Skocz do zawartości
IGNORED

Zeta Zero - interesujący wywiad


thomassek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zraziłem do ZZ może dlatego że sluchalem ich z lampowym pre i mimo to barwa byla nie do przyjęcia. Widocznie dedykowane monobloki ZZ i tak zrobiły swoje. Ale ciekawe jak zagrały by z mocną lampą albo tranem o lampowym posmaku?

Wszystko musi byc dobrane. A nie każdy producent potrafi dobrze złożyć system. Samo zapewnienie watów nie wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę zbudować miernik, który na tym samym organie ruchomym, tak samo precyzyjnie będzie mierzył mikro Volty czy mikro Ampery jak Mega Volty i Mega Ampery. Tak samo nie możliwe jest zbudowanie hi-endowego systemu zdolnego do muzyki kameralnej i ostrego rockowego grania jednocześnie. Przykład z czołgiem to tylko dla uniwersalnego zrozumienia problemu dla wszystkich bez względu na poziom znajomości wiedzy technicznej.

 

Tak jak nie da się zbudować jednego miernika mierzącego wszystko, tak nie da się zbudować jednego systemu do wszystkiego. Jak ktoś nie może tego zrozumieć, to trudno a jak ktoś nie chce, to jego sprawa :). Najgorzej mają ci co wierzą marketingowcom, którzy twierdzą że tak można :).

 

A o tym co tu jest napisane to już nawet nie ma sensu dyskutować bo szkoda czasu :)

 

A kolega miał kiedykolwiek styczność z profesjonalną aparaturą pomiarową ?? głupoty waść Pan piszesz.

Wykonanie takiego miernika to tylko kwestia odpowiednich funduszy.

 

 

Ciekawy jestem jakie wy macie osiągnięcia w dziedzinie produkcji urządzeń audio oprócz pierdzenia w audiofilski fotel i wytrzeszczania swoich uszy w kierunku tak modnego określenia na tym forum "SWOJEGO SYSTEMU" :-)

 

Polacy niestety mają w genach opluwanie wszystko co swoje nie mając kompletnie nic do powiedzenia :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem ZZ w weekend. Mam trochę odmienne wrażenia - dźwięk bardzo żywiołowy i dynamiczny, barwa raczej dość poprawna, natomiast scena muzyczna dość płytka, a bas mocny ale czas traci kontrole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem ZZ w weekend. Mam trochę odmienne wrażenia - dźwięk bardzo żywiołowy i dynamiczny, barwa raczej dość poprawna, natomiast scena muzyczna dość płytka, a bas mocny ale czas traci kontrole.

 

Ludziska rozgrzewają głośniki, kable,kondycjonery,wzmacniacze przez rok a ty po jednym przypadkowym osłuchaniu wydajesz opinie :-)

 

Podaj konfigurację SYSTEMU przecież to podstawowy warunek !! o warunkach odsłuchowych nie wspomnę.

Prąd z gniazdka 230V prawidłowy ? Słuch kiedy był kontrolowany ? Płyta z certyfikatem ?

Czy tożsamość audiofilską może potwierdzić co najmniej trzech wiarygodnych forumowiczów z certyfikatem " ucho audiofila" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w pomieszczeniu i na systemie w całości producenta (czyli wzmacniacze i pre ZZ)

Zarówno system jak i pomieszczenie było mi wcześniej nieznane.

 

Dlatego zresztą napisałem "wrażenia", a nie "werdykt".

Resztę o mnie możesz sobie poczytać w moim profilu i moich innych wpisach w innych wątkach (w szczególności o przesłuchiwaniu kolumn z tego przedziału cenowego)

 

Wiadomo, że wiarygodne recenzje można dać po dłuższym odsłuchu we własnym systemie, ale i tak wtedy jest to wynik gry danego urządzenia w danym systemie w danym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w pomieszczeniu i na systemie w całości producenta (czyli wzmacniacze i pre ZZ)

Zarówno system jak i pomieszczenie było mi wcześniej nieznane.

 

Dlatego zresztą napisałem "wrażenia", a nie "werdykt".

Resztę o mnie możesz sobie poczytać w moim profilu i moich innych wpisach w innych wątkach (w szczególności o przesłuchiwaniu kolumn z tego przedziału cenowego)

 

Wiadomo, że wiarygodne recenzje można dać po dłuższym odsłuchu we własnym systemie, ale i tak wtedy jest to wynik gry danego urządzenia w danym systemie w danym pomieszczeniu.

