Skocz do zawartości
IGNORED

CO SIĘ BARDZIEJ OPŁACA ?


polska9999

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się nie zgodzę z kolegą, diy może być tanie, bez wysokich połysków i skomplikowanych skrzynek można zrobić coś sensownego do 2000zł, i mogę się założyć że taka konstrukcja diy zagra lepiej od tych nowych ze sklepu. Jak bym kolumn nie robił to bym się tu nie wypowiadał.

Warunkiem musi być dobry projekt i osoba, która ma pojęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DIY to hobby to zawsze się opłaca. Trochę zaangażowania, roboty, nerwów, ale zrobione samodzielnie - bezcenne.

Jeżeli chcemy zrobić taniej i to ma być podstawa naszego działania to....hmmm. Chyba nie bardzo. Tym bardziej jak to będzie pierwszy projekt i od razu chcemy osiągnąć sukces

 

Tak dla przykładu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i dla porównania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

koszt tego projektu, tak szacunkowo na szybko:

 

Głośniki - 4x300 + 2x170 = 1540 zł

Skrzynki (same dechy kupione i przycięte w markecie budowlanym) - 150 - 200 zł

Okleina winylowa (bo najtansza i w miarę wygląda) - 50-70 zł

wytłumienie, terminale tuba bass reflex - 80 - 100 zł

kleje, papiery ścierne, kołki, - 100 zł

 

to już daje ok 2 tys. Pytanie, czy zainteresowany posiada odpowiednie narzędzia. Młotkiem i śrubokrętem niewiele się zrobi.

 

No kurczę, zapomniałem o sercu, czyli zwrotnicy. To spokojnie możemy przyjąć, że 2300 nie jest nasze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z kolegą, diy może być tanie, bez wysokich połysków i skomplikowanych skrzynek można zrobić coś sensownego do 2000zł

I sprzedać później za 500zł, bo więcej nikt za te cuda nie zapłaci.

Pisałem już sto razy, napiszę sto pierwszy - DIY zaczyna się opłacać dopiero przy ambitnych i kosztownych projektach,

gdzie w grę wchodzą poważne oszczędności rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy peelenów na parze.

A takie jakieś tam pierdziawki za dwa tysia, to jest rzeźbienie dla sztuki, które w ramach walki z nudą można sobie uskuteczniać,

bo opłacalność tego typu przedsięwzięć jest żadna, biorąc pod uwagę cenę odsprzedaży jakiegokolwiek DIY.

Za 2.000zł spokojnie sobie kupi niezłe fabryczne używki, które w każdej chwili za te same 2.000zł sprzeda, dołoży i kupi co innego,

a w DIY umoczy raz konkretnie i albo to później odda za grosze, albo zostanie z tym na wieki.

Zresztą ostatnio był tu wałkowany podobny temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dlatego ma sprzedać za 500zł cena przetworników jeżeli nie są zniszczone wcale nie spada

my zapłacimy za takie cuda nie mówimy o osobach które się nie znają i nie interesują tematem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź naiwny . Weź zestaw zaprojektowany i pomierzony z sieci ( zaph audio , troels gravesen i temu podobne) . Kup elementy i zbuduj . Za 2000 PLN będziesz miał to co w sklepach audio oferują za 10 tys PLN . Kupuj dobe przetworniki i elementy do zwrotnic - na przyklad Seas Excel z firmy Polink . Nie słuchaj malkontentów . Samodzielna budowa solidnie opracowanego zestawu ZAWSZE daje lepszy efekt niz zakup porównywalnego cenowo w salonie . Włosy stają na głowie kiedy się zajrzy do wnętrza konstrukcji ,, fabrycznych" - byle taniej : marne cewki z cienkiego drutu , kondensatory elektrolityczne , rezystory ceramiczne , gówniane kable , cienka obudowa , brak wytłumienia , słabe terminale itd itp . Nawet jesli kupisz używany zestaw renomowanego producenta ( proac , dynaudio , itd ) to i tak w srodku znajdziesz kupę taniochy do wymiany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy pojęć

Ja wiem że za 2 KPLN niczego się nie kupi cudownego w sklepie to prawda

Ale chcę zobaczyć te cuda made in home :)

Oczywiście można kupić głośniki za 1000 pewnie że będą niezłe, pewnie że można za pozostałe elementy

Ja nie mówię że nie.

