Skocz do zawartości
IGNORED

Chord QuteHD DAC


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już miał do czynienia z wersją EX ? jak wygląda różnica w brzmieniu? I co tam dodali od strony technicznej realizacji usb ? bo chwala się ze "new Qute EX adds an advanced new chipset and motherboard" byle nie ulepszyli go na gorsze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na computeraudiophile jest cały wątek na temat tego DACa, który liczy już kilkadziesiąt stron. Proponuję tam zajrzeć i poszukać odpowiedzi. Ja pewnie niedługo także będe kupował wersję EX, ale to dopiero za jakieś 2-3 tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest post w którym człowiek to opisuje:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W skrócie : EX lepiej radzi sobie z DSD.

 

Pojawiły się także dwie nowe recenzje tego DACa, które potwierdzają to co wcześniej napisałem: to znakomity DAC, o doskonałym stosunku jakości do ceny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do 10-15kzł - nie słyszałem nic lepszego (z zasilaczem Teddy Pardo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth - Dzieki :) zwlaszcza ta ostatnia recenzja na theaudiobeat jest dla mnie przekonujaca.

Poniewaz miałeś juz tego daca napisz prosze jak tam wygląda automatyczna zmiana wejscia (bo planuje miec obsadzone wszystkie)

usb = komp, coax = cd, toslink = konwerter bluetooth do spotify (czasem korzystam by np sprawdzic plyte przed zakupem)

wiem ze dac ma priorytety ale czy dziala to dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem - ja grałem tylko z jednego wejścia (z konwertera SPDIF).

 

W tej drugiej recenzji testowany był chyba tylko sam DAC - dodatkowy zasilacz czyni z Chorda zupełnie inne urządzenie. To jest naprawdę mast hew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10-15kzł - nie słyszałem nic lepszego (z zasilaczem Teddy Pardo).

 

Witaj Elberoth,

 

A czy miałeś okazję odsłuchać Auralic'a Vega? Jestem ciekaw jak wypada porównanie Vega vs Chord?

 

pozdrawiam

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb, jak sie zdecyduje na chorda to i zasilacz wpadnie. Nie wiem czy akurat teddy czy cos innego (mcru, tomanek, teradak), ciagle mnie mierzi czy brac wersje ex. bo nie sadze ze szybko pojawi sie ciężki rock w dsd 128. a z tego co twierdzi sam chord to:

"The EX upgrade is really only a benefit if you want to listen to 384KHz or DSD128 music. At 192KHz and below the performance will be the same."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie mam zupełnie przekonania do DSD - za mało softu.

 

Auralica jeszcze nie słuchałem. Ale to chyba trochę inne brzmienie. Chord jest nasycony, dociążony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

czy moglbys nie trollowac w tym watku, sledze go z zainteresowaniem i nie chce tracic czasu na twoje nic nie wnoszace linki, jezeli slyszales Auralica to opisz swoje spostrzezenia, tak aby kazdy mogl sie odniesc do chorda i jego brzmienia, jezeli nie slyszales i nie masz nic do powiedzenie, to nie trolluj pls

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vegi u siebie jeszcze nie miałem, ale Chorda od Elba (z Pardo) miałem i nie dałbym głowy, czy był lepszy od Eximusa DP-1, który kosztuje ok 10 tys. Warto więc może z nim porównać, a może raczej najpierw posłuchać Eximusa, bo jest dostępny w Polsce, a Chorda trzeba kupować w ciemno (acz koreańczyk, o ile pamiętam, DSD nie odtwarza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie tego Chord DACa z zasilaczem Teddy Pardo i u mnie nie wypadł najlepiej.

Nie piszę tego by kogoś odwodzić od zakupu, ale by zwrócić uwagę, że warto jednak najpierw sprawdzić go w swoim systemie. Może u mnie konfiguracja była zła, ale przeszkadzał mi zanadto dociążony dół pasma. Basu było za dużo, co powodowało wrażenie odstępstwa od liniowości i neutralności. W innych aspektach było ok, ale tyłka nie urywało.

Zachwyty na forach to jedno, a sprawdzenie u siebie to drugie.

Moje 3 grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek - piszę przecież wyraźnie - sprawdzić u siebie!

Też lubię dźwięk dociążony dopóki nie przekracza to granicy znaczącego odstępstwa od neutralności. W przeciwnym razie zamontowałbym sobie loudness, albo kupowałbym korektor graficzny, a nie DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek - piszę przecież wyraźnie - sprawdzić u siebie!

Też lubię dźwięk dociążony dopóki nie przekracza to granicy znaczącego odstępstwa od neutralności. W przeciwnym razie zamontowałbym sobie loudness, albo kupowałbym korektor graficzny, a nie DACa.

 

Nie zauważyłem u siebie problemów, o których wspominasz. Na pewno nie było więcej basu niż ze Scarlattiego i innych DACów, które miałem w tamtym okresie. Także nie spotkałem tego typu komentarzy na forach zagranicznych (a opinii na temat QuteHD są setki), mniemam zatem, że jest to jakiś odosobniony przypadek związany z niedopasowaniem w twoim lampowym systemie Jadis.

