Skocz do zawartości
IGNORED

Przenośne Hi-Fi


SeVV

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś, co pozwoliłoby mi cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem i byłoby mocno "portable" ;) Ponadto mogłoby służyć jako DAC oraz móc pełnić funkcję również wysokiej jakości źródła w domu i było alternatywą dla CD`ka. Do głowy przychodzi mi tylko iriver AK100, to droga zabawka i nie jestem pewien, czy warto. Jeśli chodzi o słuchawki to miałoby grać z AKG K550 a w domu jak narazie z denonem pma-1080 i Tonsil siestami ale nie wiem, czy set się nie zmieni.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem najlepszym tego typu urządzeniem jest HiFiMan HM-602 Slim. Producent zastosował świetny wzmacniacz, który bez żadnego problemu prawidłowo zasili słuchawki AKG K550 (sam takie zestaw używam w połączeniu z HM-602), ma funkcję dobrego DAC oraz oferuje bardzo wysoką jakość dźwięku.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuch do naszego salonu, gwarantuję że przekonasz się do tego urządzenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim poziomie stoi jakosc wykonania ? Ile czasu na baterii, jaka karta panieci maksymalnie obslilugiwana i czy po podpieciu do kompa i korzystaniuvjako dac korzysta z baterii czy z zasilania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj,

w kwestii wykonania nie jest to iPod, także pod względem funkcjonalności obsługi nie jest to urządzenie tak dopracowane i intuicyjne, jednak nagrodą za to jest świetne brzmienie, moim zdaniem najlepsze ze wszystkich urządzeń przenośnych. Bateria wystarcza na 7-9 godzin odsłuchów na słuchawkach, zależy to oczywiście od głośności. Urządzenie bez problemu współpracuje z kartą 32GB.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie ten nowy HiFiMan HM-901? Trochę się nim bawiłem w Monachium. Świetne urządzenie i bardzo dobrze brzmienie jak na takie małe cudo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie trzeba kupować dedykowanych odtwarzaczy przenośnych.

Telefon Samsung Galaxy SIII obsługuje FLAC, do tego przenośny DAC/wzm. słuchawkowy - Meridian coś wypuścił ostatnio w tym guście, nazywa się Explorer, zbiera dobre recenzje.

Ale nie wiem, czy z telefonem zagra. Do niezobowiązującego słuchania z laptopa dobry w każdym razie.

 

Jest też na rynku np. sprzęt z kultowej brytyjskiej manufaktury Grahama Slee: Bitzie.

Jak obiecuje producent: "możliwe że to najlepsze kombo DAC/wzmacniacz słuchawkowy jakie kiedykolwiek słyszałeś".

A jak sam Graham Slee mówi coś takiego, to ja bym poważnie rozważył posłuchanie tego sprzętu. To inżynier w starym stylu z kręgu BBC.

Bitzie na 100% współpracuje w Galaxy III, gra ponad 7 godzin. Zasilanie przez USB z baterii telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wadą jest cena 350 funtów ale to ręcznie robiony brytyjski sprzęt a nie jakieś Chiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... Jak Graham mówi, że najlepszy.....to najlepszy.

 

Co to znaczy, że współpracuje z Galaxy S3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy DAC chce współpracować z Galaxy S3, nie wiem na czym to polega i dlaczego tak jest ale niektóre przetworniki odmawiają współpracy z tym telefonem.

A Grahamowi Slee wierzę, bo słyszałem jego wyroby (phono i monobloki) i mogę uczciwie powiedzieć że ten gość WIE czym jest dobry dźwięk.

A może po prostu gusta i oczekiwania mam "brytyjskie" bo i wzmak i kolumny mam z UK.

Aby nie być gołosłownym - jedna z opinii zadowolonego użytkownika Bitzy

 

"...extremely detailed but non-fatiguing sound, very "analogue" in it's presentation and as natural as CD's (or rips) will allow... more than able to convey all of the emotion on the recording - a very high goose bump factor was experienced... I have been primarily listening with AKG K550's but the Bitzie also drove my Audeze LCD-3's with no problem, a very decent headphone output... truly remarkable and a sure winner... it's amazing that such a great sound can be had for such a low price"

 

Na stronie Grahama Slee znajdziesz też moją opinię na temat monobloków Proprius.

Miło mi że Graham zechciał mnie zacytować w swoim oficjalnym serwisie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym się nieco podpiąć do tematu. Mam problem z wyborem głośników do mojego pokoju. Waham się między monitor audio ideck 200 , a harman kardon go play 2/ wireless. H/K słyszałem u kolegi i zrobił na mnie ogromne wrażenie, ten grzmiący bas i nieźle grające góry, nawet przy maksymalnej głośności zniekształcenia były niewielkie. monitorów nigdy nie słyszałem i stąd moje wahanie, aczkolwiek firma posiada bardzo dobre kolumny. H/K cena, pewnie ściągałbym z usa, około 900zł lub w polsce go play 2- 1200zł, wireless 1600zł. Natomiast monitory mogę kupić nowe za 700zł i to do mnie przemawia ale nie wiem jak one grają. Proszę Was o dobrą radę co wybrać.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DAC Graham`a, który pokazałes byłby wporządku no ale nie wygląda, żeby był poręczny i taki typowo "portable".. Nie wiem, czy na tych słuchawkach usłyszę różnicę między playerami? Jakich Wy jeszcze playerów/daców używacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miasto mam iPoda 5.5g CFmod/iMod + MxM na BlackGate + Westone UM3x. Na rower nie biorę wzmaka.

