Skocz do zawartości
IGNORED

Chord QuteHD DAC


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Jak posłucham, i dalej będzie mi się chciało - to napiszę. A jak nie to nie.

 

Na razie robicie wszystko, aby mnie zniechęcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje ze jakby to podtunningowal oraz zasilil z czegos dobrego oraz zastosowal kabelki Van-Den-Hulla to by to moglo znosnie zagrac, przy tej cenie mozna sie z tym pobawic raczej bez obaw.

 

DAC ma jedne z najniższych na rynku wartości jittera - na wyjściu SPDIF jest to podobno tylko 10ps, co czyni go niezwykle mało wrażliwym na jakość transportu (co ciekawe, po USB jest to więcej, bo 132ps).

Gdzie sa te pomiary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HFN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie robicie wszystko, aby mnie zniechęcić.

 

Podejrzewam, że nie jestem jedynym członkiem tego forum, który odwiedza to miejsce w głównej mierze z uwagi na Twoje Elb wpisy. By przełamać chór wiecznych malkontentów, stroniąc jednak od nadmiernej emfazy (nie po audiofilsku by przecież było) powiem tylko jedno - dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko jedno - dziękuję.

Dziekujesz za co, moge wiedziec...? Bo jak na razie, to mija miesiac od pierwszego postu a o dzwieku dalej nie mozna sie nic dowiedziec od autora postu. Tylko podaje ogolnie znane fakty i powiela szum informacyjny. Watek juz powinien byc dawno zamkniety po takim poscie, ktory nie szanuje innych uzytownikow forum. Jak zaklada sie watek i mowi w tym wzgledzie A to i powinno mowic sie Z, z uwagi na szacunek czytajacych, a autor sklada butne deklaracje typu, cyt:

 

"Jak posłucham, i dalej będzie mi się chciało - to napiszę. A jak nie to nie."

 

To za co tu dziekowac, ja nie rozumiem? Dla mnie stosujesz wazeline daleko posunieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj szanse porownac sobie 3 DACi, w tym poraz kolejny, niemego bohatera tego watku, Chorda (1000funtow). Jak ktos faktycznie ma do wydania te 5000PLN to niech sie zainteresuje koniecznie nowym daciem od Naima, V1 (1250funtow), moim zdaniem, jest nie tylko ciekawszy od Chorda, ale ma tez dodatkowo dobry przedwzmacniacz oraz swietne wyjscie sluchawkowe, a co wiecej, choc to pewnie rzecz gustu, nie jest taki nieznosnie kosmiczny z wygladu (no mnie sie nie podoba ta metalowa puszka ze szklanym okienkiem, niczym serce Frankensteina). Chord faktycznie moglby miec troche lepsza scene, ta nie jest zla, ale to raczej sredni poziom niz wybitny, wyraznie wiecej przestrzeni generuje 400funtow tanszy MDAC, choc ten ostatni nie ma tego przyjemnego wypelnienia co Chord (trzeba patrzec wiec na reszte toru co komu lepiej zagra). Mnie ostatecznie i tak Naim V1 wydal sie tutaj jednoznacznym wyborem (ujela mnie jego otwartosc oraz naturalnosc gry z duza dawka emocji, co bym nie puscil 'zylo')i to nawet ponad znacznie drozszym i starszym bratem kosztujacym 2150 funtow Naim DAciem.

 

ps. i koniecznie sluchac przed zakupem, wszystko moze ulec sporej zmianie w konfrontacji we wlasnym torze i wzgledem posiadanego gustu muzycznego, preferencji tp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastwa - dzięki za opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, w sumie bardzo jestem ciekaw Twojego zdania Elb, inny system (zwlaszcza ten BADA), wiec moze wszystko wyjsc inaczej.

