Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerki do audio


ayran

Rekomendowane odpowiedzi

Ram jest nie do rozbudowania. Odpowiednia przejsciowka plus karta cf to cena całego komputerka. Czyli 128 ram plus 64 mb flash. Da się czy nie? Jak tak to może się przesiądę.

Odchudzając XP uruchomiłem go na kompie Pentium MMX 200MHz, 32mb ramu(typu sram) i zajmował niecałe 120mb na dysku.

 

Pobawił bym się jeszcze w odchudzanie systemow, ale nie mam napedu optycznego w nowym kompie :(

 

Wysłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieścił ci jeszcze foobar ze wsparciem dla flac i aac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zmieścił ci jeszcze foobar ze wsparciem dla flac i aac?
Nie było go tam, a w sumie to nawet nie pamiętam jak tam było z dźwiękiem. System powstał dla zakładu z kolegami, i była to tylko namoastka tego co nam daje xp.

 

Później może odpale coś na wirtualu i zobaczę do ilu mb uda mi się go okroić tak aby zmieścił się foobar. Ale nic nie obiecuje bo musze się zacząć uczyć do egzaminu zawodowego.

 

Wysłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma sensu. Moje mpd na buildroot działa na 32MB RAM z 64MB (testowane z parametrem mem). Całość zajmuje 51 MB na dysku, ale tylko dlatego że mpd trzyma swoją bazę w wielkim pliku tekstowym i u mnie ma on 9 MB. Cały czas podkreślam, że mówimy o współczesnym systemie operacyjnym. To oznacza np. wsparcie dla nfs, smb, ext2/3/4, xfs, jfs, ntfs, a także kilkunastu kart wifi na usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma sensu. Moje mpd na buildroot działa na 32MB RAM z 64MB (testowane z parametrem mem). Całość zajmuje 51 MB na dysku, ale tylko dlatego że mpd trzyma swoją bazę w wielkim pliku tekstowym i u mnie ma on 9 MB. Cały czas podkreślam, że mówimy o współczesnym systemie operacyjnym. To oznacza np. wsparcie dla nfs, smb, ext2/3/4, xfs, jfs, ntfs, a także kilkunastu kart wifi na usb.

Też mi się wydaje że nie ma sensu.

Przed chwilą uruchomiłem tego starego kompa i nie ma dźwięku. Na tym kompie szans na wi-fi i tak nie ma z powodu braku PCI i USB, więc o nie ma w ogóle sensu pakować do niego współczesnego systemu. To jest jedynie taka moja zabawka i pamiątka za razem(mój pierwszy PC). I jako że parę lat temu kolega powiedział że na tym to się nawet Milenium nie uruchomi to powiedziałem że uruchomię XP. On powiedział że idzie o 100 PLN więc wziąłem jakiegoś XP i za pomocą różnych aplikacji wywaliłem wszystko zostawiając tylko to co było potrzebne do podstawowego uruchomienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jest tam ISA. Można by tam nawkładać tam kart sieciowych ile się da i zrobić mega prądożernego zarządzalnego switcha/routera w oparciu o współczesny system operacyjny :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć wrażenie, że ten wątek jest trochę jak licytacja kto postawi komputer do audio na mniejszym hardware. Po kiego?

Są rozwiązania na linuksie, można też za niewielkie pieniądze postawić coś na XP (ayran - można i bez monitora i klawiatury - potrzebne są tylko do instalacji systemu, później wkładasz VNC lub sterujesz zdalnym pulpitem - to tak gwoli uściślenia). Dla każdego coś miłego.