Problem powstaje przy wykonaniu.

No chyba ze komuś nie zależy na wyglądzie :) a to co innego.

Co do projektów z neta hmmm ...

Pewnie są lepsze lub gorsze ...

Nie wiem nie widziałem nie słuchałem oceniać nie będę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcę zobaczyć te cuda made in home :)

Proszę bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Sporo pięknie wykonanego DIY. Zdaję sobie też sprawę że amator nie jest w stanie zrobić idealnych (wizualnie) obudów.

Co do projektów z neta hmmm ...

Pewnie są lepsze lub gorsze ...

Nie wiem nie widziałem nie słuchałem oceniać nie będę

Zgadzam się. Ja zaryzykowałem i nie słuchając wcześniej zbudowałem sobie monitorki na głośnikach seasa. Moim zdaniem było bardzo warto. Jeżeli chodzi o "lepsze lub gorsze" to sformułowałbym to troszkę inaczej, a mianowicie bardziej i mniej popularne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź naiwny . Weź zestaw zaprojektowany i pomierzony z sieci ( zaph audio , troels gravesen i temu podobne) . Kup elementy i zbuduj . Za 2000 PLN będziesz miał to co w sklepach audio oferują za 10 tys PLN . Kupuj dobe przetworniki i elementy do zwrotnic - na przyklad Seas Excel z firmy Polink .

Jako budowniczy znasz zapewne cennik Polinka na pamięć, więc może podasz kilka albo chociaż jeden przykład kolumn,

które można zbudować za 2.000zł na excelach Seasa, gdzie ceny samych midbasów zaczynają się od 1.000zł za 1 sztukę?

Dla porównania poskładane fabrycznie JAMO Concert 8 z drugiej ręki można spokojnie wyrwać za ok. 2.500zł w super stanie.

Same głośniki z tych paczek, to koszt zakupu w detalu ponad 3.000zł do tego skrzynki, zwrotki i cała reszta drobnych dupereli...

Razem wyjdzie grubo ponad 4.000zł i gdzie tu sens, gdzie logika, żeby się z DIY pitolić, kiedy można mieć gotowe z fabryki o połowę taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby nie wiem jakie przetworniki siedziały w kolumnach, najważniejsze jest ich zestrojenie. Mam te Jamo obecnie u siebie i w porównaniu z takimi RLS Callisto III lub HGP Nightingale na razie nie dają rady. Mówię "na razie" gdyż jeszcze będę walczył o to by zaśpiewały ale się na to nie zanosi. Co by nie mówić w tej chwili jestem lekko skonsternowany bo Jamo mają wszystko ku temu żeby rozpieprzyć resztę towarzystwa w drobny mak, a tu niespodzianka w postaci efekciarskiego dźwięku. I na prawdę nie ma się co podniecać kolumnami na przetwornikach za tryliony. Bo i tak obowiązuje tutaj żelazna zasada: do póki nie posłuchasz - nie wiesz o danym produkcie nic.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po raz enty powtórzę, bo chyba nie wszyscy zatrybili o co mi biega.

Składanie kolumn na podstawie projektu z sieci niczym się nie różni od kupowania gotowych kolumn w ciemno.

No może poza jednym, na fabrycznych używkach nic się nie traci, a niech ktoś spróbuje sprzedać swoje DIY

jak odzyska z tego całego interesu chociaż koszt zakupu głośników, to będzie dobrze, a cała reszta co?

Nico, poszło psu w dupę :)

 

A wiesz ile one naprawdę kosztowały .... i czytałeś w ogóle wcześniej ?

:)

Filmiki gdzie pokazują duchy też można na YT znaleźć :)

Coś chyba nie za bardzo chwytam przekaz :)

Oczywiście, że wiem ile kosztowały, bo miałem dwie pary takich samych, tylko co to ma do rzeczy?

Dzisiaj używane kosztują w zależności od stanu 2.000-2.500zł czyli znacznie mniej niż same głośniki,

które trzeba by było kupić u dystrybutora, żeby wyrzeźbić podobne DIY, a cała reszta gdzie?

Skrzynki plus zwrotki, to spokojnie wyjdzie ponad 1.000zł i dalej trochę części jeszcze brakuje.

Zliczając wszystko do kupy taki projekt się zamknie w kwocie 4.000-4.500zł to po co za to się brać w ogóle?

