Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyka z PC na kolumny (przez DAC) i słuchawki jednocześnie


sybic

Rekomendowane odpowiedzi

Muzyki słucham z komputera przez DAC 24/192 wyniesiony od niego o jakieś 6 m.

Gdy zaś chcę słuchać ze słuchawek, to w tedy w konfiguracji zmieniam urządzenie na DAC słuchawkowy FiiO E10 24/96.

Wszystko OK, ale ja chciałbym mieć muzę w obu urządzeniach jednocześnie.

Jak rozwiązać ten problem na Windows7?

 

A może źle podszedłem do tematu… może lepiej podłączyć wzmacniacz słuchawkowy do pętli nagrywania we wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej byłoby zrobićkupić jakiś przełącznik?

ale ja chciałbym mieć muzę w obu urządzeniach jednocześnie.

Chcesz słuchać muzyki z kolumn i mieć jednocześnie słuchawki na głowie? Ciekawe rozwiązanie;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo praktyczne. Przykładowo leci muza (np. radia) na kolumny, słucham ja i domownicy. Nagle chce załapać więcej szczegółów, wiec zakładam słuchawki.

Aby nie prowadzać zamieszania i nie być egoistą dobrze by było nie odłączać kolumn, prawda?

Poza tym zadałem dość konkretne pytanie i nie widzę powodów bym tłumaczył z mojego zachowania.

Rozumiem, że czujesz potrzebę dyskusji, ale jeśli nie wiesz jak rozwiązać problem nie ma ona sensu w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam, tylko że słuchawki mam podłączone do wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu - stary Denon PMA1060.

Nie masz wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu?

Mam, ale tu ten sam problem.

Po wetknięciu jacka, głośniku odłączają się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC jakie ma I/O ?

Jesłi chcesz słuchac 2 roznych zrodel to dwa osobne playery w systemie i zmieniasz tylko odpowiednio output device w odtwarzaczu.

 

Zaś zeby gralo na obu to samo spróbuj wpiąć oba w jednej lini tzn. PC -5m usb cable (czy ile tam trzeba)- fiio -coax- dac -rca- wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wzmacniacz? Mój jednocześnie napędza kolumny i słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinować, świat pro-audio od dawna sobie z tym radzi;

polecam to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ultra tanio, bardzo dobra i rzetelna marka, zero ingerencji w dźwięku. mam od dobrych kilku lat, jak dzieciako idą spać cyk guzik i muzyka w słuchawkach i z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że czujesz potrzebę dyskusji, ale jeśli nie wiesz jak rozwiązać problem nie ma ona sensu w tym wątku.

Ależ po co ta agresja, przecież fora są po to żeby dyskutować, prawda? Jako że niewiele osób słucha w ten sposób to zadałem po prostu pytanie, nie trzeba się od razu aż tak oburzać. Rozwiązać ten problem można chociażby jakimś pasywnym przedwzmacniaczem do biampingu. Chociażby takim khozmo ze strony akustyk.com. Wersja stereo ma 3 wejścia i 2 wyjścia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ingerencji w dźwięk nie ma, wykonanie świetne i dodatkowo świetny potencjometr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ po co ta agresja, przecież fora są po to żeby dyskutować, prawda? Jako że niewiele osób słucha w ten sposób to zadałem po prostu pytanie, nie trzeba się od razu aż tak oburzać. Rozwiązać ten problem można chociażby jakimś pasywnym przedwzmacniaczem do biampingu. Chociażby takim khozmo ze strony akustyk.com. Wersja stereo ma 3 wejścia i 2 wyjścia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ingerencji w dźwięk nie ma, wykonanie świetne i dodatkowo świetny potencjometr

Ten pre mu nie rozwiaze problemu.

Bo jak rozumiem z PC sygnal wyprowadza cyfrowo, a tego nijak do tego akustyka nie podlaczysz.

A nawet jeśli podpenie po analogu, co jest bezsensu bo pewnie ma tam integre (w kopmie), i od tego osobny DAC ktory wlasnie chce uzyc, to nijak do akustyka nie podlaczy fiio ktory ma tylko usb in.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pre mu nie rozwiaze problemu.

Bo jak rozumiem z PC sygnal wyprowadza cyfrowo, a tego nijak do tego akustyka nie podlaczysz.

A nawet jeśli podpenie po analogu, co jest bezsensu bo pewnie ma tam integre (w kopmie), i od tego osobny DAC ktory wlasnie chce uzyc, to nijak do akustyka nie podlaczy fiio ktory ma tylko usb in.

Faktycznie, mój błąd, założyłem że te fiio będzie miało jakieś wejście poza usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zamienić dwa DACe na jeden ze wzmacniaczem słuchawkowym? Ostatnio czytałem gdzieś, że jakiś DAC ma swobodną konfigurację, może odłączać wyjścia nalogowe po dodłączeniu słuchawek albo nie, tylko nie pamiętam co to było, ale napewno nic egzotycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich po kolei...

Problem częściowo rozwiązuje sterownik Virtual Audio Cable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

który jest czymś w rodzaju rodzielaczem i robi to na poziomie sterowników...

ale na 16b, sądzę wiec, że można się spodziewać pogorszenia jakości gęstych formatów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z foobar2000 to instalując sterownik AISIO4ALL możesz puścić tą samą muzykę na dwie różne karty dźwiękowe/DAC'e. Bynajmniej ja tak robię. Pod integre mam podpiętą poczciwą DIORĘ WS504B zaś pod wyjście z monitora gdzie dźwięk jest przekazywany po HDMI z GF GTX660Ti słuchawki. Mnie również irytowało przełączanie w Windowsie między kartami dźwiękowymi :D

Oto link do poradnika w którym jest instalacja tego dodatku i sterownika:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem co robię nie tak ale hiperłącze nie działa(przynajmniej u mnie więc daje również kodowany link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu masz jako przykład moją konfigurację:

SCREEN 1

81261575733679821434.jpg

SCREEN 2

05135175059101016197.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.