 

Jak ktoś lubi HD650 na dobrym torze, to powyższe będzie doskonałym mobilnym przedłużeniem tej filozofii grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rower (długie dystansy górskie i leśne) w małym plecaczku wożę colorly'a i slucham na westonach3, czasami biorę BD880 by sluchać w górach.

Pytałem na tym forum o słuchawki nauszne, które grałyby lepiej niż westony a nie były tak prądożerne jak beyery, ale zbyto mnie milczeniem :)

Niejednokrotnie audiofile i wielbiciele natury fukają na mnie pogardliwie, że albo muza albo odgłosy przyrody. Kochani, rozbijcie kiedyś namiot w górach i pod wygwieżdżonym niebem posłuchajcie Monteverdiego, Bacha, Debussiego, Messiaena, Parta. Żaden pokój odsłuchowy,aula, filfharmonia nie dostarczy Wam takiego przeżycia. Wiele lat czekałem na taką jakość, choć doskonale wiem, że to odlegle od ideału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sportu polecał bym jakieś otwarte/pół otwarte konstrukcje ze względu bezpieczeństwa.

Z przenośnych o najwyższej jakości grajków jest(dostępne w kraju) Imod 4/5G, Imod Nano 1/2G, Imod Mini 1/2G z Colorfly C4 na mniejsze kieszenie C3, jednak nie odstępuje aż tak bardzo C4. AK100 nie jest wart swoich pieniędzy. Z grajków niedostępnych w kraju, a grających naprawdę porządnie to Ihifi 960, 812 v2 są to dość spore klocki.

Do Ipodów potrzebny jest wzmak, koniecznie aby puścić sygnał po docku, Colorfy tego wzmaka nie wymaga dla większości przenośnych słuchawek podobnie jak AK100, Ihifi ma moc na wyjściu aby napędzić HD650 spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat..... szukam obecnie najlepszych highendowych słuchawek przenośnych. Preferuje konstrukcje nauszne, zamknięte. Cena nie gra roli w zasadzie.

 

Ważne jest aby słuchawki były faktycznie "portable" i oferowały możliwie jak najlepszy dźwięk. Bardzo lubię słuchać muzyki poza domem jakość oferowana przez większość tego typu konstrukcji rozczarowuje. Poza domem najwięcej słucham muzyki rock, metal oraz elektroniki. Słuchałem Bayerdynamików DT1350, Sennków Momentum, Denonów A-100 i do wyżej wymienionej muzyki nie za bardzo - zawsze pozostają aspekty, które mi nie leżą...

 

Jako grajka przenośnego używam iPoda classic, bo wygodny, pojemny i bateria długo trzyma.

 

Będę wdzięczny za pomoc ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipod classic, 120 Gb, model nr A1238. Posiadam go już chyba ponad 2 lata, jest dosyć wiekowy i nadgryziony czasem. Ale go lubię ;]

 

aha.... mam możliwość wypożyczyć te Beyery Custom One Pro, będę miał je wieczorem prawdopodobnie. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest to wersja 6G, więc nici z ominięcia wbudowanych wzmacniaczy. W wersjach 3/4/5/,5,5G można to zrobić i stworzyć legendarnego Imoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakiś zewnętrzny amp / DAC ewentualnie? ale z drugiej strony takie rozwiązanie pogarsza "przenośność" urządzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie ten nowy HiFiMan HM-901? Trochę się nim bawiłem w Monachium. Świetne urządzenie i bardzo dobrze brzmienie jak na takie małe cudo.

 

Nieoficjalnie mogę napisać, że to kwestia około 2-3 miesięcy.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest to wersja 6G, więc nici z ominięcia wbudowanych wzmacniaczy. W wersjach 3/4/5/,5,5G można to zrobić i stworzyć legendarnego Imoda.

 

A jak sprawdzić czy Ipod touch 32 GB( mam go kilka lat ) nadaje się do moda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z iPod Classic 80GB z wgranym RockBoxem + Shure SE535 i lubię ten dźwięk. Jeśli zdecyduję się na zmianę to będzie to albo nowy AK120 lub ponownie iPod z RockBoxem tylko 160GB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę też przesadzasz z tym słabym graniem z dziury. Wystarczy po prostu dobrze dobrać słuchawki a nie kupić byle drogie. Mało co na rynku mimo wszystko gra tak dobrze. Chociaż iMod faktycznie wchodzi w zupełnie inną klasę brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu ,dla Ciebie przesada dla mnie fakt. Porownywalem na kilku parach sluchawek , z tym samym efektem.mowa tu o iPod classic 160 i dla mnie gra plasko i sucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.