Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup kina domowego


Kamillo55

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić kino domowe do 4000zł.

Czytałem sporo opinii o różnych zestawach. Moją uwagę zwrócił zestaw:

Wzmacniacz onkyo 515, odtwarzacz onkyo BD-SP309 , Głośniki i sub Taga 606v3.

Nie udało mi się jeszcze przesłuchać tego zestawu ale, naczytałem się dobrych opinii.

 

Kino ma mi służyć do muzyki i filmów 50/50 w pokoju ok 30m2,

 

Proszę o podpowiedz czy to dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie proponowałbym Ci używki. Ewentualnie przynajmniej amplituner używany. Modele sprzed 1-2 lat kupisz dużo taniej a wtedy więcej zostanie na kolumny i sub. Jeżeli chcesz słuchać również muzyki to ja szukałbym jakiegoś marantza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybrana przez Ciebie konfiguracja jest optymalna, przy tak dużym pomieszczeniu zwróć tylko uwagę na wyższe modele subwoofera czyli przynajmniej 120. Przyjrzyj się także ewentualnie kolumnom Taga TAV-806 i TAV-906.

 

Serdcznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty cenowej jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam juz mętlik w głowie, nie wiem już nic!

a może lepiej poświęcić mniej tzn ok 3000zł.

Zaproponujcie coś w takiej cenie proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę więcej szczegółów. Chodzi mi o to co będziesz chciał podłączyć do amplitunera, ile wejść/wyjść HDMI będziesz potrzebował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 m2 to dośc duży pokoik , 606-tki będą za słabe do tego pomieszczenia weź 806 mają wiecej basu , nie "zgubią się " w pokoju no i są mocniejsze gdzie podczas oglądania "ciut głośniej" przy raptownych i mocnych tąpnięciach dadzą rade a w stereo w muzie będzie fajny basik bez konieczności wspomagania subem , ampli 515 tak, jest dobrze wyposażony, ma dużo różnych wejśc wiec podłączysz nawet i starsze sprzęty (component (czerwony,zielony,niebieski (trzy podstawowe kolory) RCA, composit (RCA ), ma dwa wyjścia hdmi (np.TV ,projektor ) + wejście na przednim panelu, ma drugą strefę , posiada również procesor wizyjny Marvell Qdeo, który pozwala na przeskalowanie obrazu z HDMI do rozdzielczości 4K (to tak na przyszłośc) . Funkcja „HDMI through” zapewnia możliwość oglądania filmu z Blu-ray Disc czy użytkowania konsoli gier dopiętych do ampli tunera, bez konieczności jego uruchamiania. W trybie czuwania „Hybrid Standby” urządzenie utrzymuje także połączenie z siecią dzięki czemu można je obsługiwać z wykorzystaniem aplikacji dla iPod’a/iPhone’a czy dla Androida , wyposażony jest w przetworniki D/A Burr-Brown 192kHz/24-bit w każdym kanale , więc jest nieźle , odtwarzacz 309 nie ,

ampli i zestaw z 806-tkami za jakieś 2700 + sub TSW 200 (ta sama firma) to ok 4-y niestety bez odtwarzacza i jak wspominałem nie bierz czasem tej 309-tki weź coś co czyta wszystko chyba , że będziesz ogladał i słuchał samych oryginałów, powinno byc git bez wymyślania a jak masz możliwośc to odsłuchaj sobie to chyba , że ktoś ma lepszą propozycję , w tej cenie zawsze może byc coś innego i lepszego ale najwyżej ampli i kolumny i to niekoniecznie 5.0 , będzie brak suba i odtwarzacza co podnosi cenę o kolejne ze dwa tysie , wiem , że wypisują , że ten ampli nie za bardzo nadaje się do słuchania muzy ale czy masz na tyle wrażliwe ucho jak niektórzy "stąd" ( słyszą różnicę w dźwięku z dwóch różnych kabli ) , żeby to usłyszec , że jest nieciekawie w muzie , przypuszczam też , że jeśli byś poszedł do MediaM i zakupił tam inny sprzęt mieszczący się w cenie nawet tych 3 tys lub mniej ( na kolumnach np.Quadral Quintas 5000 czy 6000 , M-Audio 9920 (nie mylic z Monitor Audio) to pewnie też byś był zadowolony ale mogłyby to byc zestawy bez suba , z bardzo tanimi ampli i z cieńkim odtwarzaczem a niejednokrotnie z odtwarzaczem dvd , tak , bo i takie zestawienia są ( bez sensu zresztą ) pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam juz mętlik w głowie, nie wiem już nic!

a może lepiej poświęcić mniej tzn ok 3000zł.