Ja tego nie rozumiem, ale jak ktoś lubi albo odczuwa potrzebę wyrzucania pieniędzy za okno, to droga wolna.

Przy odsprzedaży dostanie za te dłubanki może 2.000zł a może i nie, bo przecież nikt mu za DIY nie zapłaci tyle

ile kosztują oryginalne fabryczne używki, to wtedy się przekona czy to takie opłacalne było.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprzedaje sprzedaje i sprzedać jakoś nie może, chociaż cena wywoławcza poniżej ceny zakupu samych głośników.

Jeszcze jakieś pytania? Bo ja nie mam żadnych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może poza jednym, na fabrycznych używkach nic się nie traci, a niech ktoś spróbuje sprzedać swoje DIY

jak odzyska z tego całego interesu chociaż koszt zakupu głośników, to będzie dobrze, a cała reszta co?

Nico, poszło psu w dupę :)

A jeżeli taki zestaw jest kopią, pod względem wymiarów i przetworników a na nowym projekcie zwrotnicy zagra lepiej niż firmowa konstrukcja? Bo i tak można sprzedać diy konstrukcję... :)

 

Sprzedaje sprzedaje i sprzedać jakoś nie może, chociaż cena wywoławcza poniżej ceny zakupu samych głośników.

Jeszcze jakieś pytania? Bo ja nie mam żadnych :)

Ja się nie dziwię, bo nie jest to dobrze wykończona konstrukcja a jak ktoś kupuje kolumny za 5tys. to i ma to wyglądać. Tu widać ewidentnie jak są łączone płyty i to jest główny minus wyglądu. Jeżeli nawet miałbym to kupić dla głośników to o ile pasowałyby mi midwoofery to już wysokotonówka osobiście nie, a specjalnej okazji nie ma żebym się zdecydował na wysokotonówkę, której nie zamierzałem kupić. Łącząc te dwie sprawy widać, że ktoś kto szuka kolumn gotowych, tego nie kupi a i na diyowca bardzo ciężko będzie trafić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby?

 

hmm dlatego ma sprzedać za 500zł cena przetworników jeżeli nie są zniszczone wcale nie spada

my zapłacimy za takie cuda nie mówimy o osobach które się nie znają i nie interesują tematem

 

I takie to są gadki właśnie, a życie i tak swoje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się ktoś nie zna to dwa razy nie kupi ze względu na wygląd.

Jeżeli się ktoś zna, to łatwiej byłoby sprzedającemu wystawić osobno głośniki w parach jeśli chce zwrotu kosztów głośników. I po sprawie :)

 

Jako budowniczy znasz zapewne cennik Polinka na pamięć, więc może podasz kilka albo chociaż jeden przykład kolumn,

które można zbudować za 2.000zł na excelach Seasa, gdzie ceny samych midbasów zaczynają się od 1.000zł za 1 sztukę?

Dla porównania poskładane fabrycznie JAMO Concert 8 z drugiej ręki można spokojnie wyrwać za ok. 2.500zł w super stanie.

Same głośniki z tych paczek, to koszt zakupu w detalu ponad 3.000zł do tego skrzynki, zwrotki i cała reszta drobnych dupereli...

Razem wyjdzie grubo ponad 4.000zł i gdzie tu sens, gdzie logika, żeby się z DIY pitolić, kiedy można mieć gotowe z fabryki o połowę taniej.

Tu pełna zgoda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież za używane głośniki nikt normalny nie zapłaci więcej niż 50% katalogowej ceny.

W którą stronę byś nie liczył, to i tak dupa zawsze będzie z tyłu.

W całości czy luzem, tanie czy drogie, dobre czy słabe, nigdy się nie da wyjść z DIY bez straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którą stronę byś nie liczył, to i tak dupa zawsze będzie z tyłu.

W całości czy luzem, tanie czy drogie, dobre czy słabe, nigdy się nie da wyjść z DIY bez straty.

W połowie się zgodze, nie mniej miałem też wiele przypadków, że było odwrotnie i sprzedały się bardzo dobrze. No, ale kwestia tego jak się trafi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli taki zestaw jest kopią, pod względem wymiarów i przetworników a na nowym projekcie zwrotnicy zagra lepiej niż firmowa konstrukcja?