 

Nie bierz na poważnie tego co napisałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie takiego miernika to tylko kwestia odpowiednich funduszy.

To go zbuduj :). Nie rozumiesz nawet problemu z jakim się trzeba zmierzyć :).

 

Zbudowanie hi-endu do wszystkiego też jest pewnie sprawą funduszy jedynie. I jakoś takiego nikt nie znalazł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W studiu już nie widać tych wszystkich kosmicznych technologii użytych do budowy Zeta Zero. Zwykłe sprzęty, wzmacniacze Akai itp.

 

Takie same bzdury jakie pisze o adaptacji akustycznej tego studia, to wiele z nich na pewno wrzuca także do opisów tworzenia kolumn Zeta Zero.

 

Każdej Polskiej firmie życzę dobrze, ale...

Jak spotykam różne materiały związane z tymi sprzętami to nie wiem, czy gość bardziej lansuje swoje produkty czy siebie.

Widać to np. tutaj w galerii "zaplecze naukowo badawcze":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

facet ma zdjęcie prawie przy każdym sprzęcie, leci mi to już trochę narcyzmem. Nie wiem czy on nawet wie, jak działają niektóre urządzenia przy których stoi.

 

Ja wiem, ze każda firma musi uprawiać trochę czary mary do wizerunku, chwalić się, jednak w tym przypadku to chyba trochę jest przesadzone.

 

Co do strategi cenowych Zeta Zero i Pancin to wydaje mi się, że chłopaki zaczęli od tyłu strony.

Z reguły nowa firma zaczyna od spokojniejszych cen, buduje w miarę tanie modele, ludzie kupują, jeśli są dobre przekonują się do nich, firma może wejść na wyższy poziom cenowy i jakościowy itd. W ten sposób buduje się markę i zaufanie.

Jak nowa, nieznana firma zaczyna od kolumn za 50 tyś w górę, to może być ciężko z wejściem na rynek, choć mogę się mylić.

 

Nie podoba mi się też brak cennika na stronie zeta zero, a tyle pisze właściciel na ten temat:

 

"W sprawie cen prosimy o kontakt [email protected] lub tel. 601842926. Szczegółowy kompletny cennik wysyłamy zawsze na życzenie. Ze względu na wahania kursów walut i ciągły wzrost cen drogich i unikalnych komponentów niezbędnych do budowy kolumn ZETA ZERO w tym .m.in. metali ziem rzadkich ceny kalkulowane są na bierząco. W sprawach aktualnych cen prosimy zatem zawsze o kontakt bezpośredni z nami."

 

Takie zapisy lecą mi już hochsztaplerką.

 

Co ci przeszkadza brak cennika na stronie ?? jeżeli jesteś zainteresowany zadzwoń jeżeli będziesz wiarygodną osobą

kolumny na testy być może przyjadą do Ciebie na koszt producenta.

Wiele producentów szczególnie z wyższej półki celowo nie umieszcza cennika swojej stronie.

Co taka osoba jak Ty możesz wiedzieć na temat strategii cenowej ZZ

Producent wycenił najdroższe kolumny na 80 000 i widocznie tyle mają kosztować (najtańsze można już kupić za 19900)

Według mnie cena kolumn nie jest wygórowana, wziąwszy pod uwagę produkcję jednostkową, technologie i materiały użyte do produkcji.

Nie wdając się w dyskusję Pan R. jest bardziej wiarygodną osobą niż twoja osoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />oprócz pierdzenia w audiofilski fotel i wytrzeszczania swoich uszy w kierunku tak modnego określenia na tym forum "SWOJEGO SYSTEMU" :-)<br />

 

Jak czytam takie sformułowania, to nawet jakby post był mertytorycznie ciekawy, odstrecza mnie zawarta w nim opinia. Czy kultura osobista to przeżytek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie sformułowania, to nawet jakby post był mertytorycznie ciekawy, odstrecza mnie zawarta w nim opinia. Czy kultura osobista to przeżytek?

 

Uśmiech na końcu moich wypowiedzi coś ci mówi ??

 

To go zbuduj :). Nie rozumiesz nawet problemu z jakim się trzeba zmierzyć :).

