Skocz do zawartości
IGNORED

WZOROWE napędy ROM do ripów + oprogramowanie.


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Znacie jakieś aktualne podsumowania dotyczące najlepszych napędów CD, DVD, BD - ROM pod kątem RIP-owania CD ?

 

A coś w świecie oprogramowania pod kątem RIP-owania, wybitnego się pojawiło - czy dalej EAC i dBpoweramp rządzą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

czy dalej EAC i dBpoweramp rządzą

A co to świat tuningowanych golfów, że coś rządzi?

Nigdy nie używałem, ani jednego, ani drugiego i nie widzę powodu, by używać. Do ripowania jest wiele programów, tak samo i sprawdzają się różne napędy. Napęd ma skutecznie czytać dane i to jest jego najważniejsza cecha. Jak to będzie robił to i płyty zripuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. - a teraz może coś konstruktywnego i konkretnego, bo jak do tej pory, to jedynie

powtarzasz ogólniki - program ma zgrać, a napęd ma czytać - to wszyscy wiedzą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ty chyba nie wiesz. Napędy obecnie różnią się tylko czasem jaki potrzebują na wykonanie danej operacji, skuteczność jest niezmiennie 100%. Superduper wypasiony napęd zripuje płytę w minutę, a badziewny w 2. Koniec pieśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuteczność jest niezmiennie 100%

 

To tylko fanatyczna wiara. Mało jeszcze wiesz .

A o trybach : buforowanie, dokładny strumień, błedy C2 to coś kiedyś słyszałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niedawno problem kilkoma płytami CD, bo mój DVD Asus nie chciał je czytać. Polecono mi Teaca DV524 jako bezproblemowy do ripowania płyt.

Po jego zakupie okazało się, że to jeszcze większe badziewie niż mój stary Asus, bo nie dość, że tych płyt nie chciał czytać, to jeszcze nie czytał innych.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że mam stare DVD Toshiba, który płyt DVD dawno przestał czytać, zaś CD czyta bez problemu. Niestety napęd jest na P-ATA...

Wygląda na to, że obecne napędy jakby zapomniały czytać niektóre CD, a te porysowane już w ogóle :(

 

Tak do tej pory tak myślałem, póki nie kupiłem nagrywarki Blu-ray LGBH16N540, która jak się okazało czyta wszystkie moje CD z którymi był jakiś problem.

Normanie jestem zaskoczony…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o trybach : buforowanie, dokładny strumień, błedy C2 to coś kiedyś słyszałeś ?

 

o dokładnym strumieniu to nie słyszałem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki nie kupiłem nagrywarki Blu-ray LGBH16N540, która jak się okazało czyta wszystkie moje CD z którymi był jakiś problem.

 

znaczy ten model kupiles?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten - LG BH16NS40

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzeba trochę poczytać, ale chyba warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo napedow, ktore nie odczytuja plyt zabezoiezonych np: Virgin Records.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo napedow, ktore nie odczytuja plyt zabezoiezonych np: Virgin Records.

Ja nazywam takie plyty uszkodzonymi. Tak samo jak te zawierajace bledy c2. :)

Jak chcecie dyskutowac o tego typu odpadach (przepraszam ale nie trawie jak mnie wydawca plyt trkatuje jak zlodzieja) to zaznaczcie wyraznie, ze mowa o sprzecie pozwalajacym ratowac uszkodzone plyty. Bo nieuszkodzone kazdy nieuszkodzony naped powinien odczytac tak samo. Pytanie tylko ile lat nm posluzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, będzie różnica między 10 napędami, kiedy każdy zripuje płytę w taki sposób, że accuraterip potwierdzi, że jest ok? Czy wtedy pliki mogą grać inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, będzie różnica między 10 napędami, kiedy każdy zripuje płytę w taki sposób, że accuraterip potwierdzi, że jest ok? Czy wtedy pliki mogą grać inaczej?

No jasne. Moja żona słyszy różnicę z kuchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, będzie różnica między 10 napędami, kiedy każdy zripuje płytę w taki sposób, że accuraterip potwierdzi, że jest ok? Czy wtedy pliki mogą grać inaczej?

