Skocz do zawartości
IGNORED

Advance Acoustic


zawaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Coś takie typu Schiller, klasyki muzyki trance, psychill,dance house, czasami coś szybkiego i sporo gier komputerowych.

Mógłbyś uzasadnić dlaczego?

Myślałem bardziej o X-i105

Czy w tych wzmacniaczach korekcja odbywa się o dwa stopnie? Podobno też użytkownicy narzekają na szumy w tych modelach.

Mam również pytanie co do poboru prądu modelu X-i125, 20% pierwszych mocy pracuje klasie A czyli przy cichym słuchaniu pobiera on bardzo dużo prądu, czyli słuchając cicho całe dnie mój rachunek za prąd sporo wzrośnie, w instrukcji jest napisane, że pobiera 500w

 

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Schiller Opus - scena kapitalna mówię tu o swoim zestawie. Ciężko mi powiedzieć jak zagra X-i105 ponieważ nie znam tego modelu. Słyszałem wiele modelów AA ze słynnej serii MAP i wiem, że elektronika bardzo dobrze sprawdza się na tych wzmacniaczach. Można brać w ciemno pod taką muzykę.

 

Co do drugiego pytania to X-i125 ma funkcję High Bias, wyłączasz ją na tylnym panelu i masz problem z głowy. Czyli zużycie W idzie zgodnie z regulacją głośności. Opcja ta była już w seriach MAP.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich advance acoustic map 305+pionieer np01 jakie kolumny polecacie obecnie grało na tannoy m4,dali 505 jak dla mnie jest przyzwoicie do elektronicznej popu ale do ciężkiej muzy niekoniecznie dla mni brak basu nie ma pier.......a stopy.Moje pomieszczenie 18m.Szukam coś używanego około 2k.moje propozycje jbl,klipsh,dali ale to niekoniecznie jestem otwarty a co sądzicie o jbl es100 jak one stoją z basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

co sądzicie o jbl es100 jak one stoją z basem?

Taaa z tymi pier**l... cię będzie i to wszystko jeśli chodzi o JBL.

 

Czy któryś z Panów połączył może Advance Paris X-i1000 z Dynaudio excite x44???

Lub miał możliwość posłuchania takiego duetu???

Jeśli tak to bardzo proszę o opinie.

Kolega ma świadomość, że nawet jeśli ktoś taki się znajdzie to będzie to u niego grało w innych warunkach akustycznych?

Nawet gdybyście mieli te same kabelki klocuszki i kolumienki u każdego zagra inaczej, choćbyscie mieli ten sam rozmiar pokoju etc. o ustawieniu kolumn nie wspomnę.

Zamiast stawiać takie pytania, lepiej wypożyczyć kolumny i przytargac do domu, innej drogi nie ma.

Niestety akustyka bardzo mocno determinuje brzmienie kolumn, zestawu i co by tam jeszcze nie wymyśleć gdybym miał określić to w % powiedziałbym, że nawet 60%, a może i więcej.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam małe pytanie do użytkowników Advance.

Czy któryś z Panów połączył może Advance Paris X-i1000 z Dynaudio excite x44???

Lub miał możliwość posłuchania takiego duetu???

Jeśli tak to bardzo proszę o opinie.

 

Chciał bym wykorzystać taki duet w zestawieniu z ONKYO RZ1100, tzn. w kinie domowym napędzał by Advance Paris X-i1000 kolumny X44 jako przody.A na co dzień grał by jako stereo.

 

Z góry dziękuję za info.

 

Miałem advance Paris x i1000 na testach i napiszę szczerze iż do Dynaudio nie widzę tego.

 

Advance Paris x i1000 , fajna integra ale do kolumn jaśniejszych ...Topowe Audiovectory grają z tym dobrze a tak w ogóle ta integra została zestrojona do "miśków" jak poniżej

 

http://www.sklep.bestaudio.pl/advance-paris-x-l1000-kolumny-glosnikowe-podlogowe/?gclid=CN6_iILz99QCFZrKsgod0fcDWA

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazję odsłuchać wzmacniacz X-i90, kóry grał z Tannoyami XT8F. Byłem zaskoczony tym co usłyszałem, bo wszędzie pisze się że AA grają gęsto i plastycznie, a w tym połączeniu zupełnie tego nie usłyszałem. Bas wyszedł dość żylasty i punktowy, panorama była mocno rozdzielcza i o wiele gęściej to się zrobiło po podłączeniu Cambridge'a CXA60.

Co prawda dopiero po wyjściu z salonu przypomniało mi się, że nie sprawdziłem czy High Bias był włączony. Czy włączenie/wyłączenie tej funkcji daje dużą różnicę ? Czy X-i90 mocno różni się brzmieniem od X-i125 ? Ta najmocniejsza integra bardzo mnie ciekawi, niestety na razie nie mam gdzie posłuchać.