 

Być może CD którego teraz używasz ma zbyt mało basu, udało się ci to jakoś okiełznać przez ustawienie kolumn / dobór sprzętu, a po wpięciu czegoś co gra poprawnie - nagle basu zrobiło się zbyt dużo ? A może powód jest jeszcze inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może CD którego teraz używasz ma zbyt mało basu, udało się ci to jakoś okiełznać przez ustawienie kolumn / dobór sprzętu, a po wpięciu czegoś co gra poprawnie - nagle basu zrobiło się zbyt dużo ? A może powód jest jeszcze inny.

 

Adam to są twoje niczym nieuprawnione spekulacje, bo systemu w obecnej konfiguracji u mnie nie słyszałeś.

To jest wróżenie z fusów, co mogło być przyczyną. Sugerowanie, że topowy transport gra niepoprawnie, a urządzonko wielkości mydelniczki dopiero te wady obnaża i pokazuje prawdę o systemie jest niepoważne, zwłaszcza u kogoś z dużym doświadczeniem.

 

Fakty są takie, że wpięcie tego DACa żadnej Nirvany nie przyniosło i w tym konkretnym wątku tylko to jest istotne.

Dodatkowy element wpinamy/kupujemy żeby coś poprawić. W tym przypadku tej poprawy nie było.

 

To może być genialne urządzenie, ale potwierdza się po raz kolejny jedna z podstawowych zasad audiofilskiego elementarza, że każdy element trzeba wypróbować u siebie.

 

Przepraszam, jeśli swoim wpisem popsułem radosną atmosferę wynikającą z setek innych opinii. Proszę nie odbierać mi prawa do własnej, krytycznej opinii poprzez próbę jej dezawuowania. Nie wszyscy płyną z prądem.

 

Krótko mówiąc, nie zgadzam się z takim stawianiem sprawy: jak nie podoba ci się, to co mnie się podoba, to znaczy, że masz zły system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Adam to są twoje niczym nieuprawnione spekulacje, bo systemu w obecnej konfiguracji u mnie nie słyszałeś.

To jest wróżenie z fusów, co mogło być przyczyną. Sugerowanie, że topowy transport gra niepoprawnie, a urządzonko wielkości mydelniczki dopiero te wady obnaża i pokazuje prawdę o systemie jest niepoważne, zwłaszcza u kogoś z dużym doświadczeniem.

 

Fakty są takie, że wpięcie tego DACa żadnej Nirvany nie przyniosło i w tym konkretnym wątku tylko to jest istotne.

Dodatkowy element wpinamy/kupujemy żeby coś poprawić. W tym przypadku tej poprawy nie było.

 

To może być genialne urządzenie, ale potwierdza się po raz kolejny jedna z podstawowych zasad audiofilskiego elementarza, że każdy element trzeba wypróbować u siebie.

 

Przepraszam, jeśli swoim wpisem popsułem radosną atmosferę wynikającą z setek innych opinii. Proszę nie odbierać mi prawa do własnej, krytycznej opinii poprzez próbę jej dezawuowania. Nie wszyscy płyną z prądem.

 

Krótko mówiąc, nie zgadzam się z takim stawianiem sprawy: jak nie podoba ci się, to co mnie się podoba, to znaczy, że masz zły system.

 

Zgadzam się w 100% z Przedmówcą.Największe kuriozum tych daczków jak Chord, czy Arcam to telefonowy zasilaczyk, który oczywiście NALEŻY wymienić na któryś z obcmokanych killerów-żenuła.

Natomiast Elberoth trudno mi uwierzyć,że mogłeś palnąć co takiego o topowym CDP Jadis t to właśnie w kontekście tak "poważnego"klocka jak Chord.To żart nie tylko z użytkowników ale i z inżynierów tej Manufaktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to są twoje niczym nieuprawnione spekulacje, bo systemu w obecnej konfiguracji u mnie nie słyszałeś.

To jest wróżenie z fusów, co mogło być przyczyną. Sugerowanie, że topowy transport gra niepoprawnie, a urządzonko wielkości mydelniczki dopiero te wady obnaża i pokazuje prawdę o systemie jest niepoważne, zwłaszcza u kogoś z dużym doświadczeniem.

 

Milimetr - zupełnie niepotrzebnie się unosisz. Oczywiście, że spekuluję. Sam o tym napisałem w swoim komentarzu, pisząc: 'A może powód jest jeszcze inny'. Po prostu próbuję zrozumieć, dlaczego spotkało cię coś, co nie spotkało nikogo innego.

 

Jaki przetwornik masz w chwili obecnej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Adam i już opadam.

 

W tamtym czasie bezpośrednim urządzeniem porównawczym był stary i wysłużony Perpetual Technology P3 z osobnym dodatkowym zasilaczem.

Jedynym celem mojego pierwotnego wpisu było zwrócenie uwagi na konieczność sprawdzenia Chord DACa u siebie, w przypadku planów zakupu, POMIMO entuzjastycznych opinii na innych forach, których nie podważam.

