Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerer Toslink-Coaxial


maxglow

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki konwerter zastosowany między transportem a Daciem może mieć wpływ na jakość dźwięku?

 

Przepraszam za błąd w tytule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "coś" to mogę śmiało powiedzieć że jest nic nie warte badziewie. Poza tym na pewno pogorszy jakość dźwięku bo najpierw sygnał jest konwertowany w dacu/cd na optyczny a potem jeszcze raz z optycznego na elektryczny. Moim zdaniem kompletnie bez sensu. Może urządzenie wysokiej klasy byłoby w stanie nie wnieść degradacji dźwięku, natomiast ten konwerter na pewno zdegraduje sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego NA PEWNO nie konwertuje c/a i a/c, lecz tylko zmienia sygnał z optyka na elekryk (ewentualnie odwrotnie, zależy od wersji):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego NA PEWNO nie konwertuje c/a i a/c, lecz tylko zmienia sygnał z optyka na elekryk (ewentualnie odwrotnie, zależy od wersji):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No właśnie tak chce.

Mam dwa urządzenia z wyjściem cyfrowym optycznym, a w dacu mam tylko jedno wejście toslink, a drugie jest elektryczne coaxial. Żeby jednocześnie podłączyć obydwa urządzenia chcę zastosować ten konwerter (nie przepinać kabelków w zależności z jakiego źródła akurat idzie sygnał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z najlepszych tego typu urządzeń jest Theta TLC nie dosyć że konwertuje to jeszcze znacząco obniża jiter

 

Coś takiego NA PEWNO nie konwertuje c/a i a/c, lecz tylko zmienia sygnał z optyka na elekryk (ewentualnie odwrotnie, zależy od wersji):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli mówimy o zmianie coaxial na toslink i odwrotnie to jest właśnie konwersja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam konwerter jakiś czas temu i powiem tak: kiedy działa to bez zarzutu.

Problem polegał u mnie na tym, że czasem działało a czasem nie - poważnie. Dodatkowo czasem po zgaszeniu światła sygnał zanikał.

Używałem tego w sypialni pomiędzy dekoderem cyfry a amplitunerem.

Oddałem go potem koledze któremu nie działało wcale. Kupił sobie identyczny (nowy) który... nie działa!

Dodam jako ciekawostkę, że kolega z ciekawości podłączył ponownie ten który dostał ode mnie i działa mu do dziś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dodatkowo czasem po zgaszeniu światła sygnał zanikał.

 

Całkiem możliwe, że tak się działo, a już szczególnie w sypialni, gdzie jest słabsze oświetlenie - jego niedostateczna ilość może powodować zanik sygnału w światłowodzie.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że tak się działo, a już szczególnie w sypialni, gdzie jest słabsze oświetlenie - jego niedostateczna ilość może powodować zanik sygnału w światłowodzie.

 

;)

Strasznie zabawne:)

i jeszcze pewnie po włączeniu powinien wrócić, nie?

Zrywam boki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz najmniejszej różnicy w jakości dźwięku, sygnały coaxial i optical są dokładnie TAKIE SAME.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie słyszę różnice między wpięciem coaxial ,toslink a AES/EBU i nawet wpięcie Thety pomiędzy źródło a dac też słychać zazwyczaj wyraźnie na plus.Tak samo jak słychać różnice w jakości przewodów coaxial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, cóż takiego dzieje się w układzie DAC jeśli dostaje 010101 z kabla za 5zł a 010101 z kabla za 600 :) Rozróżnia to w jakiś sposób? Na wejściu i tak jest bufor podnoszący sygnał, któremu zamiast 0V 5V 0V 5V podasz 0,3V 4V 0V 3,8V i i tak prawidłowo rozróżni te sygnały, bufor wzmocni do wartości 0 5 0 5 bądź 0 3.3 0 3.3 i wszystko będzie pięknie grało :) Na ten temat można sporo znaleźć w necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę różnicę między ayranem polskim i niemieckim. Przy niemieckim jest pełniejsza scena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak samo jak słychać różnice w jakości przewodów coaxial.

Cha, cha, cha.... Bezpieczniki też słyszysz?

Gościu nie dziwie się że nie słyszysz na takim badziewiu jaki posiadasz, jak miałem słabszy sprzęt taki jak twój to też nie słyszałem ale wystarczy lepszy dac, kolumny i wzmacniacz i już słychać takie różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki konwerter zastosowany między transportem a Daciem może mieć wpływ na jakość dźwięku?

 

Poprawnie skonstruowane urządzenie nie wniesie nic do dźwięku.

Jak widzisz po opinii użytkownika tego badziewia, to ono zwyczajnie się psuje lub w ogóle nie działa. Co Tobie raczej nie pomoże.

 

Osobiście korzystam z konwertera jakim jest CoCo. Może ktoś będzie chciał sprzedać, ale widziałem chyba ze dwa ogłoszenia od początku tego projektu. Zaletą jest dobry odbiornik, który jest zarazem nadajnikiem i ma bardzo niski jitter na wyjściu nawet przy bardzo kiepskim sygnale podawanym do CoCo. Możesz przeczytać cały wątek naprawdę sensownie to wygląda.

 

Co do wspomnianej tutaj Theta TLC siedzi tam scalak CS8412-cp który jest zwyczajnie gorszy od Wolfsona będącego w CoCo nie wspominając że są lepsze z samej rodziny CS. Stara konstrukcja której już nic nie pomoże nawet gęsi smalec.

 

 

Jednym z najlepszych tego typu urządzeń jest Theta TLC nie dosyć że konwertuje to jeszcze znacząco obniża jiter

 

Tiaaaa na pewno przeczytaj troszeczkę wyżej co napisałem, to może zmienisz zdanie.

