Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór amplitunera do 7000zł


dawwilk24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem nowy na forum i bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera do kolumn: frontowe- JMlab Cobalt 816, Tył- JMlab Chorus 705s, Centralny- Paradigm CC-270, Sub- JMlab Chorus SW 700.Pokój ok. 20m. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,brak hdmi dyskwalifikuje Harman'a. Potrzebuję też dwóch stref do obsłużenia głośników w łazience i najlepiej aby sterowało się tym wszystkim przez smartfona. Myślałem o Denon'ie 3313 i Marantz 7007.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podaj proszę jakie będzie wykorzystywanie systemu - czy tylko filmy, kino domowe, czy także muzyka. Jeśli muzyka, to jakie gatunki zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Dodatkowo podaj, jakie masz wymagania w kwestii wyposażenia urządzenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wahasz się pomiędzy Denonem a Marantzem dlaczego ich nie odsłuchasz sobie? Sam najlepiej wybierzesz który z nich bardziej będzie Ci odpowiadał...

Obydwa są bowiem według mnie świetnym wyborem.

 

Zresztą w tej cenie to denon 4311...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podaj proszę jakie będzie wykorzystywanie systemu - czy tylko filmy, kino domowe, czy także muzyka. Jeśli muzyka, to jakie gatunki zazwyczaj słuchasz

A powiedz jak ty dobierasz amplituner do gatunków muzycznych? Który ampli zaproponujesz do jazzu, a który do muzyki klasycznej - i czym niby te amplitunery miałyby się różnić??? A co jak ktoś słucha 2 albo 10 "gatunków" muzycznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz odpada, zagra za ostro, wzmacniacze Denona to muły, szkoda czasu. W tej cenie pomyślałbym o jakimś topowym Pioneerze lub NAD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy doda coś od siebie.. Subiektywnie ( akustyka, muzyka, upodobania ) i .. ?

Myślę , że w tym zakresie cenowym wybór jest spory i żaden producent skuchy nie popełnił..

Szukasz konkretnego dźwięku ( bo o tym tutaj dyskutujemy ) - posłuchaj.. nic tego nie zastąpi !

Moim zdaniem Onkyo ( chyba 906 ) zagrało fajnie z Focalami ( akurat takiego zestawu słuchałem w salonie ) . Odsłuchu nic nie zastąpi . 5007 dostaniesz w założonym budżecie - zastanawiałbym się jednak ( jeśli priorytetem jest wciąż dźwięk ) nad rozwiązaniem procesor+końcówka/końcówki mocy. Znacznie lepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewagą są u mnie filmy,na drugim miejscu muzyka. Preferuje stary polski rock ale lubię też pop i ogólnie to co leci w radiu i wpada w ucho:)Najważniejsze dla mnie w apmlitunerze jest aby miał dużo wejść hdmi, posiadał drugą strefę dla głośników w łazience i aby można nim było łatwo sterować przez smartfona. W moim przypadku ciężko jest zestawić apmli z kolumnami cobalt, bo nie mogę ich znaleźć w sklepach, a u mnie w mieszkaniu kable są już w ścianach i potrzebuje profesjonalnej instalacji i wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

rzeczywiście może być ciężko znaleźć Cobalty, jednak jeśli miałbyś dokonywać odsłuchu w salonie to warto poszukać w tym celu następców, czyli Focal Chorus 816V, nie jest to ta sama kolumna oczywiście, ale da może zbliżony efekt do tych, które posiadasz.

 

Ze wspomnianych powyżej, spełniających Twoje wymagania amplitunerów do kolumn Focal, proponowałbym bliżej przyjrzeć się Denonowi AVR 3313 lub też wchodzącemu właśnie następcy AVR X4000. Alternatywnie Onkyo TXNR 1010. Powyższy wybór zapewni dynamiczny dźwięk w kinie, jednocześnie spełni oczekiwania w kwestii funkcjonalności.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc Onkyo do Focali, bo w muzyce bedzie kiszka, chyba ze podlaczysz jakis super dynamiczny cedek z gesta srednica - w przeciwnym wypadku bedzie chudo, chudo i ostro. Mialem topowe Onkyo z Focalami i wiem co mowie.

Do Focali to z ww tylko Cambridge, ew Arcam lub Denon.

 

Witam wszystkich,jestem nowy na forum i bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera do kolumn: frontowe- JMlab Cobalt 816, Tył- JMlab Chorus 705s, Centralny- Paradigm CC-270, Sub- JMlab Chorus SW 700.Pokój ok. 20m. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Onkyo TX-NR3009. Starszy model, ale bardzo dobry brzmieniowo. W tej chwili ma fantastyczną "zejściową" cenę.

mialem ten ampli jeszcze kilka dni temu i OCZYWISCIE pelna rekomendacja

29kg wagi

1060W trafo

wszystko co potrzeba na pokladzie

cichy przy obciazeniu

oddalem go za 4700z (czarny kolor)

srebrny sie dostanie za 5700 a czarnego BRAK wiec czarny bedzie kosztowal okolo 7000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się różnica w preferencjach.

Moim zdaniem Onkyo fajnie grał z Focalami - słuchałem trochę Rock, Pop, muzyki filmowej - było soczyście, z dobrym wypełnieniem ! Spróbuj wypożyczyć za kaucją w którymś sklepie - nic nie ryzykujesz... Dodatkowo możesz dostać dobry upust jako członek forum.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten ampli jeszcze kilka dni temu i OCZYWISCIE pelna rekomendacja

29kg wagi

1060W trafo

wszystko co potrzeba na pokladzie

cichy przy obciazeniu

oddalem go za 4700z (czarny kolor)

srebrny sie dostanie za 5700 a czarnego BRAK wiec czarny bedzie kosztowal okolo 7000zl

Wszystko sie zgadza tylko waga to 25 kg kolego,,,, kupilem dwa dni temu onkyo 5010 i wazy ten 25 kg i jego nizszy brat rowniez ma taka wage, a tak przynajmniej podaje instrukcja... Co do brzmienia focal i onkyo to ja mam kilku znajomych i maja takie polaczenie i jakos nie narzekaja oczywiscie jesli komus focale sie podobaja .... A ja sluchalem ich i mi osobiscie nie podpasily ale generalnie sa to zacne kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne. Karton + dużo styropianu :) Może to ważyć 4 kg.

POczekaj jeszcze troszkę i kup używkę Denona AVC-A1 HD. W kinie rewelacja!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś tu na forum pisał , że właśnie ten ampli ( Denon AVC-A1 HD ) mu się psuł i się go pozbył więc nie wiem czy warto interesowac się tak drogą używką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.