Jakoś mi się nie wydaje, żeby domorosły majsterklepka posiadał wiedzę i doświadczenie inżynierów

dysponujących zapleczem i warunkami, o których nikomu tutaj się nawet nie śniło (mowa o JAMO chociażby)

ale nawet gdyby tak było w rzeczywistości, to i tak nikt nie kupi używanego DIY w cenie używanych oryginałów.

W takie bajki może wierzyć tylko ktoś, kto jeszcze niczego nie zrobił albo niczego nie sprzedawał,

jeśli o mnie na przykład chodzi, to ja już dawno wyrosłem z wierzenia w bajki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wiedzą i doświadczeniem nie do końca bym się zgodził, bo końcowym efektem jest i tak odsłuch potencjalnego klienta. A go nie interesuje kto składał zestaw, czy ja czy ktoś od jamo. Mamy w Polsce tyle salonów audio, że chcąc kupić zestaw za kilka tysięcy, mam możliwość porównania wyrobu diy do wyrobu firmowego. Zawsze mogę sprzęt wypożyczyć czy w ostateczności w dwóch miejscach na swoim wzmacniaczu, dacu i plikach porównać sprzęty. A jeżeli daje możliwość komuś wykonania konstrukcji podobnej do firmowej, to cena odgrywa tu też dużą rolę. Tym bardziej że daję możliwość wybory forniru, kolorystyki a nawet często kształtu. Oczywiście coraz więcej firm może to samo zaproponować, ale jeśli chodzi o używki z góry założone a nowe ze swoimi wytycznymi, to już wybór też daje do myślenia. :)

 

ale nawet gdyby tak było w rzeczywistości, to i tak nikt nie kupi używanego DIY w cenie używanych oryginałów.

Używanych diy w stosunku do używanych firmowych nie, ale nowe diy w stosunku do używanych firmowych - tu już niekoniecznie. Nie mniej nie będziemy określać w jakim stopniu, bo ilu ludzi tyle wyborów i gustów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie się zgodze, nie mniej miałem też wiele przypadków, że było odwrotnie i sprzedały się bardzo dobrze. No, ale kwestia tego jak się trafi...

No, kwestia tez tego co to znaczy "bardzo dobrze". Ulepiłeś klony i sprzedałeś w cenie fabrycznych?

W takim razie gratuluję ponad przeciętnego daru przekonywania :)

No chyba, że "bardzo dobrze" oznacza sprzedaż kolumn DIY w cenie ich złożenia, to co innego.

Jeśli same głośniki kosztują w detalu 3.000zł a gotowe fabryczne kolumny na tych głośnikach można kupić za 2.500zł,

to nie takiej fizycznej możliwości, żeby sklecić klony DIY i je sprzedać "bardzo dobrze" nie tracąc na tym przynajmniej 30-40%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje sprzedaje i sprzedać jakoś nie może, chociaż cena wywoławcza poniżej ceny zakupu samych głośników.

Jeszcze jakieś pytania? Bo ja nie mam żadnych :)

Czyżby? Mnie wyszło za głośniki niecałe 2500 więc zostaje drugie tyle na budy i zwrotnice.

Zdaje się, że nie doczytałeś tego "Cena za Seas Thor to 9800 PLN (4900 PLN x 2)"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kwestia tez tego co to znaczy "bardzo dobrze". Ulepiłeś klony i sprzedałeś w cenie fabrycznych?

W takim razie gratuluję ponad przeciętnego daru przekonywania :)

No chyba, że "bardzo dobrze" oznacza sprzedaż kolumn DIY w cenie ich złożenia, to co innego.

Jeśli same głośniki kosztują w detalu 3.000zł a gotowe fabryczne kolumny na tych głośnikach można kupić za 2.500zł,

to nie takiej fizycznej możliwości, żeby sklecić klony DIY i je sprzedać "bardzo dobrze" nie tracąc na tym przynajmniej 30-40%

Napisałem Ci już porównanie, kiedy klienta zastanawia czy lepiej kupic nowe diy czy fabryczne używki. I przy tym się skupmy a nie ciagnijmy odrębnego wątku typu "głośniki kosztują w detalu 3.000zł a gotowe fabryczne kolumny na tych głośnikach można kupić za 2.500zł", bo to dwa różne tematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wiedzą i doświadczeniem nie do końca bym się zgodził, bo końcowym efektem jest i tak odsłuch potencjalnego klienta. A go nie interesuje kto składał zestaw, czy ja czy ktoś od jamo.

