Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz wolny od potencjometrów.


Jancio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli się przypadkiem dubluję, to proszę o wskazanie właściwego wątku - szukałem ale nie znalazłem.

Prośba do Was, drodzy forumowicze, o wpisywanie znanych modeli PRE oraz integr z wyjściami pre-out, takich które :

- posiadają sciszanie/wzmocnienie realizowane za pomocą drabinki rezystorowej, scalonej czy dyskretnej, w każdym razie chodzi o coś co co jest wolne od wady potencjometrów - nawet najlepszych - czyli nierównomiernego wzmacniania

 

Chciałbym się powstrzymać od jakichkolwiek ocen...chodzi o identyfikację pewnej klasy urządzeń.

 

No i wpisuję jako pierwszy urządzonko kórego używam jako pre, warunek spełnia ale wzmocnienie +- 1dB, co jest mało satysfakcjonujące i chętnie przymierzyłbym inne :

integra Primare A10

 

jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę akustyk.com ,co prawda może nie są za bardzo znane ale moim zdaniem świetne pasywne pre. Dodatkowo ceny jak za wykonanie naprawdę zachęcające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz pasywny ... na drabince rezystorowej :-)

Może nie na temat - ale odtwarzacz CD z wyjściem regulowanym też załatwia sprawę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli się przypadkiem dubluję, to proszę o wskazanie właściwego wątku - szukałem ale nie znalazłem.

Prośba do Was, drodzy forumowicze, o wpisywanie znanych modeli PRE oraz integr z wyjściami pre-out, takich które :

- posiadają sciszanie/wzmocnienie realizowane za pomocą drabinki rezystorowej, scalonej czy dyskretnej, w każdym razie chodzi o coś co co jest wolne od wady potencjometrów - nawet najlepszych - czyli nierównomiernego wzmacniania

 

Chciałbym się powstrzymać od jakichkolwiek ocen...chodzi o identyfikację pewnej klasy urządzeń.

 

No i wpisuję jako pierwszy urządzonko kórego używam jako pre, warunek spełnia ale wzmocnienie +- 1dB, co jest mało satysfakcjonujące i chętnie przymierzyłbym inne :

integra Primare A10

 

jancio

 

Preamp można mieć "normalny":)

Tyle, żeby można było zaaplikować drabinkę rezystorową zamiast oryginalnego potencjometru.

 

Szczerze polecam Nakamichi CA 7. A zaplikować drabinkę od Khozmo.com...

 

To istny CUD, jak w tym wypadku działa wymiana potencjometru:) Nie tylko wyrównuje dźwięk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp można mieć "normalny":)

Tyle, żeby można było zaaplikować drabinkę rezystorową zamiast oryginalnego potencjometru.

Szczerze polecam Nakamichi CA 7. A zaplikować drabinkę od Khozmo.com...

To istny CUD, jak w tym wypadku działa wymiana potencjometru:) Nie tylko wyrównuje dźwięk...

 

No tak, ale ponawiam prośbę o powstrzymanie się od ocen, chodzi tu tylko o zidentyfikowanie urządzeń, dalsze wnikanie "ja to konkretnie gra" to już zupełnie inny temat :)

Przy czym myślę że pasywki i wyjścia regulowane z CD można odpuścić w tym wątku, jako że to nie są przedwzmacniacze. To są, technicznie rzecz biorąc, przedściszacze.

Doprecyzuję : chodzi o rasowe PRE, wszystko jedno czy jako urządzenie standalone, czy jako odseparowana część integry.

 

Podałem sam i dopisuję nowe

primare A10

Advance Acoustic x-preamp, map-101, map-150, map 250, map 450, map 800II

Rega Elicit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ponawiam prośbę o powstrzymanie się od ocen, chodzi tu tylko o zidentyfikowanie urządzeń, dalsze wnikanie "ja to konkretnie gra" to już zupełnie inny temat :)

Przy czym myślę że pasywki i wyjścia regulowane z CD można odpuścić w tym wątku, jako że to nie są przedwzmacniacze. To są, technicznie rzecz biorąc, przedściszacze.

Doprecyzuję : chodzi o rasowe PRE, wszystko jedno czy jako urządzenie standalone, czy jako odseparowana część integry.

 

Podałem sam i dopisuję nowe

primare A10

Advance Acoustic x-preamp, map-101, map-150, map 250, map 450, map 800II

Rega Elicit

No tak, ale ponawiam prośbę o powstrzymanie się od ocen, chodzi tu tylko o zidentyfikowanie urządzeń, dalsze wnikanie "ja to konkretnie gra" to już zupełnie inny temat :)

Przy czym myślę że pasywki i wyjścia regulowane z CD można odpuścić w tym wątku, jako że to nie są przedwzmacniacze. To są, technicznie rzecz biorąc, przedściszacze.

