Skocz do zawartości
IGNORED

Advance Acoustic


zawaro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jako świeży posiadacz X-A160 i X-Preamp chciałbym pozdrowić fanów  marki Advance Acoustic.

Jest to mój pierwszy dzielony zestaw i przyznam, jest szał. Jednak pełnie szczęścia zaburza mi pewien szczegół ( mam nadzieję, że to tylko szczegół). Tutaj prośba do Was moi Drodzy. Do meritum. Z końcówki mocy wydobywa się dźwięk buczenia, brumienia. Jest to ciche słyszalne tylko gdy  się jest blisko sprzętu. Niepokoi również to, że buczenie słyszalne jest w głośnikach( po przyłożeniu ucha do nich). Zaznaczę , że w trakcie odtwarzania muzy jest to nie słyszalne. Po wysterowaniu potencjometru na min lub max buczenie jest na takim samym poziomie, wzmagają się tylko szumy.  Wydaje mi się ze to trafo take dźwięki wydaje.jestem pewny. Poprzedni mój klocek Rotel ra06 też na toroidzie jest cichuteńki, tylko ze 160tka to ponad dwukrotnie większa elektrownia jak ten rotel. Napiszcie proszę mam się bać, czy ten typ tak ma? 

Pozdrawiam Artur

IMG_20200518_173621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

W dniu 26.05.2020 o 21:39, Cudny_Gnat napisał:

Dzień dobry

Jako świeży posiadacz X-A160 i X-Preamp chciałbym pozdrowić fanów  marki Advance Acoustic.

Jest to mój pierwszy dzielony zestaw i przyznam, jest szał. Jednak pełnie szczęścia zaburza mi pewien szczegół ( mam nadzieję, że to tylko szczegół). Tutaj prośba do Was moi Drodzy. Do meritum. Z końcówki mocy wydobywa się dźwięk buczenia, brumienia. Jest to ciche słyszalne tylko gdy  się jest blisko sprzętu. Niepokoi również to, że buczenie słyszalne jest w głośnikach( po przyłożeniu ucha do nich). Zaznaczę , że w trakcie odtwarzania muzy jest to nie słyszalne. Po wysterowaniu potencjometru na min lub max buczenie jest na takim samym poziomie, wzmagają się tylko szumy.  Wydaje mi się ze to trafo take dźwięki wydaje.jestem pewny. Poprzedni mój klocek Rotel ra06 też na toroidzie jest cichuteńki, tylko ze 160tka to ponad dwukrotnie większa elektrownia jak ten rotel. Napiszcie proszę mam się bać, czy ten typ tak ma? 

Pozdrawiam Artur

IMG_20200518_173621.jpg

Trochę minęło ale może Ci się przyda - miałem identycznie to samo w X-i 125. Wymieniono mi na nowy bez dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 21:32, fonograf napisał:

Trochę minęło ale może Ci się przyda - miałem identycznie to samo w X-i 125. Wymieniono mi na nowy bez dyskusji. 

WoW jednak klub całkowicie nie umarł, ktoś tu jeszcze zagląda?.

Niestety już jestem po gwarancji, ale problem rozwiązałem. Wyłączyłem high biass czy jak to się nazywa. Śmigam tylko w klasie AB i buczenia nie ma. Grzał się jak szalony, a klasy A od AB nie byłem wstanie wyczuć,może przez kolumny bo są zupełnie nie dopasowane do klocków?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 5.08.2020 o 22:46, Cudny_Gnat napisał:

Śmigam tylko w klasie AB i buczenia nie ma. Grzał się jak szalony, a klasy A od AB nie byłem wstanie wyczuć,może przez kolumny bo są zupełnie nie dopasowane do klocków?.

Cześć,

Posiadam AA X-i120 i Monitor Audio Silver 500. Przyznam, że również głównie gram w klasie AB bo różnicy nie słyszę. Widzę, że masz podobne kolumny - dlaczego uważasz, że są niedopasowane? Ja zastanawiam się wprawdzie nad wymianą na inne jednak skłania mnie do tego raczej charakter brzmienia, który obecnie zaczyna mi się bardziej podobać (trochę ciemniej) a nie niedopasowanie. MA Silver 500 grają bardzo dobrze - świetny bas, niezła średnica, szczegółowa i obfita góra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.01.2021 o 13:31, sonique napisał:

Widzę, że masz podobne kolumny - dlaczego uważasz, że są niedopasowane?