Mnie interesuje przede wszystkim to ile mogę na tym stracić :)

Poza tym mówimy o dwóch różnych sprawach.

Ty mówisz z perspektywy konstruktora tworzącego na zamówienie konkretnego klienta,

który jest już wstępnie "urobiony" na DIY i w chwili składania zamówienia nie myśli o tym ile w sumie kiedyś straci.

Ja mówię z perspektywy amatora zakładającego wątek "co się bardziej opłaca za dwa tysiące złotych"

który ma do wydania tylko dwa tysiące złotych i chciałby je wydać jak najlepiej, możliwie jak najmniej na tym tracąc.

Dlatego chociaż pod pewnymi względami masz sporo racji, to jednak ja obstaję przy zakupie używek, przynajmniej na początek.

 

Czyżby? Mnie wyszło za głośniki niecałe 2500 więc zostaje drugie tyle na budy i zwrotnice.

Zdaje się, że nie doczytałeś tego "Cena za Seas Thor to 9800 PLN (4900 PLN x 2)"

Zdaje się, że nie doczytałeś w cenniku, że niecałe 2.500zł za głośniki, to może tyle wychodzi na jedną kolumnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz z perspektywy konstruktora tworzącego na zamówienie konkretnego klienta,

który jest już wstępnie "urobiony" na DIY i w chwili składania zamówienia nie myśli o tym ile w sumie kiedyś straci.

Ja mówię z perspektywy amatora zakładającego wątek "co się bardziej opłaca za dwa tysiące złotych"

który ma do wydania tylko dwa tysiące złotych i chciałby je wydać jak najlepiej, możliwie jak najmniej na tym tracąc.

Dlatego chociaż pod pewnymi względami masz sporo racji, to jednak ja obstaję przy zakupie używek, przynajmniej na początek.

Zgadza się, jeśli chodzi o punkt widzenia, ale jako potencjalny kupiec jednocześnie można połączyc jedno i drugie, bo:

ma do wydania tylko dwa tysiące złotych i chciałby je wydać jak najlepiej, możliwie jak najmniej na tym tracąc.

Z góry nie zakłada się, że zestaw za miesiąc będę sprzedawał. Bardziej interesuje mnie przy zakupie fakt, iż aktualnie będę zadowolony niż z tego, że za jakiś czas jest prawdopodobieństwo że stracę.

Tok myślenia zależy od punktu siedzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nie doczytałeś w cenniku, że niecałe 2.500zł za głośniki, to może tyle wychodzi na jedną kolumnę.

Doczytałem. Tyle wychodzi na jedną kolumnę ale i cena 4900 jest tylko za jedną kolumnę.

Nie zmienia to faktu, że DIY faktycznie ciężko się sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci już porównanie, kiedy klienta zastanawia czy lepiej kupic nowe diy czy fabryczne używki. I przy tym się skupmy a nie ciagnijmy odrębnego wątku typu "głośniki kosztują w detalu 3.000zł a gotowe fabryczne kolumny na tych głośnikach można kupić za 2.500zł", bo to dwa różne tematy.

To wcale nie są dwa różne tematy, gdyż kolega wyżej do kolumn DIY za 2.000zł proponował zakup głośników Seas excel

Nie bądź naiwny . Weź zestaw zaprojektowany i pomierzony z sieci ( zaph audio , troels gravesen i temu podobne) . Kup elementy i zbuduj . Za 2000 PLN będziesz miał to co w sklepach audio oferują za 10 tys PLN . Kupuj dobe przetworniki i elementy do zwrotnic - na przyklad Seas Excel z firmy Polink .

więc pozwoliłem sobie nadmienić, że za 2.000zł to sobie można kupić dwa midbasy excela, a nie złożyć parę kolumn.

I na takich "niedomówieniach" powstają właśnie mity o tym jak to za śmieszne pieniądze można sobie pobudować cuda na kiju,

tylko jak przychodzi co do czego, to nagle się okazuje, że no może nie za 2.000zł ale tak za 4.500zł to już powinno się udać.

 

Tok myślenia zależy od punktu siedzenia :)

Otóż to :)

 

Doczytałem. Tyle wychodzi na jedną kolumnę ale i cena 4900 jest tylko za jedną kolumnę.

