Skocz do zawartości
IGNORED

Pomóżcie w wyborze kolumn... podaje kryteria...


hagie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakoś nie mogłem odnalezc odpowiedzi w powstałych już tematach.

Chce kupić kolumny podłogowe używane do 1-1,5tys

Mam z tym duży kłopot.

 

Moje pierwsze kolumny były to: jamo studio 180,

następne to koda ka f140, pózniej QUADRAL MONTAN gdzie wazyla prawie 40kg jedna kolumna,

a ostatnie to stare I.Q. (oparte na dwoch 160mm vifa i bawelnianej kopulce vifa, trojdrozne)

Odczucia ww.

Niskie tony najprzyjemniejsze były dlamnie w studio 180, kody były całkiem całkiem, quadrale (tu pewnie czesc sie zdziwi dlaczego mi najbardizej sie te nie podobały) no poprostu dla mnie zbyt ''rockowe'' brzmienie, miały za bardzo wyeksponowany górny środek, jechały za bardzo górą, bass nie dudnił ale był jak dla mnie specyficzny. Góra a przede wszystkim środek najpiękniej grał jak dla mnie w tych I.Q. za to bass tam był tragiczny.

 

Szukam kolumn ciemno brzmiących, a przede wszystkim ciepło, z przejrzystym dolnym środkiem, tak aby było troche powietrza, nie ma prawa ''jechać górą" no a przede wszystkim bass... - jak już spotykam kolumny które brzmią zadowalająco w górze i w ogóle przestrzeń dobra, to bass jest zwykle za mało głęboki, lub znów odwrotnie...

Zależy mi właśnie aby grał jak najgłębiej i nisko, a nie żeby ''stukał, takim ''górnym'' basem"

 

aha,okropny jest dla mnie typ brzmienia altusów, jedzie to górą, wali górnym środkiem, coś tam stuka i dudni i że niby to bass jest.. ja nie przepadam za takim stylem...

 

Proszę, doradzcie coś wg. wyżej wymienionych upodobań... Dziękuję wam z góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna informacja. Ponieważ pieniądze nie za duże a kolumny których dotąd słuchałeś wcale nie najgorsze - nasuwa mi się pytanie z jakim wzmacniaczem i odtwarzaczem kolumny mają pracować. Może tam siedzi przyczyna złego dźwięku a próbujesz go naprawić kolumnami. Więc jaka jest reszta systemu - z czym mają grać kolumny ? I do jakiego typu muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Może zabrzmi to zabawnie, ale możnaby w sumie za te pieniądze wymodelować obecne brzmienie kablami ;)

 

A tak na powaznie: przestaw nam szczegóły na temat obecnego sprzętu, pomieszczenia, metrażu itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

giełda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i sprawa załatwiona.....kiedyś miałem 7 setki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale studio 180 to kluchy straszne. Są warte tyle, po ile chodzą używki - 250-400zł. Za większe pieniądze ludzie kupują Tannoye M1 (mimo że kiedyś w sklepie kosztowały ok. 400-500 - jak dla mnie fenomen ceny używek)

Za 1000-1500 masz już spory wybór - poprzez Tannoye M4, podłogowe Avance Omega lub Dana, czasem trafisz B&W603. Wszystkie mają sporo basu, niezłą średnicę i niemęczące wysokie tony. Jak lubisz efektowne kolumny (choć odrobinę mniej muzykalne), to polecam Paradigm Studio 9 (stary model koloru szarego, tych nowych nie Studio słuchałem).

Wszystkie te kolumny mają podwójne średnio-niskotonowce, więc basu nie będzie mało. Tylko dwa problemy - czy masz gdzie postawić podłogowce i czym je zasilić. Wg mnie pokój i możliwości ustawienia i dania dużo wolnego miejsca kolumnom definiują ich wybór.

Trzy elementy - pomieszczenie-kolumny-wzmacniacz w 90% określają jakość zestawu. Źródło czy kable to pozostałe 10%.

Musisz też zdradzić jakiej muzyki słuchasz - zestaw do jazzu nie do końca przy małym budżecie będzie pasował do rckowego łojenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX FS-250 jest według mnie nadal bezapelacyjnym hitem. Co prawda ostatnio zdrożały ale nadal są THEBEST.

 

Jamo studio 180 ???? Miałem ten shit i odradzam stanowczo.

Z używek Tannoye M4 jak kolega wspomniał ale uważaj na naprawiane na allegro, gdyż prawie 100% to lipa. Najlepiej kupić od znajomego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z super basem i dynamicznym, delikatnym brzmieniem góry - Oli Roth 40 - do bardziej elektronicznej muzyki, nieco mniej naturalna średnica (ale nie męcząca)

 

Jak masz mocniejszy wzmacniacz to Dynaudio Audience 70 (naturalne, ciepłe, miękkie i kawał basu)

 

Też do mocnego wzmacniacza - Infinity Kappa 6.2 / 7.2 (duża ściana dźwięku i niesamowita dynamika, ładna przestrzeń, efektowne ale nie natarczywe, mocne uderzenie basu, średnica wyrazista, barwa neutralna - nie są tak ciepłe jak Dynaudio i Oli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.