Skocz do zawartości
IGNORED

Porównanie wkładek


belami

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się ma wkładka Nagaoka JT 555 (Tonar 555) do Nagaoki MP110. Cenowo są porównywalne, dlatego pytam. Planuję kupić model 555 do Thorensa 146 mkV z ramieniem TP28 (12,5g). Reszta toru w "o mnie". Otwarty jestem także na inne propozycje w cenie ok 600.

Obecnie gra Linn K5 i chciałbym coś co doceni walory gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ani jednej ani drugiej wkładki. Różnią się szlifami - eliptyk/shibata. Nie wiem, czy JT555 nie wymaga cięższego ramienia - spytaj Ahaji.

 

Ogólnie mały wybór jest we wkładkach...Jeszcze masz Denona dl110 - MC high output, czyli pójdzie na przedwzmacniaczu do MM. Oprócz tego seria 2m i nowe goldringi.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczę, że czytałem opinie o różnych wkładkach (na tym forum oczywiście) i wybór na tę chwilę jest nieprzypadkowy. 2M przynajmniej Brown, Goldring minimum 2400 to ceny na tę chwilę poza moim zasięgiem.

We wrześniu zostanę tatusiem, więc jakakolwiek zmiana wkładki musi odbyć się przy założonym budżecie, poza tym droższe wkładki pociągną za sobą zmianę pre itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby 'ułatwić' Ci wybór dołożę jeszcze wkładkę NAGAOKA MP-20

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Z aukcji wynika, że brak wysyłki do innych krajów Europy, więc jak ją kupić :)

Nie wynika, skontaktuj się ze sprzedającym w sprawie kosztów wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aukcji wynika, że brak wysyłki do innych krajów Europy, więc jak ją kupić :)

 

o ile dobrze pamiętam wysyłka kosztowała 10E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mp-20 zagra lepiej w mojej konfiguracji niż JT 555? Różnica w cenie około 200 co jestem w stanie zaakceptować. Tylko ten język włoski ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem JT 555, więc nie mam pojęcia jak się ma do mp-20

sprzedawca włada bez problemu językiem angielskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się poorientować czy i za ile dostanie się igłę do MP20 ... w razie gdyby co.

 

110tka czy 20tka maja zwykłe szlify eliptyczne (8/18). Pod tym względem nie można ich równać z tym co jest w JT555, która przeczyta więcej. Ta z kolei ma niższy poziom wyjściowy. Jest sztywna, lepiej zagra na kilkunastogramowym ramieniu. Nie powinna być wieszana na lekkim kilku gramowym ramieniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaja dzięki za informację. Napisz czy ramię tp28 czyli 12,5g wystarczy do modelu 555?

Czy dostępna jest igła do 555 oraz jaka jest jej cena?

To może jeszcze jedno pytanie. Jak się prezentuje Audio Technica 440mla do Nagaoki 555.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopuję temat. Tez jestem na etapie szukania wkładki i mam właśnie dylemat nad at 440 a nagaoki 555. Tzn brałbym chętnie Ortofona bronze ale ta cena mnie nie zachwyca. Strasznie wywindowała. Co się stało na rynku wkładek ze tak ostro poszły w górę? To kwestia zainteresowania towarem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. Tez jestem na etapie szukania wkładki i mam właśnie dylemat nad at 440 a nagaoki 555. Tzn brałbym chętnie Ortofona bronze ale ta cena mnie nie zachwyca. Strasznie wywindowała. Co się stało na rynku wkładek ze tak ostro poszły w górę? To kwestia zainteresowania towarem?

To prawda ,oddalem miesiac temu koledze z forum ten 2M Bronze w cenie 440

a teraz ceny szybuja ! moze po zamieszczonym tescie wkładek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pewna osoba poleciła mi bronze. Mówiła z pamięci o kwocie 1kzł teraz patrze na ceny to lekka przesada. Myślałem o bronze ale chyba będę musiał zmienić nastawienie na at440 lub na jt 555. Wracając do tematu nie sądzę że był to efekt testu. Może jakaś zależność handlowa. może zna ktoś jakieś tańsze wkładki które nie odbiegają od tych wymienianych.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie wymienione wkładki mają już dość zaawansowane szlify igieł (2M Bronze - Fritz Gyger, AT-440 MLa - Micro Line), tańsze są wkładki ze szlifami eliptycznymi, ale one nie zagrają tak jak te o których mówimy. Zakładam, że wiesz czego chcesz, i szukasz akurat tego rodzaju dźwięku jaki powstaje z ostrych szlifów. No i że takie wkładki skalibrujesz jak należy, a należy to skalibrować niezwykle starannie, bo jak nie ma trafionej "w punkt" kalibracji, to one potrafią zagrać strasznie i szybko zmęczyć/zniechęcić słuchającego. Powstaje w ten sposób wiele nierzeczowych opinii o względnie dobrych wkładkach, których ktoś nie potrafił ustawić, natomiast potrafił napisać tzw. prawdy objawione, które z rzeczywistością nie mają za wiele wspólnego. Do listy podobnych wkładek możesz śmiało dopisać Goldringi 2300/2400/2500 oraz Goldringi 1012/1022/1042, a także Regę Exact. Jedyne wyjście to szukać używanej wkładki tego rodzaju, ale to generalnie odradzam. Rozsądniej byłoby wstrzymać się z zakupem i dozbierać pieniędzy.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli scisłosci , 2M Bronze posiada miedż beztlenowa platerowaną srebrem , i zgodna podatność na średnie i lekkie ramiona. Szlif jest bardzo przyswajalny, a z tym uzwojeniem sporo deklaruje w dżwięku.

 

Cena - niestety to aktualny trend na rynku kruszców i stali. "Stare" zapasy stoją w cenie, nowe niestety schodzą z aktualnym kursem - popyt i sprzedaz. To jest powodem cen rosnących. W europie schodzą wkładki dobre, w Polsce ...tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.