Doprecyzuję : chodzi o rasowe PRE, wszystko jedno czy jako urządzenie standalone, czy jako odseparowana część integry.

 

Podałem sam i dopisuję nowe

primare A10

Advance Acoustic x-preamp, map-101, map-150, map 250, map 450, map 800II

Rega Elicit

 

Rozumiem.

Aczkolwiek co z tego, że będziesz miał "podgłaśnianie" ok, a samo urządzenie będzie "cinko" przedwzmacniać?

 

Wolisz oryginał, choćby bele jaki!

W końcu w audio mamy spory postęp:)

I coś, co kiedyś kosztowało prawie tyle co nowe autko, dziś można przecież dostać za ledwie kilka tysiaków zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio 840E (chętnie sprzedam:)

 

Grace Design m903 (wejscia cyfrowe i analogowe i analogowa regulacja głośności 0,5 dB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Aczkolwiek co z tego, że będziesz miał "podgłaśnianie" ok, a samo urządzenie będzie "cinko" przedwzmacniać?

 

Ale to założenie jest nieuprawnione. Tu nie ma albo-albo, poza tym zależało mi na nierozmyciu wątku w dyskusjach "co gra lepiej", tylko na zrobieniu listy.

 

Wolisz oryginał, choćby bele jaki!

W końcu w audio mamy spory postęp:)

 

Nie, nie wolę "bele jaki". Ida DIY nie jest mi obca, tuningu z głową też nie. Ba, nawet posiadam działającego(mam nadzieję, bo dawno nie odpalany:) gaiclone z drabinką rezystorową. Więc proszę mnie nie traktować jak jakiegoś hiendowca ;-).

A postęp odnotowałem, od dobrych dwóch lat mam system przestawiony niemal wyłącznie na pliki, CD jest w sumie dla gości z własnymi płytami.

Ogólnie do szczęścia brakuje mi już tylko aktywnych kolumn 3-way i wymiany PRE na coś nie gorszego niż używam, a z mniejszym "skokiem".

 

I coś, co kiedyś kosztowało prawie tyle co nowe autko, dziś można przecież dostać za ledwie kilka tysiaków zł...

 

Nie jestem audiofilem. jetem melomanem z paranoją na punkcie niezniekształconego brzmienia(jak najmniej zniekształconego, precyzując).

Więc nie wydam za klocek elektroniczny tyle, co za nowe autko. A już na pewno nie za tak proste urządzenie jak przedwzmacniacz.

Powiedzmy że w tym zakresie - poziom brzmieniowy primare jest dla mnie wystarczający, acz cenowo to już zakres który uważam za "mocno przeceniona ale rzetelna elektronika". Ale nie chcę tu wchodzić w dywagacje ogólne na temat pre - są od tego inne wątki.

Zatem zapraszam do uzupełniania, może już bez uwag że każdy pre można we własnym zakresie przerobić. Powiedzmy że szukam urządzeń spełniających wymogi "out of the box".

Może z wyłączeniem ampli KD, niech juz będzie pure stereo :)

 

Reasumując :

 

primare A10

Advance Acoustic x-preamp, map-101, map-150, map 250, map 450, map 800II

Rega Elicit

***dopisał dd6

Cambridge Audio 840E

Grace Design m903 (wejscia cyfrowe i analogowe i analogowa regulacja głośności 0,5 dB)

 

Kto da więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze i przedwzmacniacze Bladelius, np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Współczesne wzmacniacze Densen:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

amplifikatory wszystkie od pierwszego modelu aż po ostatni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za nowke sztuke to okolo 1000baksow dodatkowo wymiana lamp na jakies dobre nosy i ewentualnie kondy na wyjsciu - w zaleznosci od impedancji koncowki...

porownywalem z nastepujacymi pre

nakamichi CA7

electrocoampaniet 4.5, 4.6, 4,7

abrahamsen v3

aestetix calypso

ukrainski phast - najnowsza edycja

rogue audio - perseus

jolida fusion

 

polecam sie zainteresowac tematem - tanio i dobrze. potek balasnu mozna odlaczyc w 3 minuty

dla potrzebujacych linii zbalansowanej tez robia wersje SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AVM Evolution V2. Zbalansowany na drabince ze scalaków. Dźwięk naprawdę niezły. Trochę zbyt wrażliwe zabezpieczenia. Poza tym nie lubią się z Onkyo, który robi za procesor kina (ciche buczenie, gdy jest włączony) Wkurza mnie tylko amatorsko zrealizowane sterowanie głośności z pilota. Nie jest logarytmiczne, mało precyzyjne, trzeba wcelować w okienko pod określonym kontem, działa z opóźnieniem. W sumie nazwa Audio Video MANUFAKTUR zobowiązuje do niedoróbek :) Gdy go kupowałem, był jednym z niewielu, które można było zintegrować z procesorami kina domowego (przelot). Dziś jest ich więcej. Chciałbym mieć Audioneta Pre G2, też na drabince, ale mnie nie stać :) Albo (ach, jak pięknie pomarzyć) Conrada Johnsona ET2...

