Skocz do zawartości
IGNORED

Chord QuteHD DAC


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

jamówię - to kup sobie DACa polecanego w HFC. Tylko nie płacz nam potem tu na forum.

 

Nie rozumiem dlaczegoo dbierasz to tak alergicznie.To nie jest kontestowanie Twojej decyzji zakupowej tylko próba przedstawienia innego niż Twój punktu widzenia.Więcej luzu Elberoth a DAC-a kupiłem dostał entuzjastyczne recenzje w HFC Stereophile i What Hi Fi? oraz na wielu zagranicznych forach i jestem zadowolony czego i Tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze chodzi o to, ze jak chwala wszedzie to my bedziemy oryginalni i troche skrytykujemy, nikomu to krzywdy nie zrobi - bo produkt dobry, co potwierdzone przez innych, a mala krytyka nada mu jeszcze wiecej wiarygodnosci. Wiadomo, ze jak wszedzie zachwyty to cos musi byc nie tak. Nastepny produkt ww firmy pochwalimy i nikt nas nie posadzi o uprzywilejowywanie danej mark/brzmienia - no przeciez potrafimy tez skrytykowac. Takze i reklamodawcy nie musza sie zrazic:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

A moze chodzi o to, ze jak chwala wszedzie to my bedziemy oryginalni i troche skrytykujemy, nikomu to krzywdy nie zrobi - bo produkt dobry, co potwierdzone przez innych, a mala krytyka nada mu jeszcze wiecej wiarygodnosci. Wiadomo, ze jak wszedzie zachwyty to cos musi byc nie tak. Nastepny produkt ww firmy pochwalimy i nikt nas nie posadzi o uprzywilejowywanie danej mark/brzmienia - no przeciez potrafimy tez skrytykowac. Takze i reklamodawcy nie musza sie zrazic:)

 

Ale "my" to kto? bo tego daczka pojechali Brytole a u nas to tylko przedruk się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze chodzi o to, ze jak chwala wszedzie to my bedziemy oryginalni i troche skrytykujemy, nikomu to krzywdy nie zrobi - bo produkt dobry, co potwierdzone przez innych, a mala krytyka nada mu jeszcze wiecej wiarygodnosci. Wiadomo, ze jak wszedzie zachwyty to cos musi byc nie tak. Nastepny produkt ww firmy pochwalimy i nikt nas nie posadzi o uprzywilejowywanie danej mark/brzmienia - no przeciez potrafimy tez skrytykowac. Takze i reklamodawcy nie musza sie zrazic:)

 

Ciekawa koncepcja ... można ja chyba nazwać - na przekór wszystkim :)

 

Produkty, które inni zjadą - my pochwalimy, a produkty które inni pochwalą - my zjedziemy. Byłby to doprawdy oryginalny sposób na budowanie wiarygodności pisma :)

 

Przyczyna jest jednak moim zdaniem zupełnie inna i leży w metodologii przeprowadzania tych schootoutów, o której pisałem wcześniej.

 

Zresztą, jeżeli ktoś ma awersję do recenzji w prasie (a jest taki specyficzny typ osób) to może sobie zawsze skonfrontować recenzję z opiniami użytkowników. A te także są entuzjastyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kto według Ciebie Elberoth ma rację? Hi-Fi Choice i Enjoy the Music czy Stereophile i What Hi-fi? DAC ma jakieś minusy czy mamy go wszyscy brać w ciemno bo jest to tzw "Best Buy" w swoim przedziale cenowym? (pytam o brzmienie samego DACa bez dodatkowego zasilacza)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

No więc kto według Ciebie Elberoth ma rację? Hi-Fi Choice i Enjoy the Music czy Stereophile i What Hi-fi? DAC ma jakieś minusy czy mamy go wszyscy brać w ciemno bo jest to tzw "Best Buy" w swoim przedziale cenowym? (pytam o brzmienie samego DACa bez dodatkowego zasilacza)

 

Może nie jasno się wyraziłem ja kupiłem innego daczka który dostał entuzjastyczne recenzje w Stereophile i What hifi? oraz ma doskonałe recenzje na wielu zagranicznych forach.Kupiłem go po odsłuchu w swoim systemie i jestem z niego zadowolony czego też życzę Elberothowi z jego Chordem.Moje watpliwości wzbudza jedynie fakt który juz ktoś podiósł w tej dyskusji a mianowicie polecany przez HFC Octave nie wzbudzał u Elba wątpliwości mimo wątpliwej metodologii testów-bo jemu też się podobał.W przypadku Chorda sytuacja jest odwrotna Chord został delikatnie mówiąc zjechany i w tym przypadku według autora wątku HFC jest już be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecany przez HFC Octave nie wzbudzał u Elba wątpliwości mimo wątpliwej metodologii testów.

