Skocz do zawartości
IGNORED

Advance Acoustic


zawaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szanowni forumowicze!

Proszę doradźcie bo odchodzę od zmysłów... siedzę już kilka dni i żadnych efektów!

Posiadam AA MAX 450 + CD MCX 400 potrzebuję do tego kolumienek podłogowych, najlepiej używane, wygrzane, z delikatnym zapasem mocy i bass reflexem z przodu ze względu na małą odległość od ściany.

Pomieszczenie 24 m2, słucham wszystkiego, zależy od nastroju, ale przeważnie muzyka elektroniczna, relaksacyjna.

Oczekuję soczystych sopranów, szczegółowych, gładkich średnich no i jak każdy miękkiego, mięsistego basu. Co tak zagra z tym wzmacniaczem i CD

Czy znajdę złoty środek za kwotę 3000-3500 PLN?

Niestety nie mam możliwości odsłuchać tego co mi się podoba, lecę niestety tylko na opiniach w internecie a te często same sobie przeczą.

Uważam, że jeśli odsłuch to na kolumnach wygrzanych z własnym sprzętem i w pomieszczeniu gdzie ma to grać, inaczej nie ma sensu.

moje typy:

1. Monitor Audio RX8

2. Focal Chorus 816V lub mniejszy 726

3. B&W 604 (S1)

4. Dali Icon 6

5. Canton Ergo 695

 

A może coś innego? Proszę poradźcie, potrzebuje kolumienek szybciuto!

 

Z góry serdecznie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuchasz nie doradzi nikt!

Focal jest bardzo szczegółowy,można by powiedzieć że ma mięcho na basie-ale czy średnica jest gładka-zależy co przez to rozumiesz. ;)

Dali są też szczegółowe,góra jest bardziej spokojna,łagodniejsza -za względu na wstęgę,ale bas jest szczupły-do mięcha bym tego nie porównał-MA RX8-sycząca góra,bas (przedobrzyli) za dużo po prostu,ale to moje zdanie. ;)

Tamtych nie znam.B&W i Cantonów

Między DALI,FOCAL,MA wybrał bym FOCAL wersja 816,a najlepiej( W.)No ale chyba nie w tej cenie-o ile z drugiej ręki można je dostać.

Ja bym jeszcze ogarnął EPOS ELAN 30-z tego co piszesz,mogą ci przypasować.

Po za tym piszesz o bass reflex z przodu-to że Focal ma go z przodu-i od spodu to nie znaczy że zagra NAJ blisko ściany-bo nie zagra.

Min 70cm od ściany-żeby tą przestrzeń którą mają pokazały.

To samo MA,blisko ściany nie zagrają,dominacja basu ,którego i tak mają nadto.

A jeszcze jak masz pomieszczenie nie zaadoptowane w miarę to będzie lipa.

Ale to moje zdanie. ;)

Ty możesz odbierać to inaczej.

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gracjan!

 

Czyli Icony odpadają na pewno górę mają świetną, ale co z resztą.... Dalej się zastanawiam nad pozostałymi, ale chyba faworytem są RX8, które są świetnie wykonane i mają bas reflex tylko z przodu bo ten z tyłu jest od komory średnich i wysokich co dla mnie będzie lepsze w porównaniu do Focali a nadmierny bas można ponoć ograniczyć poprzez gąbki w bas reflexie. Tylko zastanawiam się czy będą pasować do mojego stylu muzyki... No i cena oczywiście przemawia za RX8.

Niestety Eposów nie mogę znaleźć nigdzie używanych...

A może ktoś słyszał elektronikę AA z pozostałymi kolumienkami lub z tymi, które wymienił Gracjan i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

A może ktoś chce się pozbyć któryś z nich? Ewentualnie zapraszam na priva.

 

Z góry dziękuję i zapraszam do wypowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano witam!

 

Postawiłem jednak na Focala 816V, Udało mi się zakupić w dobrej cenie!

Podzielę się spostrzeżeniami jak dostanę przesyłkę, zakup zupełnie w ciemno :)

Z tego co inni piszą potrzebują duużo prądu, mam nadzieję, że MAX 450 dotrzyma im kroku.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki tuning w sprzecie...

Nad 214 wymieniony na advance maa 402

Advance 405 "zmienil" kolor ... i pociemnial

w podswietleniu byl ciut ostry kolor wieczorem

 

A to efekt..

Forka przed i po....

 

 

-Spaulo- ciut zapozno ale bylo szukac klipsch

Np RF 82 ... U mnie ladnie to brzmi z A.A.

post-53002-0-17539500-1410338219_thumb.jpg

post-53002-0-22761600-1410338259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno

Ten MAA-402 ladnie wyglada ale mocy....malo

NAD 214 ma podobne parametry ale jednak jest mocniejszy

No i budowa maa402 troche tanie wykonanie

plytek i elektroniki w poruwnaniu z przestarzalym

Nad214 gdzie mamy "dwa kanaly mono" i wyglada

solidniej.