4 tys. to i tak na styk, żeby się zmieścić z przyzwoitym zestawem. Pamiętaj że chytry 2x traci. Jak teraz nie dołożysz, a będziesz niezadowolony ze sprzętu - to później dołożysz drugie tyle po stracie na odsprzedaży pierwszego zestawu, albo jego części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli kupisz używkę , to raz: nie wiadomo jak długo pogra ( wiadomo , używany i nie wiadomo jak ) , dwa: nie będzie gwarancji w razie czego , trzy: fakt , że te starsze grają lepiej ( kilkuletnie) bo są lepiej wykonane , cztery: niestety nie mają najnowszych dekoderów (kilkuletnie)

wszystko zależy od tego czego oczekujesz od sprzętu bo są "tu" tacy ludzie którzy za podobne pieniądze oczekują nie wiadomo czego , jakby sprzęt miał grac jak ten za co najmniej 10 tysi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Nie przesadzajmy.

 

Można kupić używkę i pogra długo. Można kupić nówkę i grać będzie tylko w serwisie. Dzisiaj na Allegro jest używany amplituner Onkyo z gwarancją na kilkanaście miesięcy. Można tez tanie kupić powystawowy z gwarancją.

 

Nie przywiązywałbym też, aż tak wielkiej roli do najnowszych dekoderów. Bardziej do jak najlepszego dźwięku.

 

Budżet 3000 PLN przy tej wielkości pomieszczenia, to niezbędne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111 w sumie masz racje ale co jeśli człowiek ma tylko tyle i w dodatku wyżyłowane i myślę, że nie chodzi tu o chytrośc a jeśli o oszczednośc ( bo tak bym to nazwał ) to nie opłaca się bo tak jak napisał don111 możesz później stracic więcej niż zyskac ,

dla każdego innego przyzwoity zestaw mieści się w różnym przedziale cenowym , niektórym te cztery tysie to na parę kolumn może byc za mało ,

ale tak to można do usranej śmierci podwyższac , podwyższac i podwyższac bo zawsze będzie jakiś niedosyt , czegoś będzie brakowało , coś będzie grało nie tak , jak to ktoś kiedyś niedawno napisał i żeby nie popaśc w obłęd w konsekwencji został przy swoim budrzecie

ale nie obniżaj go poniżej tych czterech jednak nawet bym dodał jeden lub półtorej tysi i złożył zestaw

np z kolumnami Wharfedale Diamond 10.7 SET lub zestaw z Mission MX5 na przodach , MX2 tyły i MX-C jeśli tamte Tagi 806 nie podchodzą .

 

dziadekwłodek piszesz , żeby nie przywiązywac większej wagi do najnowszych dekoderów

a moje pytanie brzmi

dlaczego ?

skoro można miec i to i to w tym przedziale cenowym , fakt , że może się trafic egzemplarz , który zaraz po zakupie może wylądowac w serwisie ale bez przesady to jakiś skrajny przypadek ,

 

a mając ampli z nowymi dekoderami nie będziemy włąśnie za kilka lat (pewnie gdzieś za rok ) wymieniac ampli bo będzie włąśnie brakowało tych dekoderów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...)

 

dziadekwłodek piszesz , żeby nie przywiązywac większej wagi do najnowszych dekoderów

a moje pytanie brzmi

dlaczego ?

skoro można miec i to i to w tym przedziale cenowym , fakt , że może się trafic egzemplarz , który zaraz po zakupie może wylądowac w serwisie ale bez przesady to jakiś skrajny przypadek ,

 

a mając ampli z nowymi dekoderami nie będziemy włąśnie za kilka lat (pewnie gdzieś za rok ) wymieniac ampli bo będzie włąśnie brakowało tych dekoderów

 

Po pierwsze - jakość dźwięku.