 

 

ps. Mczaj, ciezko tu pisac o zasilaczu w Chordzie, chyba ze sobie samemu dokupimy jakis, natomiast jesli Tomanek faktycznie robi je tez i pod ten DAC, w dobrej cenie i sa one faktycznie udane, to wowczas Chord za to podziekuje, zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na zagranicznych forach, podobno Chord, tak jak rDAC, bardzo pozytywnie reaguje na lepszy zasilacz.

 

(W standardzie jest zasilacz wtyczkowy.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze kazde urzadzenie audio pozytywnie reaguje na porzadne zasilanie, zwlaszcza gdy takiego nie ma w standardzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - mogę tylko mówić o tych, z którymi miałem styczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posłucham, i dalej będzie mi się chciało - to napiszę. A jak nie to nie.

 

 

Wygląda na to, że DAC jednak nie trafi do polskiej dystrybucji... W tym wypadku laurka recenzja faktycznie nie będzie konieczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że DAC jednak nie trafi do polskiej dystrybucji... W tym wypadku laurka recenzja faktycznie nie będzie konieczna.

 

Tak, kupuję różne klocki za swoje pieniądze, potem kolęduję z nimi po różnych firmach, szukając im dystrybutora. Co ma szczególny sens w czasach, gdy każdy większy dystrybutor sam jest w stanie pożyczyć klocki którymi jest zainteresowany na próbę od producenta, po opłaceniu jedynie kosztów przesyłki.

 

Twoja logika mnie poraża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wczoraj po raz pierwszy odpaliłem tego DACa. Jest znakomity. Na pierwszy rzut ucha, po podłączeniu zasilacza Teddy Pardo, wydaje mi się że jest nawet lepszy niż 2.5x droższy Metrum HEX, którego miałem u siebie i który zebrał tyle pozytywnych recenzji.

 

Musze jeszcze trochę posłuchać, ale 'szum' na zagranicznych forach wydaje się być uzasadniony.

 

Podobnie jak w przypadku rDACa, zasilacz Teddy Pardo sprawia, że DAC gra jak 2x droższe urządzenie. O ile jednak w przypadku Arcama zasilacz Teddy kosztuje równowartość samego DACa (1500+1500zł), w przypadku Chorda jest to tylko 30% (5000+1500zł), a więc proporcja bardziej zrozumiała dla przeciętnego audiofila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory w sumie zasilacz Teddy Pardo uzyles ? Chord ma zdaje sie 12V-1A, a z tych co widzialem na stronce Wlocha sa tylko wersje 12V - 2A/4A.

 

ps. Chord jest pewnie nieco szybszy od Hexa, ale ja bardzo dawno sluchalem tego Metrum i dosc krotko, wiec to na czuja pisze bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord jest lepiej wypełniony i ma sporo lepszą rozdzielczość. W HEXie mi tego trochę jednak brakowało.

 

Mam zasilacz 12v/2A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupuję różne klocki za swoje pieniądze, potem kolęduję z nimi po różnych firmach, szukając im dystrybutora. Co ma szczególny sens w czasach, gdy każdy większy dystrybutor sam jest w stanie pożyczyć klocki którymi jest zainteresowany na próbę od producenta, po opłaceniu jedynie kosztów przesyłki.

 

Twoja logika mnie poraża.

Pożyczyć moze, ale nie stworzy tym klockom odpowiedniej aury na wejście.

 

Od tego są odpowiedni ludzie ....

 

Którzy przecież mogą sobie, tak jak każdy zakładać watki o dowolnej tematyce ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Markcie jest za 800 euro s/h. Jeżeli ci się nie spodoba - sprzedasz bez straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wczoraj po raz pierwszy odpaliłem tego DACa. Jest znakomity. Na pierwszy rzut ucha, po podłączeniu zasilacza Teddy Pardo, wydaje mi się że jest nawet lepszy niż 2.5x droższy Metrum HEX, którego miałem u siebie i który zebrał tyle pozytywnych recenzji.

 

Deja-vu?