 

Foto

Nad 214 i AA maa402.....

post-53002-0-40075800-1410349724_thumb.jpg

post-53002-0-78421900-1410349737_thumb.jpg

Edytowane przez Daffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem Klipsch RF62, moim zdaniem gabarytowo za duże kolumny do mojego pomieszczenia a co dopiero RF82! To dobre kolumny, lecz

w 24 m2 grały z przewagą basu i to basu dudniącego. Może przez umiejscowienie zbyt blisko ściany, ale za to w pomieszczeniu za miejscem odsłuchu bas był głęboki i miękki. No cóż myślałem, aby wyburzyć ścianę i usiąść 2 m dalej w kuchni, żeby było ok, ale od tych zamiarów niestety skutecznie odwiodła mnie żona :))

Zobaczymy jak będzie z Focalem, mam nadzieję, że nie będzie jak z Klipsch-ami.

Na pewno podzielę się uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano witam!

 

Postawiłem jednak na Focala 816V, Udało mi się zakupić w dobrej cenie!

Podzielę się spostrzeżeniami jak dostanę przesyłkę, zakup zupełnie w ciemno :)

Z tego co inni piszą potrzebują duużo prądu, mam nadzieję, że MAX 450 dotrzyma im kroku.

 

Pozdrawiam!

Kurde-podziwiam. ;) W ciemno-kupić FOCALE-no ale myślę że strzeliłeś w 10-i tego ci życzę.

AA 450 to dość mocny piec-500W trafo,gra ocieplonym dzwiękiem,spokojna nie kłująca góra-ale i niezle rozdzielcza-to wszystko (teoretycznie) ;) idealnie pasuje do Chorusa, a tym bardziej nie aż tak wymagających jakimi są 816.

Sam tak sobie myślałem o końcówce AA X-A-160.-ale jak Pre będzie inne to czy też można mówić,że też zagra ciepło-o ile gra. ;)

Jest jeszcze mocniejsza od twojej integry-700W trafo-no ale jak gra nie mam pojęcia,ale cena powiedzmy przyzwoita,za 4 koła spokojnie można dostać.A cały komplet z AA X-PRE to już raczej nie.tzn mnie nie bawi.

Czekam na twoje wnioski-ale jaja,strasznie jestem ciekawy twojego opisu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie doczytslem o wymiarach pokoju....

Ja mam cos ok 55-60 metrow ale durzo okien

i kiepska akustyka-dynamika i tylko klipsch ladnie sobie radzi

Prubowalem cantona ergo dc 906 gral ladnie srednie/gora

ale nie bylo dolu nie dalo rady,choc zona sie upierala by je zostawic

ale to tylko ze wzgledu na kolor bialo/srebrne pasowaly

do wystroju....

Teraz mam ochote na rf83 a te rf 82 do pokoju na 2-gim

pietrze pod kino domowe....

 

A i mam zbedna koncowke NAD 214 100% sprawna

i nie wiem czy ja odsprzedac, czy zapakowac i w strych

nad gararzem schowac na pozniej... Oplaca sie chomikowac

takie cos???

Edytowane przez Daffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopy. Ktoś coś wie już o X-UNi? Ciekawi mnie ten strumieniowiec ze względu na kilka unikalnych opcji. Zaznaczam, że nie potrzebuję wbudowanego przetwornika, więc interesuje mnie, jak zachowuje się jako transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello friends!

 

Jestem po pierwszych odłsuchach Focala. Co za kulturka, szczegółowość i moc, max 450-tka wzięła ich dobrze za mordę! Teraz słyszę, że to naprawdę dobry wzmacniacz. Daffi sprzedaj Klipsche, nie słyszysz tam połowę dźwięków.

Tylko kolumny kupiłem używane, stan jak nowe, ale bas jest dosyć twardawy, może się jeszcze nie wygrzały? czy tak ma być?, ponoć nie były długo używane, ale trudno wierzyć sprzedawcy. Reszta to po prostu cudo i nie przesadzam! Jak je ewentualnie wygrzewać i jak długo?

Z tyłu przy gniazdach jest napisane FOCAL V, 816W, czyżby to ta jubileuszowa wersja z lepszymi przetwornikami? Gracjan, coś wiesz o tym, pisałeś, ze najlepiej kupić (W)?

... a miałem kupić MA RX8 :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello friends!

 

Jestem po pierwszych odłsuchach Focala. Co za kulturka, szczegółowość i moc, max 450-tka wzięła ich dobrze za mordę! Teraz słyszę, że to naprawdę dobry wzmacniacz. Daffi sprzedaj Klipsche, nie słyszysz tam połowę dźwięków.