Po drugie - i tak przeważnie w domowych warunkach używane są najczęściej zestawy 5.1, o ile nie niższe.

Po trzecie - wielu posiadaczy zaawansowanego sprzętu nie potrafi go poprawnie skonfigurować i wykorzystać wszystkich jego możliwości.

Po czwarte - można wymieniać odtwarzacz BD, aby mieć najnowsze dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub zestaw na kolumnach KEF i C7 na przodach

trochę to przewyższa budrzet ale myślę, że już się opłaci dodac te 2 tysie

 

kolego a "powiedz" czy po kabelku hdmi wpuszczony dźwięk z jakością HD Master do ampli będzie zdekodowany przez odtwarzacz czy ampli bo myślę , że przez ampli więc jeśli ampli nie będzie miał właśnie dekodera HD Master to nie będzie takowego dźwięku , mylę się ?

 

Zgodzę się z tym 5.1 lub mniej ale piszesz też

 

Po trzecie - wielu posiadaczy zaawansowanego sprzętu nie potrafi go poprawnie skonfigurować i wykorzystać wszystkich jego możliwości.

 

są auto kalibracje , auto wybieranie dekodera i dużo możliwości auto i , że ktoś nie potrafi wykorzystac możliwości swojego sprzętu to może się tyczyc nawet zwykłego wzmacniacza więc nie ma to nic do rzeczy czy będzie nowy ampli czy sprzed kilku lat nawet gorzej bo jeśli sprzed kilku lat ampli taki , żeby miał lepszy dźwięk to będzie on z wyższej półki wiec co za tym idzie bardziej skomplikowany niż ten o np.którym mowa ( 515 i jemu podobne ) więc tym bardziej nie wykorzystane zostaną jego walory dźwiękowe a może byc bardziej skomplikowany w ustawieniach

a poza tym ja wychodzę z tego założenia , że w tym przedziale cenowym jeśli już ma coś dobrze grac to tylko kolumny mimo tak małego budżetu

a po drugie poza tym nie wiemy jakie preferencje ma założyciel tematu , od niego wszystko zależy i co jemu będzie odpowiadało

 

proponowałbym 616 bo jest nieduża różnica w cenie między nim a 515-tką a różnica w dźwięku , zasilaniu kolosalna jak to co niektórzy pisali gdzieś tu w AS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a "powiedz" czy po kabelku hdmi wpuszczony dźwięk z jakością HD Master do ampli będzie zdekodowany przez odtwarzacz czy ampli bo myślę , że przez ampli więc jeśli ampli nie będzie miał właśnie dekodera HD Master to nie będzie takowego dźwięku , mylę się ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zgadzam się z kolegą Dziadekwłodek. Chodzi mi mianowicie o fakt, że jakość dźwięku dla mnie również jest ważniejsza od "najnowszych dekoderów". Przykładem mogą być "świetne" plastikowe, błyszczące zestawy za 1500-2000 zł. Większość z nich posiada wszystkie "najnowsze dekodery" a jakość dźwięku nie jest już niestety adekwatna do ich "wybajerowania".

Pisząc założycielowi wątku o używanym czy 2-letnim sprzęcie nie miałem na myśli ampli sprzed kilkunastu lat bez "najnowszych dekoderów".

Proponowałbym np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub już nie najnowszy model, za to fabrycznie nowy wraz z upragnioną (przez niektórych) gwarancją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

ok no i oto mi chodziło czester15.30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jakość dźwięku.

Po drugie - i tak przeważnie w domowych warunkach używane są najczęściej zestawy 5.1, o ile nie niższe.

Po trzecie - wielu posiadaczy zaawansowanego sprzętu nie potrafi go poprawnie skonfigurować i wykorzystać wszystkich jego możliwości.

Po czwarte - można wymieniać odtwarzacz BD, aby mieć najnowsze dekodery.