Posiadam MA Silver6 które preferują środkowe i górne zakresy. AA Xpreamp plus XA160 gra bardzo jasno i finał tego taki , że jest bardzo płasko jeżeli chodzi o dół. Musze podbijać bas na +6 i wtedy jest w miarę ok. Według mnie to do AA trzeba chyba jakieś basowe buły podpinać. Aktualnie ten temat jest dla mnie zamknięty i powinienem to pisać w czasie przeszłym. Advanca sprzedałem, kupiłem Yamahe AS2000, a Silvery zamieniłem na Goldy100. Teraz basu jest aż nadto.

Jeszcze taka wskazówka. Parę postów wcześniej pisałem o problemie buczenia trafa w końcówce mocy. Problem został rozwiązany. Okazało się, że miałem źle zamontowane uziemienie całego domu w głównej skrzynce, chodzi o bednarkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cudny_Gnat napisał:

Posiadam MA Silver6 które preferują środkowe i górne zakresy.

MA Silver 500 preferują dolne i górne zakresy. Średnica jest ale odrobinę mniej obecna. Takie odnoszę wrażenie.

 

20 godzin temu, Cudny_Gnat napisał:

AA Xpreamp plus XA160 gra bardzo jasno i finał tego taki , że jest bardzo płasko jeżeli chodzi o dół. Musze podbijać bas na +6 i wtedy jest w miarę ok. Według mnie to do AA trzeba chyba jakieś basowe buły podpinać.

No to mnie zdziwiłeś teraz. Wzmacniacze AA, przynajmniej integry, są ciepłe, gęste, i przez wielu uważana za nieco misiowate - analogowe. Zato ich żródła są dla równowago chłodne. Faktycznie, jasny wzmacniacz z MA serią Silver nie ma raczej sensu...

20 godzin temu, Cudny_Gnat napisał:

Parę postów wcześniej pisałem o problemie buczenia trafa w końcówce mocy. Problem został rozwiązany. Okazało się, że miałem źle zamontowane uziemienie całego domu w głównej skrzynce, chodzi o bednarkę. 

A to ciekawy głos. Sprawdzę jak mam u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów!! 

Koledzy mam problem ze streamerem streampro. Może ktoś się spotkał z podobnym tematem. Otóż kilka dni temu dokupiłem moduł bluetooth X-FTB01. Gdy jest podłączony do daca, poza muzyką słychać silne trzaski. Gdy podłączę go do kina domowego wszystko gra cacy. Wygląda jak problem z dackeim ale ten sam streamer gra z dackiem normalnie gdy sygnał leci prosto z sieci, gdy przez bluetooth - trzaski.... i bądź tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
54 minuty temu, obcymars napisał:

Advance X-CD5 posiada ktoś? Na ceneo w opiniach piszą że gra dobrze ale awaryjny.

I maja racje, miałem monobloki, pre, streamer, X-CD1000
największy problem miałem z kieszenią pobierania płyt, nawet wysyłałem do serwisu, streamer potrafił sie zawiesić a monobloki wywalić korki,
system bardzo wydajny, plastycznie grający ale te usterki mnie denerwowały
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zapraszamy serdecznie do salonu Q21 na odsłuchy najnowszej hybrydy Advance Paris A10 Classic.

Link

 

advance_paris_a10_01.jpg

advance_paris_a10_02.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie użytkowników AA,zapisuje się do klubu z x-i60 który to sprawdził się u syna z podłączonym  Daphile po USB lub YouTube po optyku.

W prawym kanale p włączeniu słychać szum który nie jest słyszalny po podgloszeniu,napiszcie czy  poradziliście sobie z podobnymi sytuacjami.

Macie może schemacik do tego modelu lub x-i90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich. Mialem Demona PMA1510 i DCD1510 plus kolumny Dali ortikony 6 Ale wiadomo zawsze gonimy krolika , więc postanowiłem coś zmienić i zakupiłem A160EVO ORAZ X-P700 I żeby było mało to doszedł Stream 9 .Wszystko połączyłem kablami Oyade pa-02 xlr kable do Dali to audioqest Type 4.Pomieszczenie ma 25m2 i teraz problem na Denionie dźwięk był bardziejwypelniony dół wysokie jak by leki wycofane natomiast Advance otworzył mi górę ale bas ten nisko schodzący wycofał się i teraz pytanie ,jakie kolumny współpracowały by z Advance tworzyły by synergie .Aby cieszyć się muzyka rockiem -klasyka

Edytowane przez leszek glazura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.