 

Zbudowanie hi-endu do wszystkiego też jest pewnie sprawą funduszy jedynie. I jakoś takiego nikt nie znalazł :)

 

A skąd masz pewność że nie rozumiem problemu z jakim trzeba się zmierzyć.

Pracowałem wiele lat temu w firmie która produkowała aparaturę pomiarową i tematykę znam.

Nie mając ograniczeń finansowych to żaden problem zaprojektować i wyprodukować taki miernik.

 

Samolotu dla przeciętnego obywatela (nawet najbogatszego człowieka nie stać) który jest w stanie polecieć w kosmos też nie wyprodukowali a wahadłowce - Columbia,Challenger itp. latają(ły)

 

 

"Budowane są również samoloty kosmiczne będące mniejszymi wahadłowcami, zdolnymi do lotów suborbitalnych. Pierwszym takim samolotem był amerykański eksperymentalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , który w 1963 roku dwukrotnie przekroczył wysokość 100 km (umowną granicę kosmosu). Wiele lat później firma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zbudowała eksperymentalny samolot rakietowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (SS1) wynoszony samolotem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (WK1), który w 2004 roku wygrał konkurs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) trzykrotnie wznosząc się powyżej 100 km. Budowane są obecnie suborbitalne samoloty rakietowe z przeznaczeniem do turystyki kosmicznej: zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (SS2/WK2) oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie sformułowania, to nawet jakby post był mertytorycznie ciekawy, odstrecza mnie zawarta w nim opinia. Czy kultura osobista to przeżytek?

Chyba już dawno jest przeżytkiem.

 

Kolega djedryk zachowuje się jak jakiś wzmacniacz marki :). Przynajmniej tak to wygląda. Albo stara się silić na... właśnie na co :).

 

Odsłuch w pomieszczeniu i na systemie w całości producenta (czyli wzmacniacze i pre ZZ)

Zarówno system jak i pomieszczenie było mi wcześniej nieznane.

Ja słuchałem też na monoblokach ZZ ale na pre już lampowym (chyba BAT). Słuchałem dodatkowo z kolegami i na wykupionym (odpłatnym) odsłuchu wraz ze zmianami kabli i sieciowych i głośnikowych. Mimo to nie nazwałbym barwy za zadowalającą, nawet w ogóle mi się nie podobała. I kolegom również. Ale gusta nie powinny wyrokować. Każdy sam sobie niech posłucha i oceni.

 

A skąd masz pewność że nie rozumiem problemu z jakim trzeba się zmierzyć.

Pracowałem wiele lat temu w firmie która produkowała aparaturę pomiarową i tematykę znam.

Nie mając ograniczeń finansowych to żaden problem zaprojektować i wyprodukować taki miernik.

A jednak nie rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już dawno jest przeżytkiem.

 

Kolega djedryk zachowuje się jak jakiś wzmacniacz marki :). Przynajmniej tak to wygląda. Albo stara się silić na... właśnie na co :).

A jednak nie rozumiesz.

 

Czytałeś dokładnie mój post ?

Nie rób porównania do tematów o których nie masz zielonego pojęcia, twoja znajomość elektroniki ogranicza się do miernika LAVO-3 z przed kilkudziesięciu lat.

 

 

 

Ja słuchałem też na monoblokach ZZ ale na pre już lampowym (chyba BAT). Słuchałem dodatkowo z kolegami i na wykupionym (odpłatnym) odsłuchu wraz ze zmianami kabli i sieciowych i głośnikowych. Mimo to nie nazwałbym barwy za zadowalającą, nawet w ogóle mi się nie podobała. I kolegom również. Ale gusta nie powinny wyrokować. Każdy sam sobie niech posłucha i oceni.

 

Najważniejsze jest że odsłuch był (płatny) kable głośnikowe i sieciowe były zmieniane !

A czy ten odsłuch nie był przeprowadzany czasem po 2 zgrzewkach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka osoba jak Ty możesz wiedzieć na temat strategii cenowej ZZ

 

Ty za to chyba niewiele wiesz o kulturze. Twoje lotne żarty jakoś nikogo nie śmieszą.