 

 

Ja również zgadzam się z kolegą dziadekwłodek stare sprzęty miały w sobie duszę prawdziwego grania a nie jazgotliwienia i przejaskrawiania nagrań tak jak to robią nowe amplitunery,do tego ta awaryjność tych nowych cudactw "parodia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zgadzam się z kolegą Dziadekwłodek. Chodzi mi mianowicie o fakt, że jakość dźwięku dla mnie również jest ważniejsza od "najnowszych dekoderów". Przykładem mogą być "świetne" plastikowe, błyszczące zestawy za 1500-2000 zł. Większość z nich posiada wszystkie "najnowsze dekodery" a jakość dźwięku nie jest już niestety adekwatna do ich "wybajerowania".

 

kolego nikt tu w tym temacie nie ma na myśli takich właśnie "kombajnów" a pojedyncze "klocki" a jesli chce się miec dobry dźwięk do tego nowe dekodery to niestety trzeba wyłożyc kilka tysi na ampla i tyleż samo na odtwarzacz no i ma się rozumiec na kolumny więc zestawik podchodzi pod dwie dychy ale niestety założyciel tematu ma pięc razy mniej i musi byc jakiś kompromis trudno ,

 

Pisząc założycielowi wątku o używanym czy 2-letnim sprzęcie nie miałem na myśli ampli sprzed kilkunastu lat bez "najnowszych dekoderów"

 

Ja również zgadzam się z kolegą dziadekwłodek stare sprzęty miały w sobie duszę prawdziwego grania a nie jazgotliwienia i przejaskrawiania nagrań tak jak to robią nowe amplitunery

 

 

zgodzę się z Wami ale niestety grały dobrze to sprzęty właśnie sprzed ok 5-ciu lat i dalej wstecz a one , nie trzeba chyba tłumaczyc , no nie miały najnowszych dekoderów i o takie dobrze grające "klocki" mi chodziło poza tym nawet te starsze modele ale z niskich półek nie oszukujmy się nie grały na tyle lepiej od współczesnych , żeby tak "podniecac" się ich dźwiekiem , myślę , że jest tu mowa o tych z wyższej średniej półki ( tych dobrze grających ) cenowej,

 

ok no i oto mi chodziło czester15.30

 

w sensie czester15.30 , że dzięki za podpowiedź

 

ale nie obniżaj go poniżej tych czterech jednak nawet bym dodał jeden lub półtorej tysi i złożył zestaw

np z kolumnami Wharfedale Diamond 10.7 SET lub zestaw z Mission MX5 na przodach , MX2 tyły i MX-C

 

lub zestaw na kolumnach KEF i C7 na przodach

 

 

podpowiedzcie może raczej czy warto dokładac do tych kolumn z proponowanym przez założyciela ampli , który może zamieni na 616-tkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nikt tu w tym temacie nie ma na myśli takich właśnie "kombajnów" a pojedyncze "klocki" a jesli chce się miec dobry dźwięk do tego nowe dekodery to niestety trzeba wyłożyc kilka tysi na ampla i tyleż samo na odtwarzacz no i ma się rozumiec na kolumny więc zestawik podchodzi pod dwie dychy ale niestety założyciel tematu ma pięc razy mniej i musi byc jakiś kompromis trudno ,

 

 

 

 

 

 

zgodzę się z Wami ale niestety grały dobrze to sprzęty właśnie sprzed ok 5-ciu lat i dalej wstecz a one , nie trzeba chyba tłumaczyc , no nie miały najnowszych dekoderów i o takie dobrze grające "klocki" mi chodziło poza tym nawet te starsze modele ale z niskich półek nie oszukujmy się nie grały na tyle lepiej od współczesnych , żeby tak "podniecac" się ich dźwiekiem , myślę , że jest tu mowa o tych z wyższej średniej półki ( tych dobrze grających ) cenowej,

 

 

 

w sensie czester15.30 , że dzięki za podpowiedź

 

 

 

 

 

 

podpowiedzcie może raczej czy warto dokładac do tych kolumn z proponowanym przez założyciela ampli , który może zamieni na 616-tkę ?

