Skocz do zawartości
IGNORED

CO SIĘ BARDZIEJ OPŁACA ?


polska9999

Rekomendowane odpowiedzi

Może najpierw doczytajmy co za ile proponowałem (w ramach dyskusji) a później zastanówmy się nad odpisywaniem i rzucaniem kwoty 2tys. i tonsilach. Czytać czytać czytać, ale ze zrozumieniem...

Proponowałeś w cenie 2.500zł wykonanie prostych podłogowych skrzynek z dwoma głośnikami Ushera,

to Ci odpisałem, że za te same 2.500zł ktoś inny może mi zrobić identyczne kolumny na Scanach.

Może wyjdzie parę groszy więcej, może wyjdzie parę groszy mniej, zależy kto ma jakie dojścia, co gdzie kupi i kto mu zrobi.

Nie chce mi się teraz szukać i przeliczać ile to dokładnie wyjdzie, ale mniejsza o to,

wydając 2.500zł na parę gotowych kolumn, te 200 złotych w lewo czy w prawo już nie stanowi.

Żeby było ciekawiej, to ostatnio widziałem używane kolumny Ushera V-604 w cenie bodaj 3.000zł,

tyle że tam w każdej kolumnie siedziały po dwie osiemnastki w układzie symetrycznym.

Jakby dobrze z gościem zagadać, to pewnie za 2.600zł by je oddał, bo to gdzieś tyle wychodzi 50% ceny sklepowej

czyli standardowa cena przy sprzedaży kolumn używanych.

A więc po raz kolejny (nie żebym był złośliwy) wychodzi na to, że budowanie DIY, to nie jest taka atrakcja jak się wydaje :)

 

Ale info skad Pan para coś tam wziął Dynaudio ... to już nie ma odpowiedzi

Bo taka jest prawda że pisać se może każdy

Prawda jest taka, że to zdjęcie zostało zrobione chyba w 2006 roku, kiedy Dynaudio można było kupować całymi paletami.

Zresztą chyba nie to jest najważniejsze w całej opowieści, tylko to jak się do tego mają ceny Akkusa na chińskich Usherach.

13.000zł za model V-3 to jest jakieś nieporozumienie.

Swego czasu Studio16HZ oferował za 8.000zł gotowe kolumny, których zdjęcie wkleiłem na poprzedniej stronie.

Później ceny podskoczyły do 11.000zł za ten sam model (Credo) co i tak jest jeszcze okazją przy cenach Akkusów,

gdzie identyczny układ układ głośników (tyle że znacznie tańszych w zakupie) w podobnej budzie ma cenę z sufitu,

to i nie dziwota, że składając takie paczki samodzielnie czy nawet komuś to zlecając, oszczędzimy połowę kosztów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawiej, to ostatnio widziałem używane kolumny Ushera V-604 w cenie bodaj 3.000zł,

tyle że tam w każdej kolumnie siedziały po dwie osiemnastki w układzie symetrycznym.

Jakby dobrze z gościem zagadać, to pewnie za 2.600zł by je oddał, bo to gdzieś tyle wychodzi 50% ceny sklepowej

czyli standardowa cena przy sprzedaży kolumn używanych.

A więc po raz kolejny (nie żebym był złośliwy) wychodzi na to, że budowanie DIY, to nie jest taka atrakcja jak się wydaje :)

 

W tym przypadku i tak DIY wychodzi taniej niż nawet te Ushery v-601. W loudspeakershop masz zestaw do montażu trochę poniżej 2000 też na 2 osiemnastkach ushera i na lepszym głośniku wysokotonowym, z lepszymi elementami i lepiej zestrojoną zwrotnicą. Do tego obudowy i naprawdę bardzo fajne kolumny gotowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym kicie nie ma obudowy... :)

W skład każdego zestawu wchodzą:

 

- Rysunek obudowy

- Schemat zwrotnicy

- Instrukcja montażu

- Głośniki

- Elementy zwrotnicy

- Wytłumienie

- Okablowanie

- Wkręty

 

 

 

parantulla po co w takim razie proponujesz coś czego później nie możesz spełnić? Ja Ci piszę, że jestem gotowy to i to wykonać, Ty za chwilę że to samo masz na Scanach a jak już piszę, wykonaj mi to odwracasz kota ogonem. System jest prosty, 0 lub 1, jeśli nie możesz zaoferować to siedź w używakch, ale nie pisz mi że nikt Ci tego nie zrobi jako nowe, bo tak nie jest. Kwestia tylko znalezienia konkretnej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym kicie nie ma obudowy... :)

No więc właśnie i w tym momencie cały czar pryska :)

 

parantulla po co w takim razie proponujesz coś czego później nie możesz spełnić? Ja Ci piszę, że jestem gotowy to i to wykonać, Ty za chwilę że to samo masz na Scanach a jak już piszę, wykonaj mi to odwracasz kota ogonem.

Przecież ja nic nie proponuję, gdzieś Ty to wyczytał?