Nie zmienia to faktu, że DIY faktycznie ciężko się sprzedaje.

4.900zł to jest cena za jedną kolumnę z tej aukcji? No bez jaj, chyba nie. Pytałeś gościa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dyskusje pokazują jedynie jedno, że pytanie w dziedzinie diy CZY SIĘ OPŁACA, jest bez sensu.

 

To tak, jakby się pytać, czy się opłaca samemu ułozyć kafelki w łazience.

Jeden zaoszczędzi a drugi dołoży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.900zł to jest cena za jedną kolumnę z tej aukcji? No bez jaj, chyba nie. Pytałeś gościa?

Nie musiałem. Przecież wkleiłem ci cytat z aukcji :)

Użytkownik dolphin123 dnia 05.06.2013 - 16:49 napisał

Napisałem Ci już porównanie, kiedy klienta zastanawia czy lepiej kupic nowe diy czy fabryczne używki. I przy tym się skupmy a nie ciagnijmy odrębnego wątku typu "głośniki kosztują w detalu 3.000zł a gotowe fabryczne kolumny na tych głośnikach można kupić za 2.500zł", bo to dwa różne tematy.

Dziwne rzeczy piszecie. Może ktoś podać jakiś przykład, gdzie w sklepowych głośnikach za 2500 zabudowano przetworniki za 3000 w detalu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może małe wyjaśnienia

DIY to hobby takie samo jak, wędkarstwo, krótkofalarstwo itd.

To nie sposób na to aby zrobić coś taniej niż w sklepie.

Owszem jest to jak najbardziej możliwe i realne ale trzeba mieć wiedzę za sobą doświadczenie i zaplecze techniczne. Owszem można to nabyć gdzieś (tak taniej) lub własnymi siłami (tak drożej)

I jeśli wziąć pod uwagę drugi przypadek nie będzie taniej niż w sklepie praktycznie to nie możliwe.

Za PRL (tj. przed 1989r) DIY czyli hobby było czasem jedynym sposobem zrobienia a inaczej staniem się posiadacza czegoś.

Wtedy robiło z części się wszystko TV, Magnetofony, Kolumny a czasem i całe samochody :)

Ale czy wtedy też to było taniej hmmm.... po prostu sklepy świeciły półkami.

No pozostawał PEWEX gdzie se można było kupić prawie wszystko z tym że jak się nie miało wujka, tatusia tu i tam (na eksporcie, na placówce) badylarzem :) lub w USA itd. ... jak nie to se można było iść popatrzeć i się poślinić :)

Średni normalny zarobek był na poziomie 20 USD a TV kosztował np. 499 USD (wiem bo pamiętam)

Więc 1:25 to tak jakby dziś plazma 50 za 3500 kosztowała ok 87000 PLN ....

To tyle historii

Na zachodzie i obecnie w Polsce DIY czyli hobby jest to zabawa a wieć musi być kosztowna.

 

A tak do tych kolumn przykład 2500 i głośnik (solo) 3 000 to może przesada ale na pewno producent nie kupuje po cenach detalicznych ciężko oceniać po ile ale spokojnie może to być nawet 50 % ceny detalicznej (nawet jestem w stanie powiedzieć że mniej)

Detal to hobby, producent nie wyżył by jakby tylko sprzedawał detal na cele hobbystyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak do tych kolumn przykład 2500 i głośnik (solo) 3 000 to może przesada ale na pewno producent nie kupuje po cenach detalicznych ciężko oceniać po ile ale spokojnie może to być nawet 50 % ceny detalicznej (nawet jestem w stanie powiedzieć że mniej)

Detal to hobby, producent nie wyżył by jakby tylko sprzedawał detal na cele hobbystyczne.

O to mi właśnie chodzi. Jeśli już mamy do czynienia z głośnikami z wyższej półki, o ile w ogóle są dostępne w detalu a nie zrobione na zamówienie przez producenta czy przez niego samego, to takie zestawy kosztują krocie i przy odrobinie sprytu można zrobić coś podobnej jakości o wiele taniej. I nie ma tu znaczenia za ile kupił je producent, jego dodatkowy zysk i tyle. Mówie o sprzęcie nowym oczywiście.

Inna sprawa kiedy chcemy potem nasz wyrób sprzedać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.