 

To będzie taka bajeczka: 10 różnych napędów różniących się parametrami oraz zużyciem odczyta tę samą płytę z max prędkością i uzyskamy 8 ripów identycznych z AccRip oraz 2 ripy z 1 błędnym sektorem, co spowoduje zakłócenia na poziomie np. -20 dB trwającymi milisekundy. Pliki zagrały inaczej, ale pozostało to niezauważone w tym fragmencie, ponieważ pozostałe próbki pozostały niezmienione. Pozostałe 8 ripów odtworzono w ciągu godziny na tym samym sprzęcie a w czasie tej jednej godziny zmianie uległo wiele parametrów, które zostały pominięte i pliki zagrały inaczej, więc stwierdzono że pliki nie mogą być identyczne. Jednak kilka osób wtajemniczonych wiedziało, że pliki są identyczne i dla nich każde odtworzenie niczym się nie różniło, więc pozostałe osoby wyszły w końcu na...osoby ulegające sugestiom itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jakie to pominięto?

Napięcie przedmiesiączkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Nie sprzęty są różne. To audiofile są napruci w różnym stopniu :DDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgrywać to tylko po sąsiedzku z jplayem. Wtedy wyciągamy z bezdusznej CD taśmę matkę i cieszymy się realistycznym dźwiękiem na głośnikach wbudowanych w monitor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisał Lumperator.

Poza tym - polecam napęd, z którego sam korzystam - stary, dobry napęd CD Infra60 firmy Creative.

Ma ciekawe oprogramowanie i - co najważniejsze przy zgrywaniu - prędkość odczytu x1.

Znakomicie sprawuje się także jako odtwarzacz wszelkich płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "z 1 blednym sektorem"? Ripowanie to nie jest odtwarzanie plyty audio i mamy mozliwosc ponownej proby odczytu. Jesli na plycie sa bledy typu c2 to juz nic nie poradzisz zeby nie wiem jaki doby to byl naped.

 

Nie bardzo ograniam dlaczego odczyt x1 ma byc lepszy niz odczyt dajmy na to x16. Co jest lepszego w tym ze zgrywanie zajmuje dluzej przez co nie ma mozliwosci powtarzania tak wiele razy odczytu przy bledach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im trudniej odczytać dane, tym nagrywarka bardziej zwalnia, te które są w stanie bardziej zwolnić są w stanie odczytać bardziej porysowane płyty. Miało to znaczenie raczej kiedyś, obecnie w czasach bluray i dvd, każdy czytnik jest znacznie bardziej precyzyjny niż czytniki CD sprzed kilku lat, i z większymi prędkościami radzą sobie lepiej niż starsze czytniki mogące zwolnić do x1. Poza tym nie wiem, czy obecne czytniki które nie mają w specyfikacji odczyt minimalny x4 i tak nie zwalniają do 0,1 w przypadku problemów, nie sprawdzałem dawno, bo nie pamiętam kiedy miałem płytę z której odczytem byłby problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi przyszło do głowy ze właściwie można by sprawdzić czy są różnice w odczycie pomiędzy napędami. To temat dla tych co posiadają więcej napędów,,, Jest taki programik MD5.exe (można znaleźć w sieci jest za free), tworzy on unikalną sumę kontrolną dla pliku. Wystarczy jeden przekłamany bit i ta suma będzie inna. Jak by się komuś chciało i miał by dwa napędy to proponuje zripować jeden track poprzez dwie nagrywarki. Wyliczenie sumy kontrolnej jednego pliku powinna być identyczna w przypadku drugiego.... Taki mały teścik dla zabicia czasu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jest taki programik MD5.exe

Milo jak czasem windowsiarze odkryją coś, co w innych systemach jest sprawą oczywistą. ;)

Takie próby już były opisane na forum. Nie ma różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi przyszło do głowy ze właściwie można by sprawdzić czy są różnice w odczycie pomiędzy napędami. To temat dla tych co posiadają więcej napędów,,, Jest taki programik MD5.exe (można znaleźć w sieci jest za free), tworzy on unikalną sumę kontrolną dla pliku. Wystarczy jeden przekłamany bit i ta suma będzie inna. Jak by się komuś chciało i miał by dwa napędy to proponuje zripować jeden track poprzez dwie nagrywarki. Wyliczenie sumy kontrolnej jednego pliku powinna być identyczna w przypadku drugiego.... Taki mały teścik dla zabicia czasu :)

Wystarczy komparator w EACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StaryM

Branża zobowiązuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.