Tylko kolumny kupiłem używane, stan jak nowe, ale bas jest dosyć twardawy, może się jeszcze nie wygrzały? czy tak ma być?, ponoć nie były długo używane, ale trudno wierzyć sprzedawcy. Reszta to po prostu cudo i nie przesadzam! Jak je ewentualnie wygrzewać i jak długo?

Z tyłu przy gniazdach jest napisane FOCAL V, 816W, czyżby to ta jubileuszowa wersja z lepszymi przetwornikami? Gracjan, coś wiesz o tym, pisałeś, ze najlepiej kupić (W)?

... a miałem kupić MA RX8 :)

 

Pozdrawiam!

Daj foto przetworników. ;)

Daj foto etykiety z tyłu.

 

Daffi sprzedaj Klipsche, nie słyszysz tam połowę dźwięków.

A to fakt-miałem RF 62 II-tonie ta liga,;)-na pw wyślę ci foto.

 

ale bas jest dosyć twardawy, może się jeszcze nie wygrzały? czy tak ma być?, ponoć nie były długo używane, ale trudno wierzyć sprzedawcy. Reszta to po prostu cudo i nie przesadzam! Jak je ewentualnie wygrzewać i jak długo?

Bas jest kontrolowany-szybki,nie dudni,nie ciągnie się-i trudno ci to zweryfikować względem KLIPSCH,ta twoim zdaniem twardość-to raczej normalność basu jaka powinna być. ;)

Posłuchaj różnych płyt-zapodaj sobie np YELLO-OH YEAH i zobacz jak pracuje bass.Wytwórnię ci jutro napiszę-płytki. :)Pogadamy na pv-pozdro.

 

A tak między nami- ;) dobrze że gówna nie kupiłeś-MA rx8,Dali ikon ..........

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla ścisłości -;)-przetworniki o ile mi wiadomo ;) w modelu 800 W są na membranach sandwich typ (W)-kompozyt-czyli lekka,sztywna ,i dobrze tłumi drgania-to wszystko na +.Reszta w necie. ;)

Jest to dobre-to moje słowa,do szybkości basu,co do różnorodności na średnicy to sprawa dyskusyjna.

Nie ma czegoś takiego że przetworniki są zaaplikowane z kolumn za cenę 20-30 tyś czyli ELECTRY- bo tamte kolumny owszem mają ten sam materiał membrany-ale nakładki przeciwpyłowe i cała budowa przetwornika jest już inna.

To taki chwyt marketingowy-i nic więcej-ale mimo wszystko różnice da się wysłuchać na 816 V kontra 816 W-najbardziej na średnicy.

Trochę to dziwne-bo ja bym stawiał bardziej na kontrolę,szybkość,precyzję basu względem polyglasu w seri V-a jednak jest inaczej,tu właśnie średnica gra sporą rolę.-ale to tylko moje zdanie. ;)

Reasumując-i tak są za drogie. ;)ale co teraz jest tanie w/g naszych zarobków. ;)No jeszcze zależy kto ile zarabia. he he

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamienie klipsch gdyz ze wzgledu na zla akustyke w pokoju inne nie maja basu. Prubowalem naprawde duzo ruznych na wlasnie

Yello, i basu nigdy nie bylo mocy dosyc jako przedwzmacniacza uzywam yamaha rx v1800 i z equalizerem czy bez z kalibracja reczna czy z microfonem tylko klipsch ma bas ale fakt bas i wysokie brak czasami srednich....

Jeszcze mam ochote na porzyczenie

 

XTZ 99.36 MK II

Ale to tez system 2u drorzny....

Infinity

Canton

Tanie

Dynavoice prosony dantaxy byly i porazka

Myslalem nad krzyzowka cantona srednie i wysokie i wlorzyc w nie basy z klipscha... Skoro mam te i te moze warto kombinowac? Cantony dc 906 i tak nie urzywam...

 

 

Masz te focal?

 

http://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?q=Focal&sort=5&ref=fas&finnkode=50926930

 

Tez u mnie byly wg mnie canton brzmial dynamiczniej ale oba nie mialy basu...

 

Ja mam to co na fotkach

 

http://m.finn.no/bap/forsale/gallery.html?finnkode=50756963

 

Klipsch na parterze gdyz tu wiecej przebywamy

Canton zbiera pylki na pietrze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mamy podobne focale :)

post-51440-0-13169400-1410630232_thumb.jpg:

post-51440-0-28573600-1410630244_thumb.jpg

 

czym one dokładnie się różnią od zwykłych V-ek?