 

Tak jak pisałem - nawet NIE i Gazeta Polska napisze czasami prawdę.

 

A tak na marginesie - czy ten test Metrum Octave to także był shootout ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, zamiast się podniecać wybiórczo recenzjami (a przynajmniej podejmować próby wywołania podniecenia u potencjalnych jelonków, którzy załapią się na tę akcję promocyjną - którą to już?) , przeczytaj sobie mądrość, co ją sobie sam wkleiłeś w stopce. Ja nie zapomnę wzmacniania na rzecz audiolaba 8200, co to miał grać lepiej niż hi-endowe reimyo (adokładnie to Elbowi "wydawało się" że gra lepiej po podłączeniu do innego ósmego cudu świata - pp2000). Po czym po zakończeniu wzmacniania "stara" rewelacja okazuje się być zwykłym średniakiem w swojej cenie, ale za to nowa rewelacja to jest dopiero cudo .... Itd. itd. itd. Ciekawe, czy ktokolwiek się jeszcze na to łapie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dopiero teraz przeczytałem twój komentarz.

 

Pierwsza prośba - nie wyrywaj tego co napisałem z kontekstu. Jeżeli już masz ochotę mnie cytowac, to cytuj całość.

 

Druga sprawa - to nie ja stworzyłem wątek Audiolaba i się nim podniecalem. Co wiecej, napisałem ze tańszy komplet Arcam rDAC + TeddyPSU był lepszy. Tego już nie doczytales - widać nie pasowało do Twojej tezy. Oh well.

 

I wreszcie sprawa trzecia - wytłumacz nam proszę, na czym ma polegać 'wzmacnianie' produktu który nie jest dostępny w Polsce i kto miałby na tym zarobić.

 

Dziękuje za uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Dopiero teraz przeczytałem twój komentarz.

 

Pierwsza prośba - nie wyrywaj tego co napisałem z kontekstu. Jeżeli już masz ochotę mnie cytowac, to cytuj całość.

 

Druga sprawa - to nie ja stworzyłem wątek Audiolaba i się nim podniecalem. Co wiecej, napisałem ze tańszy komplet Arcam rDAC + TeddyPSU był lepszy. Tego już nie doczytales - widać nie pasowało do Twojej tezy. Oh well.

 

I wreszcie sprawa trzecia - wytłumacz nam proszę, na czym ma polegać 'wzmacnianie' produktu który nie jest dostępny w Polsce i kto miałby na tym zarobić.

 

Dziękuje za uwagę.

 

Elb jak chord gra u Ciebie? są już jakieś wnioski? best buy czy humbug?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu słuchać, więc pozyczylem chłopakom z Audio Forte bo dostali jakieś pliki DSD z Opus3 i chcieli zobaczyć z czym to się je.

 

Ale dobrze ze mi przypomniales - muszę po niego pojechać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Nie miałem czasu słuchać, więc pozyczylem chłopakom z Audio Forte bo dostali jakieś pliki DSD z Opus3 i chcieli zobaczyć z czym to się je.

 

Ale dobrze ze mi przypomniales - muszę po niego pojechać :)

 

Ok daj znać jak posłuchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I wreszcie sprawa trzecia - wytłumacz nam proszę, na czym ma polegać 'wzmacnianie' produktu który nie jest dostępny w Polsce i kto miałby na tym zarobić.

 

 

Nie wiem, nie znam się na handlu sprzętem audio tak jak ty, dlatego bardziej to ty "nam" wytłumacz, o ile oczywiście masz ochotę, po co sprowadzasz tego DACa, skoro i tak wiadomo, że u Ciebie nie zostanie, bo celujesz w inną półkę cenową? Napiszesz standardowo przykładną laurkę - i co dalej? A może dopiero znajdzie dystrybutora w Polsce? Jak myślisz? Wiesz, po prostu napisz tak po ludzku po co ta akcja z tym dakiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po prostu napisz tak po ludzku po co ta akcja z tym dakiem?

Może po prostu po to, żeby mieć własne zdanie na jego temat, a nie tylko wyczytane w recenzjach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pal, sam miałem to napisać.