Myślę, że sens wątku jest we wskazywaniu ciekawych rozwiązań, może ktoś się skusi na skopiowanie jednego z nich dla siebie. Ale wciskanie wszystkim linuksa jest trochę nie na miejscu, bo nie wszyscy się w to będą chcieli bawić. Ja np. na pewno nie, bo mam z linuksem na pieńku - nie poradziłem sobie z odpaleniem funkcjonalności, którą z palcem w d... mam na windowsie. Więc np. dla mnie system na L jest poza zakresem zainteresowania. I sądzę, że są jakieś inne osoby, które też wolą inne rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to oznacza, że ilość sprzętu jaką możesz wykorzystać jest mniejsza. Po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jest tam ISA. Można by tam nawkładać tam kart sieciowych ile się da i zrobić mega prądożernego zarządzalnego switcha/routera w oparciu o współczesny system operacyjny :D

Taką rolę pełnił kiedyś tam gdy nie miałem w domu jeszcze normalnego routera :)

Zaczynam mieć wrażenie, że ten wątek jest trochę jak licytacja kto postawi komputer do audio na mniejszym hardware. Po kiego?

Są rozwiązania na linuksie, można też za niewielkie pieniądze postawić coś na XP (ayran - można i bez monitora i klawiatury - potrzebne są tylko do instalacji systemu, później wkładasz VNC lub sterujesz zdalnym pulpitem - to tak gwoli uściślenia). Dla każdego coś miłego.

Myślę, że sens wątku jest we wskazywaniu ciekawych rozwiązań, może ktoś się skusi na skopiowanie jednego z nich dla siebie. Ale wciskanie wszystkim linuksa jest trochę nie na miejscu, bo nie wszyscy się w to będą chcieli bawić. Ja np. na pewno nie, bo mam z linuksem na pieńku - nie poradziłem sobie z odpaleniem funkcjonalności, którą z palcem w d... mam na windowsie. Więc np. dla mnie system na L jest poza zakresem zainteresowania. I sądzę, że są jakieś inne osoby, które też wolą inne rozwiązania.

Fakt odeszliśmy trochę od tematu, ale ja nie starałem się stawiać komputera do audio na jak najsłabszym sprzęcie. Wręcz przeciwnie komputer którego używam jest dość mocną maszyną(przynajmniej według mnie, a specyfikacja jest gdzieś wcześniej).

 

Na tym kończę offtop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie takie cudo do audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze do mnie idzie, ale wydaje mi się, że jest aż nadto, a cena nie powala. Powinien poradzić sobie nawet z Full HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Ja kupiłem sobie takie cudo do audio:

http://allegro.pl/asus-eeebox-pc-eb1012u-i3318238850.html

Miałem taki jakiś czas temu, ale później zmieniłem koncepcję. Z Windowsem na pokładzie ciął filmy odtwarzane z pliku w rozdzielczości full-hd. Do dźwięku go nie używałem. Ale z Linuksem na pokładzie śmigał lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w audio to się będzie bardzo nudziło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki jakiś czas temu, ale później zmieniłem koncepcję. Z Windowsem na pokładzie ciął filmy odtwarzane z pliku w rozdzielczości full-hd. Do dźwięku go nie używałem. Ale z Linuksem na pokładzie śmigał lekko.

Posiadam eeeboxa z jednordzeniowym Atomem (nie pamiętam modelu) i z full HD trzeba rzeczywiście trochę się pobawić żeby nie cięło - u mnie jednak wystarczyło rozszerzyć ram do 3GB (w standardzie był 1) i w KLite codec packu włączyć akcelerację sprzętową. I już wtedy nic się nie tnie nawet na 1080. Oczywizda na win XP i stosując Media Playera Classic z pakietu Klite.

No i faktycznie ma wentylatorek, który z czasem zaczyna terkotać. Dlatego nie używam go do audio.

PS. Tak dla potomności - wentylatorek można rozebrać, dać kroplę smaru do gramofonu i przestaje terkotać - sprawdzone. Ale szumi nadal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że aby móc odtworzyć film media player classic kopiuje go do ramu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przynajmniej z tego co wiem to buforuje tylko kilka sekund filmu w ramie. Rozszerzenie ramu spowodowało ogólne zmniejszenie intensywności korzystania z dysku przez system - najlepiej jeszcze wywalić plik wymiany - taki był cel.