Bez urazy kolego.ale zejdź na ziemie :).Nowe klocki grają tak badziewiasto że aż słuchać się nie da.Najwyraźniej nie posiadałeś klocków starszej generacji i bazujesz na tym co poprostu słyszysz teraz.Oczywiście każdy ma swoje zdanie i tak też jest ze mną.Miałem denona avc-a1hd i po około 2 latach sprzęt ten zaczął się mocno psuć,a był to klocek za 23000.Miałem też yamahę która nie polubiła moich B&W 802.Myślałem że to szczyt techniki i możliwości dopuki nie zakupiłem amplituner onkyo,i to był skok jakościowy o 10 klas wyżej.Kiedy podłączyłem go do B&W to było istne trzęsienie ziemii i stereofonia której brakowało tym nowym amplitunerom 8-).pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ricky31 a Ty uważnie przeczytałeś to co napisałem , wydaje mi się , że nie , a może ja nie "wyraźnie" się okreśłiłem :

 

 

zgodzę się z Wami ale niestety grały dobrze to sprzęty właśnie sprzed ok 5-ciu lat i dalej wstecz

 

wiem , dlatego o tym i tak napisałem , jestem na ziemi i to twardo na niej stoję a tu jest mowa o tych "pospolitych" markach , znaczy tych bardziej znanych , np. mowa tu też o tym , który posiadałeś ale cóż przyroda , że Ci się psuł mogę tylko współczuc ,

 

a jesli chce się miec dobry dźwięk do tego nowe dekodery to niestety trzeba wyłożyc kilka tysi na ampla i tyleż samo na odtwarzacz no i ma się rozumiec na kolumny więc zestawik podchodzi pod dwie dychy ale niestety założyciel tematu ma pięc razy mniej i musi byc jakiś kompromis trudno

 

ja nie mam na myśli tych typu Pioneer , Sony , Denon , Yamaha, czy nawet Marantz , (tych bardziej znanych) teraźniejszych z półki powiedzmy 2-3 lub nawet pod 4-y tys ale myślałem o np: Cambridge Audio , NAD, Arcam , Rotel z wyższej półki

 

Bez urazy kolego.ale zejdź na ziemie :).Nowe klocki grają tak badziewiasto że aż słuchać się nie da

 

jak się miało AVC-A1 HD to każdy z półki poniżej będzie grał szajsowato , no wiesz jak się miało , czy ma "klocka" z najwyższej półki i przeskoczyło na coś "niższego" to nie dziwne , że się ma później takie odczucia ( też bez obrazy :) ) , a ten Onkyo , na którego się "przesiadłeś" to też starszej daty ?

 

Nie każdego stac wywalic na sam ampli kilkadziesiąt tysięcy , każdy mierzy wg jego możliwości , myślisz , że gdybym miał takie możliwości to nie walnąłbym sobie coś z podobnej półki cenowej , przypuszczam , że każdy z nas tak by chciał ale dla niektórych to tylko niespełnione marzenia ( chyba , że totek by to zmienił )

 

Ja kolego do niedawna miałem ampli Technicsa sprzed kilkunastu lat z funkcją wzmaka wielokanałowego i gdy kupiłem bluray-a z dekoderami i wyjściem wielokanałowym analogowym i podłaczyłem sobie go do tego odtwarzacza to hulał mi aż miło , i nie był to "klocek" z wysokiej półki ale do tej pory gra , niestety teraz wylądował w szafie tylko z uwagi na brak wejśc hdmi a co za tym idzie niemożności podłączenia i wykorzystania nowych urządzeń

 

i gdy kupiłem bluray-a z dekoderami i wyjściem wielokanałowym analogowym i podłaczyłem sobie go do tego odtwarzacza

 

miało byc

 

i podłączyłem go do tego amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierania informacji ciąg dalszy... pewien przedstawiciel handlowy napisał mi następującą wiadomość:

 