 

Jestem pasjonatem, czego chyba nikt nie podważy. Jak widzę, że wokół jakiegoś urządzenia jest duże zamieszanie na forach zagranicznych (tak jak w przypadku QuteHD, który sprowokował ludzi do napisania wątków liczących po kilkadziesiąt stron) to sam chce tego urządzenia posłuchać, aby mieć o nim WŁASNE ZDANIE. Nie interesują mnie jałowe dyskusje twoje i ludzi tobie podobnych na temat produktów których nie słyszeli, a które są normą na forum audiostereo. Ja wole sam posłuchać i ewentualnie potem zabierać zdanie w temacie.

 

A że przy okazji jestem w branży (choć wbrew temu co sugerujesz, nie jestem bezpośrednio związany ze sprzedażą sprzętu audio - pracuję w gazecie i robię AS) to często mogę taki sprzęt pożyczyć do testów. A nawet jak nie mogę (Metrum, Qute) to mogę go kupić z rabatem na tyle dużym, że mogę go potem sprzedać bez straty. Czyli zabawa mnie nic lub niewiele kosztuje (tyle co przesyłka w dwie strony).

 

Czy to jest naprawdę tak trudne do zrozumienia, czy tylko brainpowers po drugiej stronie tak ograniczone ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu po to, żeby mieć własne zdanie na jego temat, a nie tylko wyczytane w recenzjach?

 

Czemu więc Elberoth, jak miało to również miejsce w przypadku jego wątku nt. Meridian Explorera, nie pisze nic na temat brzmienia ów konwertera? Jeśli ktoś chce mieć własne zdanie na temat jakiś DACów, dlaczego ten ktoś w ogóle ich nie słucha?

 

Za każdym razem w wątku widzimy tylko kilka ładnych zdjęć oraz laurkę dla produktu wystawioną na podstawie opinii przeczytanych gdzieś na forach tudzież w prasie, a opinii autora wątku na temat tych urządzeń, brak.

 

Jestem pasjonatem, czego chyba nikt nie podważy.

 

Co za pasjonat po otrzymaniu nowego urządzenia nie raczy go podpiąć do swojego systemu żeby przekonać się jak brzmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku - Ciebie chyba po prostu zazdrość zżera, albo nie masz nic innego do roboty. U mnie w domu stoją 3 pary kolumn, z których jednej jeszcze ani na moment nie podpiąłem - chyba moje prawo, nie? :-) I to mniejsze niż Elba, bo za żadną nie zapłaciłem :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że mam więcej sprzętu niż jestem w stanie przesłuchać ?

 

Nie napisałem też nic o Serwerze CAPS v3, który złożyłem 3 miesiące temu i do którego kupiłem 2 dedykowane zasilacze TeddyPardo.

 

Nie napisałem niż o AQ DragonFly który leży od czerwca.

 

Nie napisałem nic o Metronome C8, który stał u mnie przez prawie 2 tygodnie i którego nie zdążyłem nawet wypakować z pudełka (na samą myśl, że stoi u was DAC za 80tys zł większość z was zrobiła by w gacie, a mi nie chciało się/nie miałem czasu go wypakować).

 

Że już nie wspomnę nawet o fakcie, że ciagle nie zdążyłem zrobić koniecznej wycieczki do Media Markt, po zakup odpowiedniego kabla, aby podłączyć Explorera i DragonFly'a.

 

Jeszcze chcesz coś wiedzieć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci do Szwecji :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku - Ciebie chyba po prostu zazdrość zżera, albo nie masz nic innego do roboty. U mnie w domu stoją 3 pary kolumn, z których jednej jeszcze ani na moment nie podpiąłem - chyba moje prawo, nie? :-) I to mniejsze niż Elba, bo za żadną nie zapłaciłem :-))

 

Ciekawe dlaczego jeszcze nie założyłeś tutaj kilku wątków na temat kolumn, które stoją u Ciebie w domu ale ich jeszcze nie słuchałeś...

 

Może dlatego, że mam więcej sprzętu niż jestem w stanie przesłuchać ?

 

Nie napisałem też nic o Serwerze CAPS v3, który złożyłem 3 miesiące temu i do którego kupiłem 2 dedykowane zasilacze TeddyPardo.

 

Nie napisałem niż o AQ DragonFly który leży od czerwca.

 

Nie napisałem nic o Metronome C8, który stał u mnie przez prawie 2 tygodnie i którego nie zdążyłem nawet wypakować z pudełka (na samą myśl, że stoi u was DAC za 80tys zł większość z was zrobiła by w gacie, a mi nie chciało się/nie miałem czasu go wypakować).