Jeśli chciałeś bronić marki ZZ to wyszło Ci dokładnie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była nawet prowokacja tylko pokaz dziecinnego utyskiwania wszystkim na przekór. Ludzie piszą co słyszą a ten co nawet nie słyszał ZZ się bulwersuje. :)

 

Polacy niestety mają w genach opluwanie wszystko co swoje nie mając kompletnie nic do powiedzenia :-(

 

No właśnie, Polacy mają też w genach zwyczaj wcinania się miedzy wódkę a zakąskę nie znając smaku ani wódki ani zakąski. DOKŁADNIE jak innym zarzucał... sam o ZZ nie miał kompletnie nic do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była nawet prowokacja tylko pokaz dziecinnego utyskiwania wszystkim na przekór. Ludzie piszą co słyszą a ten co nawet nie słyszał ZZ się bulwersuje. :)

 

Wyświetl postUżytkownik djedryk dnia 10.06.2013 - 11:06 napisał

Polacy niestety mają w genach opluwanie wszystko co swoje nie mając kompletnie nic do powiedzenia :-(

 

No właśnie, Polacy mają też w genach zwyczaj wcinania się miedzy wódkę a zakąskę nie znając smaku ani wódki ani zakąski. DOKŁADNIE jak innym zarzucał... sam o ZZ nie miał kompletnie nic do powiedzenia.

 

Marka ZZ sama się obroni, moje opinie nie są jej do niczego potrzebne.

A co byś chciał wiedzieć na temat kolumn ZZ ?? wyrok został już dawno wydany - Lans, sodówka, reklama.

Kolumny to wynik zbiegu okoliczności P.R

 

Ciekawe z jakiego powodu Harpia po krótkiej obecności wyniosła się z tego forum ??

Potencjalnych klientów ZZ na pewno nie ma zamiaru szukać na tym forum.

 

Ty za to chyba niewiele wiesz o kulturze. Twoje lotne żarty jakoś nikogo nie śmieszą.

Jeśli chciałeś bronić marki ZZ to wyszło Ci dokładnie odwrotnie.

 

W matrixie internetowym wszyscy udają kulturalnych osobników a rzeczywistość czyli ulica weryfikuje kulturę POLAKÓW.

W studiu nie widać kosmicznych technologii, złotych audio bezpieczników,srebrnych traf separujących, kabli zasilających po 3k itd. gdyż nikt na takie bzdety nie ma czasu.

W świecie High END-u HI FI to towar któy znakomicie się sprzedaje więc na półkach w ofercie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największa wada tych kolumn jest ... system na jakich są prezentowane.

 

Producent powinien zainwestować (i traktować to właśnie tak - jako inwestycję) w dobry wzmacniacz w klasie A i porządne źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największa wada tych kolumn jest ... system na jakich są prezentowane.

 

Producent powinien zainwestować (i traktować to właśnie tak - jako inwestycję) w dobry wzmacniacz w klasie A i porządne źródło.

 

A może to jest celowe zagranie producenta ?? Nikt nie zadał jeszcze pytania dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jego zdaniem strzelanie sobie w stopę to hobby producenta :). A poważnie. Jak ktoś coś sobie wymyślił zaprojektował i wykonał to chce po prostu to przeforsować. To dość sztywne stanowisko (jak jednego polskiego producenta kolumn) mówiące klientowi albo to polubisz i kupisz albo nie. Można i tak.

 

Audiomatus też producent monobloków w klasie D, już zaczyna chociaż z pre lampowym :). To jakieś światełko w tunelu.

Dlatego...

 

 

Moim zdaniem największa wada tych kolumn jest ... system na jakich są prezentowane.

 

Producent powinien zainwestować (i traktować to właśnie tak - jako inwestycję) w dobry wzmacniacz w klasie A i porządne źródło.

 

...też podzielam to stanowisko.Nie wszystkim brzmienie klasy D może się podobać mimo innych zalet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeć nas - dlaczego ?

Jeżeli jesteś ciekaw wystarczy zadzwonić do producenta ?? tel. 601842926. Nie sądzę aby nie udzielił wyczerpującej odpowiedzi w dodatku w ojczystym języku :-) głuchy telefon nikomu nie jest tu potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Podrzucamy i polecamy uwadze również nieco inny wywiad z twórcą marki Zeta Zero ;)

 

 

a na wieczorną lekturę polecamy recenzję modelu Zeta Zero Venus Picolla na portalu HifiPig

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiamy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.