Stwierdzam tylko fakt, że jak ktoś bardzo chce takie kolumny mieć,

to za te same pieniądze może mieć identyczne na Scanach, ale nie że ja mu zrobię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam tylko fakt, że jak ktoś bardzo chce takie kolumny mieć,

to za te same pieniądze może mieć identyczne na Scanach, ale nie że ja mu zrobię :)

Czyli nie masz potwierdzenia, że mogę w tej cenie mieć te kolumny na Scanach w wybranym przez siebie fornirze i kształcie obudowy.

 

No więc właśnie i w tym momencie cały czar pryska :)

No raczej, ale nie ja to podesłałem... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Więc podliczanie gotowych kolumn Polskich producentow tylko po ich częściach składowych jest bez sensu. Bo przy tym nie wlicza sie ogromu kosztów które dochodzą podczas produkcji: koszt wytworzenia kolumn, prąd, podatki, wypłata pracownikom, koszt utrzymania magazynu, koszt transportu, rabaty dla sklepów, zarobek, wiedza i czas poswięcony zaprojektowaniu kolumn, sprzęt pomiarowy i wiele wiele więcej...

 

Dlatego diy jest bardziej opłacalne, tam mamy tylko koszt poszczególnych części do wytworzenia kolumny - bez żadnych kosztów utrzymania firmy a tym bardziej bez podatków które zabierają lwią część zysku firmy.

 

Pozatym dzwoniąc do jakiegokolwiek producenta kolumn ( mówie tu o Polskich firmach) możemy czasem liczyć na spore rabaty, bo np. część zysku nie jest zabierana przez pośrednika.

 

Tak więc pytanie "Co sie bardziej opłaca" jest naprawdę pytaniem retorycznym bo raczej powinno brzemiec "Co się KOMU bardziej opłaca i jakie ktoś ma oczekiwania w obec kolumn". Jednemu wystarczą kolumny gotowe od wielkiego producenta, kupione w sklepie, gdzie marza sklepu to ok. 20 - 40% ceny dla klienta, gdzie po drodze mamy jeszcze przecież dystrybutora, transport z Chin i inne koszta. I tu mam marketowe kolumny które w produkcji kosztują 50$ a w sklepie 2 000 PLN. Czy też DIY gdzie stosunek ceny do jakosci jest naprawdę rewelacyjny, z tym że nie ma na kolumnie znaczka znanej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie szerokopasmowe obniża koszty diy . Trzeba mieć dobry projekt. Zrobiłem na Sonido 145 i całość z forniremi i kompletnie moją robocizną (sklejka) wyniosła niecałe 1000 zł. A jaka jest cena u Bodnara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz potwierdzenia, że mogę w tej cenie mieć te kolumny na Scanach w wybranym przez siebie fornirze i kształcie obudowy.

Może jeszcze z wybranymi przez siebie głośnikami np. z serii illuminator :)

Nie, w wybranym przez siebie fornirze i kształcie obudowy nie mam,

ale za to mam dwa potwierdzenia na to, że da radę zrobić za 2.500zł kolumny na Scanach

takie same jak proponuje Akkus na Usherach w cenie dwukrotnie wyższej.

 

jedno potwierdzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i drugie potwierdzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Każdy forumowy majsterklepka coś takiego Ci wystruga za połowę ceny Akkusów,

a jak umiesz sam, to nawet można się pokusić o jakieś lepsze kopułki i dalej spokojnie mieścić się w cenie.

 

No raczej, ale nie ja to podesłałem... :)

Faktycznie, moje przeoczenie, zwracam honor.

Tak czy siak nie zmienia to faktu :)

 

Wiem że w zestaw nie jest wliczona cena obudowy, ale nawet gdyby wykonac je we własnym zakresie to i tak cena jest nizsza niż np. Usher V-604.

Nowych w sklepie, to i owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile masz lat? Bo albo mieszkasz jeszcze z mamusią albo pracujesz na etacie na umowie śmieciowej i nie zdajesz sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie firmy. Ja dam Ci te 2.500 zrób mi kolumny na Scanach. Ale wystaw mi na to FV, ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za DIY przemawia jeszcze naprawialność

 

kupne zestawy głośnikowe mają nie dostępne dla nas przetworniki a otrzymanie ich z serwisów

producenta jest bardzo kosztowne

 

natomiast jak spali się głośnik w DIY idzie go bez problemu kupić

rozwali nam ktoś obudowę koszta będą ale sami sobie ją odbudujemy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile masz lat? Bo albo mieszkasz jeszcze z mamusią albo pracujesz na etacie na umowie śmieciowej i nie zdajesz sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie firmy. Ja dam Ci te 2.500 zrób mi kolumny na Scanach. Ale wystaw mi na to FV, ok?

Może puknij się w głowę, ok?

Co te pierdoły o utrzymaniu firmy mają wspólnego z tematem zakupu możliwie dobrych kolumn w możliwie niskiej cenie?

Gdybyś czytał nieco uważniej to co inni piszą, to może byś zauważył, że ja akurat niczego nikomu nie robię.

Człowieku, o co Ci w ogóle chodzi?

 

jak spali się głośnik w DIY idzie go bez problemu kupić

rozwali nam ktoś obudowę koszta będą ale sami sobie ją odbudujemy :-)

No tak, tylko kto Ci wtedy FV wystawi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.