Dlaczego znowu używasz tego magicznego "wydaje mi się" ? To samo robiłeś w przypadku Audiolaba 8200, kiedy to "wydawało ci się" że gra lepiej od Reymio (po podłączeniu tym razem do PP2000). Po czym po pewnym czasie pytany o tę opinię sarkastycznie odpowiadałeś, że przecież nigdzie nie napisałeś, że gra lepiej, tak ci się tylko wydawało.

 

Nie robiłem jeszcze bezpośredniego porównania, ale wydaje mi się, że (...) Audiolab 8200CD + PP2000 gra lepiej niż Reimyo. Po prostu więcej muzyki, lepsza barwa, większa głębia dźwięku. Jak się raz posłucha, nie ma powrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mam HEXa w domu i jestem zmuszony polegać na swojej pamięci ... a ta w przypadku audio jest zawodna.

 

Proponuję abyś zamiast tracić czas na swoje bezsensowne, nic nie wnoszące wpisy sam dokonał takiego porównania i podzielił się wynikami w tym wątku.

 

Jak już go dokonasz, napisz na PW, do tego czasu sobie odpocznij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

W zeszlym tygodniu otrzymalem skromna paczke z labelem Chord QuteHD. Moja skromna recenzja ponizej...

 

Zakup

Duzego wyboru jak sie okazuje nie ma, i na chwile obecna najkorzystniejsza opcja wydaje sie byc amazon.co.uk. Dla potencjalnych nabywcow dwa hinty:

- opcja "more choices" (link ze strony glownej amazon) pokazuje rozne konfiguracje Chorda w cenie samego urzadzenia. Ja wybralem QuteHD + Audioquest Cinnamon 0.75m USB (koszt kabla 49 funtów).

- laczny koszt urzadzenia + przesylki jest rozny dla poszczegolnych kart kredytowych. W moim przypadku, przy platnosci VISA rachunek opiewal na 1000 funciorow, dla American Express - 993. Kazda taka niespodzianka cieszy ;-)

 

Wrazenia wizualne

Teoretycznie o gustach sie nie dyskutuje, ale... Samo urzadzenie wyglada solidnie niemniej futurystyczny wyglad (swiecace oko opatrznosci) nie jest przeze mnie preferowany. Rozmiar urzadzenia nie wskazuje, aby to "cos" kosztowalo ponad 5 tys, ale jak sie okazuje, nie o to w tej zabawie chodzi. Zasilacz - porazka, wyglada jak ladowarka od telefonu. Za namowa kolegow z forum (dzieki Elb) oraz opinii przeczytanych na zagranicznych forach, leci do mnie Teddy Pardo 12/2, ktorego koszt z przesylka wyniosl 385 USD.

 

Wrazenia odlsuchowe

BIG WOW ! ale nie wiem czy to stwierdzenie wystarczy. Chord jest G-E-N-I-A-L-N-Y, zmienil moj przecietny tor audio o 180 stopni. Podlaczony do Primare I21 wydobyl z Ostinato^2 esencje, ktorej nigdy przedtem nie doswiadczylem. Gitary Carismy brzmialy jak na zywo, mialem wrazenie, ze duet stoi tuz przede mna. Kolejny odsluch - tym razem Chuck Mangione - tu imponowala sekcja deta, zwlaszcza ekspresyjna trabka. MEGA odlot!

W tym roku planuje wymienic wzmacniacz na bardziej muskularny. Bedzie to zapewne Gryphon Callisto 2200 badz mlodszy brat Atilla (o ile dogadam sie z cena z Top HiFi). Mysle, ze wtedy kopara opadnie.

 

Podsumowanie

Plyty CD to przeszlosc - czy moge tylko tyle?