No właśnie przetwornikami-średnim i basowym. I wykończeniem -wersje na POLSKĘ były w całym lakierze-przód,boki tył,góra,w kolorach czarny,biało-czarny,czerwono-czarny,a na inne kraje lakier był góra ,przód,tył a boki 2 różne forniry-chyba venge i ebony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam maskownic, a czasami by się przydały... nie wiesz czy to wogule można dokupić?

Jak malutkich dzieci nie masz to nie ma problemu-a czy można kupić-nie wiem.Zapytaj u dystrybucji-TRIMEX.

 

no a w dźwięku?

 

Nie miałem ich obu w jednym czasie-a odsłuch w pewnych odstępach może być dla niektórych mało wiarygodny,no i to były 2 różne pomieszczenia-ale moim zdaniem różnica i to spora była na średnicy,w wersji (W) jak by bardziej gęsto-nie jestem dobry w dobieraniu słów he he,ale było na pewno inaczej.-moim zdaniem. ;)No i ten lakier po całości-mi się podoba.

Kliknij na pw ile zapłaciłeś.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niema innej mozliwosci na dodatek po

prawej stronie okna 3x3 m i za sofa okna- czyli sciana przeciwna glosnikom to tez robi swoje pokuj ma ksztalt ,_| ale rozmiarowo z 60 m2

Duzo kombinowalem niestety musze sie tez liczyc z lepsza druga polowa....

post-53002-0-81425400-1410707829_thumb.jpg

post-53002-0-47898100-1410707871_thumb.jpg

post-53002-0-50606800-1410707933_thumb.jpg

Edytowane przez Daffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...

:]

Fajnie... przestrzennie. Szkoda, że nie można znaleźć trochę miejsca dla...

 

Duzo kombinowalem

 

Można wiedzieć jakich ustawień próbowałeś? Jedyny problem, IMHO, to rozstawienie sprzętu.

 

Pozdrawiam.

 

 

:]

Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niema innej mozliwosci na dodatek po

prawej stronie okna 3x3 m i za sofa okna- czyli sciana przeciwna glosnikom to tez robi swoje pokuj ma ksztalt ,_| ale rozmiarowo z 60 m2

Duzo kombinowalem niestety musze sie tez liczyc z lepsza druga polowa....

Na ścianę gdzie są 2 okna sprzęt i tv-fakt tv troszkę zasłoni okno,ale tam i tak jest jasno-narożnik na środek,przed kolumny oczywiście-kolumny można wtedy sporo wysunąć od okna,po obu bokach kolumn(pierwsze odbicia) ładne panele tłumiąco rozpraszające np Vicoustic,w rogach między okno a ściana pułapki basowe-i pozamiatane.

Teraz już moda minęła na stawianie sof,narożników itd w kont lub pod ścianę-no ale jak kto woli. :)

 

Jest na rynku mnogo paneli-ale te są sprawdzone-i wygląd mają przyzwoity. w/g mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofy ni wstawie na sirodek bo mam tam wejscie

kuchni no i wiecie .....zonie sie ni widzi,

Cantona rozstawialem ruznie lewy kanal daleko w lewo

a i tak nie basil....

A no i caly dom jest drewniany... Taki tu styl budowy

A to tez ma wplyw na dynamike, zadnych gips na scianach

tylko plyty wiurowo cos tam. Dom z 99 roku.

Klipsch zadudnil odrazu ale on taki jest...

 

Sofy ni wstawie na sirodek bo mam tam wejscie

kuchni no i wiecie .....zonie sie ni widzi,

Cantona rozstawialem ruznie lewy kanal daleko w lewo

a i tak nie basil....

A no i caly dom jest drewniany... Taki tu styl budowy

A to tez ma wplyw na dynamike, zadnych gips na scianach

tylko plyty wiurowo cos tam. Dom z 99 roku.

Klipsch zadudnil odrazu ale on taki jest...

post-53002-0-53344100-1410733153_thumb.jpg

post-53002-0-33049600-1410733199_thumb.jpg

Edytowane przez Daffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis prubowalem ponownie, jak iz ostatni raz prubowalem

Cantona na 2uch koncowkach NAD 216 gdzie slyszakem

opunje iz nad i canton to zle dobranie, teraz skoro mam

AA 402 i 405 znioslem glisniki i niestety nie ma poprawy

w ilosci i mocy basu, glosniki graja poprawnie ladnie dynamicznie

wiec zapewne brak basu to wylacznie moje bledne odczucie

braku dudnienia.... Poprostu nauczylem sie sluchac muzyki

z max basem. Sluchalem dzis glosniki usher 6311 i graja podobnie

di cantona czyli dokladnie bez braku czy dziur w tonach....

 

No cuz beda klipsch ale postanowilem odsprzedac

NADa Cantona i klipscha rf82. I kupic klipsch rf83...

post-53002-0-06501400-1410790296_thumb.jpg

post-53002-0-92707600-1410790552_thumb.jpg

Edytowane przez Daffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.