Skocz do zawartości
IGNORED

oppo 103 o co chodzi?


swat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest możliwe by stare onkyo dvd sp 405 grało lepiej po analogu i po hdmi w stereo od oppo103eu bo w moim przypadku tak jest !!! ( bardzo mało wysokich tonów z oppo stare onkyo dvd gra o niebo lepiej po prostu dużo lepszy dżwięk

Jest to podłączone do amplitiunera onkyo 805 jamo 608 i sub 300 próbowałem różnych ustawień w setapie oppo i nic. Może ktoś się wypowie o co tu chodzi może żle coś ustawiam. Czy naprawdę jest tak duża różnica w dżwięku stereo między dvd onkyo a oppo które kosztuje prawie 3tys. Jeszcze jedno pytanie jaki wzmacniacz stereo lub końcówkę doradzilibyście do tego zestawu onkyo 805 oppo 103 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ewidentnie jest to niemożliwe. Może rzeczywiście być trochę mniej wysokich tonów w Oppo, ale to tylko ze względu na to, że DVD Onkyo gra jasno, ostro i agresywnie.

Kwestia doboru końcówki mocy - podaj proszę z jakimi kolumnami współpracuje Twój amplituner, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie brzmienie preferujesz, co aktualnie podoba Ci się w brzmieniu Twojego systemu, a co chciałbyś poprawić, zmienić.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jak masz ten odtwarzacz ,i dvd Onkyo,a uszy nie kłamią,i słyszysz co słyszysz to faktycznie tak jest.Interes się kreci a dystrybutorzy wypisują brednie i naciągają,naiwniaków.Q21 jest w tym znawca najlepszym jak podasz co słuchasz,i w jakim pokoju,masz natychmiast receptę co kupić najlepszego.Co wątek to genialna odpowiedż,niczym BEDNARSKI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kolumny nie są za specjalne, ale w kinie z tego zestawu jestem bardzo zadowolony. (W niedługim czasie zostaną zmienione.Jeszcze nie wiem na jakie bo i stereo chce mieć przyzwoite) Sprawę kina mam już załatwioną, teraz czas na stereo i tu mam problem jaki wzmacniacz stereo do tego systemu tak by grało to dobrze ? Muzyki słucham różnej rock,hip hop,dance,jazz, pop.Lubię ostre szczegółowe brzmienie z dużą ilością wysokich.Jaki wzmacniacz stereo polecacie, konkretnie chodzi mi o model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPPO 103 nie jest asem w stereo. Dobre są dopiero w wersji SE (83SE gra nie porównywalnie lepiej niż 103) Ale że gorzej niż ONKYO wątpię. Myślę że masz bardzo ciemną resztę toru co powoduje że bardziej naturalny dźwięk jest odbierany jako ciemny. Proponowałbym przed dalszymi inwestycjami pożyczyć na dzień dwa prawidłowo grającego cd-ka i posłuchać. Jeśli wnioski będą te same co przy Oppo to znaczy że tor należy zmienić żeby nie zamulał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Postanowiłem dokupić wzmacniacz stereo do tego zestawu, szukam takiego który miałby dużą ilość wysokich tonów bo tego mi brakuje przede wszystkim.

Najchętniej coś z używek. Jaki model polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dokupić wzmacniacz stereo do tego zestawu, szukam takiego który miałby dużą ilość wysokich tonów bo tego mi brakuje przede wszystkim.

Najchętniej coś z używek. Jaki model polecacie?

 

Napisz jakie kolumny masz frontowe , może ktoś ma doświadczenie i napisze .

Chcesz zrobić oddzielny system stereo , czy Stereo + Kino Domowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to podłączone do amplitiunera onkyo 805 jamo 608 i sub 300

 

w pierwszym poście napisał , że Jamo 608

 

Jeszcze jedno pytanie jaki wzmacniacz stereo lub końcówkę doradzilibyście do tego zestawu onkyo 805 oppo 103 ?

 

kolego wzmacniacz dobiera się do kolumn bo o ile się nie mylę to kolumny będą grały podłączone do wzmaka a nie odtwarzacz czy ampli

skoro szukasz :

 

Postanowiłem dokupić wzmacniacz stereo do tego zestawu, szukam takiego który miałby dużą ilość wysokich tonów bo tego mi brakuje przede wszystkim.

 

to same kolumny Jamo Ci tego nie dają rozumiem w połączeniu z Onkyo. W Onkyo nie można było ich "podbic" na tyle żeby Ci pasowało bo jeśli one same nie grają ładnie wysokimi to nie wiem czy wzmacniacz "wyciągnie" ich aż tyle , że Cię zaspokoi .

Wyraźnie napisał , że chce wzmaka do tego zestawu i najwidoczniej miał na myśli te kolumny Jamo 608 .