" Oczywiście mogę panu zaproponowć każdy najnowszy amplituner jak npTX-NR616.Tylko proszę wziąć pod uwagę że na ten amplituner mogę panu udzielić jedynie 3 miesięcznej gwarancji z powodu dużej awaryjności tych urządzeń.Wszystkie urządzenia wyprodukowane po 2007r są montowane w technologii RoHS która spowodowała podwyższenie się awaryjności elektroniki o nawet 400%.Na urządzenia starszej generacji mogę udzielić gwarancje pisemną nawet na 10 lat.Oczywiście żeby sprzęt sprawował się bardzo dobrze urządzenie musi być poddane przeglądowi oraz regulacjom i wymianie podzespołow które mogły ulec naturalnemu zużyciu.Przy pana budżecie proponowałbym ONKYO TX-DS939 który to nowy kosztował 11500zł."

 

zapytałem jaką firmę reprezentuje, podał adres firmy i...

 

 

Jesteśmy firmą handlowo-usługową.Przy czym sprzedajemy urządzenia wyłącznie firmy onkyo.Mamy też własny serwis tych urządzeń.Istniejemy na rynku już 11 lat.

Sprzęt ten pochodzi ze zwrotów od klientów,którzy w przypadku zakupu nowego urządzenia oddawali swój stary w ramach rozliczenia za nowy.

Cena jaką zaproponowałem panu za ten amplituner jest więcej niż rozsądna.Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do nawet 10 lat z czego korzystają nasi klienci,lub modyfikacji urządzenia zgodnie z pana preferencjami brzmieniowymi.Jeśli chodzi o dobór pozostałych komponentów kina domowego,to polecamy do nich kolumny B&W,Jmlab,focal.

 

Jakoś osobiście nie mogę przekonać się do starszego modelu kina domowego, również tez ze względu gniazda hdmi

 

Powiem panu że nie słucha pan dobrych rad.Jakież będzie pana zdziwienie po około 2 latach kiedy amplituner przestanie przyjmować sygnał przez wejścia hdmi i pokaże komunikat no signal.Albo będzie sie nagminnie zawieszał.Najlepsze jest to że awaryjność jest na podobnym poziomie co u innych producentów.Jeśli mi pan nie wierzy to mogę podesłać service info od onkyo.W którym producent wyraźnie informuje że po 24 miesiącach urządzenie może zachowywać sie w sposób nieprzewidywalny!.Aa koszty jego naprawy mogą przekroczyć wartość urządzenia.Mam dla pana dobrą radę...,jeśli ma pan możliwość odsłuchu tego amplitunera to prosze to wykonać,a następnie jeśli jest pan z moich najbliższych okolic to zapraszam na odsłuch onkyo Tx-ds939. Proponowany egzemplarz pochodzi z dystrybucji onkyo.de i ma już za sobą ponad rok pracy.Prosze przemyśleć moje słowa bo może okazać się że po jakimś czasie stwierdzi pan "czemu go nie posłuchałem"

 

 

Dla mnie jako laika to mieszanie w głowie, co wy o tym myślicie?

 

na tę chwilę myślę nad zestawem:

Onkyo TX-NR616 głosniki Taga 806 SUBWOOFER TAGA HARMONY TSW-200

zastanawiam się nad odtwarzaczem. Chcę by odtwarzał wszystkie możliwe pliki. Jednak by nie przekroczył kwoty 1000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...)

Dla mnie jako laika to mieszanie w głowie, co wy o tym myślicie?

 

na tę chwilę myślę nad zestawem:

Onkyo TX-NR616 głosniki Taga 806 SUBWOOFER TAGA HARMONY TSW-200

zastanawiam się nad odtwarzaczem. Chcę by odtwarzał wszystkie możliwe pliki. Jednak by nie przekroczył kwoty 1000zł

 

