Skocz do zawartości
IGNORED

XRCD24 i inne dobre formaty, realizacje.


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,...dobrej jakości wydania, formaty, np. Cesky Records, Blue Records, jak w tytule, sklepy, artyści...różnice wydań, doświadczenia.

Jako pierwszy,...wspaniała realizacja w formacie xrcd24, Allan Taylor-Colour to the Moonolour to the Moon

czy ktoś zna artystów wydających w w xrcd24?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem jakiś czas temu płyt wytwórni Venus (JAP) ale nie każdy lubi nawet świetnie zrealizowany jazz akustyczny. Co ciekawe, korzystają (chyba ) z nagrań "pożyczonych", ale robią je po swojemu.

Natomiast poważną różnicę mogłem kiedyś usłyszeć na dwu realizacjach Pepe Romero "Flamenco" - jedno już klasyczne - Philipsa, natomiast to, co zrobił "FIM" czyli first impression music z tym samym materiałem to po prostu miodzio. Akustyka, naturalność, dynamika i obecność wykonawców; świetne plany dźwiękowe itd. Ale zła wiadomość to podobno ( nie szukałem ) mały nakład, no i cena. Ale znasz MFSL czy nawet Opus 111, a i L'Oiseau lyre też realizacje ma dobre, czy nasz B. Hołownia - "don't ask why" albo G. Turnau z piosenkami Starszych Panów są realizacjami moim zdaniem jak to się teraz mówi, że "dają radę" ;-)

Co do Chesky'ego, to niestety "mała stajnia" - raczej dla audiomaniaków; ja jestem raczej melomanem i wolę agresywną Tinę czy Aerosmitha niż Sarę K...Z drugiej strony taka np. Ana Caram, Bonfa czy Pizzarelli brzmią świetnie na ChRec, ale to wszystko. Nie będąc zbytnim ortodoksem w tych sprawach słucham i Sony SBM czy ADRM zrobionych na nowo remasterów często z dużą przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis, Ja od wczoraj katuje Wynton Marsalis Quintet, The magic hour, materiał nagrany w 2003, nagranie EMI, materiał został wydany rok później, przez wytwórnie BLUE NOTE, wspaniała realizacja, całe instrumentarium niesamowicie naturalne... bez oznak dodatków,....jak np. loudness war,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format jest jeden: nazywa się Compact Disc. XRCD jest jedną z jego odmian mieszczącą się w standardzie.

Tylko takiego standardu nie kupisz za 50zł, jeśli takie posiadasz zapodawaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.