 

Kolego swat podaj jeszcze do jakiej kwoty ma byc ten wzmak bo to ważna sprawa jakby nie było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Adek jak to jest , nie wiadomo czy pytający chce podłączyć dwa wzmacniacze pod jedne kolumny , bo jeśli nosi się z zamiarem podłączenia w ten sposób , to wytłumacz mu czym to grozi .

 

Pytający .

Nie wiem czy to te Jamo , ale na 99,9 % one grają jak nakryte grubym kocem , stłumione , także te kolumny frontowe raczej do wymiany .

 

" Bierz Maestro. Odsłuch między nimi wyglądał tak jakbyś narzucił dość gruby koc na Jamo, głucho i dudniąco. W Maestro było wszystko , może nawet za dużo ale jasno i czysto. "

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zrobić oddzielny system stereo , czy Stereo + Kino Domowe ?

Stereo + Kino Domowe

Kolego swat podaj jeszcze do jakiej kwoty ma byc ten wzmak bo to ważna sprawa jakby nie było

Do 1200

Wiem że kolumny nie są za specjalne i zastanawiam się czy wzmacniacz stero coś zmieni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swat

Będę szczery, jamo 608 to jedne z gorszych kolumn jakie miałem przyjemność, albo nieprzyjemność słuchać.

 

To jest moja subiektywna opinia. Tobie może się podobać z nich dźwięk.

 

Według mojej oceny jakakolwiek zmiana elektroniki nie da tyle co wymiana kolumn.

 

Lubię ostre szczegółowe brzmienie z dużą ilością wysokich

B&W od serii 6xxs3 do obecnych modeli - lawina szczegółów i niektórzy twierdzą że za ostre, a mnie osobiście takie brzmienie bardzo odpowiada. Pokazują każdą niedoskonałość nagrania lub naszego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić symbiozę kd+ stereo to jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza z wejściem na końcówkę mocy ale szukaj takich bez zworek z tyłu tylko przełączanych. Polecam spróbować audiolaba 8000s. Jak Ci nie podejdzie to sprzedasz go bez problemu.

 

Przyłączam się do opinii że uszy nie kłamią, pewnie onkyo gra lepiej u Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ewidentnie jest to niemożliwe. Może rzeczywiście być trochę mniej wysokich tonów w Oppo, ale to tylko ze względu na to, że DVD Onkyo gra jasno, ostro i agresywnie.

Kwestia doboru końcówki mocy - podaj proszę z jakimi kolumnami współpracuje Twój amplituner, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie brzmienie preferujesz, co aktualnie podoba Ci się w brzmieniu Twojego systemu, a co chciałbyś poprawić, zmienić.

Mam pytanie do "Q21".

Jaka jest deklarowana żywotność laserów montowanych w odtwarzaczach Oppo? W necie krążą różne wartości a te najniższe (~800godz - nie o Oppo) nie napawają optymizmem w stosunku do dosyć drogoego (103) lub bardzo drogiego (105) sprzętu. Można wiedzieć co na ten temat ma do powiedzenia producent ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywotność jest na poziomie gwarancji - przy standartowym wykorzystaniu czasowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywotność jest na poziomie gwarancji - przy standartowym wykorzystaniu czasowym

A orientujesz się jakie są możliwości wymiany lasera po upływie gwarancji i orientacyjny koszt takiej operacji. Pytam bo znam kogoś komu Oppo nawaliło (nie laser). Operacja naprawy przebiegła dosyć sprawnie (duży plus dla Q21), ale okazało się, że odtwarzacz musiał na naprawę jechać aż do Anglii co w przypadku konieczności skorzystania z serwisu fabrycznego po gwarancji mocno podnosi koszt takiej naprawy. Mam podejrzenie, że serwis polski nie dysponuje nawet instrukcją serwisową do tego urządzenia (ta naprawa była bardzo błaha).

Z tego co wyżej napisałeś to kupno odtwarzacza powyżej 1000 zł to jest duże ryzyko wtopienia pieniędzy. I nie dotyczy to tylko odtwarzacze w/w firmy tylko wszystkich BD.

Pozdrawiam

P.S Czy znasz orientacyjną żywotność takiego lasera w godzinach? 2 lata to chyba nie więcej niż 1000h. Kiedyś producenci deklarowali orientacyjną (średnią) żywotność takiego podzespołu.

Zastanawiam się dlaczego Q21 nie chce wyjaśnić moich wątpliwości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ostre szczegółowe brzmienie z dużą ilością wysokich

B&W od serii 6xxs3 do obecnych modeli - lawina szczegółów i niektórzy twierdzą że za ostre, a mnie osobiście takie brzmienie bardzo odpowiada. Pokazują każdą niedoskonałość nagrania lub naszego systemu.

Witam, Dali ikon 7mk2 będzie to dobry wybór co do moich oczekiwań. Pytam się bo mogę je w dobrej cenie kupić!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.