 

Że już nie wspomnę nawet o fakcie, że ciagle nie zdążyłem zrobić koniecznej wycieczki do Media Markt, po zakup odpowiedniego kabla, aby podłączyć Explorera i DragonFly'a.

 

Jeszcze chcesz coś wiedzieć ?

 

Tak,

 

gdzie Twoje wątki na temat tych wszystkich urządzeń?

 

Napewno jest tu na forum dużo osób, które chciałyby poczytać na temat sprzętu który dostajesz/sprowadzasz ale go nie słuchasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego jeszcze nie założyłeś tutaj kilku wątków na temat kolumn, które stoją u Ciebie w domu ale ich jeszcze nie słuchałeś...

Bo ja je opiszę w stosownych tekstach tu i ówdzie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem także opisać wzmacniacz Cary, którego uzywalem od roku. Ale zaraz - wtedy zaraz by się okazało, że opusuję, bo chcę sprzedać...

 

Będę pisał o tym, o czym akurat mam ochotę napisać, i w wtedy gdy mi się akurat zechce. Na pewno nie wtedy kiedy ty bedziesz chcial o tym przeczytać. Gdybym mógł, zrobiłbym to nawet tak, abyś akurat ty czy tobie podobne trolle, nie mogły tego przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten audioholik to jakiś dziwny jest.

Permanentnie mija się z prawdą w innych wątkach.

Nie wiem o co mu chodzi.

To chyba jest ten konsman/abandon.

Takie same nieprawdy, półprawdy i pobożne życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

To jeden z brygady 3A !!!

...

abandon, audioholik, arton !!

W kazdym razie te same poglady i jeden madrzejszy od drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten audioholik to jakiś dziwny jest.

 

Ja jestem dziwny, a ludzie zakładający wątki żeby wyłącznie poinformować innych o tym, że weszli w posiadanie danego DACa (i na tym by się skończyło), są jak najbardziej wporzo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy powtórzy się historia z porównywanymi z wielką pasją konwerterami, gdzie Elberoth zareklamował wątek, zapowiadał, podgrzewał atmosferę, a na koniec ... opchnął test do AV a na forum ot tak bez żenady o tym poinformował. Pasjonat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dziwny, a ludzie zakładający wątki żeby wyłącznie poinformować innych o tym, że weszli w posiadanie danego DACa (i na tym by się skończyło), są jak najbardziej wporzo :)

 

Każdy może na tym forum założyć jaki chce wątek. Ty także. Byle związany z tematem tego forum. Nie ma obowiązku, aby autor wątku musiał się dzielić wrażeniami z odsłuchów. Jak również nie ma przeszkód, aby inne osoby mające styczność z tym produktem, napisały o swoich doświadczeniach.

 

Z przyjemnością poczytam o twoich wrażeniach po przesłuchaniu tego produktu, jak również o porównaniach jakich dokonałeś do produktów konkurencyjnych.

 

Ciekawe czy powtórzy się historia z porównywanymi z wielką pasją konwerterami, gdzie Elberoth zareklamował wątek, zapowiadał, podgrzewał atmosferę, a na koniec ... opchnął test do AV a na forum ot tak bez żenady o tym poinformował. Pasjonat.

 

Pozwolisz że to ja zadecyduję, jakie swoje recenzję będę publikował tu na forum, a jakie w gazetach. 95% recenzji urządzeń i tak publikuję na forum. Test konwerterów był nietypowy, bo w pewnym momencie rozrósł się do takich rozmiarów (już podczas pisania), że szkoda było go po prostu nie opublikować. Był tez o tyle nietypowy, że rachunek za wypożyczenia urządzeń (przesyłki) urósł do kwoty ponad 1000zł, więc przynajmniej była to szansa aby odzyskać zainwestowane pieniądze (gdy opisujemy urządzenia od polskich dystrybutorów, problemu oczywiście nie ma, bo urządzenia są przywożone i odbierane osobiście lub na ich koszt).

 

Jeżeli nie podoba ci się to o czym piszę i jak piszę, to jest na to jedna, bardzo prosta rada - nie czytaj. Będziesz spał spokojniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to gra? Dowiemy sie wreszcie, czy to tylko akcja promocyjna?

 

Każdy może na tym forum założyć jaki chce wątek.

Jestes tego pewny? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.