Chodziło mi o to, że z testowanych przeze mnie playerów MPC miał najmniejsze zużycie zasobów - pamięci i mocy proca. Oczywiście 'testy' to powiedziane trochę na wyrost - obserwowałem po prostu wykresy managera systemu korzystając z różnych wynalazków. O ile dobrze pamiętam to jeszce VLC był pod tym względem ciekawy, ale miałem kłopot z rozjazdem dźwieku z obrazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie rozumiem. Co takiego uruchamiałeś, że 1GB Ram to było za mało. Po co w ogóle systemowi plik wymiany? Uruchamiałeś jakąś przeglądarkę z masą otwartych stron? Używałeś jakiegoś pakietu biurowego, np. przygotowywałeś jakąś multimedialną prezentację w powerpoint?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie windows jest fajne, bo można tanio kupić fajny używany sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie rozumiem. Co takiego uruchamiałeś, że 1GB Ram to było za mało. Po co w ogóle systemowi plik wymiany? Uruchamiałeś jakąś przeglądarkę z masą otwartych stron? Używałeś jakiegoś pakietu biurowego, np. przygotowywałeś jakąś multimedialną prezentację w powerpoint?

Widać, że nie masz doświadczenia z oknami :-) XP standardowo tworzy pokaźny plik wymiany. I korzysta z niego częściej, niż by można się spodziewać. Dlatego lepiej mieć więcej pamięci i wyłączyć to cudo. A swoją szosą system z serwicepackiem 3 zawsze zajmuje około 600MB ramu. Wystarczy uruchomić przeglądarkę i 1GB robi się zbyt małą ilością do komfortowego działania. Ale przy obecnych cenach pamięci nie ma to znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twój tok rozumowania. Jak pisałem dzięki niemu można kupić fajny używany sprzęt. Za 50 zł można mieć komputer do audio ze 128MB RAM i flash 64MB. Można zrobić z niego fajny komputerek do audio, ale nie przy pomocy windows. Dzięki! Najlepsze, że za windows trzeba niby płacić :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Komputerek przyszedł i ostatnie dwa dni spędziłem nad konfiguracją. Na tą chwilę mam postawionego YoyageMPD 0.9.1 + serwer http do sterowania przez przeglądarkę. Komputer wpięty jest w sieć Wifi, a muzykę trzymam na jego dysku. Muszę jeszcze skonfigurować sambę, żeby mieć zdalny dostęp do dysku i najlepiej coś do terminala, ale cały czas się bawię i mi się nie chce. :) Nie mogę się nacieszyć, tak to fajnie chodzi, a jaka frajda i satysfakcja! Polecam!

 

Tak wygląda klient na telefonie. Do przeglądania wystarczy wpisać adres serwera w przeglądarce.

 

01-control.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro to Eee Box ma wentylatorki i nie wyciszony wewnętrzny dysk twardy... to nie nadaje się do audio

 

To ja tylko dodam, że nie wiem o co chodzi. :)

Wentylator jest, ale głęboko i nie ma bezpośredniego wlotu z zewnątrz, z 5cm jest całkowicie bezgłośny, a typowo słucham z 2-4m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że linuxa można postawić na praktycznie dowolnym komputerze, jakich "odtwarzaczy" do grania używacie? Czy ktoś z Was testował któryś z poniższych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Jak ma się jakość dźwięku uzyskanego z laptopa z Linuxem po USB w porównaniu z SBT (też Linux) a jak w porównaniu do na przykład windowsowego Foobara czy JRivera?

Mam NASa z postawionym na nim serwerem Vortexbox, szukam czegoś, co dałoby lepszą jakość niż SBT w roli transportu, (mam konwerter USB/SPDIF i DACa). Nie interesuje mnie nic poza odtwarzaniem plików i ewentualnie radia internetowego czy serwisów typu Deezer, żadne wideo czy gry, czyste audio w najlepszej możliwej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.