Pomyślałbym nad dwiema sprawami. Po pierwsze: czy nie wziąć pod uwagę amplitunera innej marki - obecnie na rynku wtórnym można przebierać w amplitunerach klasy ES Sony od STR-DB1200 począwszy. Można nabyć bardzo dobrze utrzymany egzemplarz w bardzo dobrej cenie. Sam zastanawiałem nad taka opcją. Musiałem jednak z rezygnować z uwagi na... wielkość obudowy. Po drugie w przypadku subwoofera radzę model, który nie dmucha do tyłu, bo może być kłopot z jego wkomponowaniem w pokój (estetyka kontra akustyka). Zwróć koniecznie uwagę, czy zestaw nie posiada śladów niechlujstwa producenta lub dystrybutora - np. wypadający tunel bass refleksu, drobne uszkodzenia panela z gniazdami głośnikowymi, czy też minimalne zabrudzenia kopułki wysokotonowej, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamillo55 niech ten przedstwaiciel pierd..lnie sobie barana za te trzy miesiące gwarancji , ja gdyby mi ktoś tak powiedział napisał bym maila do producenta na takich q-sów , bo czy gdy producent daje np.: dwa lata gwarancji przedstawiciel może to zmienic ,

 

zgodnie z przepisami UE dotyczącymi ochrony konsumentów konsument ma pełne dwa lata gwarancji, a kilkumiesięczna gwarancja sprzedawcy zapewnia jedynie dodatkową ochronę.

 

Dwuletni okres gwarancji nie może być skrócony poprzez gwarancję handlową

 

W przypadku towarów używanych nabywca i sprzedawca mogą uzgodnić okres gwarancji poniżej dwóch lat, nie krótszy jednak niż jeden rok. Te ustalenia powinny być dla Ciebie jasne w chwili zakupu.

 

Jeśli sklep oferuje Ci nowy towar taniej „bez gwarancji”, oznacza to jedynie, że nie masz dodatkowej ochrony. Nadal przez dwa lata możesz dochodzić swoich praw, jeśli towar okaże się wadliwy lub niezgodny z zapewnieniami sprzedawcy.

 

już wiem , że te trzy miechy jakie Ci oferował przedstawiciel były dodatkową ochroną na towar .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj byłem na odsłuchu i spodobał mi się zestaw:

Indiana Line Nota 555

Yamaha HTR 4065

do tego nieco tańsze ale chyba dobre odtwarzacze

Yamaha BDS 473

lub Panasonic BDT 230

(odtwarzaja chyba wszystkie możliwe pliki)

przy odsluchu nie było suba, ale mimo to dzwiek był czysty super.

Sub może dokoptuje w przyszłości.

 

jak uwazacie to dobry zestaw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub ma dodawac brakującego najniższego basu jeśli taki występuje w danej muzyce ( np.:kontrabas , sub dodaje tej jego miesistości kolumnom), więc to czy dźwiek był czysty czy nie wcale nie zależy od tego czy był sub czy go nie było tylko od samych kolumn , a pisząc o Nota chodzi o dwie kolumny frontowe rozumiem , tak ?

Yamaha HTR 4065 to odpowiednik 473 więc nie najwyższy model , proponowałbym dołożyc trochę do modelu co najmniej 673 to cena ok 1750 zł lub pomyślec o Onkyo TX-NR 616 to z kolei nieco powyżej 1600 zł a różnica kolosalna między tym Yamahy 473, j jeśli chodzi o dwie kolumny frontowe Nota to gdy dołożysz do Onkyo 616 będziesz miał ok 4 tys ,

nie rób tego błędu co większośc kupując najtańszy ampli bo potem czegoś w nim Ci zabraknie ale to zawsze wychodzi w trakcie używania , teraz wydaje się odpowiedni .

 

"wyżej " proponowałem Ci 515-tkę Onkyo ale teraz jest niewielka różnica między nim a 616-tką a jest lepsza (616-tkaoczywiście), nie lepiej dołożyc też do odtwarzacza Yamahy BD-S 673 to niewielka różnica w cenie międzynim a BD-S473

 

wyjdzie to oczywiście trochę drożej ale już bedzie dobrze

 

To widzisz , kolumny już masz skoro Ci się podobał ich dźwięk

 

I skoro podobał Ci sie przy tym tanim ampli to na pewno nie będzie gorzej przy ampli z wyższej półki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45 napisz mi kolejno raz jeszcze co bys wział na moim miejscu. Rozumiem że:

Onkyo TX-NR 616

co dalej?

nie zmieszczę się w 4tyś z całym kompletem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 21

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.