Nie chcę dalej ciągnąć tej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr - moim zdaniem zbyt emocjonalnie podchodzisz do każdego wątku, w którym wspominana jest nazwa Jadis :)

 

To z kolei sprawia, że nie czytasz dokładnie tego co piszę. Zwróć proszę uwagę, że nigdy nie napisałem tego co mi imputujesz: jak nie podoba ci się, to co mnie się podoba, to znaczy, że masz zły system.

 

Jedyne co napisałem, to że jest to przypadek związany z niedopasowaniem w twoim systemie.

 

Przyznasz, że jest to zasadnicza różnica ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też tak masz, tylko w miejsce "Jadis" wstaw inną najbardziej ulubioną w danej chwili nazwę.

Ze mną jest o tyle lepiej, że ja mam jobla na punkcie cały czas tej samej marki. Ale wiesz? Nie podchodzę do Jadisa bezkrytycznie. Znam jego słabe strony i nie waham się o nich głośno mówić. Wydaje się, że z medycznego punktu widzenia jeszcze rokuję.

 

W oryginalnym poście napisałeś:

"Być może CD którego teraz używasz ma zbyt mało basu, [...] a po wpięciu czegoś co gra poprawnie - nagle basu zrobiło się zbyt dużo ?"

 

Przyznasz, że jest to mniej lub bardziej zawoalowana sugestia, że DAC mi się nie spodobał PONIEWAŻ odtwarzacz jest do bani.

 

Jest właśnie tak jak napisałem w odpowedzi - nie przyjmujesz do wiadomości, że Chord nie podobał mi się i już. Po prostu. Mógł się nie spodobać i się nie spodobał.

 

Ty z kolei imputujesz, że nie spodobał się, bo niby z odtarzaczem jest coś nie tak. Z odtwarzaczem jest wszystko OK. DAC się nie spodobał. As simple as that.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest właśnie tak jak napisałem w odpowedzi - nie przyjmujesz do wiadomości, że Chord nie podobał mi się i już. Po prostu. Mógł się nie spodobać i się nie spodobał.

 

Ależ skąd ! To jest normalne, że jednemu podobają się blondynki a drugiemu brunetki. I gdybyś napisał, że nie podoba ci się bo wolisz jasny, analityczny dźwięk - to nie wywołało by to mojego zdziwienia. Poleciłbym ci wtedy Myteka.

 

Tyle że ty jako przyczynę podałeś problem z basem, którego nikt wcześniej nie podniósł. Dlatego się nie dziw, że automatycznie próbuję się znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenia takiej a nie innej sytuacji.

 

Na szybko znalazłem dwa - albo sprawa niedopasowania, albo urządzenia odniesienia. Zaznaczyłem jednak od razu - że problem może być zupełnie inny.

 

Ze mną jest o tyle lepiej, że ja mam jobla na punkcie cały czas tej samej marki.

 

Moim zdaniem to znacznie gorzej. Wyznawcy jednego 'kultu' nigdy nie potrafią być obiektywni (nawet jeżeli tak im się wydaje).

 

Ja nie mam problemu z tym, aby używać sprzętu jednej firmy przez 5 lat (Wilsony, dCS), a następnie przyznać się, że znalazłem coś co gra lepiej - i kupić coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to znacznie gorzej. Wyznawcy jednego 'kultu' nigdy nie potrafią być obiektywni (nawet jeżeli tak im się wydaje).

 

Ja nie mam problemu z tym, aby używać sprzętu jednej firmy przez 5 lat (Wilsony, dCS), a następnie przyznać się, że znalazłem coś co gra lepiej - i kupić coś innego.

 

OK, Adam, niech i tak będzie. Przyznaję Ci rację.

 

Demiurg lampowego brzmienia,

Maestro archaicznej techniki,

Ajatollah Jadis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj że się zakochałeś - każdemu się zdarza ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jadisie? Bez wątpienia! Nie jest to przypadek odosobniony. Ale nie mogę pisać, bo żona czyta; jeszcze mnie potem puści w skarpetkach za niewierność!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jadisie? Bez wątpienia! Nie jest to przypadek odosobniony. Ale nie mogę pisać, bo żona czyta; jeszcze mnie potem puści w skarpetkach za niewierność!

 

Bez obaw ! Gdy moja żona próbuje rozpocząć temat wydatków na sprzęt (lub sprzętu jako takiego), to zawsze jej tłumaczę, że są tacy co wydają na panienki, są tacy którzy puszczają kasę w kasynie, i są tacy którzy siedzą w domu i słuchają muzyki :)

 

Tak więc jedyne co może Cię spotkać ze strony twojej przemiłej małżonki, to pobłażliwe kiwanie głową ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jedyne co może Cię spotkać ze strony twojej przemiłej małżonki, to pobłażliwe kiwanie głową ;)

 

Gratuluję optymizmu i wyrozumiałej żony.

W przypadku mojej połowicy, chyba masz na myśli ruch zwany "strzałem z bańki" :-)

 

Proponuję EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.