 

Przedwzmacniacz pasywny ... na drabince rezystorowej :-)

Może nie na temat - ale odtwarzacz CD z wyjściem regulowanym też załatwia sprawę .

Pasywka nie zawsze dobrze zagra. Znam jedną fajną od Chris Sound Research, ale znam też 2 paskudne, które pozbawiają dźwięk dynamiki, zarówno makro jak i mikro. Pewnie zależy to też od końcówki i kolumn.

Nie słyszałem jeszcze odtwarzacza z dobrą regulacją. Nie twierdzę że ich nie ma. Ja nie słyszałem. Poza tym całłkiem sporo z nas woli mieć parę wejść a nie tylko odtwarzacz. Ostatnio zrezygnowałem z Cd na rzecz Maca z Hifacem Evo. Dlatego CD z regulacją nie zastąpiłoby porządnego PRE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AVM Evolution V2. Zbalansowany na drabince ze scalaków. Dźwięk naprawdę niezły. Trochę zbyt wrażliwe zabezpieczenia. Poza tym nie lubią się z Onkyo, który robi za procesor kina (ciche buczenie, gdy jest włączony) Wkurza mnie tylko amatorsko zrealizowane sterowanie głośności z pilota. Nie jest logarytmiczne, mało precyzyjne, trzeba wcelować w okienko pod określonym kontem, działa z opóźnieniem. W sumie nazwa Audio Video MANUFAKTUR zobowiązuje do niedoróbek :) Gdy go kupowałem, był jednym z niewielu, które można było zintegrować z procesorami kina domowego (przelot). Dziś jest ich więcej. Chciałbym mieć Audioneta Pre G2, też na drabince, ale mnie nie stać :) Albo (ach, jak pięknie pomarzyć) Conrada Johnsona ET2...

 

 

Pasywka nie zawsze dobrze zagra. Znam jedną fajną od Chris Sound Research, ale znam też 2 paskudne, które pozbawiają dźwięk dynamiki, zarówno makro jak i mikro. Pewnie zależy to też od końcówki i kolumn.

Nie słyszałem jeszcze odtwarzacza z dobrą regulacją. Nie twierdzę że ich nie ma. Ja nie słyszałem. Poza tym całłkiem sporo z nas woli mieć parę wejść a nie tylko odtwarzacz. Ostatnio zrezygnowałem z Cd na rzecz Maca z Hifacem Evo. Dlatego CD z regulacją nie zastąpiłoby porządnego PRE.

Wyjście regulowane ma : większość odtwarzaczy Wadia, Mark Levinson 39, T+A CD3000, CAL CL15, topowe Sony ES serii 7 i 5, Harman Kardon 7725, Phonosophie CD1, Kenwood LD1, Denon DCD2700, Musical Fidelity X-Ray, i wiele, wiele innych.

Ludzie tego nie używają - a myślę że warto wypróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian 502 ... w zasadzie analogue controler bardziej niż pre. ale o to chodzi, żeby pre nie było w ogóle. Można nim system zbalansować, ale nie trzeba.

 

Owszem, sam nie lubię designów tej firmy, ale można wybaczyć jeśli się zbada możliwości i jakość tych urządzeń. Słuchanie muzyki w domu w zasadzie właśnie polega na dokładnym dobraniu poziomu głośności, sterowaniu mocą w zależności od nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście regulowane ma : większość odtwarzaczy Wadia, Mark Levinson 39, T+A CD3000, CAL CL15, topowe Sony ES serii 7 i 5, Harman Kardon 7725, Phonosophie CD1, Kenwood LD1, Denon DCD2700, Musical Fidelity X-Ray, i wiele, wiele innych.

Ludzie tego nie używają - a myślę że warto wypróbować.

Zakładając, że słucha się tylko CD. Dla mnie to bez sensu, bo głównym źródłem stał się PC przez przetwornik, do tego kino domowe i CD.

Próbowałem wyjść regulowanych w 2 odtwarzaczach, między innymi w ML i Audiolabie. Grało ciszej i wg mnie z mniejszą mikrodynamiką. Być może kwestia dopasowania impedancji, ale nie zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.