Skocz do zawartości
IGNORED

Telefunken RA-100


neoool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okazje kupić nie drogo wzmacniacz Telefunken RA-100, do 100zł i nie wiem czy opłaca mi się go brać jedynie z ciekawości dla odsłuchu.Jaka jest szans że uda mi się ten wzmacniacz dalej sprzedać za podobną cenę ? Może ktoś go miał okazje testować i nadaj się on do dłuższego słuchania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szans że uda mi się ten wzmacniacz dalej sprzedać za podobną cenę ?

Dowiedz się po ile płacą za złom metali kolorowych. I pamiętaj - wzmacniacz tani, ale wizyty u laryngologa jako następstwo obcowania z takim wzmacniaczem - już podobno nie są tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać informacji w internecie - produkowany na początku lat 80-tych ub.w. Wykonanie, klasa jak wyroby UNITRY z tego samego okresu. Oczywiście, że się opłaca - jeżeli jest sprawny to będzie brzmiał, jak w/w. Jak znajdzie się chętny to kupi za te samą cenę lub wyższą.

Można dowolnie długo go słuchać.

Warto czasami się trochę zastanowić nad sensem zadawanych pytań.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dowolnie długo go słuchać.

Warto czasami się trochę zastanowić nad sensem zadawanych pytań.

Pozdrawiam.

 

A może warto trochę pomyśleć i nie brać pytania dosłownie. Ciszy też można słuchać dowolnie długo.

 

Akurat Telefunken z tamtych lat to klasa trochę wyższa niż UNITRA, choć model 100 to najniższy. RR-200 osiąga ceny ok 300zł ale jest też znacznie lepszy niż RR-100. Mimo wszystko 100zł to dobra cena, za tyle powinien się sprzedać. Dużo zależy od stanu technicznego. Ten sprzęt ma swoje lata (ok 30 lat) i w zależności jak był przechowywany/użytkowany może brzmieć bardzo różnie - od tragicznie do bardzo dobrze.

 

Po renowacji: wymianie wszystkich elektrolitów, przeczyszczeniu/wymianie potencjometrów, przełączników, oczyszczeniu będzie brzmiał bardzo dobrze.

 

Mam amplituner RR-200 i wzmacniacz HA900 i oba są porządnie wykonane, choć HA900 to już produkcja azjatycka. Obecnie brzmienie tych urządzeń mocno zależy od stanu egzemplarza. Ale potencjał mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia audiofile na Was zawsze można polegać :)

Może nie ogłuchnę i spróbuje kupić go za jakieś 70zł, posłucham i dam info.

Komentarze o złomie mogliście zachować dla siebie, myślałem że u was nie ma takich trolli ale cóż jednak na elektrodzie mają trochę racji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Komentarze o złomie mogliście zachować dla siebie, myślałem że u was nie ma takich trolli ale cóż jednak na elektrodzie mają trochę racji ;)

 

Nie da się ukryć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia audiofile na Was zawsze można polegać :)

Może nie ogłuchnę i spróbuje kupić go za jakieś 70zł, posłucham i dam info.

Komentarze o złomie mogliście zachować dla siebie, myślałem że u was nie ma takich trolli ale cóż jednak na elektrodzie mają trochę racji ;)

 

To po co się tu produkujesz? Wiesz, na elektrodzie sami głusi miłośnicy Altusów i różnych innych "cennych" urządzeń po 70 zł do skutecznego psucia słuchu. Może tam pytaj speców od niemieckich wysypisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.