyłem produkty z glutenem. Schudłem. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Dziadzia palił, pił, jadł szmalec i żył sto lat, pradziadek też.<br />

Ale większość jego rówieśników pomarła, nim dorosła. Ostali się ci, co im ani tłuszcz ani tytu niem szkodziły. Dziś każdy "zdechlak i chuderlak" ma szanse dożyć i spłodzić innego zdechlaka i chuderlaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu piekę w domu chleb żytni z mąki 2000 na domowym zakwasie bez drożdży tylko ze solą i kminkiem. Pierwszy i drugi kroiłem tasakiem a potem zmieniłem technologie i następne wypiekam perfekcyjnie wzorowo. Poza tym kocham spyry oleje boczki, i sery pleśniowe.Nie chce sie zmieniać kocham jedzenie.

 

Polecam podcast na trójce Dobronocki- audycja pod tytułem "pszenny brzuch" o szkodliwości mąki pszennej i innych produktów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedbanie o zdrowie jest takie męskie i twardzielskie. A czy jest ktoś, kto jest dumny ze swojego grubego brzucha i ogólnego sflaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś, kto jest dumny ze swojego grubego brzucha i ogólnego sflaczenia?

 

Mnie to już nie dotyczy :)

 

audycja pod tytułem "pszenny brzuch" o szkodliwości mąki pszennej i innych produktów.

 

Ostatnio jest moda na tak zwane pieczywo z mąki pełnoziarnistej bo niby takie zdrowe. Owszem jest trochę błonnika, tylko to raczej martwy błonnik. Nastawianie się na minerały z otrąb poddanych obróbce termicznej jest dużą naiwnoścą. Pic na wodę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w osiedlowym sklepiku mamy coś takiego. Właśnie kupiłem.

To nasz produkt regionalny z certyfikatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapłaciłem 3,90. Chleb jest super. Fajnie że istnieją takie rzeczy.

 

Mąka, produkty mączne faktycznie tuczą... Jak ktoś chce gubić kilogramy, to lepiej trochę przystopować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mam trochę takie od błędnika, w sierpniu przywiozłem z nurkowań takie zapalenie ucha i miałem mocne objawy od błędnika, ale ładnie szybko wyzdrowiałem.

Ogólnie od dwóch miesięcy jest już nie halo, trochę się badam i na razie wychodzi że jestem najzdrowszym człowiekiem na świecie.

Będę się teraz badał na robale - albo to, albo moje ostatnie dachowanie na nartach z marca, bo tak przywaliłem w grunt, że przez kilkanaście sekund byłem gdzieś na safari, a jak jakiś narciarz mnie dobudzał, to jeszcze słyszałem swoje majaczenie :) W innym języku :)

 

Czy po tym dachowaniu na nartach miałeś torsje ? I jeszcze jedno , robiłeś prześwietlenie kręgosłupa szyjnego oraz CT głowy ?

 

Ja od jakiegoś czasu piekę w domu chleb żytni z mąki 2000 na domowym zakwasie bez drożdży tylko ze solą i kminkiem.

 

Jak mniemam nie masz problemów ze zgagą ?

 

Sportu też nie polecam, raczej trochę ruchu.No chyba że ktoś lubi i mu to sprawia przyjmność ale trzeba zwracać uwagę na sygnały od organizmu że ma już dosyć. Gdyby sport był zdrowiem to sportowcy by nie chorowali.

 

Stawiam szklaneczkę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, bo czekam w kolejce do dobrego neurologa. Niemniej kręgosłup szyjny dostał już nie pierwszy raz, ponieważ dwa lata temu podobnie wbiłem się w ziemię pionowo głową nadrywając więzy obojczyka ramienia i mostka. Dobrze że poprzednie 3 miesiące przed nartami gimnastykowałem i rozciągałem szyję. Bo normalnie przy mojej masie to by było fatality.

Koniec stoku był nieoznaczony i kończył się urwiskiem 120cm wysokim. Jak się zorientowałem to już było za późno.

Torsje nie. Głowa może nie tak bardzo, bo jednak kask i śnieg ma pewną podatność. Na szczęście jakoś to przechodzi, nawet biegałem ostatnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie pamiętam co to zgaga, a chlebek naprawdę kwaśny czasami stworzyłem. Najlepsza jest piętka zaraz po pieczeniu,brytwanka smarowana masłem i ta skórka wychodzi bardzo chrupiąca rumiana delikatna. Chociaż tak naprawde nie wolno go kroić po pieczeniu bo jest zbyt delikatny w środku.Na drugi dzień jest dobry.