Szczegolne podziekowania dla Elberotha za odpisywanie po godzinach na moje durne maile ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50212-0-32923300-1380793281_thumb.jpg

post-50212-0-25709400-1380793282_thumb.jpg

post-50212-0-22583400-1380793283_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plikami za darmo nic nie ma szans szczególnie że za dobre wydania CD trzeba zapłacić a darmocha to darmocha,zawsze jest "lepsza"... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plikami za darmo nic nie ma szans szczególnie że za dobre wydania CD trzeba zapłacić a darmocha to darmocha,zawsze jest "lepsza"... :-)

A plik to zawsze plik, roznic BRAK! :) ba z plikow mozna duzo wiecej. A jesli chodzi o darmoche to koncerny handlujace plytami CD teraz dopiero dostana po tylku, chyba ze zrozumieja ze lepiej sprzedac tytul na CD w postaci pliku np w cenie 1-2 USD lub ladowac do kazdego downloadingu duze porcje reklam. Kazde dodatkowe fizyczne medium z stylu zabezpieczonego Blue-ray itp to w dzisiejszych czasach to technologiczny trup. W przyszlosci liczyc sie beda tylko pliki ale widac malo kto to rozumie i probuje sie znowu z tego pasztetu wycisnac kolejne pieniadze...tylko ze wyciaga sie te pieniadze od garstki audiofilii przeciez to glupota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jak na razie pomijając nędzny wybór to ceny plików są takie jak były ceny płyt CD!! Obecnie płyty CD są tańsze niż pliki.

Jak piszesz Stasiu że pliki mają być po 1-2USD to powiem tobie tylko tak....Stasiu jedź na wakacje i daj sobie spokój z tym światem audio bo coraz bardziej tracisz kontakt z realnym światem!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazenia odlsuchowe

BIG WOW ! ale nie wiem czy to stwierdzenie wystarczy. Chord jest G-E-N-I-A-L-N-Y, zmienil moj przecietny tor audio o 180 stopni. Podlaczony do Primare I21 wydobyl z Ostinato^2 esencje, ktorej nigdy przedtem nie doswiadczylem. Gitary Carismy brzmialy jak na zywo, mialem wrazenie, ze duet stoi tuz przede mna. Kolejny odsluch - tym razem Chuck Mangione - tu imponowala sekcja deta, zwlaszcza ekspresyjna trabka. MEGA odlot!

Z czego to napedzasz? Zloz sobie jeszcze dobry serwer z jakims dobrym programem i porownaj z CD playerami 5-10 krotnie drozszymi...tylko nie pisz na forum bo dostaniesz szybko bana ;)

 

Tyle że jak na razie pomijając nędzny wybór to ceny plików są takie jak były ceny płyt CD!! Obecnie płyty CD są tańsze niż pliki.

Jak piszesz Stasiu że pliki mają być po 1-2USD to powiem tobie tylko tak....Stasiu jedź na wakacje i daj sobie spokój z tym światem audio bo coraz bardziej tracisz kontakt z realnym światem!!

Moze gdyby tyle kosztowaly pliki to nikt nie piratowalby tego, tylko sobie spokojnie kupil co chce. Wiesz ile jest Iphonow i innych grajkow tego typu na swiecie wiekszosc to pirackie pliki. A i na ilosci koncerny by zarobily jak i muzycy, to ta sytuacja co jest chora, zmiany jakies byc musza, bo wymyslanie kolejnych mediow zabezpieczonych przed kopiowaniem to bezsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byłoby tak jak piszesz choć natura ludzi jest taka że jak można za darmo to po co płacić nawet gdyby było to 2$ za plik.

Niech by kosztowały 10$ lub 30zł ale żeby był pełen wybór tytułów oraz możliwie najlepsza jakość a nie picowane na programach komputerowych, na equalizerach lub ripowane z vinyli. Takiego śmieciarstwa jest pełno w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego to napedzasz? Zloz sobie jeszcze dobry serwer z jakims dobrym programem i porownaj z CD playerami 5-10 krotnie drozszymi...tylko nie pisz na forum bo dostaniesz szybko bana ;)

 

I21, serwerem jest mac + audirvana. na moje potrzeby optymalna opcja cena/jakosc.

cheers

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.