Skocz do zawartości
IGNORED

Philips 877 super electronic - wygłuszanie


ghudunfur

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post, witam wszystkich.

 

W moim philipsie 877 część dolna obudowy jest wyłożona kartonem z naniesionym aluminium w celu izolacji cieplnej i zapewne ekranowania (do alu podłączona jest masa).

Ów karton jest umiejscowiony tylko po prawej stronie obudowy. Pomyślałem w trakcie przeglądu, żeby odizolować także lewą stronę (te modele są podatne na deformacje cieplne, co potem skutkuje w różnych usterkach - głównie blokada wagi - nacisku igły).

W tym celu mam zamiar wyłożyć lewą stronę folią aluminiową, ale wpadłem na pomysł, żeby obudowę także wygłuszyć. Zauważyłem że robi się to silikonem, platelinami itp. Tak się składa, że został mi arkusz filcu (ok 0,5mm grubości , i tu pytanie : Czy można wygłuszać obudowę gramofonu filcem? Chodzą mi po głowie różne skojarzenia: elektryzowanie się (filc mógłby dotknąć gdzieś do obwodów?) + temperatura wewnątrz (filc podatny, palny? ).

 

Czy słusznie mam obawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować gotowe maty wygłuszające stosowane w komorach silników w samochodach. Prawdziwie tłumią rezonanse i są pokryte aluminium. Dostępne w sklepach moto. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.