 

Akurat sprzedaje thete TLC już mi nie potrzebna bo przeszedłem na połączenie AES/EBU

 

Kurczę cóż za przypadek przed chwilą cudowny opis a teraz masz do sprzedania. Trzeba było od razu napisać że chcesz opchnąć tego strucla. Bez bajania i cudownych opowieści.

 

Gościu nie dziwie się że nie słyszysz na takim badziewiu jaki posiadasz, jak miałem słabszy sprzęt taki jak twój to też nie słyszałem ale wystarczy lepszy dac, kolumny i wzmacniacz i już słychać takie różnice.

 

No Ty to masz super sprzęt, przewody cyfrowe słyszysz i cudowną Thete TLC. Jak tak zachwalasz swój zestaw to też za chwilę będziesz go proponował na sprzedaż tak jak z tą Thetą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, cóż takiego dzieje się w układzie DAC jeśli dostaje 010101 z kabla za 5zł a 010101 z kabla za 600 :) Rozróżnia to w jakiś sposób? Na wejściu i tak jest bufor podnoszący sygnał, któremu zamiast 0V 5V 0V 5V podasz 0,3V 4V 0V 3,8V i i tak prawidłowo rozróżni te sygnały, bufor wzmocni do wartości 0 5 0 5 bądź 0 3.3 0 3.3 i wszystko będzie pięknie grało :) Na ten temat można sporo znaleźć w necie.

Różnica jest taka, że sygnał audio to nie jest plik w Wordzie, gdzie liczą się tylko dane, ale też czas trwania każdej paczki danych (próbki), a odchyłki od standardu (jitter) mogą być słyszalne. Poza tym kable cyfrowe poza światłowodami to źródło pętli masy między wieloma urządzeniami, gdzie żadne z nich nie posiada separacji galwanicznej wejścia lub wyjścia S/PDIF czy AES/EBU. Resztę zagadnień przesyłu dźwięku cyfrowego kolega "Serwis i modernizacja gratów Audio" sam sobie odszuka i doczyta. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arczi87 to nie było do ciebie, denerwują mnie tylko goście co mają kino domowe za max dwa tysiące złotych i postradali wszystkie rozumy i wypisują brednie że 0 i 1 że nie ma żadnej różnicy, a podejrzewam że nigdy nie słyszeli na lepszym sprzęcie a już wszystko wiedzą najlepiej . Jeżeli chodzi o Thetę TLC to napisałem że jest jedną z najlepszych a nie najlepsza bo to konstrukcja która ma swoje latka ale sprawdza się znakomicie może i te coco jest leprze nie wiem nie słuchałem, ale jeżeli nie słuchałeś tej thety to też nie wróż z fusów. A jeżeli chodzi Ci że sprzedaje to sprawa jest prosta mam konwerter m2techa Evo i daca north stara i łącze je teraz poprzez AES/EBU bo tak jest najlepiej w moim zestawieniu. A jeżeli chodzi o przewody coaxial to mam w domu kilka przewodów i każdy wprowadza zmiany i wyraźnie je słychać już nie mówiąc o różnicy między typem połączenia toslinkiem, AES/EBU

 

Więc jak brzmi jitter???

A niech tam odpowiem na głupie pytanie. Po prostu czym mniejszy jiter tym dźwięk staje się gładszy lepiej wypełniony ma mniej cyfrowego nalotu wysokie mniej piaszczyste środek bardziej naturalny a bas bardziej zwarty. Oczywiście na kinie domowym tego nie usłyszysz ze względu na podkolorowania i nie naturalny charakter dźwięku no chyba że na kinie za kilka set tysięcy pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja likwiduję cyfrowy nalot ayranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo - jaka znów pętla masy? Proszę Cię, poszukaj sobie noty serwisowej jakiegokolwiek urządzenia lepszej klasy odbierającego SPDIF COAX i powiedz mi, czy nie widzisz od razu za odseparowanym elektrycznie gniazdem transformatorka izolującego galwanicznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo - jaka znów pętla masy? Proszę Cię, poszukaj sobie noty serwisowej jakiegokolwiek urządzenia lepszej klasy odbierającego SPDIF COAX i powiedz mi, czy nie widzisz od razu za odseparowanym elektrycznie gniazdem transformatorka izolującego galwanicznie...

 

Zapewniam Cię, że Twoje wymądrzanie się jest dla każdej osłuchanej osoby żenująco śmieszne. Jak ktoś się będzie akurat nudził, to może podyskutuje z Tobą. Na więcej raczej nie licz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6 - z całym szacunkiem - nie wymądrzam się, a jedynie chcę wyjaśnić jakieś powstające nie wiadomo skąd bzdury. Do tego chyba służy forum? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu.....

Kupiłem ten konwerter. Przetestuje na rDacu. Napiszę co usłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chcę kupić taki konwerter ale póki co się wstrzymuję, bo może jednak porwę się na DACa z potrzebnym mi wejściem optycznym.

 

Takie urządzenie jak działa to działa poprawnie, jest bitperfect i muzyczka gra jak ta lala, zostaje kwestia jitteru, ale tu bym się nie przejmował dopóki w grę nie wchodzi jakiś naprawde hi endowy transport za gruby hajs. Pytanie co chcesz przez ten konwerter podłączyć do DACa, jeśli swój główny transport z którego słuchasz muzyki, to bym miał wątpliwości, ale jeśli jakiś odtwarzacz filmów, konsolę do gier, telewizor albo coś w tym stylu to nie ma problemu, jitter z tego konwertera nie będzie większy niż przy bezpośrednim połączeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.