 

W kwestie zdrowotności i błonnika nie wnikam ale najważniejsze że mąke wybieram ja i ja znam składniki, nawet wody używam mineralnej albo z źródła. Tak jak w linku Piotra piszą,składniki sie liczą, zresztą jak w dobrej kuchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaga? Kwaśność, grzybice, inne takie? Ostatnio trafiłem na taki wykaz kwasowości potraw i moim zdaniem nie jest to głupie podejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z wykazu wynika że żyto jest kwaśne. No z resztą zakwas się z niego robi. A pszenica jest modyfikowana i lewa. Więc może orkisz, albo jakaś ekologiczna pszenica.

 

Oczywiście z kwaśnych rzeczy nie trzeba całkowicie rezygnować, ale warto posiłek skompensować czymś alkalicznym. Dodatkiem niektórych warzyw, cytrynka, soczek grejprfutowy świeży ;)

Na pewno nie ser czy nabiał, ponieważ białko produktów mlecznych ma oczyn, generalnie mówiąc, za kwaśny dla człowieka do tego stopnia, że u starszych kobiet robi osteoporozę. Natomiast dla cielęcia jak najbardziej się nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie pamiętam co to zgaga

 

Pytałem , ponieważ chleb żytni stymuluje wytwarzanie kwasów żołądkowych i dla ludzi cierpiących na zgagę jest niezdrowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyto, a chleb żytni już należy do średniozakwaszających. Czyli co? starać się nie tylko zakwaszać ale spożywać dla równowagi również potrawy mocniej alkalizujące? aby organizm miał lekko i pH krwi miało sie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba zmniejszać zakwaszenie. Mega alkalizującą potrawą jest meksykańskie guacamole. Takie coś na śniadanie zamiast twarogu i gwarantuję już po dwóch dniach poprawę samopoczucia. Każdy składnik guacamole praktycznie mocno alkalizuje. Podobno dzisiaj człowieki mają problem z przekwaszeniem. Cukier, wszystko słodkie, kwaśne. Brak tej zieleniny. Oczywiście rzeczy z marketu nie bardzo się nadają, jak ktoś sobie weźmie do serca i nakupi pomidorów, warzyw w markecie, to raz że niejadalne, dwa, niezdrowe, trzy ochydne. Warzywa z natury są dobre, ale to co jest w marketach, to ja się nie dziwię że dzieci krzywią nosem na sałatki itp. No i dowalać pietruchy, kopru, kolendry, ale tak garściami na kanapki, a nie jakieś tam majonezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyto, a chleb żytni już należy do średniozakwaszających. Czyli co? starać się nie tylko zakwaszać ale spożywać dla równowagi również potrawy mocniej alkalizujące? aby organizm miał lekko i pH krwi miało sie dobrze

 

Odpowiem pytaniem , proszę aby każdy czytający indywidualnie udzielił nań odpowiedzi : wiele ludzi spożywa chleb żytni , ale nie każdy cierpi z tego powodu na zgagę - dlaczego ?

 

Tak, trzeba zmniejszać zakwaszenie. Mega alkalizującą potrawą jest meksykańskie guacamole. Takie coś na śniadanie zamiast twarogu i gwarantuję już po dwóch dniach poprawę samopoczucia. Każdy składnik guacamole praktycznie mocno alkalizuje. Podobno dzisiaj człowieki mają problem z przekwaszeniem. Cukier, wszystko słodkie, kwaśne. Brak tej zieleniny. Oczywiście rzeczy z marketu nie bardzo się nadają, jak ktoś sobie weźmie do serca i nakupi pomidorów, warzyw w markecie, to raz że niejadalne, dwa, niezdrowe, trzy ochydne. Warzywa z natury są dobre, ale to co jest w marketach, to ja się nie dziwię że dzieci krzywią nosem na sałatki itp. No i dowalać pietruchy, kopru, kolendry, ale tak garściami na kanapki, a nie jakieś tam majonezy.

 

Generalnie żywność wysoko przetworzona oraz chemia nam nie służą , jak jednak przed tym uciec (praca , brak czasu , wygoda , koszty ,itp.utrudnienia )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.