Edytowane przez memphissto

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie chodzi mi o tego pilota do wzmaka 303 da II, najprawdopodobniej od 305 da II też pasuje. Dajcie znać proszę kto by miał 305 da II podjechał bym że swoim wzmakiem i sprawdził czy chodzi.

Edytowane przez Andrew149s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jestem świeżym posiadaczem wzmacniacza Advance Acoustic i... problem. Może, ktoś mi doradzi i pomoże. Wzmacniacz MPA 308. Kupiłem używany. Niestety wyłącza się po ok 5 min. pracy. Kontrolka zasila mruga na czerwono. Obudowa nie jest jakoś szczególnie gorąca. Podłączony do Audio Physic Sitara 4om

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Klubowiczów !!

...coś tu cicho

No ale zapisuje się do klubu z moimi francuskimi klockami :) Wzmacniacz x-i75 oraz cd x-cd5 spięte kablami CHord silverscreen z Monitor Audio Silver 100 6g.

Z tym drugim mam sporo problemów ,ale jest nówka na gwarancji ,więc czekam na wymianę .

Mam pytanie do posiadaczy AA x-cd5,czy zmiana kabla sieciowego na coś "porządniejszego "ma sens ??

Próbował ktoś kombinacji z sieciówkami ?? wtyk to "ósemka" więc pole manewru mniejsze,ewentualnie DIY,przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam, nie ukrywam ze się trochę napaliłem na X-A160 zapas mocy jest ogromny,nie wiem czy nie za duży.Ja mam kefy Q700 i procesor HELIX DSP.2 mogło by to nawet fajnie zagrać, ale chciałbym pogadać z kimś co ma taką końcówkę.Jestem z Łodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Się przywitam z Kolegami na wstępie ?

Od jakiegoś czasu użytkuję zestaw X-A160 i X-preamp, tu gdzie go słucham muzycznie w zupełności (aż nadto, czego bym oczekiwał) wystarcza.

Jedyna moja bolączka to responsywność wskaźników X-A160 na gałkę volume.... Trzeba solidnie dać w palnik, by zaczęły się ogarniać i tez jeśli już to dużo im brakuje do wigoru np. Onkyo ?

Czy da się to jakoś poprawić? Ktoś coś próbował rozkminiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. to mój pierwszy post proszę szanownych klubowiczów o wyrozumiałość.  Wzmacniacz Advance Acoustic x-i120 chce go podłączyć do amplitunera Onkyo Rz 810 / Pre out.-pytanie jak poprawnie to tez zrobić. Na samym amplitunerze w stereo gra poprawnie ale trochę brakuje mi muzykalności, Fronty podpięte mam monitory klipsch RB 81. Nie chcę rezygnować z kina ale chciałbym mieć też dobre stereo. Czy dobrze sprawdzi się w połączeniu z tym amplem ?

Kolega jest zainteresowany kupnem AA 306 albo 308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  od 10 lat posiadam Advance Acoustic CD 203 II  wczoraj podjalem decyzje o modyfikacji owego ( opamp, kondensattory, lampy ) ale okazalo się ze po roku nie uzywania AA nie wysuwa szuflady :( . Na zagranicznych forach wyczytalem ze to kwestia zimnego lutu .... powstaje pytanie gdzie?  Czy ktos z  Panów miał takąwą usterkę w AA CD . 203II ?

pawel

Edytowane przez paul nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu spadła gumka.

?

To obstawiam bo ostatnio miałem tak u siebie. Po rozłożeniu okazało się, że gumowy pasek spadł. Rozleciał się gdy wziąłem go w palce. Jeśli nie masz zdolności manualnych i nie bawiłeś się elektroniką to proponuje oddać do serwisu. Dostać się tam i potem złożyć wymaga umiejętności, uwagi i czego tam jeszcze... wiedzy. Można przy okazji uszkodzić bardziej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Kolegów posiada może na stanie X-UNI? Za cholerę nie mogę go zmusić do wyświetlania okładek :(

Próbowałem różnych nazw, rozdzielczości.... zero sukcesów, tak z pendrivea jak i serwera UPNP. Stacje radiowe wyświetla poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trochę późno moja odpowiedź ale zaryzykuję.

Pamiętam, że swojego czasu bardziej dynamiczny wydawał mi się art dj pre. Moim zdaniem nasuwa się pytanie, jaki masz tor analogowy? Jeżeli nic poważnego i zaczynasz przygodę z płytami to powinien na początek do plumkania w tle w zupełności wystarczyć. Natomiast jeśli jesteś bardziej wymagający, gramofon, ramię i wkładka jest "przyzwoita" a kolumny pozwolą więcej wycisnąć z winyla (bo cyfra, w tej chwili, gra zdecydowanie lepiej) to polecam jednak rozejrzeć się za czymś bardziej stosownym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.